مراحل اخذ ویزای تحصیلی ترکیه

اخذ ویزا بدون سابقه سفر چگونه است

ویزاهای کشور کانادا، آمریکا، استرالیا و دیگر کشورها ناحیه شینگن در سال‌های اخیر آمار ریجکت فراوانی داشته است. موضوع صدور ویزا برای ایرانیان به دلیل مسائل سیاسی و اقتصادی نامطلوب خیلی سختگیرانه و شدیدتر اعمال می‌شود. در این شرایط وجود یک پرونده درخواست قوی با مدارک کامل می‌تواند شما را از این وضعیت نجات دهد و شانس شما را برای اخذ ویزا بالا ببرد. داشتن سابقه سفر یکی از مهم‌ترین مواردی است که می‌تواند در این زمینه کمک شایانی به شما بکند، و همچنین تاثیر زیادی در تایید و یا رد کردن درخواست ویزا خواهد داشت. دراین مقاله سعی کرده‌ایم همه اطلاعات مورد نیاز درباره سابق سفر و یا عدم سابقه سفر و تاثیر آن بر اخذ ویزا در اختیار قرار دهیم.

اخذ ویزا بدون سابقه سفر
سابقه سفر چیست؟

سابقه سفر یا همان تراول هیستوری به این معنی است که شما سابقه سفرهای قبلی به کشورهای خارجی را داشته‌اید. زمانی تراول هیستوری مطلوبی برای شما ایجاد خواهد شد، که شما قبلا سفرهای متعددی به کشورهای خارجی داشته باشید. مهم‌ترین مدرک شما پاسپورت‌تان است، که می‌تواند نشان‌دهنده سابقه سفر شما باشد که این براساس برچسب ویزایی که روی پاسپورت شما زده می‌شود تعیین می‌شود. در نتیجه نگهداری از پاسپورت‌های قدیمی امری مهم محسوب می‌شود. توجه داشته باشید، سابقه سفر یه کشورهایی که نیازی به دریافت ویزا ندارند از جمله کشور ترکیه، از طریق مهر ورود در پاسپورت ثبت می‌شود.

دلیل مهم بودن سابقه سفر

در سال‌های اخیر در کشورهای جهان سوم شاهد یک بحران مهاجرتی در کشور مقصد بوده‌ایم به این صورت که، شهروندانی که با ویزای توریستی وارد کشورهای اروپایی شدند، بعد از اتمام اعنبار ویزا دیگر نتوانستند به کشور خودشان بازگردند. این امر مسئولان را به چالش کشید و توانستند قوانین سخت‌گیرانه‌تری را برای صدور ویزا وضع نمایند. که براین اساس امروزه بررسی دقیق سابقه سفر، کار را برای گرفتن ویزا بدون سابقه سفر را مشکل کرده است. در حال حاضر داشتن تراول هیستوری قابل قبول در زمینه اخذ ویزا تاثیر بسزایی خواهد داشت. با مسافرت به یک کشور آن ها سوابق سفر شما را بررسی خواهند کرد هدف آنها از این کار، اطمینان یافتن از هدف سفر شما است. در صورت نداشتن سابقه سفر، گرفتن ویزا، برای شما کمی مشکل خواهد بود. برسی سوابق سفر متقاضی بر عهده افسر مهاجرت کشورها انجام می‌پذیرد. درصورت داشتن سابقه سفر، اعتماد افسر پرونده در رابطه با هدف شما بیشتر خواهد بود.

مهم بودن سابقه سفر
چگونه سابقه سفر مناسب داشته باشیم

همانطور که اشاره شد داشتن سابقه سفر شانس شما را برای اخذ ویزا بیشتر می‌کند. توصیه می‌شود برای داشتن یک سفر بهتر، قبل از درخواست ویزا از قبل به چند سفر خارجی بروید، توجه داشته باشید، به کشورهایی سفر کنید که ویزای آنها دارای اعتبار بالایی باشد، از جمله این کشورها ژاپن واسترالیا هستند که در واقع ویزای آنها کلید ورود به کشورهایی چون؛ کانادا، آمریکا وحوزه شینگن به شمار می‌رود. داشتن یک ویزای توریستی ژاپن به مراتب ارزشی بالاتر از چندین سفر به کشورهایی همچون، تایلند، چین، امارات، ارمنستان و… در پی خواهد داشت. اگر موفق به اخذ ویزای ژاپن نشدید راه حل بهتر این است که بجای چند سفر متوالی به یک کشور خاص، به چندین کشور متنوع سفر کنید، زیرا داشتن سابقه حداقل 5 کشور متفاوت، در این زمینه به شما کمک بسیاری خواهد کرد در نظر داشته باشید که فاصله زمانی حداقل 2 ماه را بین سفرهای خود رعایت کنید.

اخذ ویزا بدون سابقه سفر برای حوزه شینگن

اگر از قبل سابقه سفر به کشورهای ناحیه شینگن را داشته‌اید، شانس بیشتری برای دریافت ویزای شینگن خواهید داشت. بنابراین اگر اولین سفر شما به این حوزه باشد، باعث ایجاد شک و شبهه برای افسر پرونده خواهد بود و احتمال رد شدن درخواست شما برای ویزا شینگن بالا می‌رود. حوزه های شینگن سخت‌گیری‌های زیادی را برای صدور این ویزا برای ایرانیان اعمال می‌کنند. در نتیجه اخذ ویزا بدون داشتن سابقه سفر، در مورد کشورهای حوزه شینگن و کشورهای توسعه یافته از جمله کانادا بسیار دشوار خواهدبود.

درنطر داشته باشید، اگر با ویزای توریستی شینگن وارد کشورهای این حوزه شده‌اید، چنانچه قصد اقامت از راه پناهندگی در این حوزه را داشتید، این موضوع را حتما باید به افسران مهاجرت اطلاع دهید در غیر اینصورت نوعی تخلف محسوب شده و ممکن است اصلا ویزای شما رد شود.

اخذ ویزای شنگن بدون سابقه سفر
اخذ ویزا بدون سابقه سفر برای کانادا

کشور کانادا به دلیل داشتن شرایط مساعد اقتصادی و اجنماعی و سیاست‌های مطلوب حاکم بر این کشور، توانسته از سرتاسر دنیا مهاجران زیادی را جذب کند. به همین دلیل فیلترهای سخت‌گیرانه‌ای را در سیستم‌های صدور ویزا وضع کرده است. همانطوری که اشاره کردیم، هدف سفر شما و سابقه سفرتان، حتما باید درهمان ابتدا برای افسر مهاجر ثابت شود در غیر اینصورت درخواست ویزای شما رد خواهد شد. به عنوان مثال شخصی را در نظر بگیرید که با اخذ ویزای توریستی کانادا وارد این کشور شده و از جاذبه های گردشگری این کشور بازدید کرده است. ولی افسر مهاجرت در سفارت کانادا ضمن بررسی پرونده وی، متوجه می‌شود، که این شخص حتی به کشورهای تورستی در همسایگی ایران، تاکنون سفری نداشته است در این صورت با شک و شبهه ایجاد شده برای افسر مهاجر، کار برای شما سخت خواهد شد.

 قابل ذکر است که سابقه سفر؛ شرط ضروری و نه الزامی در اخذ ویزای کانادا  به شمار می‌رود، واین یعنی شما در صورت نداشتن سابقه سفر نباید زیاد نگران باشید، زیرا این موضوع به معنای ریجکت شدن قطعی ویزای شما نیست، فقط شانس شما را برای درخواست ویزا به حداقل می‌رساند.

 

نتیجه گیری

از آنجا که برای داشتن یک سفر بهتر و اخذ ویزای کشور مورد نظر، داشتن سابقه سفر، کار را برای شما آسان می‌کند، نگهداری از پاسپورت خود برای بررسی در این زمینه، امری ضروری محسوب می‌شود. البته ناگفته نماند، که در برخی کشورها مثل آمریکا، سامانه‌ای را راه اندازی کرده‌اند، که بررسی و دریافت اطلاعات سابقه سفر متقاضیان اخذ ویزای آمریکا و هچنین، اطلاعات پروازهای ورودی و خروجی و همچنین سابقه درخواست ویزای آمریکای شما را در اختیارتان قرار می‌دهد. برای داشتن سابقه سفر توصیه می‌شود، لیست کشورهایی که ویزای الکترونیکی و ویزای فرودگاهی ارائه می‌دهند را تهیه کنید، و از کشورهایی که هزینه و دردسرهای کمتری دارند سفر خور را شروع کنید، تا علاوه بر گردش و تفریح، مهر این کشورها در پاسپورت شما لحاظ شود. از جمله این کشورها می‌توان به ترکیه، مالزی، آذربایجان،ارمنستان و کنیا اشاره کرد.

اخذ ویزای کانادا بدون سابقه سفر
مطالب پیشنهادی برای اخذ ویزا بدون سابقه سفر

درصورت نداشتن سابقه سفر و عدم شرایط لازم برای این کار در زمان فعلی، می‌توانید با ارائه مدارک زیر اعتماد افسر پرونده را جلب کنید:

در نظر داشته باشید، موارد زیر البته وضعیت شما را در اخد ویزا بهتر خواهد کرد، ولی جای خالی تراول هیستوری را پر نخواهد کرد.

  • ارائه مدارکی مانند پرینت گردش حساب و موجودی بانکی که مبنی بر اثبات تمکن مالی شما باشد.
  • ارائه مدارک شغلی مانند فیش حقوقی و جواز کسب که ثابت کند از موقعیت شغلی مناسبی برخوردار هستید.
  • ارائه مدارکی که نشان دهد صاحب یک خانواده شامل فرزند و همسر هستید.( اگر قصد سفر بدون همراه داشته باشید این مورد موثر خواهد بود)
  • ارائه اسناد ملکی که ثابت کند شما در ایران صاحب املاک هستید.
  • ارائه برنامه سفر دقیق همراه با جزئیات کامل
  • ارائه مدارک مربوط به محل اقامت در زمان حضور در کانادا از جمله تاییدیه رزرو هتل
  • ارائه بلیط رفت و برگشت هواپیما

 

برچسب‌ها: بدون برچسب

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند