ویزای شینگن چندبار ورود چیست و چگونه دریافت می‌شود؟

ویزای شینگن چندبار ورود چیست و چگونه دریافت می‌شود؟

ویزای شینگن از لحاظ تعداد دفعات مجاز برای ورود به کشورهای عضو شینگن به سه دسته، یکبار ورود، دوبار ورود و چندبار ورود تقسیم شده است. از بین این سه نوع ویزا، ویزای چندبار ورود بهترین و پرکاربرد‌ترین ویزا به شمار می‌رود و محدودیتی برای دارنده ویزا ایجاد نمی‌کند. برای اخذ ویزای چندبار ورود شرایط خاصی لازم است که در این مقاله در مورد داشتن الزامات اخذ این ویزا صحبت خواهیم کرد.

انواع ویزای شینگن

ویزای شیگن براساس هدف متقاضی از سفر به این حوزه در انواع مخلتفی همچون ویزای توریستی شینگن، ترانزیت، ملاقات با خانواده و دوستان، تحصیلی، ویزای شرکت در کنفرانس و… صادر می‌شود. ویزای شیگن علاوه بر هدف سفر از لحاظ محدودیت در رفت و آمد نیز مورد بررسی قرار می‌گیرد و در سه نوع ویزای سینگل شینگن، دابل شینگن و مولتی شینگن موجود می‌باشد.

ویزای شیگن یکبار ورود

دارنده ویزای شینگن یکبار ورود یا سینگل ویزا این اجازه را دارد که برای مدت معینی در کشورهای حوزه شینگن اقانت داشته باشد و می‎تواند به کلیه کشورهای عضو حوزه شینگن سفر کند، اما نکته مهم در رابطه با ویزای یکبار ورود به محدودیت آن در ارتباط با ورود و خروج به حوزه شینگن مربوط می‌شود، به این صورت که شخص دارنده این ویزا تنها یکبار می‌تواند به حوزه شینگن وارد شود، یعنی که اگر بخواهد بعد از ورود به حوزه شینگن این ناحیه را ترک کند دیگر امکان ورود مجدد را به آن را نخواهد داشت

ویزای شینگن دوبار ورود

شرایط ویزای دابل یا ویزای دوبار ورود شینگن مشابه ویزای سینگل می‌باشد با این تفاوت که با داشتن این نوع ویزا می‌توانید در صورت ترک حوزه شینگن، یکبار دیگر هم اجازه ورود به این حوزه را داشته باشید اما اگر برای بار دوم ایت حوزه را ترک کنید دیگر اجازه ورود را نخواهید داشت. توجه داشته باشید که این موضوع با تعداد روزهای باقیمانده از مدت زمان مجاز شما برای حضور در این حوزه ارتباطی نداشته باشد در صورتی که روزهای زیادی از مدت زمان درج شده در ویزای شما برای اقامت در این نواحی باقی‌مانده باشد، ورود به این حوزه برای شما امکانپذیر نخواهد بود.

انواع ویزای شینگن

ویزای شینگن چندبار ورود

برخلاف تصورات اشتباه برخی افراد در مورد ویزای شینگن چندبار ورود که می‌توانند با داشتن این ویزا به چند کشور مختلف حوزه شینگن وارد شوند بهتر است بگوییم این طور نیست و دارنده این ویزا فقط امکان تردد در همه 26 کشور این حوره را خواهد داشت. تفاوت اساسی ویزای شینگن چندبار ورود با دیگر ویزاها این است که دارنده این ویزا هیچ محدودیتی در تعداد دفعات ورورد و خروج به حوزه شینگن را نخواهد داشت. برای افرادی که بیشتر به دلایل کاری در تردد بین کشور خودشان و حوزه شینگن هستند، داشتن ویزای مولتی بسیار مفید خواهد بود.

انواع ویزای شینگن چندبار ورود

ویزای شینگن چندبار ورود تحت عنوان ویزای بلند مدت اروپا نیز شناخته می‌شود و از نظر مدت زمان مجاز برای اقامت در سه دسته مختلف رده بندی می‌شود:

 1. ویزای چندبار ورود یک‌ ساله که اجازه تردد به مدت 1 سال در حوزه شینگن را خواهد داد.
 2. ویزای چندبار ورود سه‌ ساله که اجازه تردد به مدت 3 سال در حوزه شینگن را خواهد داد.
 3. ویزای چندبار ورود پنج ‌ساله که اجازه تردد به مدت 5 سال در حوزه شینگن را  خواهد داد.

شرایط اخذ ویزای چندبار ورود یک ساله

 • دریافت سه ویزای شینگن طی دو سال گذشته
 • ارائه مدارک مربوط به سفرهای قبلی به حوزه شینگن د
 • ارائه مدارک مربوظ به ویزاهای شینگن قبلی

شرایط اخذ ویزای چندبار ورود سه ساله

 • استفاده از ویزای چندبار ورودبه مدت حداقل یک سال طی دو سال گذشته
 • ارائه مدارک مربوط به ویزای مولتی قبلی

شرایط اخذ ویزای چندبار ورود پنج ساله

 • استفاده از ویزای چندبار ورود به مدت حداقل دو سال طی سه سال گذشته
 • ارائه مدارک مربوط به ویزای مولتی قبلی

اخذ ویزای شینگن

اخذ ویزای شینگن چندبار ورود

برای دریافت ویزای شینگن چندبار ورود بررسی موارد موردنیاز از اقدامات مهم مربوط به آن محسوب می‌شود؛ علاوه بر شرایط مورد نیاز که پیش‌تر به آن اشاره کردیم، موارد دیگری هم وجود دارد که برای دریافت این نوع ویزا باید در نظر گرفته شوند که به شرح زیز می‌باشند:

 • ارائه دلایل قانع کننده و مدارک مستند در رابطه با ضرورت ورود چنذباره به حوزه شینگن
 • رعایت کردن قوانین حوزه شینگن و ترک کردن آن پیش ار انمام اعتبار ویزا در سال‌های قبل
 • نداشتن سلبقه کیفری
 • ارائه بیمه‌ مسافرتی

اگر واجد شرایط برای دریافت ویزای مولتیپل شینگن شده‌اید، می‌توانید درخواست خود را برای این نوع ویزا ارائه دهید که برای این کار ابتدا باید به کشوری که قصد اخذ ویزای آن را دارید با کارگزار رسمی سفارت آن کشور در ایران وقت ملاقات را رزرو کنید، بعد از مشخص نمودن وقت ملاقات، در زمان مقرر با همراه داشتن مدارک و فرم درخواست تکمیل شده به محل کارگزاری مربوطه مراجعه کنید. در این زمان باید اقدامات مربوط به بیومتریک شامل انگشت نگاری و عکس دیجیتال را نیز انجام دهید.

بعد از اقدامات لازم برای درخواست و انجام عملیات بیومتریک باید منتظر جواب سفارت کشور در رابطه با قبول یا رد درخواست خود شوید، به طور معمول اعلام نتیجه درخواست ویزای شینگن چند هفته طول می‌کشد. توجه داشته باشید که مسئولیت قبول و یا رد درخواست شما برعهده سفارت کشور مربوطه می‌باشد و کارگزاری هیچ نقشی در رابطه با این موضوع ندارد.

قانون 180/90 و ویزای شینگن چندبار ورود

رعایت قانون 180/90 برای اقامت در حوزه شینگن امری ضروری محسوب می‌شود هر چند دارنده ویزای شینگن چندبار ورود احازه رفت و آمد را داشته باشد.بر اساس این قانون، شخص دارنده ویزای مولتی شینگن درهر 180 روز، فقط امکان اقامت 90 روز در کشورهای حوزه شینگن را خواهد داشت و بعد از اتمام 90 روز باید حوزه شینگن را ترک نماید. بنابراین هروقت تصمیم به ورود حوزه شینگن را دارید باید حساب کنید که در طی 180 روز گذشته چند روز در این حوزه حضور داشته‌اید.

 

برچسب‌ها: بدون برچسب

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند