مدت زمان اعتبار ویزای شینگن

اسپانسر برای ویزای کانادا چیست؟ (اسپانسرشیب کانادا در سال 2020)

 

دراین مقاله می‌خواهیم شما را با معنای اسپانسرشیپ آشنا کنیم.  شما اسپانسر چه کسانی می‌توانید شوید؟ آیا برای اسپانسر شدن واجد شرایط هستید؟ برای کسب اطلاعات در مورد اسپانسر شدن با ما همراه باشید.

اسپانسرشیپ چیست؟

شما در صورت تصمیم‌گرفتن برای اسپانسر شدن می‌توانید اسپانسر همسر خود که حداقل سن وی باید 18 سال باشد و یا فرزند وابسته خود شوید. فرد اسپانسر‌شیپ و خانواده وی باید مورد بررسی از لحاظ سوابق امنیتی و پزشکی قرار گیرند.

آیا برای اسپانسرشدن ویزای کانادا واجد شرایط هستید؟

شما در صورتی امکان اسپانسر شدن شخصی دیگری برای دعوت به کشور کانادا خواهید بود که شهروند کانادا و یا دارای اقامت دائم این کشور باشید و حداقل سن شما باید 18 سال باشد. به عنوان مثال اگر در استان کبک زندگی می‌کنید به داشتن الزامات اسپانسرشیپ این استان نیاز خواهید داشت. یه یاد داشته باشید که اگر شما در گذشته شرایط قرارداد توافق‌نامه اسپانسرشیپ را رعایت نکرده‌اید، شرایط اسپانسر شدن برای کسی را نخواهید داشت.

توافق‌نامه اسپانسرشیپ مبنی بر این است که شما به عنوان اسپانسر، می‌توانید امکانات ابتدائی و ضروری زندگی را فراهم آورید یا نه. همچنین خدمات بیمه سلامت شما نباید توسط طرح بیمه استانی پوشش داده شده باشد.

نکته دیگری که در مورد واجد شرایط بودن شما به عنوان اسپانسر شدن کانادا حائز اهمیت می‌باشد این است که برای حمایت از کودک نفقه پرداخت کرده‌اید؟، این موضوع به دولت کانادا ثابت می‌کند که شما دارای تمکن مالی هستید یا نه؟ اگر تمکن مالی دارید امکان استفاده آن را برای شخص دیگری نخواهید داشت.

اگر شما در گذشته دارای معلولیت بوده باشید و در این شرایط از کمک‌های اجتماعی دولت کانادا برخوردار بوده‌اید؛ امکان اسپانسر شدن کسی برای مهاجرت به این کشور را نخواهید داشت و همچنین اگر توانایی بازپرداخت وام مهاجرتی و یا سایر پرداخت‌های از دست رفته را نداشته باشید، امکان اسپانسر شدن را از دست خواهید داد.

اگر در کشور کانادا مرتکب جرایمی از جمله؛ تعرض جنسی، جرایم خشونت آمیز، وارد کردن آسب‌های جسمی برای بستکان خود و یا تهدید کردن برای آزار و اذیت کردن ، شده باشید قانون اسپانسر شدن از شما سلب خواهد شد.

برای اینکه شما بتوانید به عنوان اسپانسر شناخته شوید به عنوان مثال باید همسرتان اسپانسر شما شده باشد و شما از این راه اقامت دائم 5 سال را گذرانده باشید در این صورت اگر اقامت شما در کشور کانادا تا پنج سال تکمیل شد، می‌توانید برای شخص دیگری اسپانسر شوید.

واجد شرایط برای اسپانسر شدن

چه کسانی برای اسپانسرشیپ کانادا واجد شرایط هستند

توجه داشته باشید شما امکان اسپانسر شدن برای همسر و یا شریک عرفی زندگی خود را دارید و همچنین اگر رابطه‌ای مشابه ازدواج برای حداقل یکسال را داشته باشید امکان اسپانسر شدن برای شریک زندگیتان را خواهید داشت.

برای اسپانسرشیپ کانادا شرایط خاصی وجود دارد که در برخی موارد سبب سلب اسپانسر شدن از افراد می‌شود. بنابراین افرادی که زیر 18 سال سن دارند امکان دریافت اسپانسرشیپ را نخواهند داشت، همچنین این امر در مورد اینکه اگر شما و یا اسپانسرتان با شخص دیگری ازدواج کنید نیز صدق می‌کند، به بیان واضح‌تر شریک زندگی شخص نباید فرد دیگری باشد.

اگر اسپانسر شما درخواست اقامت دائم داده باشد ولی از شما به عنوان فردی که باید برای این درخواست بررسی شود حمایت نکرده باشد، دریافت اسپانسرشیپ برای شما ممکن نخواهد بود.

چنانچه همسر شما سعی کرده که همسری را در گذشته به همراه خود به کانادا بیاورد و از زمانی که آن فرد به یک مقیم دائم این کشور شناخته شده کمتر از سه سال می‌گذرد. امکان دریافت اسپانسرشیپ برای شما وجود ندارد.

براساس اطلاعات به دست آمده افراد زیر برای اسپانسرشدن همسر خود واجد شرایط هستند:

 • اقامت دائم داشته باشد و در عین حال در کانادا زندگی کند.
 • فرد متاهل و یک رابطه طولانی مدت داشته باشد.
 • از تمکن مالی برخوردار باشد و توانایی فراهم آوردن نیازهای اولیه فردی که تحت اسپانسرشیپ قرار گرفته را داشته باشد
 • از حمایت ها و خدمات اجتماعی دولت استفاده نکرده باشد، به استثنای افراد دارای معلولیت
 • شهروند کانادایی و یا هندی که برای قانون Canadian Indian Act ثبت‌نام کرده است.
اسپانسر برای ویزای کانادا

شرایط پشتیبانی اسپانسرشیپ برای ویزای کانادا چیست؟

مهم‌ترین اصول اسپانسر شدن همسر در کانادا این است که پشتیباتی مالی کافی برای فرزند خود را داشته باشد، بنابراین با امضا کردن تعهدنامه مستلزم فراهم آوردن نیازهای زیز برای فرد دعوت شده به کشور کانادا می‌باشید:

 • فراهم کردن مواد غذایی و لوازم بهداشتی و شخصی
 • اجاره یا رهن خانه به همراه پرداخت قبوض خانگی
 • تهیه البسه و موارد لازم برای زندگی روزمره
 • تامین هزینه‌های پزشکی و درمانی نظیر دندانپزشکی و چشم‌پزشکی

بنابراین فرد متعهد در قبال فرد موردنظر در کانادا از لحاظ مالی تا زمان برقرار بودن اسپانسرشیپ، تعهدخواهد داشت.

دقت داشته باشید پروسه زمانی درخواست اسپانسرشیپ برای ویزای کانادا و دعوت وی به این کشور در حالت استاندارد 12 ماه است، درصورت وجود جزئیات فراوان ممکن است این زمان کمی به طول انجامد

رد شدن درخواست اسپانسرشیپ همسر

از دلایل اصلی رد شدن این درخواست می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نبودن شواهد کافی برای اثبات رابطه با همسر و مشروعیت ارتباط
 • بیان و ارائه حقایق نادرست حین درخواست
 • بروز خطا در زمان پر کردن فرم درخواست همسر
 • غیرقابل بودن درخواست به دلیل وجود مشکلات امنیتی
 • نداشتن الزامات اساسی برای پروسه اسپانسرشیپ همسر

برای اسپانسرشیپ همسر و یا فرزند وابسته چه شرایطی لازم است

 •  ازدواج شما قانونی باشد در این صورت امکان درخواست اسپانسرشیپ را به عنوان همسر خواهید داشت.
 • سن فرزند وابسته بایدحداکثر 22 بوده و مجرد باشد.
 •  همسر یا فرزند وابسته باید دارای شرایط لازم سلامت و شخصیتی باشند.

والدین و پدربزرگ و مادربزرگ در چه حالتی واجد شرایط اسپانسرشیپ محسوب می‌شوند

براساس برنامه مهاجرتی اعمال شده از 1 دسامبر 2011 که تا به الان هم اجرا می‌شود، والدین و پدربزرگ و مادربزرگ یک فرد دارای اقامت دائم در کانادا امکان دریافت اسپانسرشیپ را از جانب فرزند خود و یا نوه‌شان که در حال زندگی در این کشور می‌باشند را خواهند داشت. حالت های دیگری هم در این زمینه وجود دارند که در زیر اشاره شده است:

 • برای گذراندن تعطیلات خانوادگی توسط یک میزبان دعوت شده باشند.
 • پوشش بیمه بین‌المللی برای حداقل یکسال را داشته باشند.
 • امکان ارائه حمایت مالی کتبی توسط فرزند و یا نوه  درحال اقامت در کانادا را داشته باشند.
 • دارای سلامت کامل روانی و شخصیتی تعیین شده توسط سازمان CIC باشند.

چنانچه با درخواست سوپر ویزای کانادا و اسپانسرشیپ والدین موافقت به عمل آید، ویزای مولتی 10 سال برای متقاضی صادر می‌شود، در این صورت وی قادر به بازدید از خانواده و فرزندان خود در کانادا خواهد بود و هر بار برای مدت 2 سال می‌تواند اقامت داشته باشد.

اسپانسر برای فرزندان

تعریف فرزندان وابسته

همانطوری که قبلا اشاره شد فرزند شما یا فرزند همسرتان زمانی یک فرزند وابسته محسوب می‌شود که در روز دریافت درخواست شما، دارای شرایط زیر باشد:

 • حداکثر 22 سال سن داشته باشد
 • مجرد باشد

درصورتی که فرزندان شما دارای 22 سال و یا بیشتر داشته باشند در صورتی وابسته یه شمار می‌روند که دارای شرایط زیر باشند:

 • قبل از 22 سالگی خود تحت پشتیبانی و حمایت مالی والدین خود بوده‌اند.
 • به دلیل شرایط روحی و جسمی توانایی تامین مالی خود را ندارند.
 • تمامی شرایط فوق به جز سن، می‌بایست تا پایان بررسی درخواست شما برقرار باشد.

 

 

 

 

برچسب‌ها: بدون برچسب

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند