ویزای چندبار ورود کانادا چیست و چگونه دریافت می‌شود؟

ویزای چندبار ورود کانادا چیست و چگونه دریافت می‌شود؟

 

کانادا به دلیل فراهم نمودن بستر مناسب برای تحصیل، کار و زندگی و همچنین داشتن شرایط اقتصادی مطلوب و درآمدزایی بالا، همه ساله ورود اتباع خارجی زیادی را از سرتاسر دنیا پذیرا می‌باشد. برای ورود به خاک کانادا باید هدف شما مشخص باشد و براساس هدف خود از سفر مدارک لازم را حتما باید ارائه کنید. در این میان افرادی هستند که قصد اقامت کوتاه مدت در کانادا را دارند که در این صورت باید برای دریافت ویزای موقت کانادا اقدام نمایند. ویزای موقت در دو نوع سینگل یا یک‌بار ورود و مالتیپل یا چندبار ورود می‌باشد، در این مقاله به تعریف و اخذ ویزای چندبار ورود می‌پردازیم.

معرفی ویزای توریستی کانادا Visitor Visa

برای اینکه بخواهیم در مورد ویزای موقت کانادا صحبت کنیم ابتدا به معرفی ویزای توریستی کانادا می‌پردازیم. یکی از مهم‌ترین نوع ویزای موقت کانادا ویزای توریستی این کشور است که افراد خارجی برای ورود به کانادا باید این ویزا را دریافت کنند. این نوع ویزا برای گردشگری و تفریح و یا دیدار با اعضای خانواده و دوستان و انجام امور تجاری به صورت کوتاه مدت صادر می‌شود که بعد از اتمام اعتبار باید کشور کانادا را ترک کنید

 انواع ویزای توریستی

ویزای سینگل یا یک‌بار ورود و ویزای مولتپل یا چندبار ورود، دو نوع ویزای توریستی می‌باشند و تفاوتی که این دو نوع ویزا را از هم مجزا می‌کند تعدا دفعات مجاز برای ورود به کانادا است. با داشتن ویزای سینگل کانادا تنها یک‌بار می‌توانید وارد خاک کانادا شوید و در صورت ترک این کشور اجازه ورود مجدد به آن را نخواهید داشت، در حالی‌که با داشتن ویزای چندبار ورود معتبر محدودیتی در رفت و آمد به این کشور را ندارید. عموما ویزاهای توریستی کانادا به صورت چندبار ورود صادر می‌شود.

ویزای یک بار ورود کانادا

همانطوری که اشاره شد در این نوع ویزا تنها یک‌بار اجازه ورود به خاک کانادا را دارید و اقامت شما در کانادا حداکثر باید تا شش ماه باشد و شما باید قبل از اتمام اعتیار این ویزا کشور کانادا را ترک کنید، چنانچه قصد ورود مجدد به داین کشور را دارید باید دوباره ویزا بگیرید.

ویزای چند بار ورود کانادا

تا زمانی که ویزای شما اعتبار دارد می‌توانید بدون محدودیت به این کشور وارد شوید، توجه داشته باشید که اعتبار ویزای چندبار ورود کانادا بیشتر از مدت اعتبار پاسپورت شما نمی‌تواند باشد. مدت اعتبار این نوع ویزا به طور معمول بیشتر و طولانی تر از ویزای سینگل است.

ویزای چندبار ورود

شرایط ویزای چندبار ورود کانادا

تعیین مدت اعتبار ویزای چندبار ورود کانادا بر عهده مرجع صدور ویزای این کشور است، به طور معمول اعتبار ویزای مولتیپل کانادا به مدت 10 ساله صادر می‌گردد البته این اعتبار زمانی اهمیت دارد که مدت اعتبار پاسپورت شما نیز 10 ساله باشد. از آنجا که اعتبار پاسپورت ایران 5 ساله می‌باشد، اعتبار ویزای مولتیپل کانادا نیز، حداکثر به مدت 5 سال برای شهروندان ایرانی صادر می‌گردد، به همین دلیل ویزای مولتیپل کانادا در ایران به ویزای 5 ساله کانادا معروف است.

توجه داشته باشید که با داشتن ویزای چندبار ورود یا ویزای مولتی کانادا نمی‌توانید به صورت دائم در این کشور اقامت داشته باشید و با داشتن این ویزا حق استفاده از مزایایی چون حق شهروندی و خدمات درمانی رایگان و… را نخواهید داشت.

شرایط لازم برای اخذ ویزای مولتی کانادا

برای دریافت ویزای مولتی کانادا باید از سوی سازمان اداره مهاجرت این کشور شرایط شما مورد تائید قرار گیرد که در زیر به موارد ضروری برای اخذ این ویزا اشاره می‌کنیم:

 • افسر پرونده باید مطمئن شود که شما در صورت اتمام مدت مجاز اقامت خود، کانادا را ترک می‌کنید.
 • قصد کار کردن و یا تحصیل در دانشگاه را نداشته باشید.
 • سابقه فعالیت‌های محرمانه و سیاسی نداشته باشید.
 • خطری برای امنیت کانادا ایجاد نکرده باشید.
 • تمامی مدارک موردنیاز را ارائه کرده باشید.
 • از وضعیت جسمی و روانی سالم برخوردار باشید.

شرایط اخذ مولتی ویزای کانادا

مراحل دریافت ویزای چند‌بار ورود کانادا

برای اینکه بتوانید ویزای مولتی کانادا را دریافت کنید، می‌بایست مراحل اخذ ویزای توریستی را طی نمایید، که برای این کار نیازی نیست نوع ویزا را مشخص کنید، زیرا ویزاهای توریستی به صورت مولتی صادر می‌شوند مگر در شرایط خاص، مراحل درخواست ویزای توریستی کانادا به شرح زیر است:

ثبت نام

برای برای اخذ ویرای توریستی مولتی کانادا اواین قدم ثبت نام در سایت اداره مهاجرت کانادا می‌باشد، بعد از ثبت نام و ایجاد اکانت در این سایت می‌توانید مابقی مراحل را به صورت آنلاین انجام دهید. برای انجام این کار باید نوع ویزای مود نیاز خود را مشخص کنید و سپس فرم‌های ارائه شده را تکمیل کنید، این فرم‌ها شامل اطلاعات شخصی از جمله وضعیت تاهل، سابقه سفر به کانادا و … می‌باشد.

ارائه مدارک

بعد از نکمیل تمامی فرم‌ها باید مدارک مورد نیاز به صورت آنلاین در سایت اداره مهاجرت کانادا بارگذاری شوند، دقت داشته باشید که تمام مدارک موردنیاز را باید به طور کامل آپلود کنید زیرا در صورت وجود نقص در مدارک ارائه شده، درخواست ویزای شما رد خواهد شد.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای توریستی مولتی کانادا

 • فرم درخواست تکمیل شده
 • فرم تکمیل شده اطلاعات خانوادگی
 • یک قطعه عکس بیومتریک رنگی
 • ارائه اصل پاسپورت و اصل کلیه پاسپورت‌های قبلی
 • شناسنامه ترجمه شده
 • سند ازدواج ترجمه شده
 • اسناد ملکی ترجمه شده (خانه، زمین، مغازه)
 • مدارک مربوط به تمکن مالی
 • ترجمه گواهی اشتغال به کار و فیش حقوقی
 • ارائه دعوت‌نامه رسمی و معتبر در صورت وجود
 • بلیط رفت و برگشت هواپیما و رزرو هتل

پرداخت هزینه درخواست

هزینه‌های مربوط به درخواست ویزا را بعد از تکمیل نمودن مراحل ارائه درخواست و آپلود مدارک، باید به صورت آنلاین پرداخت کنید که برای انجام این کار به کارت‌های اعتباری بین‌المللی همچون مستر کارت یا ویزا کارت نیاز دارید.

بیومتریک

بعد از اتمام مراحل و تکمیل درخواست و پرداخت هزینه یک ایمیل از اداره مهاجرت کانادا دریافت خواهید کرد که این ایمیل شامل درخواست اقدامات مربوط به بیومتریک شامل انگشت نگاری و ثبت عکس دیجیتال به نزدیکترین مرکز درخواست ویزای کانادا، خواهد بود. در حال حاضر به دلیل وجود مشکلات سیاسی ایران و کانادا امکان انجام بیومتریک برای ویزای کانادا در کشور ایران وجود ندارد، برای انجام این کار شما باید به یکی از مراکز درخواست ویزای کانادا در کشورهای همسایه مراجعه کنید، در این صورت هنگام مراجعه باید نامه تاییدیه اداره مهاجرت و کلیه مدارک از جمله پاسپورت همراهتان باشد.

انتظار برای تایید نهایی

برای اینکه در مورد درخواست ویزای شما بعد از اتمام کلیه اقدامات مربوط، تصمیم‌گیری نهایی صادر شود باید منتظ بمانید، در صورت تایید و یا رد کردن درخواست ویزا، باید بار دیگر به کشور همسایه ایران سفر کرده تا پاسپورت خود را از مراکز درخواست ویزا تحویل بگیرید، برای صرفه جویی در وقت و هزینه خود بهتر است از پیکاپ پاسپورت استفاده نمایید.

انتظار برای اخذویزای چندبار ورودکانادا

نتیجه گیری

ویزای چندبار ورود کانادا این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا بتوانید طی 5 سال بدون داشتن محدودیت بین کانادا و ایران در رفت و آمد باشید و در هر بار ورود می‌توانید شش ماه در این کشور بمانید. فرایند جداگانه‌ای برای درخواست ویزای مولتی کانادا وجود ندارد و شما باید همان مراحل درخواست ویزای توریستی کانادا را طی نمایید. داشتن تمکن مالی و سابقه سفر و وجود یک پرونده کامل و قوی در روند اخذ ویزای توریستی مولتیپل کانادا کمک فراوانی به شما خواهد کرد.

 

 

 

 

برچسب‌ها: بدون برچسب

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند