استفاده از کارت بانکی به جای پول برای بسیاری از مردم در اولویت است و این به دلیل امنیت، راحتی و سرعت بیشتر در نقل و انتقالات پولی می‌باشد. اما در حال حاضر به دلیل وجود تحریم‌ها و محدودیت‌های اعمال شده بر سیستم بانکی کشور، استفاده از کارت‌های بانکی برای شهروندان تنها محدود به داخل کشور بوده و هیچ از یک کارت‌های بانکی کشورمان در خارج از مرزهای ایران قابل استفاده نمی‌باشد. طی این روند در چند دهه گذشته برای شهروندان ایرانی، مشکلات و محدودیت‌هایی به همراه داشته و مردم ناچار به استفاده از خدمات صرافی‌ها با پرداخت کارمزد بالا شده‌اند و یا مسافران مجبور به تهیه ارز نقد شده و حجم زیادی اسکناس همراه خود در سفر داشته‌اند.

اما بهتر است بدانید که استفاده از ارز نقدی و یا خدمات صرافی یک راه‌حل موقتی بوده و در تمامی موقعیت‌ها کاربرد ندارد. به عنوان مثال ممکن است شما با روبرو شدن با برخی وب‌سایت‌های خارجی و حراجی‌های اینترنتی که اقلام فوق‌العاده‌ای را با قیمت‌هایی استثنایی برای مدت محدودی قرار داده‌اند بخواهید سفارش و خرید انجام دهید که تنها نیاز به کردیت کارت معتبر دارد؛ و یا اینکه قصد داشته باشید تا پیش از سفر به یک کشور خارجی از فرصت‌های استثنایی فصلی هتل و بلیط پرواز بین‌المللی استفاده کرده و آن‌ها را رزرو نمایید.

در چنین مواقعی که ممکن است برای هر فردی پیش بیاید، دیگر ارز نقدی و یا حضور در صرافی کارساز نخواهد بود و به راحتی فرصت به وجود آمده از دست خواهد رفت. برای حل چنین مشکلاتی قصد داریم تا در ادامه به معرفی کارت‌‎های بانکی بین‌‌المللی بپردازیم که راه را برای شما هموار می‌کند، همچنین می‌توانید با بهترین و مطمئن‌ترین روش دریافت آن‌ها در ایران نیز اطلاعات لازم را کسب نمایید.

انواع کارت‌های بانکی بین‌المللی

کارت‌های بانکی بین‌المللی

بسیاری از شهروندان ایرانی از گذشته تا کنون اصطلاحاً به کارت‌های بانکی خارجی کردیت کارت می‌گویند، اما در واقع کارت‌های بانکی بین‌‌‌المللی در چند نوع بوده و دارای تفاوت‌هایی نسبت به یکدیگر می‌باشند که در ادامه به معرفی آن‌ها خواهیم پرداخت.

دسته‌بندی کارت‌ها از منظر اعتبار بانکی

کارت‌های اعتباری (Credit Cards)، کارت‌های شارژی (Debit Cards)، کارت‌های پیش پرداخت (Prepaid) و کارت‌‌های هدیه (Gift Cards)

کردیت کارت Credit Card

همانطور که از نام کردیت کارت پیداست به معنای اعتبار و یا همان Credit می‌باشد، کردیت کارت برخلاف کارت‌های بانکی ایرانی، به جای برداشت مستقیم وجه از حساب دارنده کارت، مقدار وجه موردنظر را به صورت قرض برای شما ارائه می‌دهد. به این معنی که به هنگام خرید با کردیت‌کارت، پول برداشت شده از حساب بانکی شما کسر نخواهد شد، بلکه بنابر اعتبار شما نزد بانک به صورت قرض به شما داده شده و طی چند قسط با بهره بالا از شما بازپس گرفته می‌شود.

از آنجا که امکان خرید بیشتر از یک محدوده اعتبار روزانه با کردیت کارتوجود ندارد، اما باز هم به دلیل آزادی در خرید و کم نشدن آنی موجودی بانکی، عموماً افراد با مشکلاتی همچون بدهی‌های سنگین بانکی و بازپرداخت اقساط با بهره بالا روبرو می‌شوند. انتخاب این کارت بانکی با توجه به ایجاد عادت بد خرید بی‌دلیل با کردیت‌کارت، سختی درخواست این نوع از کارت اعتباری و البته هزینه‌های عملیاتی و نگه‌داری بالا در طی سال، چندان پیشنهاد نمی‌شود.

دبیت کارت Debit Card

یکی دیگر از انواع متداول کارت‌ بانکی بین‌المللی دبیت کارت است که مناسب مناسب پرداخت‌های حضوری و اینترنتی می‌باشد و عموم بانک‌های ایران نیز از این نوع کارت استفاده می‌کنند. به دلیل وابستگی کامل دبیت کارت به حساب سپرده با انجام هر تراکنش و خرید، پول مستقیماً از حساب متصل به این کارت کسر خواهد شد. به همین دلیل به راحتی می‌توان خریدها و هزینه‌ها را کنترل و مدیریت کرد، همچنین در مقایسه با کردیت کارت، کارمزد نگهداری و هزینه‌های عملیاتی کمتری به بانک پرداخت می‌گردد.

کارت بانکی Prepaid

یکی دیگر از انواع مشهور کارت‌های بانکی بین‌المللی، کارت بانکی Prepaid است که به تدریج در حال تبدیل شدن به یک جایگزین مناسب برای حساب بانکی‌ می‌باشد. پری پید کارت بسیار شبیه به دبیت کارت عمل می‌کند، با این تفاوت که به هیچ حساب بانکی متصل نیست و باید پیش از استفاده آن را به اندازه دلخواه شارژ پولی کرد، البته امکان شارژ مجدد آن با اتمام موجودی وجود دارد. نوجه داشته باشید که کارت Prepaid، یک کد اختصاصی IBAN دارد که دارنده آن می‌تواند عملیات اولیه بانکی نظیر دریافت حقوق، پرداخت قبوض و سایر معاملات بین بانکی را با این کارت انجام دهد.

گیفت کارت Gift Card

 یکی دیگر از انواع کارت بانکی با محدودیت‌های فراوان، کارت هدیه و یا همان گیفت کارت است که در داخل نیز مورد استفاده قرار می‌‌گیرد. این نوع کارت بانکی یکبار مصرف بوده و امکان کارت به کارت و انتقال وجه بین بانکی از طریق آن وجود ندارد.

انواع کارت‌های بانکی بین‌المللی

دسته بندی کارت‌ها بر اساس ویزا کارت (Visa Card) یا مستر کارت (Master Card)

همانطور که اشاره کردیم به دلیل تحریم‌ها، بانک‌های ایرانی در خارج از کشور ارتباط موثری ندارند. برخورداری از کارت بانکی بین‌المللی مستر کارت و ویزا کارت می‌تواند مزایای مختلفی را برای ایرانیان به همراه داشته باشد. با داشتن هر یک از این دو نوع کارت بین‌المللی بانکی می‌توانید روزانه صورت‌حساب رایگان دریافت کرده و از فروشگاه‌های مختلف به صورت حضوری و اینترنتی در سراسر دنیا خرید نمایید. همچنین می‌توانید از تمامی دستگاه‌های خودپرداز ATM وجه نقد دلار و یورو دریافت کنید و بدون نیاز به استفاده از خدمات صرافی و با کارمزدی ناچیز، به هر حسابی در دنیا پول انتقال داده و به تبادل مالی و بیزینس در دیگر کشورها بپردازید.

با دریافت کارت بانکی مسترکارت و ویزاکارت می‌توانید سایر پرداخت‌های ارزی نظیر هزینه ویزای شینگن، ثبت‌نام در آزمون‌های بین‌المللی و شهریه دانشگاه‌های خارج از کشور، رزرو هتل، خرید مستقیم پروازهای خارجی و وب‌سایت‌های معروفی نظیر آمازون و پرداخت حق عضویت و اشتراک ماهانه وب‌سایت‌های خارجی را از این طریق پرداخت کرده و یا در صورت داشتن کاری بین‌المللی، درآمد ارزی خود را از طریق درگاه مستر کارت و ویزا کارت دریافت نمایید.

بهتر است بدانید که کارت‌های اعتباری مسترکارت از خدمات حفاظت از هزینه نیز برخوردار هستند، این بدین معنی است که چنانچه جنسی را با استفاده از مسترکارت خریداری کرده باشید و فروشنده قیمت آن جنس را طی 60 روز کاهش دهد، شرکت مسترکارت مابه‌التفاوت را به شما بر می‌گرداند.

انواع کارت‌های بانکی بین‌المللی

روش‌های دریافت مستر کارت و ویزا کارت

از آن جایی که سیستم بانکداری ایران مشمول قوانین تحریم بوده و ارتباطی با بانکداری بین‌المللی و شرکت‌هایی نظیر ویزاکارت و مسترکارت ندارد، متقاضیان ایرانی می‌توانند از طریق روش‌های زیر از انواع خدمات مستر کارت و ویزا کارت استفاده نمایند:

 • از طریق برخی از وب‌سایت‌های ایرانی می‌توانند به دریافت مستر و ویزاکارت مجازی اقدام کنند که عموماً از نوع Prepaid می‌باشد که در زمانی کمتر از چند ساعت برای فرد صادر می‌شوند، اما در عین حال دارای محدودیت موجودی و اعتبار کوتاه‌مدت هستند و عموماً تنها برای یک‌بار شارژ قابل شارژ هستند.
 • نوع دیگر این نوع کارت‌ها مسترکارت و ویزاکارت هدیه فیزیکی است که از طریق وب‌سایت‌های معتبر ایرانی به صورت آنی قابل سفارش است. این نوع کارت  قابلیت یک بار شارژ را دارد و دارای سقف موجودی 1000 دلاری است و با اعتباری یکساله امکان خرید اینترنتی، خرید از دستگاه‌های POS فروشگاهی و پرداخت‌های آنلاین را فراهم می‌کند.
 • هم‌چنین می‌توان از طریق برخی از وب‌سایت‌ها و شرکت‌های ثالث مسترکارت مسافرتی و قابل شارژ نیز دریافت کرد که امکاناتی نظیر قابلیت شارژ تا 5000 دلار، اعتبار 2 تا 3 ساله، سقف شارژ سالانه 50 تا 60 هزار دلار، خرید آنلاین، خرید فروشگاهی و برداشت از خودپرداز را ارائه می‌دهد.

اما در عین حال حداقل موجودی مورد قبول 100 دلار بوده و هزینه‌های نگهداری ماهانه، هزینه نگهداری سالانه و هزینه اولیه صدور کارت بانکی را شامل می‌شود. یکی از معایب این نوع کارت‌های مجازی و فیزیکی این است که هزینه‌های جانبی نظیر هزینه صدور کارت، دریافت کارمزد بالا جهت شارژ دلاری کارت و هزینه بالای خدمات جانبی را در بر دارد.

بنابراین متقاضیان استفاده اروشز خدمات مجازی و فیزیکی مسترکارت و ویزاکارت در ایران که همواره نیاز به پشتیبانی و خدمات شرکت‌های ثالث دارند، وب‌سایت‌های عامل ایرانی پیدا می‌کنند که علاوه بر هزینه‌های نسبتاً نامعقول، اغلب شرایط را برای مشتری دشوار می‌سازند. به همین خاطر امروزه بسیاری از ایرانیان از روش متداول‌تر و بهتری برای افتتاح حساب ویزا کارت و مستر کارت به صورت حقیقی و کاملاً قانونی استفاده می‌کنند.

انواع کارت‌های بانکی بین‌المللی

بهترین روش دریافت ویزاکارت و مستر کارت فیزیکی در ایران

خوشبختانه طی چند سال اخیر روش مناسبی برای افتتاح حساب بین‌المللی و دریافت مسترکارت فیزیکی معتبر و به نام از طریق کشور ترکیه فراهم شده است و بر همین اساس، زراعت بانک به عنوان یکی از خوش‌نام ترین بانک‌های ترکیه نسبت به افتتاح حساب بین‌المللی و صدور مستر کارت و ویزاکارت فیزیکی برای شهروندان غیر مقیم ایرانی اقدام نموده است. به این صورت که با استفاده از خدمات جدید زراعت‌بانک، متقاضیان ایرانی می‌توانند بدون نیاز به اقامت در این کشور حساب ارزی و حقیقی باز کرده و از خدمات متنوع مستر کارت و ویزا کارت زیر بهره‌مند شوند:

 • افتتاح حساب سپرده بین‌المللی و دریافت سود
 • دریافت کردیت‌ کارت معتبر و بین‌المللی به نام شما
 • استفاده از پنل بانکی و خدمات موبایل بانک و امکان مدیریت حساب بدون نیاز به حضور در ترکیه
 •  انتقال وجه بین‌المللی با کمترین هزینه و کارمزد به صورت حضوری، از طریق صرافی و یا سوئیفت
 • دریافت وجه نقد ارزی از سایر دستگاه‌های عابربانک ATM در سراسر دنیا
 • نداشتن مشکلات بلوکه شدن حساب، داشتن ارتباط مستقیم با بانک و نبود نگرانی از کلاهبرداری شرکت‌های ثالث
 • انجام تمامی خریدهای اینترنتی یا حضوری از طریق دستگاه POS، پرداخت شهریه، آبونمان، هزینه‌های سفارت، رزرو هتل و خرید بلیت هواپیما
 • عدم وجود محدودیت‌های رایج کارت‌های مجازی نظیر سقف برداشت، نبود امکان انتقال، غیرقابل شارژ بودن و سقف موجودی
 • کارمزد بانکی بسیار پایین
 • افتتاح حساب به انواع ارز لیر، دلار و یورو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست