معرفی ده رشته بتر تحصیل در کانادا

معرفی برترین دانشگاه‌های فنلاند

کشور فنلاند جزء پنج کشور اروپایی می‌باشد که تحصیل به صورت رایگان را در اختیار دانشجویان بین‌المللی قرار داده اما برخی از رشته‌ها در دانشگاه‌های فنلاند هستند که دانشجویان ملزم به پرداخت شهریه برای آن‌ها می‌باشند ولی اکثریت رشته‌ها به صورت رایگان ارائه می‌شوند. پنجاه مرکز آموزش عالی زیر نظر وزارت آموزش در کشور فنلاند فعالیت می‌کنند.

علاوه بر تحصیل رایگان در دانشگاه‌های فنلاند، امکان تحصیل به زبان انگلیسی از دیگر دلایل مهم برای انتخاب این کشور حهت ادامه تحصیل می‌باشد، دریافت ویزای تحصیلی فنلاند به معنای اخذ ویزای شینگن می‌باشد، تحصیل در فنلاند امکان کار پس از اتمام تحصیل را برای دانشجو فراهم کرده و در نتیجه موجب دریافت اقامت دائم فنلاند برای دانشجویان علاقه‌مند می‌شود. برای آشنایی بیشتر با برترین دانشگاه‌های فنلاند جهت انتخاب درست برای ادامه تحصیل با ما همراه باشید.

دانشگاه هلیسنکی

دانشگاه هلیسنکی university of Helsinki برترین دانشگاه فنلاند بوده که در سال 1640 میلادی در شهر تورکو و در سال 1829 به شهر هلیسنکی انتقال یافت. در حال حاضر تعداد دانشجویان مشغول به تحصیل در این دانشگاه 22500 نفر می‌باشد که 60 درصد آن‌ها دانشجویان مقطع کارشناسی و 40 درصد دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکترا می‌باشند. در بین 22500 دانشجو، 1286 دانشجوی خارجی مشغول به تحصیل می‌باشند که 14 درصد در مقطع کارشناسی و 89 درصد در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری به تحصیلات خود ادامه می‌دهند. قابل ذکر است که به دلیل ارائه دروس به زبان فنلاندی در دانشگاه هلیسنکی، دانشجویان کمتری برای تحصیل در مقطع کارشناسی وارد این دانشگاه می‌شوند.

در دانشگاه هلیسنکی دروس در مقطع کارشناسی به زبان فنلاندی و در مقاطع ارشد و دکترا به زبان فنلاندی و انگلیسی ارائه می‌شود و دانشجویان علاوه بر تسلط به زبان انگلیسی  می‌بایست مدرک آیلتس نیز داشته باشند.

رشته‌های برتر دانشگاه هلیسنکی که در رتبه‌بندی جهانی دارای جایگاه ویژه‌ای هستند عبارتند از:

مردم شناسی، فلسفه، پزشکی، دندان پزشکی، زبان شناسی، ارتباطات و مطالعات رسانه، علویم تربیتی و آموزشی، مطالعات توسعه، جغرافیا، مطالعات محیطی، تاریخ و ادبیات زبان انگلیسی، روان شناسی، باستان شناسی، تاریخ، زبان های پیشرفته، کشاورزی و جنگل‌داری.

دانشگاه هلسینکی

دانشگاه آلتو

دانشگاه آلتو دومین دانشگاه برتر فنلاند بوده که در سال 2010 میلادی در شهر اسپو تاسیس گردیده و تا به الان دارای رتبه جهانی 133 می‌باشد. دانشگاه آلتو نام خود را از بنیان‌گذار معماری مدرن” هرگوآلوار هنریک آلتو “که بزرگترین معمار فنلاند بوده، گرفته است.

تعداد دانشجویان در حال تحصیل، هم‌اکنون در این دانشگاه حدود 12300 نفر بوده که 70 درصد آنان در مقطع لیسانس و مابقی در مقاطع فوق لیسانس و دکترا مشغول به تحصیل هستند. دانشجویان بین‌المللی در حال تحصیل در دانشگاه هلیسنکی 1440 نفر می‌باشند که 10 درصد آنان در مقطع لیسانس و 90 درصد یقیه در مقاطع فوق لیسانس و دکترا به تحصیلات خود ادامه می‌دهند.

همانطوری که ذکر شد تحصیل در کشور فنلاند رایگان می‌باشد و دانشجویان می‌توانند بدون پرداخت هزینه در برترین دانشگا‌ه‌های این کشور در دوره‌های مختلف ادامه تحصیل نمایند. لازم به ذکر است که کشور فنلاند برای دانشجویان دکترا، شرایط فوق‌العاده‌ای را ارائه می‌دهد به طوری‌که دانشجویان می‌توانند با جلب نظر استاد راهنما، با دریافت حقوق به تحصیل در این دوره بپردازند.

برترین رشته‌های دانشگاه آلتو که در رتبه‌بندی جهانی در جایگاه هفدهم قرار گرفته، رشته هنر و طراحی می‌باشد، و دیگر رشته‌‌های برتر این دانشگاه که دارای جایگاه مناسب جهانی هستند عبارتند از:  مدیریت کسب و کار، علوم مواد، علوم کامپیوتری، مهندسی الکترونیک و الکترسیته، مهندسی مکانیک و شیمی.

دانشگاه آلتو فنلاند

دانشگاه UTU

دانشگاه UTU از برترین داشگاه‌های فنلاند بوده که از نظر وسعت در رتبه دوم قرار دارد. این دانشگاه در سال 1920 میلادی در شهر تورکو فنلاند تاسیس شد. روند پیشرفت دانشگاه تورکو به گونه‌ای است که در حال حاضر در میان 250 دانشگاه برتر دنیا جای گرفته است. شهر تورکو به عنوان کهن‌ترین شهر فنلاند در ساحل جنوب غربی این کشور واقع شده است.

حدود 12 هزار دانشجو در حال حاضر در دانشگاه تورکو مشغول به تحصیل بوده که 59 درصد آنان در مقطع کارشناسی و مابقی در مقاطع ارشد و دکترا به تحصیلات خود ادامه می‌دهند. آمار دانشجویان خارجی در این دانشگاه کمی متفاوت می‌باشد به طوری‌که از بین 566 دانشجوی بین‌المللی، 7 درصد در مقطع کارشناسی و 93 درصد در مقطع ارشد و دکترا مشغول به تحصیل می‌باشند، همچنین امکان تحصیل برای دانشجویان مقاطع ارشد و دکترا  به زبان انگلیسی نیز وجود دارد.

برای دریافت پذیرش از دانشگاه تورکو دانشجویان علاوه بر تسلط کامل به زبان انگلیسی باید مدرک آیلتس را نیز به دانشگاه ارائه دهند. رشته پرستاری جزء رشته‌های برتر این دانشگاه بوده که دارای رتبه 24 جهانی می‌باشد. دیگر رشته‌های برتر دانشگاه تورکو عبارتند از:

دندانپزشکی، آموزش و علوم تربیتی، حقوق، پزشکی پزشکی، زبان های پیبشرفته، علوم زیستی ، اقتصاد، فیزیک و نجوم که در رتبه بندی جهانی از جایگاه ویژه‌ای برخوردار می باشند.

دانشگاهUTU فنلاند

دانشگاه TUT

دانشگاه TUT در سال 1965 میلادی در شهر تامپره تاسیس گردید و به عنوان چهارمین دانشگاه برتر فنلاند محسوب‌ می‌شود که در رتبه بندی جهانی در بین 320 دانشگاه فرار گرفته است. برترین رشته تحصیلی در دانشگاه TUT، رشته مهندسی الکترونیک و الکتریسته می‌باشد که در جایگاه 151 رتبه بندی جهانی قرار دارد. از دیگر رشته‌های مطرح این دانشگاه  می‌توان رشته علوم کامپیوتر، فیزیک و نجوم را نام برد.

دانشجویان مشغول به تحصیل در مقاطع مختلف این دانشگاه در حال حاضر 5700 نفر بوده که 59 درصد آنان درمقطع کارشناسی و 41 درصد در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا به تحصیل می‌پردازند.  سختی زبان فنلاندی نشان‌دهنده آمار دانشجویان بین‌المللی می‌باشد به طوری‌که از میان 531 دانشجوی خارجی تنها 4 درصد در مقطه کارشناسی و 96 درصد در مقاطع ارشد و دکترا به تحصیلات خود در این دانشگاه ادامه می‌دهند.

همانطور که ذکر شد تحصیل در فنلاند رایگان می‌باشد، از دیگر نکات حائز اهمیت تحصیل در این کشور برای دانشجویان بین‌المللی ، تحصیل در مقطع دکترا به‌عنوان شغل در نظر گرفته شده و حقوق ماهیانه برای دانشجویان این مقطع پرداخت می‌شود. از این زو دانشجویان زیادی کشور فنلاند را به‌عنوان مقصد تحصیلی قرار خواهند داد.

دانشگاه برتر فنلاند

دانشگاه ییواسکیلا

دانشگاه ییواسکیلا در سال 1934 میلادی در شهر ییواسکیلا تاسیس گردید و جزء پنجمین دانشگاه برتر فنلاند به شمار می‌رود و در حال حاضر میان 340 دانشگاه برتر دنیا قرار دارد.  رشته‌های برتر این دانشگاه آموزش و علوم تربیتی، ریاضیات، فیزیک و نجوم می‌باشد که در رتبه بندی جهانی دارای جایگاه ویژه‌ای هستند.

در حال حاضر تعداد  دانشجویان مشغول به تحصیل در دانشگاه ییواسکیلا حدود 10 هزار نفر بوده که 57 درصد آنان در مقطع کارشناسی و 43 درصد در مقاطع ارشد و دکترا به تحصیل ادامه می‌دهند. در این دانشگاه آمار دانشجویان بین‌المللی بسیتر کم بوده به طوری‌که از میان 530 دانشجو، 5 درصد در مقطع کارشناسی و 95 درصد در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا مشغول به تحصیل می‌باشند.

دوره‌کارشناسی نیز در این دانشگاه به زبان فنلاندی ارائه می‌شود و دانشجویان باید مدرکی دال بر تسلط زبان فنلادی ارائه دهند تا پیش نیاز آنان در این دانشگاه فراهم شوذ. برای ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر دانشجویان می‌توانند دوره‌های تحصیلی خود را به زبان انگلیسی انتخاب نمایند و نمره قبولی در آزمون آیلتس را جهت دریافت پذیرش کسب کنند.

دانشگاه ییواسکیلا فنلاند

دانشگاه فنلاند شرقی

ششمین مرکز برتر علمی کشور فنلاند دانشگاه فنلاند شرقی می‌باشد که در رتبه‌بندی جهانی در بین 390 دانشگاه برتر دنیا جای گرفته است. این دانشگاه در سال 2010 در شهر یونسو واقع در استان فنلاند تاسیس شده است. نکته قابل توجه این است که در میان دانشگاه‌هایی که قدمت آن‌ها کمتر از 50 سال می‌باشد، دانشگاه فنلاند در رتبه 46 دنیا قرار گرفته است.

در حال حاضر تعداد دانشجویان در حال تحصیل در این دانشگاه 11600 نفر بوده که 57 درصد آنان در مقطع کارشناسی و مابفی در مقاطع ارشد و دکترا مشغول به تحصیل می‌‌‌‌باشند. این آمار بیشتر مورد پسند دانشجویان خارجی برای پذیرش در مقاطع مختلف می‌باشد.

تعداد دانشجویان بین‌المللی مشغول به تحصیل در کشور فنلاند، در حال حاضر حدود 870 نفر می‌باشد که 6 درصد آنان در مقطع کارشناسی و 94 درصد در مقاطع ارشد و دکترا به تحصیل پرداخته‌اند.

برترین رشته تحصیلی در این دانشگاه رشته پرستاری می‌باشد، دیگر رشته‌های برتر این دانشگاه که دارای رتیه جهانی هستند عبارتند از: کشاورزی و جنگلداری، داروسازی و داروشناسی، پزشکی، آموزش و علوم تربیتی، علوم زیستی و مطالعات محیطی .