پیکاپ پاسپورت یا پیکاپ ویزا چیست؟

پیکاپ پاسپورت یا پیکاپ ویزا چیست؟

اگر به کشورهای خارجی سفر کرده باشید، حتماً اصطلاح پیکاپ ویرا به گوشتان خورده است. در حال حاضر به دلیل مشکلات دیپلماتیک کشورمان، برخی از کشورها در ایران سفارتخانه ندارند و به همین دلیل آن دسته از شهروندان ایرانی که بخواهند به این کشورها سفر کنند، مجبور خواهند بود تا برای گرفتن ویزای چنین کشورهایی به سفارت آن‌ها در سایر کشورها مراجعه کنند. طبیعتاً انجام جنین کاری هزینه‌هایی را به منظور سفر و اقامت در هتل در بر خواهد داشت. برای حل این مشکل خدماتی تحت عنوان پیکاپ پاسپورت ارائه می‌شود که از طریق آن می‌توان این هزینه‌ها را تا حد زیادی کاهش داد.

پیکاپ به چه معنی است؟

معنی کلمه پیکاپ (Pickup) در اصطلاح انگلیسی برداشتن و یا تحویل گرفتن چیزی و یا کسی است. اما در صنعت توریسم و مهاجرت این کلمه معنی دیگری دارد. برای ورود به کشورهای دیگر نیاز به اخذ ویزا و به بیان دیگر اجازه ورود خواهید داشت. برای اخذ اجاره ورود، شما باید با مدارک خود را آماده کرده و برای مصاحبه به سفارت کشور مربوطه در ایران مراجعه کنید و در صورت تایید شخص مصاحبه‌کننده در سفارت مدنظر، ویزای شما به مرحله ثبت خواهد رسید و پس از درج مهر ویزا در پاسپورت می‌توانید خود را برای سفر آماده کنید.

اما گاهی اوقات جهت اخذ ویزای بعضی از کشورها به دلیل تعطیلی سفارتخانه و یا کنسولگری مدنظر، باید به یک کشور واسطه مراجعه نمایید. در سفارت واسطه نیز با شما مصاحبه خواهد شد و پس از انجام بررسی‌های لازم نتیجه درخواست ویزا به شما اطلاع داده خواهد شد. در صورت تایید درخواست شما، می‌بایست پاسپورت خود را جهت درج ویزا در سریع‌ترین زمان ممکن به سفارت مربوطه تحویل دهید.

از آنجا که حضور شما جهت درج ویزا در پاسپورت الزامی نیست، می‌توانید این کار را از نماینده قانونی خود نیز انجام دهید. این پروسه که شامل تحویل پاسپورت به سفارت توسط نماینده و برگرداندن آن به متقاضی است اصطلاحاً پیکاپ پاسپورت گفته می‌شود.

پیکاپ پاسپورت یا پیکاپ ویزا چیست؟

پیکاپ ویزا چیست و چه تفاوتی با پیکاپ پاسپورت دارد؟

می‌توان گفت پیکاپ پاسپورت تفاوتی با پیکاپ ویزا ندارد و این دو اصطلاح به جای یکدیگر استفاده می‌شوند. همانطور که اشاره کردیم متقاضیان دریافت ویزا پس از اقدام جهت اخذ ویزا و طی شدن مراحل مربوطه، به دلیل صرفه‌جویی در هزینه و زمان امکان یا تمایل سفر به کشور مربوطه را ندارند. در این صورت متقاضی می‌تواند یک کارگزار قابل اعتماد انتخاب کرده و تمامی مدارک موردنیاز و پاسپورت خود را به وی ارائه کند، تا به بدین ترتیب در وقت و هزینه‌های خود صرفه‌جویی نماید.

از این رو کارگزار شما، با ارسال پاسپورت و مدارک به کنسولگری مربوطه در کشور واسطه، بدون هیچ منع قانونی اقدامات لازم جهت الصاق ویزا به پاسپورت شما را بعمل خواهد آوردو پس از اتمام کار آن را در ایران به شما تحویل خواهد داد. در نتیجه به این فرآیند ارسال پاسپورت، الصاق ویزا و بازگرداندن آن به شخص در اصطلاح “پیکاپ پاسپورت” گفته می شود.

آیا حضور شخص برای دریافت پاسپورت نیاز است؟

همانطور که در بخش‌های قبلی اشاره کردیم به روند ارسال پاسپورت به سفارت و بازگرداندن آن به همراه ویزا به متقاضی در اصطلاح پیکاپ پاسپورت یا پیکاپ ویزا گفته می‌شود. هنگامی که از طریق ایمیل پاسخ درخواست ویزا به اطلاع متقاضی رسید، فرد موظف است با در دست داشتن پرینت ایمیل و پاسپورت خود به سفارت کشور مربوطه مراجعه کرده و نسبت به الصاق ویزا اقدام نماید.

در واقع بسیاری از افراد به دلیل محدودیت‌های زمانی و یا صرفه‌جویی در هزینه‌ها، از سفر مجدد به کشور ثالث و دریافت ویزای خود اجتناب کرده و از خدمات پیکاپ استفاده می‌کند. به بیان دیگر با تعیین نماینده‌ای رسمی دیگر نیاز به حضور شخص در سفارت و سفر مجدد وی به کشور ثالث نخواهد بود و تمام مراحل توسط نماینده رسمی متقاضی در کمترین زمان ممکن و هزینه‌ای به مراتب پایین‌تر انجام خواهد شد.

حضور شخص برای دریافت ویزا

برای چه کشورهایی می‌توان پیکاپ پاسپورت گرفت؟

در حال حاضر کشورهای مختلفی وجود دارند که به دلایل گوناگون در کشور ما سفارتخانه و یا کنسولگری فعال ندارند، اما در این میان کشورهای آمریکا، کانادا و انگلیس مهم‌ترین کشورهایی هستند که در ایران دارای سفارتخانه نیستند. بنابراین برای اخذ ویزای چنین کشورهایی لازم است که به سفارتخانه یا کنسولگری آن‌ها در سایر کشورها مراجعه کنید. با توجه به اینکه تعداد متقاضیان ایرانی برای ورود به این کشورها بسیار زیاد است، خدمات پیکاپ پاسپورت آن‌ها نیز از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار می‌باشد.

پیکاپ ویزای کانادا

کانادا از جمله کشورهایی است که هر ساله با درخواست تعداد بسیار زیادی ایرانی برای ویزای آن روبه رو می‌شود. با توجه به اینکه سفارت کانادا در کشورمان فعالیت ندارد، شهروندان ایرانی مجبور هستند تا برای انجام امور مربوط به اخذ ویزای کانادا به دو کشور ترکیه و امارات سفر کنند. در حال حاضر خدمات پیکاپ ویزای کانادا، سفارت‌های این کشور در ترکیه و امارات را پوشش می‌دهد و خدمات پیکاپ ویزای کانادا از استانبول، پیکاپ ویزای کانادا از آنکارا، پیکاپ ویزای کانادا از دبی و پیکاپ ویزای کانادا از ابوظبی را شامل می‌شود.

پیکاپ پاسپورت یا پیکاپ ویزا چیست؟

پیکاپ ویزای آمریکا

سفارت آمریکا نیز هیچ فعالیتی در داخل کشورمان ندارد و از سال‌های طولانی تعطیل بوده است. در نتیجه به دلیل نبودن سفارت آمریکا در تهران، متقاضیان ویزای ایالات متحده برای انگشت‌نگاری و مصاحبه باید به یکی از سفارت‌های این کشور در اطراف ایران مراجعه کنند. بیشتر مراجعین سفارت آمریکا در کشورهای ترکیه، امارات و ارمنستان افراد ایرانی بوده است.

پیکاپ ویزای آمریکا

پیکاپ ویزای انگلیس

به دلیل عدم فعالیت سفارت انگلیس در تهران، بسیاری از هموطنان ما برای انگشت نگاری و مصاحبه ویزای انگلیس مجبور می‌شوند، به یکی از کشورهای اطراف ایران سفر کنند و به همین علت پس از ویزا شدن درخواست آن‌ها، برای الصاق ویزای انگلیس بار دیگر باید به کشور ثالث سفر نمایند. در این صورت خدمات پیکاپ ویزای انگلیس سبب تسریع امور و کاهش هزینه متقاضیان خواهد شد.

پاسپورت برای زایمان از سوی کدام کشورها امکانپذیر است

پاسپورت برای زایمان از سوی کدام کشورها امکانپذیر است

بسیاری از مردم سفر خود را با هدف دریافت شهروندی و اقامت دائم در نظر می‌گیرند که در بعضی موارد حق شهروندی با زایمان در آن کشور و فرزند تازه متولد شده امکانپذیر است. در این صورت اگر حق شهروندی کودک تازه متولد شده سبب دریافت اقامت دائم آن کشور برای والدین خود شود به آن نوزاد اصطلاحا کودک گذرنامه و یا لنگر بچه نیز گفته می‌شود. به طور کلی به روند مهاجرت به کشورهای خارجی با هدف زایمان در آن کشور گردشگری زایمان یا Birth tourism گفته می‌شود. اما سوالی که اینجا پیش می‌آید این است که کدام کشورها پاسپورت برای زایمان می‌دهند؟!

کشورهایی که قانون حق تابعیت ولادت و یا اصل خاک را به رسمیت شناخته اند

بر اساس اطلاعات به دست آمده در حال حاضر 30 کشور دنیا قانون تابعیت ولادت را به رسمیت شناخته‌اند. این کشورها عبارتند از:

آرژانتین، آنتیگوا و باربودا، باربادوس، بلیز، بولیوی، برزیل، کانادا، ایالت متحده آمریکا، شیلی، فیجی، کاستاریکا، کوبا، دومینیکا، اکوادور، ال سالوادور، گرنادا، پرو، گویان، گواتمالا، هوندوراس، جامائیکا، مکزیک، لسوتو، نیکاراگوئه، تانزانیا، پاکستان، پاناما، سنت کیس و نویس، سنت لوسیا، سنت ونینت و گرنادینها، ترینیداد، توباگو، تووالو، اروگوئه و ونزوئلا.

پاسپورت زایمان

برخی دیگر از کشورها هستند که تحت شرایط خاصی از این قانون تبعیت می‌کنند، کشورهایی همچون گینه، بیسائو، لوکزامبورگ، آذربایجان و چاد با حق شهروندی افراد یتیم و یا کودکانی با والدین بدون تابعیت موافقت می‌نمایند.

حق شهروندی از طریق نژاد یا همان اصل خون، میان برخی کشورها نیز رایج است. این موضوع در اغلب موارد به این معنی است که یکی از والدین (پدر و یا مادر) تابعیت یا همان حق شهروندی آن کشور را داشته باشد. البته اصل خون بنابر قوانین هر کشور معنای متفاوتی دارد به طوری که کشورهایی همچون لهستان نیازمند این است که هر دو والد فرزتد دارای حق شهروندی باشند.

این امر در کشورهایی که قانون مردسالاری و یا زن‌سالاری دارند حق شهروندی را از طریق پدر و یا مادر شناسایی می‌کنند نیز صدق می‌کند. به عنوان مثال در کشور آندورا، مادر نوزاد باید حق شهروندی داشته باشد تا فرزند بتواند از حق شهروندی و یا اقامت دائم این کشور بهره‌مند شود.

در کشورهای مسلمان نظیر بحرین و ایران، پدر نوزاد باید حق شهروندی داشته باشد، تا به فرزند وی اقامت دائم و پاسپورت آن کشور تعلق گیرد.

کشورهای مالت و هند، در سال های اخیر، قانون حق شهروندی از طریق زایمان را به قانون حق خون ( متقابل اصل خاک) تغییر داده‌اند.

کشورهایی که به عنوان مقصد پرطرفدار گردشگری زایمان انتخاب می شوند

کشورهای گردشگری برای زایمان

ایالت متحده آمریکا و کانادا در حال حاضر محبوب‌ترین مقاصد گردشگری زایمان برای دریافت اقامت دائم و پاسپورت هستند. این کشورها علاوه بر ارائه مزایای رفاهی و اجتماعی و خدماتی فراوان برای کودک تازه متولد شده و والدین همراه، نوزاد از حق شهروندی و از پاسپورت قدرتمند جهان بهره‌مند خواهد شد. البته ناگفته نماند بنابر گزارش‌های اخیر رئیس جمهوری آمریکا ارائه حق شهروندی و تبعیت از قانون اصل خاک را یک خلأ قانونی و امری پرمخاطره برای امنیت ملی این کشور بیان کرده و طی قانونی از سفر زنان باردار خارجی دارای ویزای توریستی آمریکا جلوگیری به عمل آورده است.

کدام کشورها از گردشگری زایمان جلوگیری می‌کنند

در حال حاضر کشورهایی هستند که برای جلوگیری از پدیده گردشگری زایمان قوانین‌ شهروندی خود را در مراحل زمانی مختلف تغییر داده‌اند. و تنها زمانی حق شهروندی به نوزاد ارائه می‌شود که حداقل یکی از والد (پدر و یا مادر) دارای حق شهروندی و یا اقامت دائم با چند سال سابقه زندگی در آن کشور باشد.

کشور آلمان از قانون اصل خون استفاده می‌کنند و با حق شهروندی بدون شرط اصل خاک مخالف است که در این صورت حداقل یکی از والد باید حق شهروندی داشته باشد. توجه داشته باشید  نوزادانی که در کشور آلمان متولد می‌شوند والدین متولد خارج از کشور آن ها نمی‌توانند دوتابعیت و حق شهروندی داشته باشند.

هیچ کدام از کشورهای اروپایی در حال حاضر ارائه حق شهروندی بدون شرط اصل خاک را امکانپذیر نمی‌دانند. این در حالی است که کشورهای آمریکایی از جمله ایالت متحده آمریکا . مکزیک. کانادا. برزیل. و آرژانتین از این قانون تبعیت می‌کنند.

در قاره آفریقا کشورهایی نظیر سوتو و تانزانیا از قانون بدون شرط اصل خاک استفاده می‌کنند و به کودک خارجی تازه متولد شده اقامت دائم و پاسپورت ارائه می‌دهند.

کشور کانادا برای ارائه حق شهروندی به نوزاد تازه متولد شده از چه قانونی استفاده می کند؟

کشور کانادا برای زایمان

کانادا از جمله کشورهایی است که نظام ارائه تابعیت در آن بر پایه اصل خاک است. یعنی کودکانی که در این کشور به دنیا می‌آیند والدینشان چه کانادایی باشد و چه اهل کشورهای خارجی باشند می‌توانند تابعیت کانادا را داشته باشند و به محض تولد پاسپورت کانادایی دریافت می‌کنند. بنابراین اگر زوج ایرانی وارد خاک کانادا شوند به محض تولد فرزندشان در خاک کانادا صلاحیت دریافت تابعیت کانادایی را خواهند داشت.

اخذ پاسپورت

آسان‌ترین روش اخذ پاسپورت ترکیه در کوتاه‌ترین زمان

مهم‌ترین نکته برای اخذ پاسپورت هر کشوری، اعتبار این پاسپورت در سطح جهان می‌باشد. پاسپورت کشور ترکیه رتبه 36 جهانی را دارد و با دریافت پاسپورت این کشور امکان سفر بدون نیاز به ویزا به 71 کشور جهان را خواهید داشت. همچنین به همین نسبت با داشتن پاسپورت ترکیه، شهروندان این کشور باید برای ورود به 38 کشور دنیا ویزا دریافت کنند.

برخی افراد علاوه بر پاسپورت سرزمین مادری خود، برای دریافت پاسپورت کشور دیگر را اقدام می‌کنند که با داشتن این پاسپورت به راحتی می‌توانند به کشورهای دیگر تردد داشته باشند. در حال حاضر اعتبار پاسپورت بین‌المللی ایران به دلیل مسائل سیاسی اعتبار چندانی ندارد به همین دلیل داشتن پاسپورت کشور دیگر کزینه مناسبی برای رهایی از وضعیت و محدودیت‌های موجود می‌باشد. هم‌اکنون اخذ پاسپورت ترکیه و دریافت تابعیت این کشور بهترین گزینه برای ایرانیان است.

اعتبار پاسپورت ترکیه

اعتبار پاسپورتهمانطور که ذکر شد اعتبار پاسپورت کشور ترکیه رتبه 36 جهانی را به خود اختصاص داده است و اعتبار پاسپورت ایران در رتبه 85 دنیا قرار دارد. با داشتن پاسپورت ترکیه و بدون نیاز به ویزا به راحتی می‌توانید به سایر کشورها سفر نمایید که برای این کار گرفتن ویزای فرودگاهی کفایت می‌کند. بنابراین اگر بخواهید ویزای کشورهای معتیر نظیر ویزای کانادا، ویزای آمریکا و ویزای شینگن را دریافت کنید با داشتن پاسپورت ترکیه شانس شما برای اخذ ویزا بالا خواهد بود.

در حالیکه در شرایط کنونی اخذ این ویزاها با پاسپورت ایرانی کار راحتی نبوده  به این صورت که درخواست بسیاری از شهروندان ایرانی برای این ویزاها ریجکت شده است. نکته دیگری که قدرت ویزای ترکیه را بالا می‌برد این می‌باشد که احتمال پیوستن این کشور به اتحادیه اروپا در آینده‌ای نزدیک است.

دریافت پاسپورت ترکیه

دریافت پاسپورت

برای دریافت پاسپورت ترکیه روش‌های متعددی وجود دارد که شما براساس شرایط خود می‌توانید یکی ‌از این ‌روش را انتخاب کنید. طبق قوانین ترکیه با داشتن ویزای تحصیلی و یا کاری می‌توانید با 5 سال زندگی در این کشور، تابعیت ترکیه را دریافت نمایید که یکی از مزیت آن دریافت پاسپورت ترکیه است.

برای افرادی که قصد زندگی در این کشور را ندارند و فقط می‌خواهند پاسپورت این کشور را داشته باشند ما روش‌های آسانی را برای اخذ این پاسپورت به شما ارائه می‌دهیم.

دریافت پاسپورت ترکیه از طریق خرید ملک

از محبوب‌ترین و عمده‌ترین روش‌های دریافت پاسپورت ترکیه خرید ملک در این کشور می‌باشد و با این روش شهروندان خارجی با خرید ملک می‌توانند شهروندی این کشور را به دست آورند.دریافت شهروندی ترکیه از راه خرید ملک سرایطی ررا در بر دارد که در ادامه به شرح آن‌ها نیز می‌پردازیم. قیمت ملک خریداری شده مهم‌ترین موضوع در این زمینه می‌باشد به این صورت که قیمت ملک خریداری شده شما حداقل باید 250 هزار دلار آمریکا باشد تا امکان دریافت شهروندی این  کشور را بتوانید به دست آورید.دقت داشته باشید ملک خریداری شما جهت دریافت پاسپورت ترکیه تا سه سال اجازه فروش نخواهد داشت. همچنین با خرید ملک در ترکیه می‌توانید حق شهروندی و پاسپورت ترکیه را برای اعضای خانواده خود فذاهم نمایید.

با خرید ملک در ترکیه امکان گرفتن حق شهروندی و پاسپورت ترکیه را برای اعضای خانواده خود نیز خواهید داشت.

مراحل اخذ پاسپورت ترکیه از طریق خرید ملک

همنطور که اشاره شد برای خرید ملک در ترکیه جهت درافت حق شهروندی اقدامات زیر باید صورت پذیرد:

1. انتخاب ملک مناسب

اولین معیار برای خرید ملک در ترکیه قیمت آن می‌باشد و ملک شما حداقل باید 25 هزار دلار ارزش داشته باشید. معیار بعدی انتخاب شهر و منطقه برای خرید ملک است، بنابراین اگر قصد اجاره دادن ملک خود را دارید باید منطقه‌ای را برای خرید ملک انتخاب کنید که احتمال اجاره رفتن آن زیاد باشد. انتخاب ملک در ترکیه از طریق سایت‌های خرید و فروش ملک و یا به صورت حضوری انجام می‌پذیرد.

2. انجام معامله

مرحله بعد از انتخاب ملک، انجام معامله وبستن قرارداد با صاحب ملک می‌باشد برای این کار بهتر است از یک وکیل کمک بگیرید. با گرفتن استعلام از اداره ملک ترکیه می‌توانید وضعیت ملک را از لحاظ مالکیت و قانونی بودن و … مورد بررسی قرار دهید.

3. درخواست شهروندی ترکیه

درخواست حق شهروندی  ترکیه بعد از اتمام مراحل قانونی خرید ملک در این کشور انجام می‌شود. برای این کار ملزم به مراجعه به اداره ثبت املاک این کشور هستید، این اداره معمولا در کمتر از یک هفته همه مدارک و اسناد شما را مورد بررسی قرار می‌دهد و در صورت نبودن مشکل قانونی، تاییدیه حق شهروندی برای شما صادر می‌کند.

4. درخواست اقامت ترکیه

برای درخواست اقامت ترکیه می‌بایست تمامی مراحل قبل را طی کرده باشید و با گرفتن حق شهروندی ترکیه به اداره مهاجرت این کشور رفته و تاییدیه خود را ارائه نمایید. بعد از انجام بررسی لازم این اداره مجوز اقامت را برای شما صادر خواهد کرد.

5. نهایی سازی درخواست

برای نهایی سازی درخواست خود با در دست داشتن تاییدیه شهروندی و مجوز اقامت به اداره جمعیت ترکیه مراجعه کرده و بر اساس دستورالعمل‌های لازم این اداره، به درخواست خود اقدام کنید. حق شهروندی ترکیه در کمتر از 30 روز بعد از اتمام بررسی نهایی به شخص اعطا خواهد شد.

درخواست پاسپورت

دریافت پاسپورت ترکیه از طریق ازدواج

برای گرفتن پاسپورت ترکیه، طبق قوانین ترکیه می‌توانید با یک شهروند این کشور ازدواج کرده و با گذشت 3 سال از زمان ازدواج امکان دریافت تابعیت ترکیه را داشته باشید. در ابتدا اقامت یک‌ساله به شما داده خواهد شد که در صورت اقامت بیشتر در این کشور امکان تمدید وجود دارد. با گذشت 3 سال از ازدواج شما، می‌توانید با ارائه مدارک مربوط به ازدواج برای دریافت حق شهروندی درخواست دهید.

دریافت پاسپورت ترکیه از طریق سرمایه‌گذاری

سرمایه‌گذاری در شرکت‌های ترکیه یکی دیگر ار روش‌های اخذ شهروندی این کشور است. شما می‌توانید با وارد کردن حداقل 500 هزار دلار در یک شرکت ترکیه سرمایه‌گذاری را شروع کنید و یا به همین میزان به خرید سهام این نوع شرکت‌ها اقدام کرده و پاسپورت ترکیه را دریافت نمایید. طرح سرمایه‌گذاری شما باید حداقل به مدت 3 سال در شرکت موردنظر باقی بماند.

دریافت پاسپورت ترکیه از طریق کارآفرینی

با راه اندازی یک کسب و کار در ترکیه می‌توانید حق شهروندی این کشور را دریافت نمایید. فعالیت کاری شما باید به گونه‌ای باشد که حداقل 50 شهروند این کشور در این کسب و کار مشول باشد تا با این شرایط موفق به اخذ شهروندی این کشور شوید. دریافت شهروندی از این طریق مزیت عمده‌ای که دارد؛ مسائل مربوط به مالیات و حقوق کارکنان می‌باشد، به این صورت که زیاد مورد توجه نسبت به سایر کشورها نبوده است.

دریافت پاسپورت ترکیه از طریق سپرده بانکی

با داشتن سپرده و سرمایه در بانک‌های این کشور نیز می‌توانید شهروندی ترکیه را دریافت نمایید. و با افتتاح حساب بانکی در ترکیه ضمن سرمایه‌کذاری و اخذ پاسپورت این کشور می‌توانید به سیستم بانکداری جهانی متصل شده و از مستر کارت و یا ویزا کارت نیز استفاده نمایید. در حال حاضر زراعت بانک ترکیه و دیگر بانک‌های این کشور حدمات مربوط به افتتاح حساب را برای شهروندان ایرانی می‌دهند.

توجه داشته باشید که سپرده‌های بانکی شما در ترکیه باید حداقل 500 هزار دلار برای اخذ شهروندی این کشور باشد.

شهروندی ترکیه

بهترین روش اخذ پاسپورت ترکیه کدام است؟

با توجه به روش‌هایی که برای دریافت حق شهروندی ترکیه اشاره کردیم می‌توان گفت هر کدام از این رو‌ش‌ها مزایای خاص خودش را دارد و افراد بنابر هدف خود یکی از آن‌ها را انتخاب می‌کنند. اما در بین این روش‌ها خرید ملک بهترین و مناسب‌ترین  گزینه برای دریافت پاسپورت ترکیه به شمار می‌رود، در زیر به  مهم‌ترین مزایای خرید ملک در ترکیه اشاره می‌کنیم:

  • کم‌هرینه ترین روش بین تمامی روش‌های سرمایه‌گذاری ترکیه
  • امکان اقامت در ملک شخصی در زمان سفر به ترکیه
  • امکان اجاره دادن ملک
  • فرآیند سریع و بدون مشکل برای دریافت شهروندی و پاسپورت
  • وضعیت مطلوب بخش املاک ترکیه
  • امکان خرید چند ملک به ارزش 250 هزار دلار

خرید ملک در ترکیه کم ریسک‌ترین سرمایه‌گذاری با توجه به شرایط اقتصادی کنونی در ایران می‌باشد و یک شخص ایزانی می‌تواند وارد یک نظام اقتصادی باثبات در کشور ترکیه شود. همچنین توریستی بودن ترکیه و ورود دانشجویان بین‌المللی در سالهای اخیر، اجاره ملک در این کشور را راحت‌تر کرده است. به طورکلی می‌توان گفت خرید ملک در ترکیه بهترین راه سرمایه‌گذاری برای دریافت حق شهروندی و پاسپورت ترکیه محسوب می‌شود.