یافتن محل اقامت برای دانشجویان در کانادا

یافتن محل اقامت برای دانشجویان در کانادا

تعیین محل اقامت و خوابگاه در کشور کانادا مهم‌ترین مسئله برای دانشجویان متقاضی ادامه تحصیل در این کشور می‌باشد. بنابر قوانین دولت کانادا، بودجه‌ای در اختیار کالج‌های دولتی و خصوصی کانادا و دانشگاه‌های برتر این کشور تخصیص می‌یابد تا بتوانند محل اقامت و خوابگاه دانشجویی را در اختیار متقاضیان تحصیل در این کشور قرار دهند. چنانچه قصد ادامه تحصیل در کانادا را دارید با ما همراه باشید.

خوابگاه‌ها و خانه‌های شهری

به طور معمول دانشگاه‌ها و کالج‌های کانادا، خدمات اقامتی دانشجویی داخل دانشگاه (on-campus) و همچنین نزدیک به دانشگاه را ارائه می‌‌دهند. خوابگاه‌ها (Dormitories) معموملا ساختمان‌ها بزرگی بوده که دانشجویان زیادی در آن‌جا می‌توانند سکونت داشته باشند. خانه‌های شهری فضاهای مساق و جدا از خوابگاه‌های دانشجویی می‌باشند که بین 3 تا 6 دانشجو را در خود جای می‌دهند. درخوابگاه‌های دانشجویی کشور کانادا فضاها و امکانات متداولی را ارائه می‌دهند که می‌‌توان به بخش سرگرمی، پخت و پز، ورزش و امکانات بهداشتی اشاره کرد. در این نوع خوابگاه‌ها در هر یک از اتاق‌ها برای 1 تا 2 نفر امکانات استراحتی وجود دارد. این گونه خوابگاه‌ها توسط دانشگاه و یا موسسه آموزشی مربوطه در کانادا اداره می‌شوند.

در معرفی خانه‌های شهری (Townhouses) بهتر است بگوییم این نوع خانه‌‌ها و اقامتگاه‌ها معمولا توسط دانشجویان سال دوم و یا دانشجویان ترم‌های آخر دانشگاه‌های کانادا رزرو می‌شوند. خانه‌های شهری معمولاً دارای 3 تا 6 اتاق خواب تک نفره، سالن، آشپزخانه و امکانات رفاهی و بهداشتی می‌باشند. به طور کلی در هر دو حالت خوابگاه‌های مذکور، برای دانشجویان امکانات دیگری نظیر غذاخوری و اینترنت در داخل و یا در نزدیکی محل دانشگاه موردنظر وجود دارد که در صورت تمایل می‌توانند از آن استفاده نمایند.

همچنین بودجه موردنیاز برای استفاده از اقامتگاه‌های دانشجویی دانشجویان خارجی در کانادا که براساس نوع دانشگاه و خدمات ارائه شده تعیین می‌شود هر ساله بین 3000 تا 7500 دلار متغییر می‌باشد. هزینه‌های متداول استفاده از خوابگاه‌‌‌ها و اقامتگاه‌های داخل دانشگاه در کانادا به شرح زیر می‌باشد:

 • هزینه اتاق‌های تک‌نفره و مشترک به همراه وعده‌های غذایی در توتم‌پارک Totem Park دانشگاه بریتیش‌کلمبیا، ماهانه بین ۵۲۷ تا ۷۲۵ دلار کانادا می‌باشد.
 • هزینه استفاده از خدمات یک اتاق یک‌خوابه در داگلاس هال Douglas Hall دانشگاه مک‌گیل ماهانه ۱٫۲۷۵ دلار کانادا می‌باشد.
 • هزینه سالانه یک اتاق‌خواب به همراه خدمات شستشو مجزا و وعده غذای مختصر در مرکز بین‌المللی زندگی و آموزش دانشگاه رایرسون کانادا معادل ۱۱٫۰۳۱ دلار کانادا است و همچنین هزینه سالانه اتاق‌خواب با وعده غذایی در اقامتگاه چست‌نات Chestnut دانشگاه تورنتو بین ۱۴٫۰۰۰ تا ۱۸٫۰۰۰ دلار می‌باشد.

خوابگاه و محل اقامت در کانادا

آپارتمان‌های اشتراکی خارج از دانشگاه

آپارتمان‌های اشتراکی (Condominium) دارای یک اتاق خواب مجزا و تجهیزات زندگی در کنار یک یا چند هم‌خانه می‌باشد. آپارتمان‌های اشتراکی شبیه خانه‌های شهری (townhomes) بوده که دارای اتاق خواب‌های یک نفره و مجزا است و دانشجویان از آشپزخانه، حمام، حال و سالن غذاخوری مشترک برخوردار هستند. توجه داشته باشید که تمامی کالج‌ها و دانشگاه‌های کانادا در مقوله پیدا کردن اقامتگاه خارج از محیط دانشگاه نمی‌توانند به شما کمک کنند.

بنایراین در این زمینه ممکن است موسسه آموزشی مربوطه برای شما یک آژانس ملکی معتبر معرفی کند تا جستجوی اقامتگاه را به طور کامل به شما محول کند. بهتر است بدانید که اجاره‌بهای خانه‌ها و اقامتگاه‌‌های خارج از دانشگاه بسته به انتخاب شهر متغییذ بوده و در شهرهای بزرگی نظیر ونکورر، تورنتو و مونترال هزینه‌ها بالا خواهد بود. عمدتاً برای استفاده ماهانه از خدمات آپارتمان‌های خارج از دانشگاه حداقل به مبلغی بین 250 ت 700 دلار کانادا نیاز خواهید داشت.

بنابراین هزینه زندگی در آپارتمان‌های اشتراکی سه‌خوابه در شهرهای بزرگ به طور تقریبی در ماه به شرح زیر خواهد بود:

 • تورنتو : ماهانه ۱۹۰۰ دلار کانادا
 • ونکوور: ماهانه ۱۹۵۰ دلار کانادا
 • اتاوا: ماهانه ۱۳۰۰ دلار کانادا
 • مونترال: ماهانه ۱٫۰۵۰ دلار کانادا
 • ادمونتون: ماهانه ۱۵۰۰ دلار کانادا
 • کلگری: ماهانه ۱۶۰۰ دلار کانادا

اقامت در خانه در کنار یک خانواده واقعی

برای اینکه حس امنیت و زندگی در وطن را حین تحصیل در کانادا را تجربه کنید زندگی در کنار یک خانواده به host family شناخته می‌شود، بهترین گزینه خواهد بود. در این نوع اقامت معمولاً یک اتاق خواب مجزا، 1 تا 3 وعده غذایی و دسترسی به اینترنت برای شما ارائه می‌شود. همچنین در این نوع اقامت خانواده میزبان پذیرای شما به عنوان یک دانشجو می‌توانند شما را با آداب و رسوم کشور کانادا آشنا کنند.

البته در برخی موارد چنانچه دانشجو دنبال گزینه‌‌های کم‌هزینه‌ باشد می‌تواند از اقامتگاه اشتراکی و یا جای خواب بدون وعده‌‌های غذایی نیز استفاده نماید. در صورت استفاده از این گزینه برای ادامه تحصیل در کانادا باید مسافت 30 تا 50 دقیقه‌ای را با اتوبوس و یا مترو برای رسیدن به دانشگاه یا کالج طی کنید.

اجاره‌بهای آپارتمان‌های مبله و غیرمبله

برای دانشجویان بین‌المللی پیشنهاد می‌کنیم قبل از رفتن به کشور کانادا از طریق وب‌سایت‌‌های معروفی همچونAirbnb، Craigslist  HouseTrip و Wimdu برای اجاره یک آپارتمان مناسب، مجهز و مبله اقدام نمایند. خواندن نظرات سایر مشتریان اقامتگاه‌های موردنظر در وب سایت و مطمئن شدن از امنیت و کیفیت خدمات اقامتگاه کمک بزرگی به شما خواهد کرد.

هزینه محل اقامت در کانادا

نکات مهم اقامت در کانادا

برای اینکه در کشور کانادا اقامت راحت و آسوده‌ای داشته باشید بهتر است چندین نکات را مورد توجه قرار دهید:

اقدام سریع برای رزرو اقامتگاه دانشجویی: مقایسه و تحقیق در مورد خدمات، امکانات و هزینه اقامتگاه‌های داخل و خارج دانشگاه پیش از مراحل پذیرش و ویزای تحصیلی کانادا از مهم‌ترین اقدام محسوب می‌شود. معمولاً اقامت در خانه و آپارتمان‌های اشتراکی بین 4 تا 8 هفته قبل از مهاجرت شما به کانادا و همچنین در ماه‌های آگوست و سپتامبر توسط دانشجویان رزرو شده و تعداد گزینه‌های امکاناتی با کیفیت کاهش می‌یابد.

طرح‌های غذایی: اقامتگاه‌های دانشجویی کانادا دارای طرح‌های متنوع غذایی هستند و شما می‌توانید با پرداخت هزینه اضافه از منوهای غذایی کارآمد در طول سال تحصیلی برخوردارشوید.

امکانات و تجهیزات رفاهی: پیش از اینکه بخواهید خوابگاه و یا اقامتگاه خود را در کانادا انتخاب کنید بهتر است از وجود تخفیف امکانات رفاهی نظیر برق، اینترنت، وسایل شست و شو، حمام و آب داغ مطمئن شوید.

امضای قرارداد و یا اجاره‌نامه: معمولاً برای اجاره خوابگاه و یا آپارتمان شرایطی برای دانشجویان ارائه می‌شود که بهتر است قبل از امضا قرارداد آن را با دقت مطاله کنید. برای اجاره خوابگاه و یا آپارتمان اشتراکی خارج از دانشگاه در کانادا باید قرارداد و یا اجاره‌نامه‌ای با مدت اعبتار شش ماه تا یکسال را امضا نمایید.

سپرده یا پیش‌خانه: در کشور کانادا در قبال ارائه امکانات نظیر برف، آب، اینترنت و خدمات تلویزیون کابلی در کنار هزینه اجاره یکماهه مبلغی تحن عنوان پیش از شما دریافت خواهد شد.

امکانات ویژه افراد معلول: دانشجویان دارای معلولیت باید فبل از سفر به کانادا و شروع سال تحصیلی، با دانشگاه و آزانس مربوطه برای رزرو اقامتگاه ویژه معلولین هماهنگ کنند. پیشنهاد میکنیم نه خیلی زودتر از موعد و نه خیلی دیر برای زمان عزیمت خود به کانادا برنامه‌ریزی کنید، چرا که ممکن است امکانات و تجهیزات خوابگاه و اقامتگاه دانشجویی تا هفته اول ماه سپتامبر تعطیل بوده و یا در دسترس نباشد.

دعوتنامه درخواست یا ITA اکسپرس اینتری چیست؟

دعوتنامه درخواست یا ITA اکسپرس اینتری چیست؟

برای اینکه در کشور کانادا برای خودتان کار داشته باشید باید در برنامه‌های مهاجرت کاری این کشور شرکت نمایید. برای راحتی انجام این کار، دولت کانادا یک سستم استاندارد مهاجرتی تحت عنوان سیستم اکسپرس اینتری ایجاد کرده است که با ایجاد پروفایل در این سیستم می‌توانید در برنامه‌های مهاجرت کاری کانادا شرکت کنید. برای اینکه بتوانید در این سیستم برگزیده شوید یک دعوتنامه اسپرس اینتری دریافت خواهید کرد. در این صورت امکان شرکت در برنامه‌های مهاجرت کاری کانادا به سهولت برای شما امکانپذیر خواهد بود. دعوتنامه اکسپرس اینتری چه مفهوم و کاربردی دارد؟ برای آگاهی در مورد این دعوتنامه مطالعه این مقاله خالی از لطف نخواهد بود.

سیستم اکسپرس اینتری کانادا چیست؟

این سیستم در واقع یک سیستم استاندارد برای مهاجرت به کانادا می‌باشد که به منظور انتخاب نیروهای ماهر برای مهاجرت به کانادا ایجاد شده است. این سیستم به طور کامل آنلاین بوده و مورد استفاده دولت فدرال، استان‌ها و کارفرمایان کانادایی می‌باشد. از مهم‌ترین و رایج‌ترین برنامه مهاجرت کاری کانادا، می‌توان به برنامه اسکیل ورکر کانادا اشاره کرد. البته برنامه‌‌های دیگری در این زمینه وجود دارند که غبارتند از: کلاس تجربه کانادایی، تاجران ماهر و برنامه‌های نامزدی استانی کانادا که به طور معمول یکی از زیر دسته‌های خود را به اکسپرس اینتری اختصاص می‌دهند.

نحوه عملکرد سیستم اکسپرس اینتری

بررسی برنامه‌های مهاجرت کاری مختلف کانادا اولین قدم در رابطه با مهاجرت کاری این کشور می‌باشد. چک کردن الزامات موردنیاز بعد از بررسی برنامه‌های مختلف و انتخاب برنامه متناسب با شرایط خودتان، امری بسیار مهم محسوب می‌شود. به عنوان مثال اگر می‌خواهید در برنامه اسکیل ورکر فدرال شرکت کنید حداقل باید یک‌سال سابقه کار مرتبط داشته باشید و مهارت کافی در زبان انگلیسی یا فرانسوی را به دست‌آورید. چنانچه واجد شرایط اولیه باشید، می‌توانید یک پروفایل در اکسپرس اینتری ایجاد کنید و مدارک خود را بارگذاری نمایید.

 توجه داشته باشید که بررسی پروفایل شما بعد از ثبت اطلاعات لازم، مدتی طول خواهد کشید. در سیستم اکسپرس اینتری ارزیابی متقاضیان براساس سیستم امتیازبندی تحت‌ عنوان CRS انجام می‌شود. در صورت کسب حداقل امتیاز تعیین شده برای هر برنامه شانس شما برای انتخاب شدن بالا خواهد رفت. البته افرادی برای مهاجرت کاری به کانادا انتخاب می‌شوند که بتوانند بالاترین امتیاز ممکن را کسب نمایند. معیارهای مختلف این سیستم عبارتند از: سن، تحصیلات، سابقه کار و مهارت در زبان و …

نحوه عملکرد دعوتنامه ITA

نحوه اخذ دعوتنامه ITA اکسپرس اینتری

افرادی موفق به دریافت دعوتنامه ITA اکسپرس اییتری خواهند شد که پس از رتبه‌بندی بیشترین امتیازات را به عنوان نامزدهای منتخب برگزیده کسب کرده باشند. بنابراین این دعوتنامه برای آن دسته از افراد خوش شانسی که نمره بالایی در سیستم CRS کسب کرده‌اند، از سوی اداره مهاجرت و شهروندی کانادا ارسال خواهد شد. همچنین اگر جزء نامزدهای برتر باشید امکان مشاهده دعوت‌‌نامه ITA  اکسپرس اینتری خود در بخش مکاتبات اکسپرس اینتری را خواهید داشت. با دریافت این دعوتنامه می‌توانید اقامت دائم کانادا را نیز به دست‌ آورید، البته دقت داشته باشید که بعد از اخذ دعوتنامه مراحل دیگری نیز برای اخذ اقامت دائم کانادا وجود دارند، و پس از دریافت دعوتنامه ITA  اکسپرس اینتری تنها 60 روز فرصت دارید تا درخواست خود را برای اقامت دائم کانادا ارائه دهید.

رد کردن یا منقضی شدن دعوتنامه ITA

 پس از دریافت دعوتنامه درخواست اقامت دائم کانادا ممکن است حالات زیر رخ دهد:

پذیرفتن دعوتنامه ITA: چنانچه دعوتنامه شما مورد پذیرش قرار گیرد حدکثر طی 2 ماه درخواست اقامت دائم خود را ارسال نمایید. بهتر است انجام این کار را به روزهای پایانی موکول نکنید زیرا به دلیل مشکلات پیش‌بینی نشده احتمال دارد به ارسال درخواست در زمان تعیین شده موفق نشوید.

رد کردن دعوتنامه ITA: با رد شدن دعوتنامه، پروفایل شما مجدداً به سیستم اکسپرس اینتری انتقال داده می‌شود تا برای دریافت دعوتنامه جدید در آینده فعال بماند.

عدم پاسخ به دعوتنامه ITA:  برای قبول یا رد دعوتنامه ITA خود اقدام نمایید در غیر اینصورت بعد از گذشت دو ماه دعوتنامه منقضی شده و پروفایل شما غیرفعال خواهد شد. در این صورت برای شرکت در برنامه‌های اکسپرس اینتری در روزهای آینده باید یک پروفایل جدید ایجاد نمایید.

دلایل مختلفی برای رد دعوتنامه ITA  برای شخص منتخب اکسپرس اینتری وجود دارند که مهم‌ترین آن عدم تطابق پروفایل با واقعیت می‌باشد. به این صورت که شخص متقاضی ممکن است در پروفایل خود ادعاهایی مطرح کرده باشد که در زمان دریافت دعوتنامه ITA قادر به اثبات آن‌‌ها نباشد. بنابراین در زمان بررسی نهایی مدارک امتیاز شخص با امتیاز سیستم اکسپرس اینتری مطابقت نخواهد داشت و سبب رد شدن درخواست وی خواهد شد. از جمله مواردی که باعث می‌شود امتیاز شخص نسبت به زمان درخواست کمتر شده و درخواست اقامت وی رد شود عبارتند از:

 • در زمان دریافت دعوت‌نامه پیشنهاد شغلی از کانادا نداشته باشید.
 • اعتبار نمرات آزمون زبان شما منقضی شده است.
 • در زمان دریافت دعوت‌نامه تاییدیه نامزدی استانی را نداشته باشید.

رد دعوتنامه ITA

اقدامات لازم بعد از پذیرفتن دعوتنامه ITA

 پس از اخذ دعوتنامه ITA اکسپرس اینتری در پروفایل در صورت پذیرش آن باید اقدماتی را انجام دهید که شامل موارد زیر خواهد بود:

 • فرم‌هایی که مشابه فرم‌های قبلی هستند را با جزئیات بیشتری تکمیل نمایید. به عنوان مثال تاریخچه سفر 10 سال گذشته خود را باید ذکر نمایید.
 • بعد از تکمیل نمودن این فرم‌ها باید تمامی اطلاعات ثبت شده در پروفایل خود را از طریق مدارک و مستندات معتبر اثبات نمایید. (این مدارک همراه با درخواست اقامت دائم کانادا که از طریق صفحه شخصی در اختیار شما قرار داده شده بارگذاری شود.)
 • با انطباق مدارک ارائه شده با اطلاعات موجو در پروفایل شما از سوی اداره مهاجرت و شهروندی کانادا مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

نکته: در صورتی که مدارک خود را در سیستم اکسپرس اینتری نادرست بارگذاری کنید با محرز شدن عدم صداقت شما در این رابطه، درخواست شما رد خواهد شد و امکان محروم شدن برای ورود به کانادا تا 5 سال را خواهید داشت.

مدارک موردنیاز برای دعوتنامه ITA اکسپرس اینتری

 شما می‌بایست پس از دریافت دعوتنامه ITA مدارک مختلفی را به منظور اخذ اقامت دائم کانادا که مرتبط با اطلاعات پروفایل اکسپرس اینتری  باشد را ارائه نمایید که این مدارک شاما موارد زیر خواخند بود:

 • پاسپورت معتبر و پاسپورت‌های پیشین در صورت وجود
 • شناسنامه
 • نتایج آزمون زبان
 • مدارک اثبات‌کننده سابقه کاری
 • گواهی عدم سوءسابقه
 • مدارک تحصیلی
 • گزارش معاینات پزشکی
 • عکس متقاضی اصلی و اعضای خانواده او
 • اثبات تمکن مالی از طریق ارائه اطلاعات مربوط به کلیه حساب‌های بانکی و…

 در رابطه با گواهی سوءسابقه دقت داشته باشید که چنانچه در هر کشوری 6 ماه بیشتر زندگی کرده باشید باید گواهی سوءسابقه را از ادراه پلیس آن کشور اخذ نمایید. در برخی موارد ممکن است مدارک زیر بسته به شرایط شما مورد نیاز باشند: ( برخی از مدارک زیر حتما باید به زبان انگلیسی یا فرانسوی ترجمه شده باشند.)

 • گواهی ازدواج
 • نامه معتبر از یک کارفرمای کانادایی مبنی بر وجود پیشنهاد شغلی از این کشور
 • کپی قراردادهای کاری
 • مدارک مربوط به اعضای خانواده از جمله شناسنامه فرزندان
 • اثبات وجود روابط خانوادگی در کانادا
Opera Snapshot_2019-11-15_152848_upload.wikimedia.org

اطلاعات کلی درباره‌ی کشور کانادا

کانادا (به انگلیسی: Canada) کشوری در شمال قاره آمریکای شمالی است که از ده استان و سه قلمرو تشکیل شده‌است. این کشور از شرق تا اقیانوس اطلس، از غرب تا اقیانوس آرام و از شمال تا اقیانوس منجمد شمالی گسترده‌است و از جنوب با ایالات متحده امریکا همسایه است. کانادا با مساحت ۹٫۹۸ میلیون کیلومتر مربع، دومین کشور پهناور جهان از نظر مجموع مساحت و چهارمین کشور پهناور جهان از نظر مساحت خشکی است. مرز مشترک کانادا با ایالات متحده، بلندترین مرز زمینی در جهان است. پایتخت کانادا اتاوا و تورنتو بزرگترین شهر آن کشور است. بخش زیادی از خاک کانادا به دلیل سرمای هوا و نزدیکی به قطب شمال، خالی از سکنه است.

حکومت کانادا یک دموکراسی پارلمانی فدرال و یک پادشاهی مشروطه است که در حال حاضر ملکه الیزابت دوم رئیس کشور است. ساختار حکومت کانادا از پادشاه یا ملکهٔ بریتانیای کبیر، دولت فدرال، دو مجلس سنا و عوام، دولت‌های ایالتی و فرماندار کل که به عنوان نمایندهٔ ملکه الیزابت ایفای نقش می‌کند، تشکیل شده‌است. رأی دهندگان کانادا و شهروندان نیز در قاعدهٔ این هرم قرار می‌گیرند. این کشور توسط دولت‌های مستقل از هم اداره می‌شود، که در مجموع زیر پوشش دولت فدرال قرار گرفته‌اند.

الیزابت دوم ملکهٔ بریتانیا، ملکهٔ کشور کانادا نیز هست و قانون به امضاء و به نام او رسمیت و ضمانت اجرایی پیدا می‌کند.

هرچند کانادا پس از روسیه بزرگ‌ترین کشور جهان است، اما جمعیت آن تنها، حدود یک‌پنجم جمعیت روسیه است. نزدیک به ۹۰ درصد از جمعیت این کشور در امتداد مرز جنوبی آن، تا فاصله ۲۰۰ کیلومتری آمریکا زندگی می‌کنند. پرجمعیت‌ترین شهرهای کانادا به ترتیب تورنتو، مونترآل و ونکوور هستند.

نزدیکی جغرافیایی این کشور به آمریکا سبب شده تا روابط اقتصادی کانادا و آمریکا بسیار گسترده باشد، به گونه‌ای که آمریکا و کانادا بزرگ‌ترین رابطه اقتصادی را در جهان دارند و حجم معاملات این دو کشور با هم از معاملات هر دو کشور دیگری در جهان بیشتر است. با این حال این رابطه اقتصادی قوی، زیان‌هایی هم برای کانادا در پی داشته‌است. آلودگی ناشی از فعالیت کارخانه‌های آمریکایی در نزدیکی مرز دو کشور یکی از این زیان‌هاست.

کانادا منابع طبیعی فراوانی دارد. آب و هوای آن سرد و در بیشتر نقاط قطبی است. البته آب و هوا در بخش جنوب غربی، جایی که شهر ونکوور در آن قرار دارد، معتدل است. آبشار نیاگارا، پهناورترین آبشار جهان هم در مرز این کشور با ایالات متحده قرار دارد.

این کشور تا سال ۱۷۱۳ مستعمره فرانسه بود. در این سال انگلیس کنترل آن را در دست گرفت. در یکم ژوئیه ۱۸۶۷ کانادا استقلال یافت. این کشور عضو کشورهای همسود (مشترک‌المنافع) است. کنفدراسیون کانادا، زیر تشریفات سلطنت مشروطه مرتبط با پادشاهی متحده اداره می‌شود.

پایتخت سیاسی کانادا شهر اتاوا است، محلی که در آن مجلس فدرال کشور و خانهٔ فرماندار کل قرار دارد. او یک کانادایی است که به صورت تشریفاتی رئیس مملکت است و به عنوان نمایندهٔ ملکه الیزابت دوم در کانادا خدمت می‌کند. هرچند فرماندار کل تمام امور را در دست ندارد اما در امور اجرایی به‌طور غیر مستقیم و در امور قضایی به‌طور مستقیم نقش دارد و مؤثر است. فرماندار کل، توسط پادشاه و به توصیهٔ نخست‌وزیر منصوب می‌شود.