میدان ونک - خیابان گاندی جنوبی - کوچه ۲۵ام
پلاک ۲۴ - طبقه اول

ویزای تحصیلی چین

ویزای تحصیلی چین

دریافت ویزای تحصیلی چین از مهم‌ترین دغدغه‌های دانشجویان علاقه‌مند به ادامه تحصیل در این کشور می‌باشد. اخذ ویزای تحصیلی چین طبق رعایت قوانینی برای دانشجویان بین‌المللی امکانپذیر است. عملکرد چشمگیر اقتصادی در سالهای اخیر، مدارس و دانشگاه‌های سطح بالا، ارائه بهترین برنامه‌های تحصیلی برای دانشجویان خارجی در کشور چین و مواردی از این قبیل باعث شده همه ساله دانشجویانی زیادی از سراسر دنیا به این کشور پیشرفته سفر کنند. درخواست ویزای تحصیلی چین ممکن است در ابتدا کمی دلهره‌آور به نظر برسد، در حالی‌که با مراجعه به کارشناسان و مشاوران با تجربه تیم مهاجرتی سفیر اپلای روند اخذ این ویزا ساده‌‌تر خواهد بود و در هر مرحله شما را راهنمایی خواهند کرد. در نظر داشته باشید که دو نوع ویزای تحصیلی متفاوت بسته به دوره‌ای که در چین تحصیل می‌کنید وجود دارد که در ادامه به شرح کامل آن‌‌ها خواهیم پرداخت.

کشور چین به عنوان یک رهبر از نظر رشد اقتصادی به مکانی جذاب برای دریافت مدرک تحصیلی در خارج از کشور برای دانشجویان بین‌المللی تبدیل شده است. دانشجویان با تحصیل در چین یک آموزش سختگیرانه اما جامع را تجربه خواهند کرد که در نتیجه آن‌ها برای بهبود چشم‌انداز شغلی تضمین می‌شوند. در کنار تدریس عالی، دانشجویان می‌توانند با فرهنگ چینی نیز آشنا شوند که مطمئناً سطح فکری آنها را عمیق‌تر می‌کند.

انواع ویزای تحصیلی کشور چین

تمامی دانشجویان خارجی که قصد دارند فقط برای اهداف آموزشی وارد کشور چین شوند باید ویزای دانشجویی یا ویزای X  را دریافت نمایند. دو نوع ویزای X وجود دارد که می‌توانید با توجه به مدت زمان تحصیل خود در این کشور درخواست دهید. با اخذ ویزای تحصیلی چین می‌توانید کمتر از 6 ماه و یا بیشتر از 6 ماه در این کشور به تحصیل بپردازید. شرایط دریافت هر یک از ویزاهای تحصیلی چین متفاوت است و دریافت این ویزاها براساس نیازها و دوره آموزشی دانشجویان انجام می‌‌شود. در این بخش به معرفی انواع ویزا برای دانشجویان بین‌المللی که به کشور چین مهاجرت می‌کنند می‌پردازیم:

ویزای تحصیلی X1 چین

ویزای X1 ، ویزای تحصیلی طولانی مدت برای دانشجویان خارجی می‌باشد که برنامه تحصیل آن‌ها بیش از 6 ماه ادامه دارد. این ویزا در شرایطی ارائه می‌شود که شما قصد ادامه تحصیل در دوره‌های کارشناسی، کارشناسی‌ارشد و یا دکترا در دانشگاه‌های چین را داشته باشید که برنامه‌های تحصیلی شما معمولاً سالها طول خواهد کشید. مدت اعتبار ویزای X1 پنج سال می‌باشد، از این رو این ویزا به عنوان ویزای ورود چندگانه به دارنده آن این امکان را می‌دهد که به هر نقطه از چین دسترسی داشته باشد.

چنانچه با داشتن ویزای X1  وارد خاک چین شوید، در ابتدا باید در یک دفتر محلی ورود و خروج و مدیریت ثبت‌نام کنید تا به اجازه اقامت موقت در چین درخواست دهید. این مرحله باید ظرف مدت 30 روز از ورود به کشور چین انجام شود. به طور کلی تحصیل و اعزام دانشجو به چین به صورت بلندمدت با دریافت ویرای تحصیلی X1 امکانپذیر خواهد بود.

ویزای تحصیلی X2 چین

ویزای X2، ویزای تحصیلی کوتاه‌مدت برای دانشجویان بین‌المللی می‌باشد که برنامه‌های تحصیلی آ‌ن‌ها تا 6 ماه و یا کمتر به طول می‌انجامد. این ویزا برای شرکت در دوره‌های آموزشی کوتاه‌‌‌‌مدت مناسب می‌باشد. ویزای X2 برخلاف ویزای X1 که ویزای ورود چندگانه است، تنها به عنوان ویزای تک ورودی عمل می‌کند. بنابراین در صورت تقاضا، متقاضیان می‌توانند ویزای X2 خود را تمدید کنند. در این صورت دارنده ویزا باید یک ماه قبل اتمام تاریخ اعتبار ویزای خود نسبت به تمدید آن اقدام نماید.

انواع ویزای تحصیلی چین

شرایط درخواست ویزای تحصیلی چین

دانشجویان بعد از در نظر گرفتن شرایط خود می‌‌توانند ویزای تحصیلی موردنظر را برای ادامه تحصیل در کشور چین انتخاب کنند. توجه داشته باشید که باید بتوانید نیازهای موردنیاز برای درخواست ویزا را تامین کنید. در این بخش به الزامات و مدارک موردنیاز برای درخواست ویزای تحصیلی چین اشاره خواهیم کرد.

مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای تحصیلی چین عبارتند از:

 • گذرنامه معتبر به همراه یک نسخه کپی
 • عکس پرسنلی با فرمت گذرنامه
 • تکمیل فرم درخواست با تمام جزئیات
 • ارائه نامه پذیرش تحصیلی از دانشگاه معتبر چینی
 • تکمیل فرم JW202 یا JW201 بدون اشتباه یا خطا
 • رسید پرداخت هزینه ویزا
 • بلیط سفر و یا ارائه مدارکی برای اثبات داشتن محل اقامت مناسب
 • گواهی پزشکی برای اثبات سلامت جسمی متقاضی

بررسی مدارک لازم برای دریافت ویزای تحصیلی چین

فرم JW201 یا JW202 به عنوان فرم درخواست ویزا دانشجویی بین‌المللی شناخته می شود که توسط وزارت آموزش دولتی چین صادر می‌گردد. دانشگاه مقصد ممکن است نسخه‌‌ای از این فرم‌ها را در اختیار دانشجویان قرار دهد. فرم JW201 برای آن دسته از دانشجویانی است که موفق به دریافت بورسیه تحصیلی توسط دولت چین شده‌اند. در حالی‌‌که فرم JW202 برای دانشجویانی است که به طور مستقل بودجه تحصیل خود را در چین تأمین می‌توانند می کنند.

همچنین دانشجویان باید بلیط سفر معتبر داشته باشند، چرا که پس از اتمام برنامه مطالعه خود، باید کشور را ترک کنند. علاوه بر این، دانشجویان خارجی که حداقل 19 سال سن دارند، باید تحت معاینه جسمی قرار گرفته و نتایج را به سفارت ارائه دهند. دقت داشته باشید که برای اخذ پذیرش ارائه مدرک زبان معتبر الزامی خواهد بود، مدرکی که بتواند توانایی زبان شما را اثبات کند. بسته به زبان برنامه‌های تحصیلی در چین، مدرک زبان دانشجویان می‌تواند به زبان انگلیسی و یا زبان ماندارین باشد. پیشنهاد می‌کنیم قبل از طی مراحل ورود به سیستم و درخواست ویزا، مدرک زبان معتبر داشته باشید.

شرایط درخواست ویزای تحصیلی چین

مراحل درخواست ویزای تحصیلی چین

به طور کلی، مهاجرت به چین و اخذ ویزای تحصیلی این کشور با انجام مراحل زیر امکان‌پذیر خواهد بود:

 • یافتن دانشگاه معتبر در چین و بررسی شرایط و قوانین کسب پذیرش
 • اخذ نامه پذیرش تحصیلی از دانشگاه
 • جمع آوری مدارک موردنیاز برای درخواست ویزای تحصیلی کشور چین
 • درخواست ویزا با ارائه مدارک موردنیاز و نامه پذیرش تحصیلی
 • انتظار برای بررسی درخواست (به طور معمول پردازش ویزا فقط یک هفته طول می کشد. با این حال، بهتر است حداقل 3 ماه قبل از قصد سفر به چین، درخواست خود را ارسال کنید).
 • درخواست مجوز اقامت به محض ورود به چین از یک دفتر محلی امنیت عمومی (حداکثر تا 30 روز پس از ورود)

هزینه اخذ ویزای تحصیلی چین

هزینه اخذ ویزای چین با توجه به ملیت شما، تعداد ورودی‌های موردنیاز، کشور و محل اقامت متقاضی درخواست ویزا و خواستار ویزای تحصیلی با سرویس اکسپرس بودن، بسیار متفاوت و متغیر خواهد بود. اما به طور کلی این هزینه برای یک شهروند آمریکایی 140 دلار و برای شهروندان دیگر کشورها از 30 دلار تا 90 دلار می‌رسد. در برخی از موارد این هزینه‌ها به هنگام دریافت ویزای دانشجویی پرداخت می‌شوند اما در بعضی از نقاط این هزینه زمان درخواست ویزا باید پرداخت شود. در بیشتر کشورها، سفارت و کنسولگری هزینه‌های مربوط به ویزا بنا بر تعداد ورودی‌های ویزای صادر شده باید پرداخت شوند. به طور معمول هرچه تعداد ورودهای شما به کشور چین بیشتر باشد، ویزای شما گران‌تر خواهد بود.

شرایط تحصیل کارادنیز ترکیه

ویزای تحصیلی اسپانیا

امروزه کشور اسپانیا یکی از پرطرفدارترین و محبوب‌ترین مقاصد اروپایی برای دانشجویان بین‌المللی می‌باشد. دانشگاه‌های با رتبه برتر جهانی، شهرهای جذاب و دیدنی، فرصت برای یادگیری زبان اسپانیایی و مواردی از این قبیل سبب تقاضای زیاد برای تحصیل در این کشور شده است. اسپانیا کشوری زیبا با داشتن تاریخ و فرهنگ غنی واقع در اروپای غربی می‌باشد و یکی از بزرگترین کشورهای اروپای و چهارمین مقصد گردشگری در دنیا است. در اینجا می‌خواهیم شرایط ویزای تحصیلی اسپانیا و نحوه اخذ آن، هزینه درخواست ویزا و هر آنچه از اسناد و مدارک که برای دریافت ویزای تحصیلی اسپانیا موردنیاز می‌باشد را مورد تحلیل قرار دهیم.

به دست آوردن ویزای تحصیلی اسپانیا دریچه ورود جهت تحصیل و مهاجرت به این کشور است. با دریافت ویزای تحصیلی اسپانیا دانشجویان می‌توانند به صورت نیمه‌وقت در این کشور مشغول به کار شوند. میزان کار دانشجویی متناسب با مقطع تحصیلی مشخص می‌شود و نباید هیچ‌گونه اختلالی در برنامه تحصیلی دانشجویان به وجود آورد. همه ساله هزاران دانشجو از سراسر دنیا برای تحصیل وارد این کشور می‌شوند، بیش از 70 دانشگاه در کل کشور اسپانیا در حال خدمت‌رسانی به دانشجویان هستند که 50 دانشگاه از آن‌ها دولتی و مابقی خصوصی می‌باشند. بیشتر دانشگاه‌ها در شهر مادرید، بارسلونا و والنسیا قرار گرفته‌اند.

نحوه اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا

اولین شرط دریافت ویزای تحصیلی اسپانیا، اخذ پذیرش از مراکز معتبر آموزشی در این کشور می‌باشد. پس از دریافت پذیرش از دانشگاه‌ موردنظر در اسپانیا، دانشجویان باید با مدارک موردنیاز را آماده کرده و جهت ارائه به سفارت و انجام مصاحبه در زمان تعیین شده به سفارت اسپانیا مراجعه کنند. دانشجویان متناسب با درخواست خود می‌توانند برای دو نوع ویزای تحصیلی اسپانیا اقدام نمایند. (ویزاهای تحصیلی با توجه به میزان بازه زمانی دوره صادر می گردد). به این صورت که افراد برای سپری کردن دوره‌های کوتاه مدت باید ویزای 6 ماهه و برای تحصیل در مدارس و یا دانشگاه اقدام به درخواست ویزای بلندمدت نمایند.

نحوه اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا

مدارک موردنیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا

دانشجویان جهت درخواست ویزای تحصیلی اسپانیا به سفارت این کشور مراجعه کرده مدارک لازم را ارائه دهند. این مدارک پس از تهیه می‌بایست به صورت رسمی ترجمه شوند. توچه داشته باشید که مستندات لازم بسته به پرونده شما ممکن است متفاوت باشد. مدارک موزدنیاز جهت درخواست ویزای تحصیلی اسپانیا شامل موارد زیر است:

 • ارائه مدارک تحصیلی همراه با ریز نمرات
 • گواهی اشتغال به تحصیل اگر شامل حال متقاضی می­ شود
 • ارسال رزومه کاری (Curriculum Vitae)
 • اصل و کپی از پاسپورت معتبر
 • ارائه مدارکی دال بر زبان (IELTS یا TOFEL)
 • ارائه گواهی سلامت
 • اصل و کپی شناسنامه
 • گواهی عدم سوء پیشینه که مدت اعتبار آن یک ماهه است
 • ارائه یک حساب معتبر که اثبات‌‌کننده پشتوانه مالی و پوشش هزینه‌های تحصیل و زندگی فرد باشد

هزینه‌ دریافت ویزای تحصیلی اسپانیا

هزینه ویزای تحصیلی اسپانیا به هزینه تعیین شده وقت سفارت منتهی می‌شود. به این معنی که در بازه زمانی تعیین شده دانشجویان جهت دریافت ویزا باید هزینه‌های موردنیاز را به صورت نقدی پرداخت نمایند. به طو کلی هزینه دریافت ویزای تحصیلی اسپانیا به ازای یک نفر 80 یورو می‌باشد و به ازای هر همراه این میزان هزینه نیز در نظر گرفته می‌شود. البته برای فرزندان 12 تا 18 سال این میزان به 45 یورو کاهش می‌یابد و فرزندان زیر 12 سال از پرداخت هزینه برای وقت سفارت معاف می‌باشند.

هزینه دریافت ویزای تحصیلی اسپانیا

مدت زمان صدور ویزای تحصیلی اسپانیا

روند ویزای تحصیلی پس از دریافت پذیرش تحصیلی از مراکز آموزش اسپانیا آغاز می‌شود. بازه‌های وقت‌گیری سفارت اسپانیا به صور معمول بین 30 تا 40 روز مشخص می‌شود. دانشجویان می‌توانند از طریق سایت سفارت نسبت به وقت‌گیری ویزای تصیلی اسپانیا اقدام کنند. مدت زمان صدور ویزای تحصیلی اسپانیا به طور میانگین بین 2 تا 4 هفته می‌باشد. بنابراین با توجه به بازه‌های عنوان شده، بهتر است 2 الی 3 ماه قبل از شروع دوره تحصیلی در اسپانیا برای این کار اقدام نمایید.

شرایط اقامت و تابعیت پس از دریافت ویزای تحصیلی اسپانیا

دانشجویان پس از دریافت ویزای تحصیلی اسپانیا و اتمام دوره تحصیلی خود در این کشور، می‌توانند به راحتی پس از اقدامات لازم اقامت اسپانیا را دریافت کنند. همچنین دانشجویان می‌توانند پس از تحصیل از فرصت در نظر گرفته با پیدا کردن کار، ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل نمایند. براساس قوانین کشورهای اتحادیه اروپا که این قانون شامل کشور اسپانیا هم می‌شود؛ افراد می‌توانند با داشتن سه سال سابقه کار در این کشور، پرداخت مالیات و عدم سوابق کیفری در طول این مدت برای اقامت دائم اسپانیا اقدام کنند. قابل ذکر است که روند تابعیت نیز پس از دریافت اقامت به وقع خواهد پیوست. به این صورت که با حضور مستمر در این کشور و دانش زبان اسپانیایی این روند به نتیجه خواهد رسید.

مدارک موردنیاز ویزای تحصیلی اسپانیا

مزایای دریافت ویزای تحصیلی اسپانیا

همانطو که در بخش‌های بالا به برخی از مزیت‌های دریافت ویزای تحصیلی اسپانیا اشاره کردیم، در این بخش نیز می‌خواهیم به چند مزایای دیگر در خصوص اخذ ویزای تحصیلی این کشور بپردازیم:

 • حق کار: یکی از مهم‌ترین مزایای دریافت ویزای تحصیلی اسپانیا، اجازه کار در حین تحصیل برای دانشجویان این کشور می‌باشد. در این صورت دانشجویان می‌توانند با محیط کار آشنا شده و با وجود اخذ مدرک از دانشگاه‌های همان کشور، شانس خود را در یافتن شغل بالا ببرند. مدت زمان مجاز حق کار در این کشور برای دوره‌های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری به ترتیب 10، 20 و 30 ساعت در هفته می‌باشد.
 • سرعت، شانس و هزینه مناسب: با توجه به روش‌های متنوع مهاجرت به اسپانیا، ویزای تحصیلی به عنوان سریع‌ترین روش دریافت ویزای اسپانیا شناخته می‌شود. افراد می‌توانند با کمترین میزان هزینه ممکن  برای این ویزا اقدام نمایند.
 • ورود به بازار کار: با توجه به هزینه‌های زندگی و تحصیل در کشورهای اروپایی، افراد به دنبال مهاجرت با کمترین میزان هزینه هستند. در این میان ویزای کار به عنوان کمترین و ساده‌ترین روش مهاجرتی شناخته می‌شود. البته در نظر داشته باشید که براساس قوانین اتحادیه اروپا، شانس افراد برای ورود به خاک اسپانیا به واسطه ویزای کار بسیار پایین می باشد. از همین رو بهتر است افراد با ویزای تحصیلی وارد کشور اسپانیا شده، سپس از قوانین تبدیل ویزا استفاده نمایند.
ویزای تحصیلی روسیه

ویزای تحصیلی روسیه

کشور روسیه با قرار گرفتن بین اروپای شرقی و آسیای شمالی با 16 کشور مستقل هم‌مرز می‌باشد. قلمرو این کشور از دریای بالتیک در غرب تا اقیانوس آرام در شرق و از اقیانوس قطب شمال در شمال تا دریای سیاه و قفقاز در جنوب امتداد دارد. کشور روسیه دارای 146.7 میلیون نفر بوده و پرجمعیت‌ترین کشور در اروپا و نهمین کشور پرجمعیت جهان محسوب می‌شود. سیستم آموزش روسیه رایگان بوده که طبق قانون اساسی برای تمامی شهروندان قابل استفاده می‌باشد، البته ورود به آموزش عالی در این کشور دارای رقابت بسیار بالایی است. به طور کلی روسیه یکی از بهترین سیستم‌های آموزشی در جهان را دارد که سالانه حدود 1،750،000 دانشجوی خارجی در این کشور تحصیل می‌کنند.

ویزای تحصیلی کشور روسیه

شاید اولین سوالی که در اینجا برای شما پیش می‌آید این است که چه کسانی به ویزای تحصیلی روسیه نیاز دارند؛ می‌‌توان گفت شهروندان اکثر کشورهای خارجی برای تحصیل در روسیه به ویزای تحصیلی نیاز خواهند داشت. البته شهروندان کشورهای مشترک در منافع مستقل برای ورود و تحصیل در کشور روسیه به اخذ ویزا نیازی ندارند. این کشورها شامل ارمنستان، آذربایجان، بلاروس، قزاقستان، قرقیزستان، مولداوی، تاجیکستان، اوکراین، ازبکستان به علاوه مناطق خود مختار آبخازیا و اوستیای جنوبی می‌باشند.

ویزای تحصیلی روسیه دارای اعتبار 90 روزه است اما تا یکسال قابل تمدید می‌باشد و پس از آن برای مدت زمان دوره تحصیل قابل تمدید خواهد بود. ویزای تحصیلی روسیه در هر دانشگاه یا کالج و یا هر دوره کوتاه‌‌مدت معتبر می‌‌باشد. ویزای تحصیلی روسیه ابتدا به مدت سه ماه صادر می‌گردد، سپس با اتمام مدت اعتبار جهت تمدید ویزا باید به بخش محلی سرویس مهاجرت فدرال روسیه مراجعه شود.

شرایط ویزای تحصیلی روسیه

مدت زمان پردازش ویزای تحصیلی روسیه ممکن است کمی به طول انجامد؛ 2 تا 5 هفته زمان برای پردازش ویزا لازم می‌باشد. برای درخواست ویزای تحصیلی روسیه شرایطی لازم است که دانشجویان با رعایت این شرایط و مراحل می‌توانند به راحتی ویزای تحصیلی خود را دریافت نمایند.

پیش از درخواست ویزای تحصیلی روسیه دانشجویان در ابتدا باید در یکی از دانشگاه‌های این کشور پذیرفته شوند تا بتوانند جهت تحصیل اقدام نمایند. دعوت‌نامه‌های تحصیلی معمولاً از سوی وزارت امورر خارجی روسیه و سرویس مهاجرت فدرال روسیه صادر می‌‌شود. اما برای دانشجویانی که از طریق روش استاندارد یا پرداخت شهریه اقدام می‌کنند این دوت‌نامه از سوی دانشگاه صادر می‌شود، دعوت‌نامه دارای اعتبار سه ماهه است.

دانشجویان پس از اخذ پذیرش از دانشگاه‌های روسیه باید مطمئن شوند که می‌توانند از عهده هزینه‌های تحصیل خود برآیند یا نه. اگر به دنبال تحصیل در دانشگاه‌های دولتی در روسیه با بودجه دولتی هستید ممکن است برای درخواست بورسیه تحصیلی واجد شرایط باشید. بورسیه‌های بین‌المللی توسط وزارت آموزش و پرورش علوم کشور روسیه ارائه می‌شود.

پس از انجام این مراحل دانشجویان می‌توانند متقاضی تحصیل شش موسسه آموزشی روسیه شوند. در برخی موارد ممکن است نیاز باشد که دانشجویان در کنکور یا یک مصاحبه و یا یک فرآیند انتخاب رقابتی شرکت نمایند. چنانچه آن‌ها موفق به اخذ پذیرش شوند، پس از دریافت دعوت‌نامه می‌توانند برای ویزای تحصیلی روسیه اقدام کنند.

شرایط دریافت ویزای تحصیلی روسیه

مدارک موردنیاز برای درخواست ویزای تحصیلی روسیه

جهت درخواست ویزای تحصیلی روسیه می‌بایست به سفارت روسیه و یا سفارت این کشور در ایران مراجعه کنید. در نظر داشته باشید که مدراکی که دانشجویان باید به همراه فرم درخواست ویزای تحصیلی خود در روسیه ارائه دهند از کشوری به کشور دیگر متفاوت می‌باشد. اما به طور کلی ارائه مدارک زیر برای درخواست ویزای تحصیلی روسیه موردنیاز خواهد بود:

 • دارا بودن پاسپورت دارای اعتبار که حداقل 2 صفحه خالی داشته باشد و مدت باقی مانده تا تاریخ انقضای آن، حداقل 2 سال باشد
 • ارائه کپی واضح از صفحه اول پاسپورت
 • یک قطعه عکس به اندازه عکس گذرنامه (عکس تازه گرفته شده در اندازه 3.5 در 4.5)
 • اصل دعوتنامه رسمی از GUVM
 • گواهی پزشکی مبنی که مورد تایید وزارت بهداشت رسیده باشد
 • ارائه نتیجه منفی آزمایش HIV (تاریخ آزمایش نباید متجاوز از 90 روز اخیر باشد)
 • تکمیل فرم درخواست ویزا (فرم می‌تواند به صورت آنلاین تکمیل شود که در این صورت باید چاپ شود تا یکی کپی از آن به سفارتخانه، کنسولگری و یا مرکز ویزا ارسال شود)
 • ارائه مدارک تحصیلی مختلف همراه با ریز نمرات
 • ارائه انگیزه‌نامه برای سفر به روسیه و تحصیل در آن
 • ارائه رضایت‌نامه (اگر متقاضی کمتز ار 18 سال سن داشته باشد باید یک رضایت‌نامه توسط والدین یا سرپرست قانونی وی امضا شده و مورد تایید دفتر اسناد رسمی قرار بگیرد)
 • اثبات تمکن مالی و معرفی یک شاهد برای این امر
 • ارائه رسید واریزی هزینه‌های مربوط به دریافت ویزای تحصیلی روسیه

تمامی افرادی که به خاک روسیه وارد می‌شوند موظفند ظرف مدت هفت روز از ورود، اقامت خود را در شعبه محلی GUVM ثبت نمایند. برای افرادی که در روسیه مشغول به تحصیل هستند، این کار معمولاً توسط دانشگاهی که در آن ثبت‌نام کرده‌اند انجام می‌پذیرد. توجه داشته باشید که عدم ثبت‌نام در GUVM منجر به جریمه شده و حتی ممکن است سبب اخراج فرد از روسیه شود.

ویزای تحصیلی روسیه اغلب طی دو تا پنج هفته صادر می‌شود، البته مراکز ویزا اغلب خدمات پیگیری سریع را با هزینه اضافی ارائه می‌دهند (هزینه بسته به محل زندگی دانشجویان متغیر خواهد بود). از این رو برای تایید می‌بایست به کنسولگری سفارت روسیه یا مراکز ویزا تماس گرفت.

هزینه دریافت ویزای تحصیلی روسیه

هزینه درخواست ویزای تحصیلی روسیه

هزینه درخواست ویزای تحصیلی روسیه بسته به دانشگاه انتخابی دانشجویان از 635 دلار تا 2070 دلار (از 563 یورو تا 1836 یورو) در سال متغیر است. در نظر داشته باشید که برای صدور دعوت به تحصیل در موسسه آموزشی روسی که دارای اعتبار دولتی می‌باشد، هیچ هزینه‌ای پرداخت نمی‌شود. بر همین اساس  هزینه ویزای تحصیلی روسیه فقط از هزینه بیمه پزشکی و مبلغ هزینه کنسولی تشکیل شده است، که نیاز است مقام دیپلماتیک صدور ویزا را در نظر بگیرد.

تمدید ویزای تحصیلی روسیه

تمدید ویزا برای دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در روسیه را دارند الزامی است. چنانچه فردی با ویزای منقضی شده در روسیه اقامت داشته باشد، در آینده باید بین 5000 تا 7000 روبل جریمه پرداخت کند و حتی ممکن است پنج سال ممنوعیت ورود به روسیه را در پی داشته باشد. دانشجویان می‌بایست حداقل 30 الی 40 روز قبل از اتمام اعتبار ویزای تحصیلی خود با دفتر بین‌المللی دانشگاه تماس بگیرند و مدارک موردنیاز را برای تمدید ویزای تحصیلی روسیه ارائه دهند:

 • گذرنامه
 • فرم درخواست تکمیل شده
 • یک قطعه عکس
 • ارائه کپی از قرارداد ثبت نام یا مراجعه به وزارت آموزش و علوم فدراسیون روسیه
 • نامه‌ای که اثبات‌کننده دلیل تمدید ویزای تحصیلی باشد
 • کارت مهاجرت (اصلی و کپی)
 • هزینه درخواست
ویزای تحصیلی ترکیه

ویزای تحصیلی ترکیه (صفر تا صد)

امروزه اخذ ویزای تحصیلی ترکیه دغدغه بسیاری از دانشجویان بین‌المللی از جمله دانشجویان ایرانی است چرا که دانشگاه‌های ترکیه با برنامه‌های آموزشی جذاب و با توجه به رشته‌های گسترده‌ای که ارائه می‌دهد، تحصیل در این کشور را برای متقاضیان مهم کرده است. دانشگاه‌های ترکیه در قبال هرینه‌های بسیار کم، تحصیل با کیفیت به دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌دهند و دانشجویان می‌توانند در دانشگاه‌های این کشور هم به زبان انگلیسی و هم به زبان ترکی استانبولی تحصیل نمایند.

همه این دلایل و بسیاری از موارد دیگر سبب تقاضای زیاد برای دریافت ویزای تحصیلی ترکیه شده است. در این مقاله شرایط دریافت ویزای تحصیلی ترکیه در هر سه مقطع کارشناسی و کارشناسی‌ارشد و دکترا و مدارک و اسناد لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی ترکیه مورد بررسی قرار گرفته است.

اخذ پذیرش از دانشگاه‌های ترکیه

کشور ترکیه با داشتن دانشگاه‌های معتبر و سطح بالا، کیفیت خوب آموزشی و ارائه بورسیه‌های تحصیلی به دانشجویان همواره یکی از مقاصد پرطرفدار برای دانشجویان ایرانی می‌باشد. علاوه بر این آن دسته از دانشجویانی که در رشته موردنظر خود در مقاطع بالاتر موفق به قبولی در کنکور نشده‌اند، می‌توانند کشور ترکیه را برای ادامه تحصیل انتخاب کنند. اولین و مهم‌ترین شرط دریافت ویرای تحصیلی ترکیه، اخذ پذیرش در دانشگاه‌های ترکیه می‌باشد. در این بخش می‌خواهیم به پذیرش دانشجویان در دانشگاه‌های ترکیه بپردازیم.

قبولی در آزمون‌های ورودی دانشگاه‌های ترکیه در کنار داشتن مدرک دیپلم دبیرستان از مهم‌ترین شروط پذیرش در دانشگاه‌های این کشور می‌باشد که هر دانشگاهی بسته به سطح آموزشی خود آزمونی را برگزار می‌کند و دانشجویان می‌توانند با هر سنی تنها با داشتن مدرک دیپلم در این آزمون‌ها شرکت نمایند. اکثر دانشگاه‌های ترکیه دروس خود را به زبان ترکی استانبولی ارائه می‌دهند، البته برای دانشجویانی که به این زبان تسلط ندارند دوره‌های رایگان یادگیری این زبان برگزار می‌گردد. این موضوعی است که دانشجویان متقاضی ویزای تحصیلی ترکیه باید به آن توجه داشته باشند.

تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه‌های ترکیه  به طور معمول 4 سال به طول می‌انجامد اما در رشته‌هایی مانند پزشکی طول این دوره 6 سال است. همچنین مقطع کارشناسی‌ارشد در ای کشور 2 سال و مقطع دکترا نیز 4 سال خواهد بود. پذیرش در مقاطع ارشد و دکترا در اکثر دانشگاه‌های ترکیه از طریق آزمون سراسری صورت نمی‌گیرد، بلکه هر دانشگاهی براساس شرایط خود آزمون جداگانه‌ای برگزار می‌کنند. آزمون‌های ورودی دانشگاه‌های ترکیه 2 بار در سال برگزار می‌شود.

اخذ پذیرش از دانشگاههای ترکیه جهت دریافت ویزای تحصیلی ترکیه

مدارک موردنیاز برای اخذ پذیرش تحصیلی ترکیه

همانطور که ذکر شد اولین شرط لازم برای دریافت ویزای تحصیلی ترکیه٬ داشتن نامه پذیرش از دانشگاه‌های ترکیه است. دانشگاه‌های ترکیه برای رشته‌ها و مقاطع مختلف نیز هر کدام مدارک خاصی را تقاضا می‌کنند اما به طور کلی ارائه مدارک زیر برای همه دوره‌ها یکسان می‌باشد:

 • رزومه فرد که شامل دستاوردهای تحصیلی و غیرتحصیلی از جمله کسب مدال های ورزشی، مقالات علمی و غیره باشد
 • ترجمه رسمی تمامی مدارکی که در رزومه به دریافت آن‌ها اشاره شده است
 • ترجمه رسمی ریز نمرات آخرین مقطع تحصیلی
 • توصیه‌نامه اساتید
 • انگیزه‌نامه که باید حتما توسط فرد متقاضی نگارش شود
 • پرداخت هزینه بررسی مدارک یا اصطلاحاً application fee

مراحل اخذ ویزای تحصیلی ترکیه

دانشجویان ایرانی برای مهاجرت تحصیلی و اخذ ویزای تحصیلی ترکیه می‌بایست برای پذیرش و شرکت در دوره‌های آموزش زبان ترکی استانبولی اقدام نمایند. امکان صدور تاییدیه و مجوز شرکت دانشجو در این دوره‌ها از سوی مراکز همسان‌سازی تحصیلی وزارت آموزش و پرورش ترکیه و یا از راه پذیرش در دانشگاه‌های ترکیه وجود دارد. دانشجویان پس از دریافت نامه پذیرش خود در دوره‌های زبان ترکیه باید به سفارت‌خانه‌ها و کنسولگری‌های دولت ترکیه در ایران مراجعه کنند و پس از تایید، ویزای تحصیلی ترکیه را اخذ نمایند. بنابراین از طریق مجوز ورود به کشور ترکیه برای ادامه تحصیل را کسب خواهند کرد.

توجه داشته باشید که ویزای تحصیلی ترکیه دارای اعتبار یک ساله می‌باشد. از این رو دانشجو باید پس از ورود به ترکیه تا قبل از یک ماه به اداراه امور خارجی این کشور مراجعه کرده و دفترچه اقامت ترکیه را دریافت نماید. همچنین دانشجویان می‌بایست برای تمدید این اقامت، 60 روز قبل از پایان اعتبار به اداره مربوطه مراجعه و نسبت به تمدید آن اقدام نمایند. افراد ایرانی که به منظور گشت و گذار و اهداف توریستی به ترکیه سفر می‌کنند نیازی به اخذ ویزا برای این کشور ندارند، این امر به دلیل نزدیکی کشور ترکیه با ایران و سیاست‌های امورخارجی فی ما بین این دو کشور می‌باشد.

مدارک موردنیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی ترکیه

جهت دریافت ویزای تحصیلی ترکیه دانشجویان پس از دریافت نامه پذیرش تحصیلی می‌توانند به همراه سایر مدارک زیر به سفارت این کشور مراجعه نمایند:

 • ارائه پاسپورت معتبر
 • ارائه دو قطعه عکس 4*3
 • ارائه نامه پذیرش دانشگاهی در ترکیه
 • ارائه مدرکی که نشان دهنده بلیت برگشت از ترکیه باشد
 • ارائه مدارکی که اثبات‌کننده تمکن مالی دانشجو باشد (برای مدت زمانی که در ترکیه مشغول به تحصیل است)
 • پرداخت هزینه ویزای تحصیلی ترکیه
 • ارائه مدرکی که مبنی بر عدم سوءپیشینه دانشجو باشد
 • ارائه مدارک پزشکی دانشجو مبنی بر سلامت وی

مراحل اخذ ویزای تحصیلی ترکیه

تحصیل در مقطع کارشناسی

کشور ترکیه در کنار دانشگاه‌های برتر که بسیار از آن‌ها برنامه‌های تحصیل به زبان انگلیسی را ارائه می‌دهند، دارای دانشگاه‌ها و کالج‌های دیگری نیز می‌باشد که به دلیل حفظ همکاری با موسسات در کشورهای همسایه در سراسر ترکیه و سایر نقاط جهان شناخته شده است. دانشگاه‌های تخصصی ترکیه برای علاقه‌مندان برنامه‌های جالبی را ارائه می‌دهند؛ برنامه‌های دو ساله مقطع کاردانی، برنامه‌های دوره 4 ساله کارشناسی و برنامه‌های تحصیلات تکمیلی 2 تا 4 ساله در این کشور امکانپذیر می‌باشد. در دانشگاه‌های ترکیه  به راحتی می‌توانید در زمینه‌ها و موضوعات مختلفی مشغول به تحصیل باشید.

طی چند سال گذشته، ترکیه همواره در سهم بسیار بالایی در ارائه رشته‌هایی نظیر علوم، هنر و معماری داشته است. تحصیل در مقطع کارشناسی در ترکیه عموماً به زبان ترکی استانبولی صورت می‌گیرد، اما برخی از دانشگاه‌ها هستند که کورس‌هایی به زبان انگلیسی نیز به دانشجویان ارائه می‌دهند؛ این دانشگاه‌ها معمولاً با مدرک آیلتس 5.5 الی 6 دانشجو می‌پذیرند.

چنانچه قصد ورود به رشته‌های پزشکی در ترکیه را دارید باید در نظر داشته باشید که دانشگاه‌های این کشور نیز همانند سایر کشورها دارای آزمون ورودی می‌باشند. بنابراین در ابتدا باید در دوره‌های SAT و YOS شرکت کنید. آزمون YOS مربوط به آزمون ریاضی بوده و آزمون SAT مربوط به زبان انگلیسی می‌باشد. تمامی دانش‌آموزان باید یک سال در کالج‌های ترکیه آموزش ببینند و پس از یکسال، از آن‌ها آزمون ورودی گرفته گرفته می‌شود و براساس نمراتی که کسب می‌کنند وارد دانشگاه‌های ترکیه می‌‌شوند.

تحصیل در مقطع کارشناسی‌ارشد

برای دانشجویان بین‌المللی شرایط اخذ ویزای تحصیلی ترکیه به منظور تحصیل در مقطع کارشناسی‌ارشد امکان‌پذیر می‌باشد. هر سال تحصیلی در کشور ترکیه در دو ترم که یک ترم از اکتبر تا ژانویه و ترم بعدی از فوریه تا جولای انجام می‌پذیرد. معمولاً بین ترم‌ها یک دوره تعطیلات دو هفته‌ای به دانشجویان داده می‌شود، با این که تعطیلات تابستانی بلندمدت بین ماه‌های جولای و اکتبر ارائه می‌شود.

اکثر برنامه‌های کارشناسی‌ارشد در ماه اکتبر آغاز می‌شود و حدود 2 سال به طول می‌انجامد. در مقاطع ارشد دانشجو موظف به ارائه پایان‌نامه می‌باشد، اما در برخی از کورس‌‌های کارشناسی‌ارشد تنها در انتهایی دوره باید پروژه اجرایی تحویل داده شود و نیازی به ارائه پایان‌نامه نمی‌باشد. هزینه‌های تحصیل در کارشناسی‌‌ارشد می‌تواند کاملاً متغیر باشد. هزینه‌های تحصیل برای دوره‌های انگلیسی و دانشگاه‌‌های خصوصی بیشتر از دانشگاه‌های دولتی می‌باشد. برای تحصیل در این مقطع به زبان انگلیسی، ارائه مدرک آیلتس 6 ضروری خواهد بود.

تحصیل در مقطع دکترا

اخذ ویزای تحصیلی ترکیه برای تحصیل در مقطع دکترا نیز اخذ پذیرش از دانشگاه موردنظر را می‌طلبد. برای این کار دانشجو ابتدا باید رزومه و پروپوزال خود را برای اساتید دانشگاه مقصد ارسال نماید تا دانشگاه و استاد با مطالعه و تایید آن، برای دانشجو پذیرش صادر کند. دانشجویان دکترا در ترکیه برای بالا بردن شانس خود در اخذ پذیرش باید با اساتید و دانشگاه‌هایی که تحقیقات مشابه با رزومه دانشجو دارند اقدام به انجام مکاتبه کنند.

از دیگر الزامات پذیرش و تحصیل در مقطع دکترا در ترکیه می‌توان به داشتن مقالات معتبر، تالیف و یا ترجمه کتاب، معدل بالا در مقطع قبلی و… نیز اشاره کرد. برای تحصیل در مقطع دکترا در ترکیه می‌بایست حداقل مدرک زبان انگلیسی TOEFL با نمره حداقل 79 که معادل با IELTS 6.5 است را ارئه دهید.
ویزای تحصیلی کانادا| دانشجویی و دانش‌آموزی

ویزای تحصیلی کانادا (دانشجویی و دانش‌آموزی)

همواره یکی از دغدغه‌های اصلی دانش‌آموزان و یا دانشجویان تصمیم‌گیری درباره انتخاب کشور مناسب با هدف ادامه تحصیل می‌باشد. اگرچه کشورهایی همچون آمریکا و انگلیس از گذشته تا کنون مقاصد پرطرفداری برای ادامه تحصیل محسوب می‌شود اما طی چند سال گذشته کشور کانادا نیز با استقبال بی‌نظیر دانشجویان از سراسر دنیا مواجه شده است. امروزه کشور کانادا با نظام آموزشی دوزبانه (انگلیسی- فرانسه) در کنار بهره‌مندی از استانداردهای بالای آموزشی و تحقیقاتی روز دنیا توانسته به یکی از 5 مقصد اصلی برای افراد علاقه‌مند به دریافت ویزای تحصیلی کانادا تبدیل شود.

ویزای تحصیلی کانادا با دو نوع ویزای دانش‌‌آموزی و ویزای دانشجویی وجود دارد و به محصل و یا دانشجو این فرصت را می‌دهد تا در کنار خانواده خود با خیالی آسوده به تحصیل در مقاطع مختلف بپردازند. البته باید این نکته را در نظر داشته باشید که شرط نخست دریافت ویزای تحصیلی کانادا، داشتن پذیرش تحصیلی از مدرسه، کالج، دانشگاه و یا موسسه آموزش عالی در این کشور می‌‌باشد. بنابراین زمانی می‌توانید برای ویزای تحصیلی کانادا اقدام کنید که از دانشگا‌های این کشور و یا یکی از مدارس کانادا نامه پذیرش یا همان پذیرش تحصیلی دریافت کرده باشید.

شرایط اخذ ویزای تحصیلی کانادا

برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا شرایطی وجود دارد که تنها در صورت دارا بودن این شرایط می‌توان برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا اقدام کرد، در غیر اینصورت درخواست وی برای اخذ ویزای تحصیلی نتیجه نخواهد داد. شرایط اخذ ویزای تحصیلی کانادا به شرح زیر می‌‌باشد:

 • پذیرش از یکی از موسسات آموزش عالی کشور کانادا (مورد تایید اداره مهاجرت)
 • داشتن توان مالی؛ دست کم یک سال تمام بتواند هزینه زندگی و تحصیل در کانادا را پوشش دهد.
 • عدم سوء پیشینه
 • پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار
 • ارائه مدارکی که ثابت کند فرد پس از پایان تحصیل قصد ماندن در کانادا را ندارد
 • ارائه برنامه تحصیلی (Study Plan) دقیق و قانع‌کننده

همانطور که گفتیم در صورت نبود هر یک از شرایط فوق، درخواست ویزای تحصیلی کانادا رد خواهد شد. البته ممکن است در برخی موارد مدارس و یا دانشگاه مقصد، برای متقاضی پذیرش تحصیلی مشروط صادر کند که در این صورت متقاضی باید در زمان ارائه مدارک آفیسر پرونده را متقاعد کند که شرایط لازم برای پذیرش تحصیلی را دارد. به عنوان مثال چنانچه یادگیری زبان از شروط پذیرش تحصیلی شما باشد، باید در برنامه خود مدرک فراگیری زبان را ارائه دهید.

شرایط اخذ ویزای تحصیلی کانادا

مدت زمان صدور ویزای تحصیلی کانادا

مدن زمان صدور ویزای تحصیلی کانادا (بدون احتساب زمان موردنیاز برای انگشت‌‌نگاری) براساس اعلام وب‌سایت رسمی سفارت کانادا برای متقاضیان ایرانی حدود 11 هفته است. البته زمانی که سفارت کانادا جهت بررسی ویرای تحصیلی شما با احتساب زمان لازم برای بیومتریک یا همان انگشت‌نگاری در نظر می‌گیرد، حدود 3 ماه خواهد بود. توجه داشته باشید که این زمان برای آن است که تمامی مدارک متقاضی همچون نامه استادی پرمیت یا پذیرش تحصیلی وی آماده بوده و نیاز به بازگشت پرونده و تکمیل آن نباشد. هر اندازه شما نسبت به تکمیل مدارک و رعایت ضوابط لازم جهت درخواست ویزای تحصیلی دقت بیشتری به خرج دهید، طبیعتاً هم مدت زمان صدور ویزای تحصیلی شما کوتاه‌تر خواهد بود.

مدت اعتبار ویزای تحصیلی کانادا

با موافقت درخواست متقاضی، اداره مهاجرت کانادا ابتدا ویزایی موقت برای وی صادر می‌کند که به محض ورود فرد مذکور به کشور کانادا ویزای تحصیلی نیز صادر می‌گردد. بسته به مقطع و رشته تحصیلی مدت اعتبار ویزای تحصیلی کانادا متفاوت می‌باشد و به طور معمول تا زمان اتمام دوره تحصیلی معتبر خواهد بود. البته با در نظر گرفتن شرایط خاصی برای متقاضی امکان تمدید اعتبار ویزای تحصیلی کانادا و یا تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری کانادا وجود دارد.

مدارک موردنیاز برای ویزای تحصیلی کانادا

جهت درخواست هر نوع ویزای کانادا (ویزای موقت و یا ویزای اقامت دائم) ارائه مدارک خاص آن ضروری خواهد بود. اداره مهاجرت کانادا در قبال ویزای تحصیلی کانادا به دلیل اعتبار نسبتاً بلند مدتی که نسبت به ویزای توریستی کانادا دارد حساست بیشتری به خرج می‌دهد. دقت داشته باشید که سفارت کانادا به مهم‌ترین مدرکی که در زمان بررسی درخواست ویرای تحصیلی این کشور توجه می‌کند، تمکن مالی متقاضی خواهد بود.

مدارک موردنیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی کانادا عبارتند از:

 • اخذ پذیرش تحصیلی از یکی از مراکز معتبر آموزشی
 • برنامه تحصیلی یا همان Study Plan
 • فرم‌های تکمیل‌شده درخواست ویزا (فرم ویزای تحصیلی، فرم اطلاعات خانوادگی و فرم schedule 1)
 • نامه تمکن مالی 4 ماه اخیر
 • اسکن صفحه اول جدیدترین پاسپورت (بعلاوه صفحاتی که مهر ویزا داشته باشند)
 • اسکن اصل شناسنامه به همراه ترجمه
 • اسکن اصل شناسنامه به همراه ترجمه برای همراهان در صورت تاهل
 • دو قطعه عکس 4*3
 • سند و مدارک موربوط به دارایی‌های شخصی
 • نامه سابقه و بیمه‌کاری
 • فیش واریزی تحصیلی

توجه داشته باشد که کلیه این مدارک باید در قالب فایل و در حساب کاربری مخصوص شما در وب‌سایت رسمی سفارت کانادا بارگذاری شود.

مدارک مورنیاز برای ویزای تحصیلی کانادا

دلایل ریجکت شدن ویزای تحصیلی کانادا

چنانچه درخواست ویزای کانادا (از هر نوع) بنا به هر دلیلی رد و یا ریجکت شود، از سوی سفارت نامه‌ای رسمی به ایمیل متقاضی ارسال خواهد شد که دلایل ریجکت شدن به تفکیک در آن مشخص شده است. از مهم‌ترین دلایل ریجکت شدن ویزای تحصیلی کانادا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نبود منبع مالی کافی برای پوشش هزینه‌ها
 • عدم موفقیت در قانع کردن آفیسر پرونده در خصوص اهداف تحصیل و امکان عدم بازگشت پس از پایان تحصیل
 • رشته تحصیلی موردنظر
 • وجود تناقض و یا اشکال در تکمیل فرم‌های درخواست ویزا و یا مشکل در فایل درخواست ویزا
 • برنامه تحصیلی نامناسب

برای جلوگیری از بروز چنین مشکلاتی پیشنهاد می‌کنیم از همان ابتدا از تجربه و دانش تیم اجرایی ویزا و وقت سفارت کانادا استفاده کنید و پرونده خود را با خیال راحت در اختیار تیم مهاجرتی سفیر اپلای قرار دهید. می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص درخواست ویزای تحصیلی و دیگر اقدامات مهاجرت تحصیلی با کارشناسان و مشاوران با تجربه ما تماس حاصل نمایید. 02188882420 – 02188652152

مدارک مورد نیاز پیش از ورود به کانادا

حال زمان آن رسیده که با دریافت ویزای تحصیلی کانادا برا ادامه تحصیل آماده سفر به این کشور شوید، در این صورت پیش از ورود به کانادا مقدمات و مدارک لازم را حتما لیست کرده و چک نمایید که احیاناً چیزی از قلم نیفتاده باشد. چک لیست اصلی‌ترین مدارک لازم پیش از ورود به کانادا شامل موارد زیر می‌باشد:

 • پاسپورت با بیش از 6 ماه اعتبار
 • نامه استادی پرمیت
 • ویزای کوتاه مدت کانادا برای ورود به این کشور
 • نامه پذیرش تحصیلی
 • نامه REFRENCE سفارت
 • بیمه مسافرتی
 • رزرو بلیط و هتل محل قامت
 • ارز و یا اسنادی که اثبات‌کننده توانایی مالی شما برای تامین مخارج زندگی و تحصیل در کانادا باشد

دقت داشته باشید که در برخی موارد ممکن است برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا آفیسر پرونده از شما درخواست معاینه پزشکی کند که در این صورت امکان دارد بیش از سه ماه به پروسه پرونده شما اضافه شود. همچنین ارائه گواهی سوء پیشینه برای شما و یا اعضای خانواده‌تان که بالای 18 سال دارند و می‌خواهند همراه شما سفر کنند نیز الزامی خواهد بود.

سبد خرید