کرونا و تأثیر آن بر مهاجرت

کرونا و تأثیر آن بر مهاجرت

این روزها به دلیل وجود یک ویروس ناشناخته به نام ویروس کرونا تعدادی از برنامه‌های کشورها به هم خورده است، از جمله برنامه‌های اقتصادی و مهاجرت به کشورهای خارجی با وجود این بیماری محدودیت‌هایی را وضع کرده اند. مشکلات عمده ایجاد شده برای سفرهای خارجی، بسته شدن مرزها، و به تعویق افتادن پروازها را در پی داشته است. بسیاری از کشورهای جهان با توجه به روند شیوع ویروس کرونا برای ورود ایرانیان کشور خود محدویت‌هایی را ایجاد کرده‌اند که از جمله این کشورها عبارتند از: ایتالیا، آمریکا، ترکیه، کانادا، فرانسه، استرالیا، روسیه، لبنان، هلند، امارات و چین و…

کرونا و مهاجرت
ویروس کرونا و برنامه سفارت ها

گرفتن ویزای هر کشور اولین قدم برای دریافت وقت سفارت کشور مورد نظر است. افرادی که قصد خارج شدن از کشور را داشتند، ازچند ماه قبل وقت سفارت خود را دریافت می کردند، ولی اکنون به علت وجود این بیماری، سفارت‌ها به صورت موقت مجبور به لغو وقت سفارت ویا موکول آن به تاریخ دیگر شده اند.

اخذ ویزای توریستی در زمان شیوع ویروس کرونا

با توجه به ممنوعیت‌های حاکم در برخی کشورها به دلیل شیوع ویروس کرونا، امکان اخذ ویزای توریستی به شدت کاهش یافته است. البته دولت کانادا برای در خواست ویزای توریستی ایرانیان، برنامه ای در نظر گرفته است که ایرانیان در صورت ضرورت دریافت این ویزا می‌توانند به صورت آنلاین پرونده خود را ارسال کنند.

اخذ ویزا در زمان کرونا
ویروس کرونا و وضعیت سفارتخانه ها در ایران

با توجه به وضعیت موجود در دنیا، کشور ایران نیز در امر مهاجرت و نقل و انتقال به کشورهای خارجی با مشکلاتی مواجه شده است، که از جمله آن می‌توان به مشکلات گرفتن ویزای شینگن به دلیل تعطیلی سفارت‌ها اشاره کرد. سفارتخانه‌های حاضر درایران آخرین وضعیت خود را به شرح زیر اعلام کرده‌اند:

سفارت ایتالیا  در حال حاضر به هر گونه مراجعه به سفارت این کشور درایران پاسخگو نمی‌باشد و حاضر به تشکیل پرونده جدید در حال حاضر نیست.

سفارت آلمان از تاریخ 11 اسفند 98 در ایران سفارت خور را تا اطلاع ثانوی تعطیل کرده است.

سفارت اتریش از تاریخ 8 اسفند 98 ممنوعیت صدور ویزا از طریق سفارت را اعلام کرده است.

سفارت هلند از تاریخ 18 اسفند 98 کلیه خدمات خود را تا اطلاع ثانوی به حالت تعلیق در آورده است.

سفارت لهستان هم اکنون کلیه خدمات خود را به تعلیق در آورده و فقط خدمات خود را به وقت هایی که قبلا گرفته شده معطوف کرده است.

سفارت دانمارک در حال حاضر، اماده ارائه خدمات نمی‌باشد.

سفارت فرانسه هم اکنون خدمات صدور ویزا را برای شهروندان ایرانی انجام داده است، ولی درحال حاضر به دلیل وضعیت موجود، امکان تعطیلی در روزهای آتی وجود دارد.

کشور کانادا در حال حاضر، کاگزاری برای صدور ویرا ندارد، به همین دلیل برای انگشت نگاری ویزای کانادا باید صبر کنید، که مهلت انجام این کار از 30 روز به 90 تمدید شده است.

کشورهایی که از ایران نیاز به ویزای ورود ندارند، ترکیه ، ارمنستان، قبرس، و ونزوئلا هستند و شما می‌توانید به محض باز شدن مرزها به این کشورها مهاجرت کرده و از آنجا نیز به کشورهای مورد نظرتان دسترسی داشته باشید.

تاثیر کروتا بر مهاجرت
کرونا و رفتار دولت ها با مهاجران

کانادا: برای ورود به کانادا از راه پناهندگی باید از کشوری مثل آلمان وارد شوید، و از ایران امکان پرواز مستقیم را ندارید. کشور آلمان به دلیل روند شیوع ویروس کرونا، محدودیت‌هایی را لحاظ کرده است، و ممکن است به شما اجازه ندهد وارد این کشور شوید، که در این صورت شما را یا به کشور خودتان باز می‌گرداند و یا مدتی در فرودگاه قرنطینه می‌کند. دولت کانادا تنها به دانشجویانی که علاوه بر پذیرش در دانشگاه، ویزایی را که تا ماه مارس آماده کرده بود را دست داشته باشند اجازه می‌دهد وارد کشور شوند. اما در هر صورت برای خروج از کشور به دلیل وضعیت حاضر با مشکلاتی مواجه خواهید شد. یه طور کلی دولت کانادا با مهاجران رفتار مناسبی داشته و مهاجران می‌توانند خود را بعد از مدتی شهروند این کشور بدانند. اگر برای پذیرش درمان کرونا می‌خواهید به کانادا بروید باید بدانید که  داشتن زبان قوی حتما الزامی است.

روسیه: کشور روسیه در ایام کرونا ، مهاجران و حتی ایرانیان مقیم خود را به مدت دو هفته در خوابگاه‌های مخصوص قرنطینه می‌کند. روسیه امکان تهیه مایحتاج روزانه و خارج شدن از خانه را نمی‌دهد وبرای این کار شخص دیگری را برای این کار در نظر می‌گیرد. مهاجران موظفند که خودشان نظم عمومی و قوانینی که دولیت روسیه در وضعیت کرونا وضع کرده را رعایت کنند و مراقب رفتار خود باشند.

ترکیه: اولین کشوری بود که با شیوع ویروس کرونا مرزهایش را به روی ایرانیان بست، ولی همچنان رابطه دوستانه با ایران دارد. ورود به کشور ترکیه بسیار آسان است و نیازی به دریافت ویزا ندارد. البته این امر یعنی مهاجرت توریستی بدون ویزای ایرانیان برای کشور ترکیه منفعت زیادی دارد. کشور ترکیه مهاجران زیادی را از سرتاسر دنیا تا به حال پذیرفته است. اما اکنون این حق را دارد که برای حفظ سلامت جامعه و بهداشت عمومی مرزهایش را به روی دیگر کشورها ببندد.

اسپانیا: اسپاینا از جمله کشورهایی است که مهاجرت‌های غیر قانونی و بدون مدارک شناسایی، بیشتر صورت می‌گیرد. و حتی مهاجران می‌توانند بدون ویزا وارد این کشور شوند. برخورد دولت اسپانیا به دلیل وجود بیماری کرونا در مقایسه با دیگر کشورها مناسب و منعطف تر بوده است. همچنین برخی از سازمان‌های این کشور در بیانیه ای از دولت مرکزی خواستار رسیدگی سریع و بدون شرط، کارگران مهاجر و افراد پناهجو بی خانمان که در معرض خطر ابتلا به ویروس کرونا می‌باشند شدند.

فنلاند: کشور فنلاند پذیرش و اجازه اقامت را یه دلیل شیوع ویروس کرونا محدود کرده است. وشما می‌توانید از طریق خدمات اینترنتی اجازه اقامت فنلاند را از اداره مهاجرت در خواست نمایید و هزینه بررسی را درابتدای همان خدمات پرداخت کنید. قبل از انجام این کار شما باید برای شناسایی به نمایندگی فنلاند مراجعه کنید.

رفتار دولت‌ها در زمان کرونا با مهاجران
نتیجه گیری

با توجه به شیوع ویروس کرونا ممکن است عده زیای از شما، از مهاجرت و خارج شدن از کشور ناامید شوید ولی راه درست این است که شما باید نیمه پر لیوان را ببینید و صیور باشید. در این صورت شما می‎‌توانید از این فرصت پیش آمده استفاده خوبی داشته باشید، شما می‌توانید در این ایام به صورت آنلاین با مشاورین مهاجرت، ارتباط داشته باشید و روند مهاجرتی خود را درصورت امکان انچام دهید. و هم می‌توانید درصورت وجود نقص مدارک، اقدام به کامل کردن شواهد و مدارک خود نمایید. همچنین می‌توانید مطالعه و آگاهی بیشتری از کشور مقصد در این دوره زمانی به دست آورید. در نظر داشته باشید که این شرایط موقت است و این مشکل حل خواهد شد، و وجود این محدودیت‌ها برای حفظ سلامت شما بسیار راه درست و ارزشمندی است.

آزمون تومر

تعریف کامل آزمون تومر

برای اینکه بتوانید در دانشگاه های دولتی و ترک زبان کشور ترکیه تحصیل خود را ادامه دهید، نیاز است که در آزمون تومر شرکت کنید. شایان ذکر است که این امتحان مختص کشور ترکیه بوده و برای افراد خارجی است که می خواهند به زبان ترکی تحصیلاتشان را ادامه دهند. در ابتدای مسیر نیاز است که شناخت مختصری از این امتحان داشته باشید.

آشنایی با آزمون تومر ترکیه

آزمون تومر ترکیه مربوط به سطح زبان است و مهارت شما را به عنوان یک متقاضی زبان ترکی ارزیابی می کند. مرکز تحقیق و کاربرد زبان های ترکی و خارجی (Türkçe Öğretim Merkezi)، سازمانی است که زبان ترکی را به دانشجویان خارجی آموزش می دهد.
این آزمون شباهت هایی با آیلتس و تافل دارد، اما به پنج بخش تقسیم می شود و شامل موارد خواندن، گوش دادن، صحبت کردن، نوشتن و درک مطلب است. در این آزمون، مهارت افرادی که ترکی را به عنوان یک زبان خارجی یاد می گیرند، آزمایش می شود.

مدرک یا گواهینامه ای که به متقاضیان موفق داده می شود، در اکثر دانشگاه ها و کالج های ترکیه معتبر است. اگر متقاضی تومر با موفقیت امتحان را پشت سر بگذارد، می تواند مستقیما سال تحصیلی را شروع کند.
تومر با هدف آموزش زبان ترکی به خارجی ها ایجاد شد و مواردی همچون: فعالیت های آموزشی، پژوهشی، تحقیق، کاربردی و نشر را پشتیبانی می کند. با دریافت مدرک تومر، آینده شغلی شما در این زمینه ها نیز مورد حمایت قرار می گیرد.

آزمون تومر چند سطح دارد؟

پیش از اینکه توضیحاتی درباره سطوح مختلف زبان ترکیه ارائه دهیم، بهتر است بدانید که ساختار آزمون تومر به چه شکل است. این امتحان از چندین سطوح متفاوت (مبتدی، متوسط و حرفه ای) تشکیل شده و نمراتی که متقاضی در هر سطح کسب می کند، مشخص کننده میزان توانایی او در زبان ترکی است. اکنون بهتر است که انواع سطح های آزمون تومر را بشناسید:

سطح آسان A1:

متقاضی در این سطح با موضوعات بسیار ساده ای که ممکن است در زندگی روزمره هر کسی پیش آید، مواجه می شود. به طور کلی چنین مهارتی می تواند به فرد کمک کند تا نیازهای اولیه زندگی خود را مانند خرید و مکالمات کوتاه برطرف کند.

سطح مبتدی A2:

متقاضی در این سطح می تواند با موضوعات ساده اطراف خود ارتباط برقرار کند. به زبان ساده تر، این آزمون می تواند برقراری ارتباط با موقعیت هایی باشد که در طول زندگی روزمره با آنها مواجه می شوید.

سطح متوسط B1:

فردی که توانایی سطح متوسط ترکی را یاد گرفته است، می تواند به راحتی ایده اصلی کلمات استفاده شده در موضوعات را متوجه شود. علاوه بر آن، فرد می تواند موارد مورد علاقه خود را بهتر متوجه شده و با استفاده از آنها جملات ساده و مرتبطی را ایجاد کند.

سطح خوب B2:

کسی که توانسته سطح خوب زبان ترکی را کسب کند، حتما با اصطلاحات تخصصی مربوط به حوزه خود آشنایی کامل داشته و می تواند از آنها به خوبی استفاده کند. به طور مثال، فرد می تواند با مهارت های خود اطلاعات واضح و مفصل در مورد یک موضوع خاص را ارائه دهد.

سطح خیلی خوب زبان C1:

در این سطح، فرد می تواند متون طولانی و پیچیده را درک کرده و چکیده ای مناسب با روان ساده از آنها تهیه کند. به طور مثال، متقاضی می تواند متنی که توسط یک متخصص حرفه ای نوشته شده را برای یک مبتدی قابل فهم نماید. بدون اینکه از کلمات پیچیده استفاده کند، می تواند متنی روان ایجاد نماید. از این سطح زبان می توان در زندگی اجتماعی، حرفه ای یا آموزشی استفاده کرد. همچنین، فرد می تواند در مورد مسائل پیچیده، روشی منحصر بفرد و برنامه ریزی مفصلی ارائه دهد.

سطح عالی C2:

کسی که مهارت عالی در زبان ترکی دارد می تواند تقریبا هر چیزی را که بخواند و آن را بدون مشکل درک کند. علاوه بر آن می تواند، اطلاعات نوشته یا شفاهی به دست آمده از منابع مختلف را خلاصه کند و می تواند در مورد این موضوعات اظهارات روشنی داشته باشد. او می تواند ایده های خود را به سرعت، بسیار روان و واضح بیان کند. علاوه بر آن، فرد می تواند مجموعه ای از اشتباهات را به موضوعات مشخص و نقل بیان های عمومی تبدیل کند.

انواع آزمون ها

انواع امتحانات تومر برگزار شده و مدارکی که به متقاضیان آزمون داده می شود در جدول زیر آمده است:
نوع آزمون توضیحات مدارک
آزمون تعیین سطح پایه امتحان شامل 100 یا 120 سوال است که سطح زبان دانشجو را تعیین می کند. گزارشی که سطح مهارت را مشخص می کند
امتحان تعیین سطح پایه بالاتر آزمونی که 4 مهارت را برای ورود به سطح بالاتر بررسی می کند. دوره مورد توجه شما
امتحان دریافت گواهی تومر آزمونی که در پایان دوره های ابتدایی و متوسط انجام می شود که 4 مهارت اصلی را آزمایش می کند. گواهی تومر
آزمون دیپلم تومر آزمونی که در پایان سطح دبیرستان گرفته می شود و 4 مهارت اصلی را آزمایش می کند. دیپلم تومر
آزمون دیپلم تومر بدون حضور در دوره آزمایشی برای افرادی که دانشجو نیستند و یا در کلاس های تومر شرکت نمی کنند، اما می خواهند تائیدیه مهارت زبانی داشته باشند. گواهی و دیپلم تومر
آزمون خارج از ترکیه آزمون آنلاین که مهارت های ترکی را آزمایش می کند. دیپلم UTS

سطوح آزمون تومر بر اساس چه نمراتی تعیین می شوند؟
قبل از اینکه نمرات هر سطح را برای شما توضیح دهیم، لازم است که سیستم امتیاز دهی در آزمون تومر را بدانید. سیستم این آزمون مانند آیلتس و تافل نبوده و شرایط برای همه بخش ها یکسان نیست. اهمیت بخش ها در این امتحان متفاوت بوده و به برخی از آنها نمره کمتری تعلق می گیرد. بهتر است با هم آنها را بررسی کنیم:
مهارت/توانایی بیشترین امتیاز کمترین امتیاز
گوش دادن 25 15
خواندن 25 15
مکالمه متقابل 15 9
بیان شفاهی 10 6
اصطلاح نوشتاری 25 15
مجموع 100 60

امتیاز کسب شده توسط هر متقاضی سطح زبان او را مشخص می کند و اعتبار نمرات او از A1 تا C2 محاسبه می شود. کسانی که کمتر از امتیازات ذکر شده زیر را کسب کنند، هیچ مدرکی به آنها تعلق نگرفته و نیاز است که مجددا در آزمون تومر شرکت کنند.
• A1: امتیاز بین 20 تا 49
• A2: امتیاز بین 50 تا 59
• B1: امتیاز بین 60 تا 69
• B2: امتیاز بین 70 تا 79
• C1: امتیاز بین 80 تا 89
• C2: امتیاز بین 90 تا 100
آزمون تعیین سطح پایه
آزمون تعیین سطح پایه با هدف ارزیابی چهار توانایی اساسی زبان برگزار می شود. با توجه به امتیاز دریافت شده در نتیجه آزمون، بر اساس نمرات، گواهینامه تعیین سطح تومر برای فرد متقاضی ارسال می شود.
• آزمون تعیین سطح پایه هر روز هفته ممکن است از ساعت 09:00 تا 16:00 انجام شود.
• اجباری است که دانشجویان گذرنامه های خود را همراه داشته باشند.
• دانشجویانی که قرار است در آزمون شرکت کنند، حداکثر یک ساعت قبل باید اطلاعات مورد نظر را تکمیل کنند.
• برای آزمون باید هزینه پرداخت کنید.
• شرکت کنندگان در پایان آزمون، گواهی نامه معتبر دریافت می کنند.

شرایط ثبت نام آزمون تومر

شرایط ثبت نام نسبت به محل زندگی متقاضیان و اینکه چگونه می خواهند هزینه های لازم را بپردازند، ممکن است متفاوت باشد. برای ثبت نام لازم است که دو قطعه عکس پرسنلی، کپی پاسپورت یا کپی شناسنامه خود را ارائه دهید. برای اطلاع دقیق شرایط ثبت نام و هزینه ها، می توانید با موسسه مهاجرتی حقوقی سفیر اپلای در تماس باشید. مشاورین ما می توانند اطلاعات مهمی را برای کمک به شما ارائه کنند.

ازمون ایلتس

راهنمای کامل ازمون ایلتس

[vc_row][vc_column][vc_row_inner][vc_column_inner][tm_image image_size=”custom” full_wide=”1″ image=”7350″ image_size_width=”777″ image_size_height=”444″][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column lg_spacing=”margin_top:-32″][vc_column_text css=”.vc_custom_1592659274602{margin-right: 55px !important;margin-left: 55px !important;padding-right: 22px !important;padding-left: 22px !important;background-color: #000000 !important;border-radius: 5px !important;}”]

امروزه کمتر کسی است که تا به حال کلمه ازمون ایلتس را نشنیده باشد. شاید برخی از افراد فکر کنند که کسب مدرک آیلتس فقط برای ادامه تحصیل مناسب است؛ این تفکر درست نیست و کارکنان بین المللی نیز برای اثبات مهارت های زبان خود، مدرک آیلتس را دریافت می کنند. حتما برای شما هم پیش آمده که برای ادامه تحصیل یا کار در کشورهای بین المللی نیاز به دریافت مدرک آیلتس داشته باشید. بنابراین می خواهید بدانید که آزمون چیست؟ و چگونه می توانید در آن موفق باشید؟ تمامی اطلاعاتی را که باید در مورد ازمون ایلتس بدانید، در این مطلب ارائه شده است.

[/vc_column_text][vc_column_text css=”.vc_custom_1592657518150{margin-top: 16px !important;}”]

آیلتس با پذیرش کلیه استاندارهای زبان انگلیسی از جمله انگلیسی آمریکای شمالی، بریتانیا، استرالیا و نیوزیلند را در نظر می گیرد. این آزمون در بیش از 1600 مکان در سراسر جهان، از جمله بیش از 50 مکان در ایالات متحده در دسترس است.

[/vc_column_text][vc_row_inner][vc_column_inner][tm_heading style=”highlight” tag=”h2″ custom_google_font=”” text_color=”custom” custom_text_color=”#ffffff” text=”تعریفی از ازمون ایلتس” css=”.vc_custom_1592659111088{margin-top: 22px !important;padding-right: 11px !important;background-color: #000000 !important;border-radius: 5px !important;}” md_spacing=”padding_right:4″][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_column_text css=”.vc_custom_1592659295000{margin-top: 16px !important;}”]

آیلتس یک کلمه انگلیسی است که مخفف (International English Language Testing System) بوده و معنی آن سیستم بین المللی تست زبان انگلیسی می باشد. حال که با اصطلاح این آزمون آشنا شدید، بهتر است که سطح های آن را بدانید. از یک مقیاس 9 مهارتی برای مشخص شدن سطح مهارت افراد از مبتدی (نمره 0) تا متخصص (نمره 9) استفاده می شود. به زبان عامیانه تر، از یک سطح 0 تا 9 استفاده می شود تا افراد نسبت به مهارت هایشان رتبه بندی شوند. در ادامه مهارت هایی که باید در آنها نمره کسب کنید را معرفی می کنیم، اما اکنون بهتر است با انواع آزمون آیلتس آشنا شوید.

ازمون ایلتس در دو نوع آکادمی و عمومی برگزار می شود که در ادامه به توضیحات آنها می پردازیم:

[/vc_column_text][tm_heading custom_google_font=”” text_color=”custom” custom_text_color=”#ffffff” text=”ازمون آکادمی ایلتس” css=”.vc_custom_1592659155822{margin-top: 22px !important;padding-right: 11px !important;background-color: #000000 !important;border-radius: 5px !important;}”][tm_heading][vc_column_text]

ازمون آکادمی ایلتس برای افرادی که متقاضی تحصیلات عالی یا ثبت نام حرفه ای هستند، استفاده می شود. مهارت هایی که شما می توانید نمره کلی خود را افزایش دهید شامل، گوش دادن، خواندن، نوشتن و صحبت کردن می باشد. توانایی های شما در کمتر از سه ساعت ارزیابی می شود.

[/vc_column_text][tm_heading custom_google_font=”” text_color=”custom” custom_text_color=”#ffffff” text=”ازمون عمومی ایلتس” css=”.vc_custom_1592659144697{margin-top: 22px !important;padding-right: 11px !important;background-color: #0a0a0a !important;border-radius: 5px !important;}”][vc_column_text css=”.vc_custom_1592657773162{margin-top: 16px !important;}”]

آزمون عمومی برای کسانی که به استرالیا، کانادا و انگلستان مهاجرت می کنند، یا برای متقاضیان آموزش متوسطه و برنامه های آموزشی که در یک محیط انگلیسی زبان هستند، ایده آل است. مانند آزمون آکادمی، در چهار گزینه نوشتن، صحبت کردن، گوش دادن و خواندن می توانید نمرات عالی کسب کنید.

[/vc_column_text][tm_heading tag=”h2″ custom_google_font=”” text_color=”custom” custom_text_color=”#ffffff” text=”ازمون ایلتس برای چه کسانی مناسب است؟” css=”.vc_custom_1592659185791{margin-top: 22px !important;padding-right: 11px !important;background-color: #000000 !important;border-radius: 5px !important;}”][tm_image image_size=”custom” image=”7351″ image_size_width=”777″ image_size_height=”444″ rounded=”4″ lg_spacing=”margin_top:15″][vc_column_text css=”.vc_custom_1592659353321{margin-top: 16px !important;}”]

افراد با هر سن و پیشینه ای می توانند امتحان ایلتس را بگذارنند و محدودیتی در این زمینه اعمال نشده است. گفته می شود، دو دلیل اصلی وجود دارد که مردم برای آیلتس اقدام می کنند:

 1. بیشتر آنها در جستجوی شغل هستند. اگر متقاضی کار در یک کشور انگلیسی زبان هستید و به زبان دیگری صحبت می کنید، ممکن است به شرکت در آزمون آیلتس نیاز داشته باشید تا ثابت کنید که مهارت لازم برای کار را دارید.
 2. علاوه بر آن، ممکن است افراد زیادی متقاضی تحصیل باشند. اگر قصد ادامه تحصیل در کالج یا دانشگاه انگلیسی زبان را دارید، نیاز است که برای درک بهتر مطالب، مدرک IELTS را دریافت کنید. نمره ای که کسب کرده اید نشان می دهد که می توانید در دوره های انگلیسی زبان شرکت کنید یا خیر. برخی موسسات آموزشی نسبت به توانایی های افراد در دستیابی به نمره آیلتس آنها را انتخاب می کنند. به زبان راحت تر، موسسات آموزشی معتبر دانشجویان خود را بر اساس نمره کسب شده در آزمون انتخاب می کنند و مسلما فردی که نمره 8 را کسب کرده شرایط بهتری نسبت به فردی با شرایط نمره 6 دارد.

اگر می خواهید اطلاعات بیشتری در خصوص ازمون ایلتس به دست آورید ، بهتر است با مشاورین موسسه مهاجرتی حقوقی سفیراپلای در تماس باشید .

[/vc_column_text][tm_heading custom_google_font=”” text_color=”custom” custom_text_color=”#ffffff” text=”فرمت ازمون ایلتس به چه شکل است؟” css=”.vc_custom_1592659649644{margin-top: 22px !important;padding-right: 11px !important;background-color: #000000 !important;border-radius: 5px !important;}” link=”https://www.ielts.org/about-the-test/test-format”][vc_column_text css=”.vc_custom_1592659739609{margin-top: 15px !important;}”]

ازمون ایلتس به چهار شکل مجزا برگزار می شود. سه بخش (گوش دادن، خواندن و نوشتن) در یک جلسه انجام شده و کل زمان امتحان 2 ساعت و 45 دقیقه است. بخش پایانی، صحبت کردن ممکن است در همان روز یا حداکثر هفت روز قبل یا بعد از سایر بخش ها به پایان برسد.

بخش خواندن و نوشتن می تواند با توجه به نوع آزمون (آکادمی یا عمومی) تفاوت هایی داشته باشد. تا به اینجا در مورد اطلاعات پایه که در تمامی وب سایت ها یافت می شود صحبت کردیم، اما اکنون بهتر است کمی تخصصی تر به این چهار بخش نگاهی بیاندازیم.

 • گوش دادن

امتحان گوش دادن دارای چهار بخش است که در هر بخش آن 10 سوال وجود دارد.

سوالات قسمت های 1 و 2 مربوط به موقعیت های اجتماعی معمولی هستند. بخش های 3 و 4 ارتباط مستقیمی با تحصیل و آموزش دارند. (مانند بحث تحصیلی بین دو دانشجو). آزمون این طور برگزار می شود که متقاضیان باید به یک صدای ضبط شده گوش دهند و سپس بر اساس آنچه که شنیده اند، به سوالات پاسخ دهند.

یکی از بهترین راه ها برای موفقیت در این امتحان، تماشای فیلم و سریال ها به زبان انگلیسی است. مخصوصا اگر این کار را با هدفون یا هندزفری انجام دهید. این کار باعث می شود که شما با لهجه های گوناگون آشنا شوید و صحبت های افراد انگلیسی زبان را بهتر از گذشته درک کنید.

 • خواندن

آزمون خواندن شامل سه بخش است. متقاضیان، سه متن را می خوانند که ممکن است از کتاب ها، روزنامه ها، مجلات یا سایر رسانه ها انتخاب شده باشند. آنها با این سوالات تلاش می کنند تا سطح شما را در زندگی روزمره بررسی کنند تا مطمئن شوند برای کار یا تحصیل در کشور مورد نظرتان آماده هستید. پس از اینکه سوالات را خواندید و به خوبی آنها را متوجه شدید، نیاز است که پاسخ ها را به صورت چند گزینه ای و یا در صورت نبودن گزینه، کوتاه بنویسید.

برای اینکه بتوانید مهارت خواندن زبان انگلیسی خود را بهبود بخشید، می توانید از اپلیکیشن های کاربردی استفاده کنید که متن مورد نظر شما را با صدای واضح می خواند و باعث می شود شما با روش خواندن برخی کلمات بیشتر آشنا شوید. به عنوان مثال می توانید از Google Translate استفاده کنید و مهارت خواندن خود را با گوینده بررسی کنید.

 • نوشتن

بخش نوشتن به دو بخش تقسیم شده است. اولین بخش آن مربوط به متقاضیان کار است که باید حداقل در مدت زمان 20 دقیقه 150 کلمه بنویسند. در این آزمون باید بتوانید سریع و در عین حال دقیق باشید تا موفقیت خوبی کسب کنید.

بخش دوم مربوط به متقاضیان تحصیل است که باید حداقل 250 کلمه را در 40 دقیقه بنویسند. مباحث با توجه به اینکه فرد در آزمون آکادمی یا عمومی شرکت کرده می تواند متفاوت باشد.

مهارت نوشتن خود را به راحتی نمی توانید بهبود بخشید، فقط به تلاش و پشتکار نیاز دارد. بیشتر کلمات انگلیسی نوشتار و تلفظ کاملا متفاوتی با یکدیگر دارند و همین امر ممکن است شما را با مشکل مواجه کند. به عنوان مثال، کلمه چاقو به انگلیسی “نایف” خوانده می شود، در صورتی که نوشتار آن به صورت “Knife” می باشد.

 • صحبت کردن

بخش صحبت کردن یک مصاحبه حضوری است که در طی آن برگزارکننده ازمون ایلتس یک امتحان مکالمه ای برقرار می کند. صحبت کردن شامل سه بخش مختلف است:

 • مقدمه

 مسئول آزمون سوالات متفاوتی در مورد خانواده، کار، تحصیل، خانه، سرگرمی و علاقه را از متقاضی می پرسد و سایر مباحث عمومی ممکن است در این بخش بیان شوند.

 • موضوع مشخص

 متقاضی در این بخش یک موضوع مشخص دریافت می کند. فرد شرکت کننده می تواند به مدت یک دقیقه در مورد موضوع آماده شود، سپس او باید بتواند دو دقیقه در مورد موضوع مشخص شده صحبت کند.

 • بحث ها

در این مرحله امتحان، متقاضی با توجه به مباحثی که در بخش قبل مطرح می شود، باید بتواند بحث طولانی یا گفتگوی طولانی با مجری داشته باشد.

[/vc_column_text][tm_heading tag=”h2″ custom_google_font=”” text_color=”custom” custom_text_color=”#ffffff” text=”نمرات آزمون IELTS چگونه است؟” css=”.vc_custom_1592659227008{margin-top: 22px !important;padding-right: 11px !important;background-color: #000000 !important;border-radius: 5px !important;}”][tm_image image=”7348″ rounded=”2″][vc_column_text css=”.vc_custom_1592659443509{margin-top: 15px !important;}”]

شما بر اساس هر 4 آزمونی که می گذرانید نمره مشخصی دریافت خواهید کرد و مجموع آنها معدل نمره اصلی شما را نشان می دهد.

همانطور که در بالا نیز اشاره شد، تمام نمرات آیلتس بین 0 تا 9 است. شما می توانید نمره 5 کسب کنید (اگرچه امکان دریافت نمره 5.5 یا 6.5 نیز وجود دارد). نمره کلی شما بر اساس میانگین چهار امتحانی که گذرانده اید حساب می شود. هر چه نمره بالاتری کسب کنید، مهارت شما بهتر بوده و آینده روشن تری برای کار یا تحصیل خواهید داشت. در جدول زیر می توانید اطلاعات مناسبی در زمینه نمرات آزمون آیلتس کسب کنید:

نمره سطح مهارت توضیحات
9 متخصص شما یک دستور عملیاتی کامل از زبان دارید. استفاده شما از انگلیسی به صورت دقیق، روان و مناسب است و درک کاملی از خود نشان داده اید.
8 خیلی خوب دستور زبان را به خوبی می شناسید و فقط برخی اوقات از آنها استفاده نامناسب داشته اید. ممکن است در برخی موارد به دلیل ناآشنا بودن مشکل داشته باشید، اما به خوبی موضوعات را کنترل می کنید.
7 خوب شما دستور خوبی از زبان دارید، اگرچه در برخی شرایط دچار سوء تفاهم و استفاده نامناسب شده اید. معمولا شما با زبان پیچیده خوب کار می کنید و استدلال موضوع را به خوبی درک می کنید.
6 شایسته به طور کلی شما برخی استفاده های نامناسب و گزینه های اشتباه داشته اید، اما با زبان به خوبی آشنا هستید. به ویژه در موقعیت های عمومی می توانید از زبان نسبتا پیچیده استفاده و آن را درک کنید.
5 نسبتا ضعیف شما آشنایی جزئی از زبان دارید و در اکثر مواقع با معنای کلی ارتباط برقرار نکردید، و اشتباهات متعددی را مرتکب شده اید. شما ممکن است بتوانید ارتباطاتی در زمینه مورد نظر خود داشته باشید.
4 محدود صلاحیت اساسی شما محدود به موقعیت های آشنا است. شما اغلب در درک و بیان مطالب مشکلاتی داشته اید. شما قادر به استفاده از زبان پیچیده نیستید.
3 بسیار محدود شما در موقعیت های بسیار آشنا فقط معنی کلی را درک و منتقل می کنید.
2 ضعیف شما در درک انگلیسی گفتاری و نوشتاری مشکلات زیادی دارید.
1 بسیار ضعیف شما توانایی استفاده از زبان جز چند کلمه را ندارید.
0 بدون گذراندن آزمون شما هیچ پاسخی به سوالات نداده اید.

سخن آخر

امیدواریم توانسته باشیم به خوبی شما را با ازمون ایلتس آشنا کنیم و اطلاعات مفیدی را در این مطلب کسب کرده باشید. باید دقت کنید که حتما 4 مهارت خود را بهبود بخشید، چون به طور مثال اگر در بخش صحبت کردن ضعف اساسی داشته باشید، تاثیر بسزایی روی معدل نهایی شما خواهد گذاشت.

شما می توانید سوالات مورد نظرتان را در همین بخش بپرسید تا کارشناسان ما در سریعترین زمان ممکن به آنها پاسخ دهند.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]
ازمون GMAT

ازمون GMAT

[vc_row][vc_column][tm_image image_size=”custom” full_wide=”1″ image=”7336″ image_size_width=”777″ image_size_height=”444″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column lg_spacing=”margin_top:-32″][vc_column_text css=”.vc_custom_1592654968741{margin-right: 55px !important;margin-left: 55px !important;padding-right: 22px !important;padding-left: 22px !important;background-color: #000000 !important;border-radius: 5px !important;}”]

به طور کلی ازمون GMAT برای متقاضیان تحصیل تجارت و مدیریت برگزار می شود تا توانایی آنها مورد بررسی قرار گیرد. مهارت های بازاریابی و مدیریتی افراد در این امتحان ارزیابی می شود و به نسبت توانایی هایشان مدرک دریافت می کنند. فردی که قصد شرکت در ازمون Gmat را دارد، حتما سوالات زیادی در ذهن فرد شرکت کننده ایجاد می شود. موارد زیادی در مورد این امتحان وجود دارد ما تلاش کرده ایم به صورت جامع تمامی موارد را پاسخ دهیم.

[/vc_column_text][vc_row_inner][vc_column_inner][tm_heading tag=”h2″ custom_google_font=”” text_color=”custom” custom_text_color=”#ffffff” text=”هدف ازمون Gmat” css=”.vc_custom_1592654840122{margin-top: 22px !important;padding-right: 11px !important;background-color: #000000 !important;border-radius: 5px !important;}”][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_column_text css=”.vc_custom_1592655212925{margin-top: 16px !important;}”]

در ابتدا لازم است که کلمه GMAT (Graduage Management Admission Test) را بشناسید که معنی آن آزمون پذیرش فارغ التحصیلان مدیریت است. یک امتحان بر پایه استفاده از کامپیوتر که برای سنجش مهارت های مهم مدیریت با تاکید بر تفکر انتقادی و استدلال برگزار می شود. به معنای ساده تر، ازمون Gmat قابلیت های مدیریتی شما را سنجیده و علاوه بر آن ایده ها و افکار شما را نیز مورد بررسی قرار می دهد.

[/vc_column_text][tm_heading tag=”h2″ custom_google_font=”” text_color=”custom” custom_text_color=”#ffffff” text=”چه کسانی باید در ازمون Gmat شرکت کنند؟” css=”.vc_custom_1592654849625{margin-top: 22px !important;padding-right: 11px !important;background-color: #000000 !important;border-radius: 5px !important;}”][vc_column_text css=”.vc_custom_1592655266668{margin-top: 16px !important;}”]

به طور کلی افرادی که قصد ادامه تحصیل در رشته های تجارتی و مدیریتی در کشورهای عالی (مانند آمریکا و کانادا) را دارند، نیاز است که در این امتحان شرکت کنند. متاسفانه ازمون Gmat در ایران برگزار نمی شود و متقاضیان شرکت در این امتحان می توانند از طریق کشورهای ترکیه، امارات، آذربایجان و ارمنستان اقدام کرده و مدرک خود را دریافت کنند.

در صورتی که بخواهید در زمینه تجارت و مدیریت ادامه تحصیل داشته باشید، باید بتوانید سطح خوبی را از خود نشان دهید. مدارس دارای برنامه های سطح مدیریت (مانند مدارس تجاری با مدارک کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی MBA)، از نمرات آزمون برای مقایسه متقاضیان و تصمیم گیری در پذیرش آنها استفاده می کنند.

Gmat یک ازمون بین المللی است (در 114 کشور ارائه می شود) و دارای معیارهای ارزیابی هدف است. موفقیت دوره های تحصیلی نسبت به میانگین نمره دوره کارشناسی از اهمیت بیشتری برخوردار است. این موضوع می تواند نسبت به سیاست و برنامه های درسی ارائه شده مدرسه متفاوت باشد.

[/vc_column_text][tm_heading style=”highlight” tag=”h2″ custom_google_font=”” text_color=”custom” custom_text_color=”#ffffff” text=”هزینه ازمون Gmat در ایران” css=”.vc_custom_1592654862297{margin-top: 22px !important;padding-right: 11px !important;background-color: #000000 !important;border-radius: 5px !important;}”][tm_image image=”7335″ rounded=”4″ lg_spacing=”margin_top:17″][vc_column_text css=”.vc_custom_1592655008410{margin-top: 17px !important;}”]

به طور کلی یکی از مهم ترین مسائل برای دانشجو، هزینه ها است. علاوه بر هزینه هایی که برای تحصیل و دریافت مدرک تحصیلی باید بپردازد، مورد دیگری به نام ازمون Gmat اضافه می شود که برای شرکت در آن نیاز است 285 دلار پرداخت کنید. این هزینه با کارت های اعتباری بین المللی مانند ویزا کارت و مستر کارت پرداخت می شود. به طور مثال، کشوری که برای شرکت در آزمون انتخاب کرده اید، ممکن است نسبت به هزینه پرداخت شده، مالیاتی نیز از شما دریافت کند. بنابراین قبل از ثبت نام، اطلاعات کاملی نسبت به پرداخت هزینه ها در کشور مورد نظرتان کسب کنید.

[/vc_column_text][tm_heading tag=”h2″ custom_google_font=”” text_color=”custom” custom_text_color=”#ffffff” text=”ساختار ازمون Gmat” css=”.vc_custom_1592655309517{margin-top: 16px !important;background-color: #000000 !important;border-radius: 5px !important;}” link=”https://www.mba.com/exams/gmat”][vc_column_text css=”.vc_custom_1592655022340{margin-top: 16px !important;}”]

ازمون Gmat مهارت هایی که بیشترین اهمیت در تجارت را دارند، ارزیابی می کند.

این امتحان دارای چهار بخش است که در زیر مشاهده می کنید:

 • ارزیابی نوشتن تحلیلی

توانایی شما در عملکرد و برقراری ارتباط با ایده ها را بررسی می کند. بدین ترتیب ارزش شما در توانایی خلق ایده مشخص می شود و هرچه در این ارزیابی موفق تر عمل کنید، مسلما آینده روشن تری در انتظار شما خواهد بود.

 • ارزیابی استدلال و رویکرد یکپارچه

توانایی شما در تجزیه و تحلیل داده ها و ارزیابی اطلاعات در قالب های مختلف را اندازه گیری می کند. جمع آوری اطلاعات و تجزیه و تحلیل درست آنها، می تواند آینده و مسیر حرکتی یک کسب و کار را به طور چشمگیری تغییر دهد و مزیت های فراوانی به همراه داشته باشد. بنابراین، در این مسیر بیشترین تلاش ممکن را به کار بگیرید.

 • ارزیابی استدلال محاسباتی

توانایی شما در تجزیه و تحلیل داده ها با استفاده از مهارت های منطقی اندازه گیری می شود. در بیان ساده تر، توانایی شما در استدلال ریاضی، حل مشکلات و تفسیر داده های گرافیکی را می سنجد. تفاوت آن با رویکرد یکپارچه این است که وابسته به مقدار مشخصی بوده و نسبت به مقدار، تجزیه و تحصیل صورت می پذیرد.

 • ارزیابی استدلال مهارت کلامی

توانایی شما در خواندن و درک مطلب، تصحیح مطالب نوشتاری برای مطابقت با انگلیسی را بررسی می کند. بدین ترتیب شما باید چند توانایی را در این سطح از خود نشان دهید. ابتدا اینکه بتوانید به خوبی مطالب را بخوانید، وقتی که مطالب را خواندید باید از سطح درک مطلب خود استفاده کنید و در آخر نیاز است که مطالب را با ویرایش مناسب بازنویسی کنید.

در کل ازمون Gmat بین 1، 2 تا 3 ساعت به طول می انجامد و می توانید از دو استراحت اختیاری خود نیز استفاده کنید.

[/vc_column_text][tm_heading tag=”h2″ custom_google_font=”” text_color=”custom” custom_text_color=”#ffffff” text=”نمرات آزمون GMAT چگونه است؟” css=”.vc_custom_1592654890451{margin-top: 22px !important;padding-right: 11px !important;background-color: #000000 !important;border-radius: 5px !important;}”][tm_image image_size=”custom” image=”7337″ image_size_width=”777″ image_size_height=”444″ rounded=”4″ lg_spacing=”margin_top:16″][vc_column_text css=”.vc_custom_1592654373349{margin-top: 16px !important;}”]

اکنون که با ساختار آزمون آشنا شدید، بهتر است که اطلاعات دقیقی در مورد هر کدام از ارزیابی ها داشته باشید. هر بخش از آزمون Gmat به صورت جداگانه نمره دهی می شود. نمره کل امتحان از 200 تا 800 گزارش شده است. این مبحثی است که بیشتر افراد درباره نمره شما با نفرات دیگر مطرح می کنند و عملا سطح شما با این اعداد ارزیابی می شود. نمره کل فقط با استفاده از نمرات استدلال مهارت کلامی و محاسباتی تکمیل شده و عملکرد متقاضی در هر بخش به طور مساوی تقسیم می شود. نمرات نوشتن تحلیلی و رویکرد یکپارچه به طور جداگانه گزارش می شوند.

دو آزمون نوشتن تحلیلی و رویکرد یکپارچه با کامپیوتر سازگار نیستند، بنابراین معیارهای امتیاز دهی آنها کمی پیچیده تر از دو نمونه دیگر است. تحلیل نوشته شده شما توسط یک سیستم نمره دهی الکترونیکی و کمک برخی تصحیح کنندگان ارزیابی می شود و نمره بر اساس معیارهای مختلف نوشتن تعیین می شود. مهارت کلامی متقاضی بر اساس تعداد پاسخ های درست و غلط و به صورت الکترونیکی ارزیابی می شود؛ و سیستم تا حدودی برای سطح دشواری آن سوالات تنظیم شده است.

نمرات هر بخش بر اساس قواعد مشخص شده ای تعیین می شود و می تواند شامل تعداد سوالات، مدت زمان برگزاری و موارد دیگر باشد که در جدول زیر آنها را مشاهده می کنید:

بخش آزمون محدودیت زمان/تعداد سوالات انواع سوالات محدوده امتیاز
نوشتن تحلیلی 30 دقیقه

1 سوال

تحلیل یک استدال یا مناظره 1-6
استدلال و رویکرد یکپارچه 30 دقیقه

12 سوال

تفسیر گرافیک، تجزیه  و تحلیل، استدلال چند منبع 1-8
استدلال محاسباتی 62 دقیقه

31 سوال

قابلیت حل مسئله و توانایی دریافت مقدار 1-60
استدلال مهارت کلامی 65 دقیقه

36 سوال

درک مطلب، استدلال انتقادی، تصحیح جمله 1-60
[/vc_column_text][tm_heading tag=”h2″ custom_google_font=”” text_color=”custom” custom_text_color=”#ffffff” text=”آماده شدن برای آزمون Gmat” css=”.vc_custom_1592654931833{margin-top: 22px !important;padding-right: 11px !important;background-color: #000000 !important;border-radius: 5px !important;}”][vc_column_text css=”.vc_custom_1592655033156{margin-top: 16px !important;}”]

حال که بیشتر قسمت های این آزمون معتبر را شناختید، لازم است که خود را با شرایط آن وفق داده و مراحل آماده سازی را بیاموزید. باید بدانید که Gmat مهارت های توسعه یافته شما در طول زمان را بررسی می کند، بنابراین نمی توانید با تلاشی اندک انتظار موفقیت چشمگیری داشته باشید. یکی از بهترین راه ها، انجام تست های عملی و بررسی راهنماهای امتحان است که به شما کمک می کند تا استراتژی های پاسخ دادن به انواع سوالات دشوار را یاد بگیرید.

در صورتی که هر بخش از ازمون Gmat را تکمیل نکنید، قطعا در نمره نهایی شما تاثیر منفی خواهد گذاشت. بنابراین بسیار مهم است که مهارت های خود را افزایش دهید و همواره به اطلاعات خود بیافزایید. انجام چندین تست تمرینی و کلاس های آموزشی می تواند به دانشجویان کمک کند تا به صورت اصولی و با سرعت بالا تکمیل هر بخش را یاد بگیرند.

[/vc_column_text][tm_heading custom_google_font=”” text_color=”custom” custom_text_color=”#ffffff” text=”سوالات مطرح شده در آزمون” css=”.vc_custom_1592654940403{margin-top: 22px !important;padding-right: 11px !important;background-color: #000000 !important;border-radius: 5px !important;}”][tm_image image_size=”custom” image=”7277″ image_size_width=”777″ image_size_height=”444″ rounded=”4″ lg_spacing=”margin_top:15″][vc_column_text css=”.vc_custom_1592655538246{margin-top: 16px !important;}”]

سوالات محدودی در ازمون Gmat مربوط به علم حسابرسی، جبر و هندسه است. مباحث پیشرفته مانند آمار، احتمال و ترکیبات، و مشکلات کمله ای در زمینه های متنوع محتوا در سوالات وجود دارند. بررسی مطالب ریاضی و تمرین در آن زمینه برای پاسخ دادن به سوالات GMAT، بهترین روش برای رشد مهارت های مورد نیاز در این آزمون است.

بخش لفظی یا کلامی شامل چندین نوع سوال مختلف است. آشنایی با هر نوع از آنها باعث می شود تا از اشتباهات رایج جلوگیری کنید. برای تصحیح کلمات، متقاضیان آزمون باید دستورالعمل های اساسی گرامر را بشناسند، بنابراین باید مهارت کافی در زمینه درک مطلب داشته باشند و با تشخیص دادن موضوع اصلی، بهترین کلمات را از نظر معنی و مفهوم استفاده کنند.

بنابراین، بهتر است زمان مطالعه خود را برای یادگیری راهکارهای آزمون Gmat صرف کنید و سپس آنها را به صورت سوال مطرح کرده و تمرین کنید. شکاف ها و مشکلات جزئی مهارت های خود را برطرف کنید و دانش خود را افزایش دهید، که همین امر باعث نقطه قوت و اعتماد به نفس شما می شود. بدین ترتیب در زمان گذراندن امتحان، روحیه و مهارت بیشتری خواهید داشت.

ازمون Gmat در سطح بین المللی از ارزش بالایی برخوردار بوده و ممکن است سوالاتی در برخی از مباحث برای شما پیش آمده باشد.

[/vc_column_text][tm_heading custom_google_font=”” text_color=”custom” custom_text_color=”#ffffff” text=”سوالات متداول درباره آزمون GMAT” css=”.vc_custom_1592654947282{margin-top: 22px !important;padding-right: 11px !important;background-color: #000000 !important;border-radius: 5px !important;}”][vc_column_text css=”.vc_custom_1592655072558{margin-top: 16px !important;}”]

ازمون Gmat برای همیشه معتبر است؟

این یک آزمون موقت است که در محدوده های مشخصی در دسترس می باشد و نمرات آن به مدت 5 سال معتبر است.

ازمون Gmat در چه کشورهایی برگزار می شود؟

ازمون آنلاین Gmat در اکثر کشورهای جهان در دسترس است، اما در برخی کشورها مانند چین، کوبا، ایران، کره شمالی و سودان برگزار نمی شود. آزمون آنلاین فقط به زبان انگلیسی اجرا می شود و هیچگونه پشتیبانی از زبان کشورهای دیگر وجود ندارد.

در زمان استراحت بین امتحان ها مجاز به چه کاری هستیم؟

در این زمان شما می توانید به نوشیدنی، مواد غذایی یا وسایل راحتی دسترسی پیدا کنید. به طور مثال، اگر بعد از 10 دقیقه به جلسه برگردید، زمان اضافی که سپری کرده اید از قسمت بعدی امتحان کم می شود.

چه زمانی نمره های من اعلام می شود؟

نمره آزمون Gmat طی 7 روز کاری پس از اتمام در وب سایت mba.com در دسترس خواهد بود. نمره ای که دریافت کرده اید به مدت 5 سال معتبر است.

چگونه می توانم نمره Gmat را به مدارس ارسال کنم؟

پس از اینکه نمره خود را در وب سایت دریافت کردید، شما این امکان را خواهید داشت که بدون پرداخت هزینه اضافی در برنامه های مختلف مدارس شرکت کنید. می توانید برنامه های مورد نظر خود را جستجو کنید و از طریق حساب خود در سایت mba.com نمرات را ارسال کنید.

با توجه به اینکه ازمون Gmat آنلاین برگزار می شود، اگر سوالی داشته باشیم باید چکار کنیم؟

اگر در حین آزمون سوال یا مشکلی پیش آید، می توانید روی لینک موجود در برنامه (OnVUE) کلیک کنید و مشکل خود را مطرح کنید.

چه اتفاقی می افتد اگر قبل از شروع امتحان به مشکلی وجود داشته باشد؟

اگر با مشکل فنی مواجه شدید که مانع از شروع امتحان شما می شود، وقت تعیین شده شما لغو می شود و شما می توانید در زمان دیگری ثبت نام کنید.

چه پروتکل های امنیتی برای اطمینان از عدالت و جلوگیری از تقلب در نظر گرفته شده است؟

ناظران آزمون با استفاده از فناوری های پیشرفته، از امنیت و عدالت بین تمامی متقاضیان اطمینان حاصل می کنند. بخش در دسترس کاربران قبل و حین امتحان کاملا بررسی و نظارت می شود. ناظران با فناوری های هوش مصنوعی و از طریق ویدیوی زنده آزمون را کنترل می کنند.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]
ازمون GRE

کامل ترین مرجع ازمون GRE

[vc_row][vc_column][vc_row_inner][vc_column_inner][tm_image image=”7320″ rounded=”5″][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column lg_spacing=”margin_top:-32″][vc_column_text css=”.vc_custom_1592650999229{margin-right: 55px !important;margin-left: 55px !important;padding-right: 22px !important;padding-left: 22px !important;background-color: #000000 !important;border-radius: 3px !important;}”]

ازمون GRE یک آزمون برای فارغ التحصیلان کارشناسی و حرفه ای که شامل موضوعات تجارت، حقوق و دارای فرصت های بیشتر برای موفقیت می باشد.

دریافت مدرک پیشرفته و معتبری مانند GRE می تواند فرصت های بسیاری برای شما ایجاد کند. اگر قصد دارید برای تحصیلات تکمیلی، از جمله تجارت و حقوق، یا گزینه های بیشتر اقدام کنید، نیاز است که در این امتحان شرکت نمائید. ازمون GRE یک حرکت هوشمندانه برای نشان دادن مهارت های فوق العاده خود به موسسات آموزشی است.

[/vc_column_text][vc_column_text css=”.vc_custom_1592651054620{margin-top: 16px !important;}”]

علاوه بر آن، ازمون عمومی GRE تنها آزمون پذیرش برای دانشجویان کارشناسی ارشد است که به شما امکان می دهد سوالات را در یک بخش بگذرانید، به عقب برگردید و پاسخ ها را تغییر دهید. همچنین می توانید برای سوالاتی که می خواهید اول از همه به آنها پاسخ دهید، کنترل داشته باشید. شما در این امتحان آزادی عمل دارید و با خیالی آسوده می توانید به سوالات پاسخ دهید. اگر پاسخ اشتباهی را انتخاب کرده اید، جای نگرانی نیست، به راحتی به عقب برمی گردید و آن را اصلاح می کنید.

[/vc_column_text][tm_image][tm_heading style=”highlight” tag=”h2″ custom_google_font=”” text_color=”custom” custom_text_color=”#ffffff” text=”انواع سوالات ازمون GRE” css=”.vc_custom_1592650778025{margin-top: 11px !important;padding-right: 11px !important;background-color: #000000 !important;border-radius: 5px !important;}”][vc_column_text css=”.vc_custom_1592650952430{margin-top: 17px !important;}”]

شامل سوالات متنوعی است که به نوع تفکر شما در تحصیلات تکمیلی یا حرفه ای که داشته اید، مانند تجارت و قانون مربوط می شود. مهارت های عمومی که در مدت زمان تحصیل خود یاد گرفته اید و مربوط به یک رشته تحصیلی خاص نمی شوند، قالب اصلی سوالات را تشکیل می دهند. سوالات آزمون عمومی به سه بخش کلی تقسیم می شوند و به شرح زیر هستند:

سوالات مهارت کلامی

توانایی تجزیه و تحلیل و نتیجه گیری از گفتگو، نتیجه گیری از اطلاعات ناقص، درک چند معنای مختلف از کلمه، معنای تصویری یا مجازی و قصد نویسنده از انتشار مطلب را در بر می گیرد. علاوه بر آن، توانایی خلاصه کردن متن، متمایز کردن نکات جزئی از نکات اصلی، درک معانی کلمات مختلف، شناختن جملات و کل متون، و متوجه شدن مفاهیم و روابط بین کلمات نیز جزو مهارت هایی کلامی است که شما باید داشته باشید. مهارت های پیچیده استدلال کلامی از اهمیت ویژه ای در آزمون GRE برخوردار است

[/vc_column_text][tm_image image=”7321″ lg_spacing=”margin_top:16″][vc_column_text css=”.vc_custom_1592650963506{margin-top: 17px !important;}”]

سوالات محاسباتی

توانایی درک، تفسیر و تجزیه و تحلیل اطلاعات محاسباتی، حل مشکلات با استفاده از انواع تاکتیک های ریاضی و استفاده از مفاهیم اساسی حساب، جبر، هندسه و تجزیه و تحلیل اطلاعات را ارزیابی می کند. سوالات محاسباتی به صورت متنوع طراحی شده اند و شما را با چالش مواجه می کنند.

سوالات نوشتن تحلیلی

این بخش توانایی تفکر خلاق و استفاده از آن در نوشتار تحلیلی، از جمله توانایی بیان و پشتیبانی از ایده های پیچیده با دلایل و مثال های مربوطه را بررسی می کند. قدرت تفسیر شما در ارائه متن و قابلیت ویراستاری در این قسمت ارزش بالایی دارد.

[/vc_column_text][tm_heading style=”highlight” tag=”h2″ custom_google_font=”” text_color=”custom” custom_text_color=”#fcfcfc” text=”چه کسانی در ازمون GRE شرکت می کنند؟” css=”.vc_custom_1592650771206{margin-top: 22px !important;padding-right: 11px !important;background-color: #000000 !important;border-radius: 5px !important;}”][tm_image image_size=”custom” image=”7322″ rounded=”4″ lg_spacing=”margin_top:17″ image_size_width=”777″ image_size_height=”444″][vc_column_text css=”.vc_custom_1592651204816{margin-top: 17px !important;}”]

متقاضیان تحصیلات تکمیلی و کارشناسی ارشد آینده نگر از سراسر دنیا که قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد، کارشناسی ارشد تخصصی در تجارت، MBA (مدیریت حوزه تجارت)، J.D (یکی از چندین مدرک دکترای حقوق)، یا مدرک دکترا را دارند، نیاز است که در آزمون سراسری GRE شرکت کنند. به طور کلی، متقاضیان دارای سوابق تحصیلی و فرهنگی متنوعی هستند و آزمون عمومی GRE معیار مشترکی را برای مقایسه صلاحیت نامزدها در اختیار دانشگاه ها قرار می دهد.

نمرات GRE توسط هیئت تصمیم گیرنده بررسی می شود تا ضمیمه سوابق تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و سایر مدارک تحصیلی شود.

[/vc_column_text][tm_heading style=”highlight” tag=”h2″ custom_google_font=”” text_color=”custom” custom_text_color=”#f9f9f9″ text=”هزینه ازمون GRE و خدمات مرتبط” css=”.vc_custom_1592650788990{margin-top: 22px !important;padding-right: 11px !important;background-color: #000000 !important;border-radius: 5px !important;}”][vc_column_text css=”.vc_custom_1592650200555{margin-top: 17px !important;}”]

کلیه هزینه ها شامل هر گونه مالیات بر ارزش افزوده یا مالیات های مشابه است که نیاز است آنها را بپردازید. شایان ذکر است که آزمون GRE در کشورهای استرالیا، چین، نیجریه و ترکیه گرانتر از سایر کشورهای جهان بوده و باقی کشورها دارای نرخ معمول 205 دلار هستند. متقاضیان می توانند درخواست های ویژه ای داشته باشند که در جدول زیر بیان شده اند:

درخواست ویژه هزینه
هزینه ثبت نام در آخرین لحظه ( فقط ثبت نام آنلاین و آزمون برگه ای) 25 دلار (اضافه بر مبلغ ثبت نام)
صف انتظار آزمون 50 دلار
امتحان مجدد 50 دلار
تغییر مرکز آزمون 50 دلار
[/vc_column_text][tm_heading style=”highlight” tag=”h2″ custom_google_font=”” text_color=”custom” custom_text_color=”#ffffff” text=”ازمون GRE چه زمانی و در کجا قابل دسترسی است؟” css=”.vc_custom_1592650821663{margin-top: 29px !important;padding-right: 11px !important;background-color: #000000 !important;border-radius: 5px !important;}”][vc_column_text css=”.vc_custom_1592651245888{margin-top: 16px !important;}”]

بیش از 1000 مرکز در بیش از 160 کشور جهان وجود دارند که در آنها ازمون GRE برگزار می شود. این آزمون در اکثر مناطق جهان، به طور مداوم در طول سال در دسترس می باشد. در کشور چین، تایوان، هنگ کنگ، و کره، ازمون GRE در هر ماه، 3 بار فعال خواهد بود. در بیشتر کشورها امتحان به صورت کامپیوتری برگزار می شود و اگر در کشوری چنین امکانی وجود نداشته باشد، آزمون در فرمت برگه و 2 بار در طول سال در ماه های نوامبر (آبان) و فوریه (اسفند) برگزار می شود.

[/vc_column_text][tm_heading custom_google_font=”” text_color=”custom” custom_text_color=”#ffffff” text=”برگزاری ازمون GRE برای موسسات آموزشی بازرگانی” css=”.vc_custom_1592650826971{margin-top: 22px !important;padding-right: 11px !important;background-color: #000000 !important;border-radius: 5px !important;}”][tm_image image=”7323″ rounded=”4″ lg_spacing=”margin_top:16″][vc_column_text css=”.vc_custom_1592651308801{margin-top: 16px !important;}”]

مدارس بازرگانی در سراسر جهان از نمرات GRE به عنوان بخشی از فرآیند پذیرش خود برای کارشناسی ارشد تخصصی، کارشناسی ارشد تجارت و سایر برنامه های شغلی فارغ التحصیلان استفاده می کنند. در حقیقت، ازمون عمومی GRE مورد قبول ترین میزان سنجش آمادگی دانشجو برای ورود به عرصه کارشناسی ارشد است. تنها امتحانی است که می تواند به شما برای ورود به موسسات کسب و کار کمک کند و فرصت های بیشتری برای موفقیت تان ایجاد کند.

ازمون GRE دارای طراحی مناسبی است که می تواند تجربه راحتی را در زمان امتحان به متقاضی اعطا کند. با ازمون عمومی GRE می توانید:

 • از میان هزاران برنامه موسسات آموزشی در سراسر جهان، برنامه های برتر کارشناسی ارشد بازرگانی را انتخاب کنید.
 • اگر در مورد آنچه می خواهید بعد از فارغ التحصیلی انجام دهید مطمئن نیستید، گزینه های خود را باز نگه دارید. تلاش کنید تا وارد مورد قبول ترین میزان سنجش آمادگی دانشجویان شوید تا فرصت های بهتری بدست آورید.
 • بسیاری از مکانهای برگزاری آموزش را انتخاب کنید. همانطور که در بالاتر اشاره داشتیم، شما می توانید آزمون عمومی GRE را در بیش از 1000 مکان در سراسر جهان و در بیش از 160 کشور انجام دهید.
 • پول خود را پس انداز کنید. ازمون عمومی GRE نسبت به سایر آزمونهای پذیرش دانشجویان که مهارت های یکسانی را نشان می دهند، ارزان تر است.
 • تست های آماده سازی رایگان دریافت می کنید. این تست ها توسط تجربیات متقاضیان ایجاد شده تا به شما برای بهترین عملکرد کمک بسزایی کند.
 • ارزش افزوده دریافت می کنید. می توانید در بخش جستجوی سرویس ها ثبت نام کنید تا به مدارس برای پیدا کردن خودتان کمک کنید.
[/vc_column_text][tm_heading style=”highlight” custom_google_font=”” text_color=”custom” custom_text_color=”#ffffff” text=”آزمون GRE برای موسسات آموزشی حقوق” css=”.vc_custom_1592650464202{margin-top: 22px !important;padding-right: 11px !important;background-color: #000000 !important;border-radius: 5px !important;}”][vc_column_text css=”.vc_custom_1592651144927{margin-top: 16px !important;}”]

قصد دارید که در دوره های حقوق شرکت کنید؟ این امتحان گزینه ای ایده آل برای رسیدن به مقصودتان است. شما می توانید موسسات آموزشی را بررسی کنید و با نمرات کسب شده ازمون GRE خود مطابقت دهید و سپس درخواست خود را انجام دهید. علاوه بر آن، در وقت و هزینه در گذراندن سایر آزمون ها صرفه جویی می شود.

آزمون GRE در طول سال در دسترس بوده و در بیش از هزار مکان در سراسر جهان ارائه می شود، این امر باعث می شود که به راحتی در دسترس باشد. با شرکت در این آزمون که بیشترین پذیرش را داشته، می توانید فرصت های متعددی در اختیار داشته باشید.

[/vc_column_text][tm_heading style=”highlight” tag=”h2″ custom_google_font=”” text_color=”custom” custom_text_color=”#fcfcfc” text=”اعتبار و عدالت ازمون GRE” css=”.vc_custom_1592650852402{margin-top: 22px !important;padding-right: 11px !important;background-color: #000000 !important;border-radius: 5px !important;}”][tm_image full_wide=”1″ image=”7324″ rounded=”4″ lg_spacing=”margin_top:16″][vc_column_text css=”.vc_custom_1592651337467{margin-top: 16px !important;}”]

ETS متعهد است از طریق توسعه ارزیابی، تحقیقات آموزشی، مطالعات سیاست، کیفیت آموزش و پرورش را برای همه افراد در سراسر جهان بالاتر ببرد. ETS اطمینان حاصل می کند که آزمون های GRE در مراحل توسعه، اجرا و به ثمر رساندن اولویت های بالا، از اعتبار خوبی برخوردار باشند. برای اطمینان از دستیابی به این اهداف، ETS یک سیستم دقیق از بررسی های داخلی و توازن ها ایجاد کرده است و تیم های حسابرسی به طور معمول تایید می کنند که کلیه آزمایش ها و خدمات به صورت حرفه ای ایجاد شوند.

عدالت در ازمون GRE 

نگرانی های مربوط به عدالت، بخشی جدایی ناپذیر از توسعه و امتیاز دهی همه آزمایش ها است. بسیاری از فعالیت هایی که عدالت را تضمین می کنند، عبارتند از:

 • ارزیابی عادلانه توسط داوران آموزش دیده
 • تجزیه و تحلیل معمول از آزمون به این نتیجه برسد که سوالات به طور ناعادلانه ارائه شده اند.
 • آموزش دقیق برای کلیه افراد در تدوین و یا به ثمر رساندن سوالات آزمون برای اطمینان از این که کلیه شرکت کنندگان آزمون، فرصتی برابر برای نشان دادن مهارت ها و توانایی های خود دارند.
 • فرصت های اضافی مناسب (به عنوان مثال، فرمت های جایگزین آزمون یا وقت اضافی) برای افرادی که دارای معلولیت یا نیازهای مرتبط با سلامتی هستند.

اعتبار ازمون GRE

تحقیقات انجام شده نشان می دهد که این آزمایش از اعتبار بالایی در ارزیابی، بررسی و مدارک برخوردار است. موارد زیر نشان دهنده انواع اعتبار آزمون GRE هستند:

 • اعتبار بررسی (آزمون مهارت ها – توانایی هایی که باید سنجیده شوند) را ارزیابی می کند.
 • اعتبار محتوا (آزمون اندازی گیری محتوای مناسب)
 • اعتبار پیش بینی (آزمون موفقیت را پیش بینی می کند)
[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]
ویروس کرونا در مهاجرت به ترکیه

تاثیر ویروس کرونا در مهاجرت به ترکیه

[vc_row][vc_column][vc_row_inner][vc_column_inner][tm_image full_wide=”1″ image=”7295″][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_row_inner][vc_column_inner lg_spacing=”margin_top:-63″][vc_column_text css=”.vc_custom_1592642843709{margin-right: 48px !important;margin-left: 28px !important;padding-top: 11px !important;padding-right: 22px !important;padding-bottom: 11px !important;padding-left: 22px !important;background-color: #3f3f3f !important;border-radius: 4px !important;}”]

دولت ترکیه به علت تاثیرات ویروس کرونا در مهاجرت به ترکیه برخی محدودیت های مهاجرتی دارد که از آن برای کنترل مرزهای خود استفاده می کند. این شامل اقدامات ویژه ای برای حمایت از امنیت و سلامت کشورترکیه می شود.

تاثیرات ویروس کرونا در مهاجرت به ترکیه: شیوع ویروس کرونا باعث می شود، بیشتر دولت ها محدودیت هایی را برای مهاجرین به نفع امنیت عمومی در نظر بگیرند. دولت ترکیه نیز از این قاعده مستثنی نیست و قوانین جدیدی برای حفظ سلامت عمومی و جلوگیری از ویروس کرونا وضع کرده است.

[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][tm_heading style=”highlight” tag=”h2″ custom_google_font=”” text_color=”custom” custom_text_color=”#ffffff” text=”بررسی تاثیرات ویروس کرونا برای مهاجرت به ترکیه” css=”.vc_custom_1592642174361{margin-top: 22px !important;padding-right: 11px !important;background-color: #000000 !important;border-radius: 5px !important;}”][vc_column_text]
 • کدام ملیت ها ممکن است به دلیل شیوع ویروس کرونا از سفر به ترکیه منع شوند؟
 • تاثیرات اقدامات امنیتی ترکیه برای محافظت از عموم مردم چیست؟
 • محدودیت های ایجاد شده برای متقاضیان ایرانی مهاجرت به ترکیه چیست؟
 • تاثیراتی که ویروس کرونا بر مهاجرت داشته است؟!
 • آیا با وجود ویروس کرونا امکان مهاجرت به ترکیه را خواهیم داشت؟

دولت ترکیه بر اساس شهروندی، هیچگونه ملیتی را از ورود به مرزهای خود منع نمی کند. با این حال، محدودیت های سختی را برای افرادی که ممکن است وارد کشور شوند، تعیین می کند.

در حال حاضر بیشتر مهاجرین بین المللی می توانند بدون ویزا، یا در صورت نیاز به اخذ ویزا، اقدام کنند و وارد کشور ترکیه شوند. با این حال، شهروندان تعدادی از کشورها فقط با برچسب ویزای قرار دادی می توانند وارد شوند، که فقط  در سفارت ترکیه قابل دریافت است. این شامل شهروندان کشورهای زیر است:

 • الجزایر
 • گویان
 • لائوس
 • میکرونزی
 • نائورو
 • پالائو
 • ساموآ
 • سوریه
 • تووالو
 • کوبا
 • جزیره مارشال
 • میانمار
 • کره شمالی
 • سودان جنوبی
 • تونگا
[/vc_column_text][tm_heading style=”highlight” custom_google_font=”” text_color=”custom” custom_text_color=”#ffffff” text=”محدودیت های مهاجرت به ترکیه در زمان شیوع ویروس کرونا” css=”.vc_custom_1592640703773{margin-top: 22px !important;padding-right: 11px !important;background-color: #000000 !important;border-radius: 5px !important;}”][tm_image image_size=”custom” image=”7152″ image_size_width=”777″ image_size_height=”444″ rounded=”5″ lg_spacing=”margin_top:16″][vc_column_text css=”.vc_custom_1592640782349{margin-top: 16px !important;}”]

در حال حاضر تعداد اندکی از موارد بیماری ویروس کرونا در ترکیه شناسایی شده است. با این حال، برای جلوگیری از همه گیری ویروس، دولت ترکیه محدودیت هایی را برای بازدیدکنندگان خارجی که ممکن است در هنگام شیوع کرونا وارد کشور شوند، تعیین کرده است.

محدودیت برای کشورهای با آمار بالای شیوع ویروس بوده و همچنین افرادی که طی 2 هفته از ورود به ترکیه به یکی از این مناطق سفر کرده اند، اعمال می شود. افرادی که تحت تاثیر ممنوعیت سفر قرار دارند ممکن است از درخواست ویزای کشور ترکیه، سوار شدن به هواپیمای ترکیه یا تلاش برای ورود به مرزهای کشور منع شوند.

همچنین ترکیه مرزهای زمینی خود را با ایران و عراق نیز بسته است. علاوه بر آن، پروازهای مسافری از مقصد هایی مانند چین، کره جنوبی، ایتالیا و ایران کنسل و متوقف می شوند.

شایان ذکر است که غربالگری سلامت در تمام نقاط ورودی ترکیه انجام شده است. مهاجرانی که وارد کشور می شوند با یک دوربین حرارتی اسکن می شوند تا بدین صورت افراد دارای علائم ویروس، شناسایی شوند. مهاجرانی که درجه حرارت بالاتر از حد طبیعی دارند، متعاقبا توسط یک مشاور پزشکی مورد بررسی قرار می گیرند.

[/vc_column_text][tm_heading style=”highlight” custom_google_font=”” text_color=”custom” custom_text_color=”#ffffff” text=”کدام ملیت ها ممکن است به دلیل شیوع ویروس کرونا از سفر به ترکیه منع شوند؟” css=”.vc_custom_1592640832540{margin-top: 22px !important;padding-right: 11px !important;background-color: #000000 !important;border-radius: 5px !important;}”][vc_column_text css=”.vc_custom_1592642389685{margin-top: 16px !important;}”]

با افزایش موارد مبتلا به ویروس در سراسر جهان، ترکیه اقدامات موقتی را اعمال کرده تا از ورود مسافرانی که از مناطق پر خطر وارد می شوند، جلوگیری کند. این شامل شهروندانی است که از کشورهای زیر قصد ورود به ترکیه را دارند:

 • چین
 • کره جنوبی
 • ایران
 • عراق
 • ایتالیا

شهروندان کشورهای ذکر شده حتی اگر شرایط ورود به ترکیه (مانند یک ویزای معتبر) را داشته باشند، از ورود آنها به خاک ترکیه جلوگیری می شود. بازدید کنندگان خارجی که تا 14 روز قبل از ورود به ترکیه در این کشورها بوده اند، با محدودیت ها و موانع ورود روبرو خواهند شد.

این قوانین جدید در مورد مسافران بین المللی با مجوز اقامت ترکیه صدق نمی کند و ممکن است بتوانند وارد کشور شوند. با این حال، افرادی که می توانند وارد ترکیه شوند، از آنها تست اجباری ویروس کرونا گرفته می شود.

افرادی که تست مثبت دارند به یک مرکز درمانی امن منتقل می شوند. با این حال، کسانی که تست کرونا آنها منفی است، توصیه می شود یک دوره 14 روزه قرنطینه را شروع کنند.

[/vc_column_text][tm_heading style=”highlight” custom_google_font=”” text_color=”custom” custom_text_color=”#ffffff” text=”تاثیرات اقدامات امنیتی ترکیه برای محافظت از عموم مردم چیست؟” css=”.vc_custom_1592641313447{margin-top: 22px !important;padding-right: 11px !important;background-color: #000000 !important;border-radius: 5px !important;}”][tm_image image_size=”custom” image=”7297″ image_size_width=”777″ image_size_height=”444″ rounded=”4″ lg_spacing=”margin_top:17″][vc_column_text css=”.vc_custom_1592642450351{margin-top: 16px !important;}”]

همانطور که در بالا اشاره شد، دولت ترکیه محدودیت هایی را برای مهاجرت شهروندان برخی از کشورها اعمال کرده است. علاوه بر آن، دولت اقدامات تاثیر گذار زیادی در زمینه امنیت عمومی برای محافظت از جمعیت کشور انجام داده است.

متقاضیان دریافت ویزا و افرادی که سابقه کیفری دارند، درخواست آنها توسط دولت به دقت بررسی می شود تا از ورود مهاجرینی که برای عموم کشور تهدید به شمار می آیند، جلوگیری شود. با این حال، این محدودیت برای سوابق جزئی تاثیر گذار نیست و به منظور محدود کردن فعالیت های تروریستی و خطر فعالیت های خشونت آمیز یا جنایتکارانه اعمال شده است.

با توجه به شیوع ویروس کرونا، دولت ترکیه مراحل زیر را اجرا کرده است:

 • لغو دیدارهای رسمی به خارج از کشور
 • تعطیلی مدارس و دانشگاه ها
 • منع کردن تماشاگران از حضور در مکان های ورزشی

این تغییرات می تواند بر سفر شما به ترکیه تاثیر بگذارد. بنابراین، مهم است که از قبل برنامه ریزی کنید تا از ورود شما به ترکیه جلوگیری نشود. همچنین توصیه می کنیم که با مشاورین موسسه مهاجرتی حقوقی سفیراپلای در تماس باشید تا از آخرین اخبار کشور ترکیه مطلع شوید. به این صورت می توانید مطمئن شوید که از تغییرات جدید در کشور ترکیه مطلع هستید.

به همه افرادی که قصد مهاجرت و سفر به ترکیه را دارند، توصیه می کنیم رفتارهایی را انجام دهند که از شیوع ویروس کرونا جلوگیری شود. همه ما از توصیه های جلوگیری از شیوع ویروس کرونا مطلعیم، اما بهتر است مجددا آنها را مرور کنیم:

 • دستان خود را با آب و صابون بشوئید یا با الکل ضد عفونی کنید
 • از تماس نزدیک (حداقل2 متر) با افراد مشکوک به آلودگی خودداری کنید
 • در زمان سرفه یا عطسه آرنج خود را جلوی دهان و بینی خود بگیرید
 • از حضور در رویداد ها و مکان های شلوغ خودداری نمائید
 • حتما از ماسک و دستکش استفاده کنید
[/vc_column_text][tm_heading style=”highlight” tag=”h2″ custom_google_font=”” text_color=”custom” custom_text_color=”#ffffff” text=”محدودیت های ایجاد شده برای متقاضیان ایرانی مهاجرت به ترکیه” css=”.vc_custom_1592642214226{margin-top: 22px !important;padding-right: 11px !important;background-color: #000000 !important;border-radius: 5px !important;}”][vc_column_text css=”.vc_custom_1592641502308{margin-top: 16px !important;}”]

به گزارش خبرگزاری آناتولی، ترکیه پس از شیوع ویروس کرونا در ایران، به مهاجرینی که تب بالا، علائمی مانند سرفه، آبریزش بینی، عطسه، ضعف و مشکلات تنفسی داشتند، اجازه ورود به مرزهای کشور ترکیه داده نمی شود. مرکز پژوهشی وزارت بهداشت ترکیه در پی شیوع کرونا در ایران پیشنهاد کرد تا میزان تردد در مرزها کاهش یابد و در این راستا مرزهای ترکیه با ایران به صورت موقت بسته شد.

در این راستا از تاریخ 4 اسفند 98 کلیه مرزهای زمینی بین ایران و ترکیه (مسیرهای زمینی آغری – گوربولاک – وان – کاپی کوی – حکاری – اسن دره – اغدیر – دیل اوجو) و خط آهن وان و کاپی کوی بسته شد. همچنین فعالیت قطار ترنس آسیا بین ایران و ترکیه و قطار باری و مسافرتی مسیر وان-تهران به دلیل شیوع ویروس کرونا در ایران به صورت موقت متوقف شد.

البته اقدامات پیشگیرانه برای کمک به مهاجرین در مرز ترکیه با ایران انجام شده و بیمارستان صحرایی نیز راه اندازی شده است.

[/vc_column_text][tm_heading style=”highlight” tag=”h2″ custom_google_font=”” text_color=”custom” custom_text_color=”#ffffff” text=”تاثیراتی که ویروس کرونا بر مهاجرت داشته است” css=”.vc_custom_1592642221912{margin-top: 22px !important;padding-right: 11px !important;background-color: #000000 !important;border-radius: 5px !important;}”][tm_image image_size=”custom” image=”7298″ image_size_width=”777″ image_size_height=”444″ rounded=”5″ lg_spacing=”margin_top:16″][vc_column_text css=”.vc_custom_1592642490746{margin-top: 16px !important;}”]

زمانی که زمزمه هایی از شیوع کرونا در کشورمان شنیده می شد، افراد بسیاری تلاش کردند تا به کشور امن و با آمار مبتلای کم مهاجرت کنند. بسیاری از شهروندان ایران، به دلیل نزدیکی کشور ترکیه و آمار مبتلایان کم، کشور ترکیه را برای مهاجرت انتخاب کردند.

با توجه به همه گیر شدن ویروس کرونا، مسلما برخی از کشورها نیاز به نیروهای متخصص در زمینه پزشکی دارند و همین امر باعث شده تا پزشکان متخصص به فکر مهاجرت باشند.

علاوه بر آن، ویروس کرونا بر مهاجرت تحصیلی نیز تاثیر گذار بوده و باعث شده تا بسیاری از دانشجویان برای ادامه تحصیل در کشورهای دنیا، آمار مبتلایان به ویروس کرونا را بررسی کنند.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][tm_heading style=”highlight” custom_google_font=”” text_color=”custom” custom_text_color=”#ffffff” text=”آیا با وجود ویروس کرونا امکان مهاجرت به ترکیه را خواهیم داشت؟” css=”.vc_custom_1592641711346{margin-top: 22px !important;padding-right: 11px !important;background-color: #000000 !important;border-radius: 5px !important;}”][vc_column_text css=”.vc_custom_1592641742891{margin-top: 16px !important;}”]

اگر شامل محدودیت های ذکر شده در بالا یا محدودیت های دیگر قرار نگرفتید، می توانید به صورت عادی یا با گذرنامه خود و ویزای معتبر وارد کشور ترکیه شوید. متاسفانه در حال حاضر امکان مهاجرت و سفر شهروندان ایرانی به ترکیه وجود ندارد، با این حال شما می توانید با مشاورین موسسه مهاجرتی حقوقی سفیراپلای در تماس باشید تا از آخرین تغییرات در این خصوص اطلاعات کافی داشته باشید.

با این حال، مسافران ترکیه باید توجه داشته باشند که محدودیت های اضافی هنوز وجود دارد که می تواند در سفر آینده به این کشور نیز تاثیر بگذارد. از این رو به شما توصیه می کنیم تا آخرین اتفاقات و به روز رسانی ها را از مشاورین مجرب گروه مهاجرتی سفیراپلای درخواست کنید.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]
شرایط تحصیل در ترکیه

شرایط تحصیل در ترکیه

[vc_row][vc_column][vc_column_text][/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][tm_image image=”7257″ rounded=”4″][vc_column_text css=”.vc_custom_1592474806950{margin-top: -22px !important;margin-right: 44px !important;margin-left: 44px !important;padding-right: 11px !important;padding-left: 11px !important;background-color: #141414 !important;border-radius: 5px !important;}”]

امروزه بسیاری از دانشجویان که به دنبال تحصیل در خارج از کشور هستند، تصمیم گرفته اند که تحصیل در ترکیه را انتخاب کنند. بدین ترتیب این افراد مدارک شناخته شده و دارای اعتبار در سراسر جهان کسب می کنند و علاوه بر آن از آینده شغلی روشنی بهره مند می شوند. ما به عنوان یک شرکت اعزام کننده دانشجو می خواهیم به دانشجویان کمک کنیم تا درباره تحصیل و شرایط تحصیل در ترکیه بینش بهتری داشته باشند.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column lg_spacing=”margin_top:11″][vc_column_text css=”.vc_custom_1592468393860{margin-top: 11px !important;}”]

ترکیه سرزمینی پر از دانشگاه است و در مجموع 193 دانشگاه در آن وجود دارد. از سال 2017 تعداد موسسات آموزش عالی به طور مداوم در حال افزایش هستند. ترکیه کشوری پویا است که به طور مداوم در حال توسعه می باشد.

ترکیه فرصت های بسیاری را برای دانشجویان مشتاق از سراسر جهان فراهم می کند. ما همه چیز در مورد شرایط تحصیل در ترکیه را برای شما خلاصه کرده ایم. در این مطلب، درباره موضوعاتی مانند مدارک تحصیلی مورد نیاز، هزینه تحصیل و مباحثی مانند زبان تحصیل نیز مطرح می شوند.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column lg_spacing=”margin_top:22″][tm_heading style=”highlight” custom_google_font=”” text_color=”custom” custom_text_color=”#ffffff” text=”مزایای تحصیل در کشور ترکیه” css=”.vc_custom_1592475542865{margin-top: 22px !important;padding-right: 11px !important;background-color: #000000 !important;border-radius: 5px !important;}”][vc_column_text css=”.vc_custom_1592475553579{margin-top: 22px !important;}”]

وقتی در مورد تحصیل در ترکیه صحبت می کنیم، بیشتر اوقات این سوال پیش می آید: چرا باید در ترکیه تحصیل کرد؟ مزایای تحصیل در ترکیه چیست؟

ترکیه مکانی ایده آل برای زندگی است. سرزمینی که در آن با فرهنگ ها، مذاهب مختلف، افراد مختلف و شیوه های زندگی متفاوت آشنا می شوید. ترکیه یکی از ارزانترین کشورها برای زندگی و تحصیل (نسبت به کشورهای اروپایی) است. تحصیل در ترکیه در مقایسه با سایر کشورها با همان سطح تحصیلات نسبتا ارزان تر می باشد. می توان گفت که هزینه مسکن و غذا به نسبت بسیار ارزان است.

از سال 2001، ترکیه بخش فعالی در آموزش عالی اروپا بوده است. این بدان معناست که دانشجویانی که در ترکیه فارغ التحصیل شده اند دارای یک مدرک معتبر جهانی هستند. از طریق “فرآیند بولونیا” دیپلم های اخذ شده از ترکیه در سراسر جهان معتبر می باشند.

با داشتن مدرک معتبر ترکیه امکان استخدام در شرکت های بین المللی در داخل یا خارج از ترکیه را خواهید داشت و فرصت های شغلی خوبی برایتان ایجاد می شود.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column lg_spacing=”margin_top:22″][tm_heading style=”highlight” tag=”h2″ custom_google_font=”” text_color=”custom” custom_text_color=”#ffffff” text=”دانشجو برای تحصیل چه شرایطی باید داشته باشد؟” css=”.vc_custom_1592470239831{padding-right: 11px !important;background-color: #000000 !important;border-radius: 5px !important;}”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column lg_spacing=”margin_top:16″][tm_image image_size=”custom” image=”7260″ image_size_width=”777″ image_size_height=”444″ lg_spacing=”margin_top:11″][vc_column_text css=”.vc_custom_1592475592415{margin-top: 15px !important;}”]

یکی از مهم ترین شرایط تحصیل در ترکیه، شرکت در آزمون Yos دانشگاه ها است. امتحانات yos دانشگاه های منتخب ، در پذیرش شما توسط سایر دانشگاهها معتبراست. با قبولی در آزمون Yos دانشگاه استانبول، تقریبا در هر دانشگاهی مجوز تحصیل را خواهید داشت. گروه مهاجرتی سفیراپلای ، سعی دارد به دانشجویان کمک کند تا درباره تحصیل شان در ترکیه بینش بهتری داشته باشند.

سایر شرایطی که باید برای تحصیل در ترکیه داشته باشید .

 • دانشجویان باید حداقل 3 سال از آخرین تحصیلات خود را در خارج از ترکیه و قبرس شمالی گذرانده باشند. به این معنی است که مدارک تحصیلی 3 سال گذشته باید در خارج از ترکیه دریافت شده باشد.
 • شما ممکن است یک شهروند ترکیه باشید، اما ممکن است مدرک دیپلم را در ترکیه بدست نیاورده باشید. حداقل فرد باید 3 سال در خارج از ترکیه به تحصیل خود ادامه داده باشد تا بتواند در دانشگاه های ترکیه ادامه تحصیل دهد.
 • از شهروندان دو تابعیتی نیز ممکن است امتحان Yos را بگیرند و پس از آن تحصیل خود را در ترکیه شروع کنند.
 • کلیه شهروندان دیگر کشورها نیز برای شرکت در امتحان Yos مجاز هستند.
 • شما باید مدرک تحصیلی معادل با دیپلم یا مدارک بالاتررا داشته باشید.
 • اگر مدارک تحصیلی مورد نیاز را نداشته باشید، ممکن است شرایط تحصیل در(دبیرستان ترکی دانشگاه آنادولو) را داشته باشند.
[/vc_column_text][vc_row_inner][vc_column_inner lg_spacing=”margin_top:22″][tm_heading style=”highlight” tag=”h2″ custom_google_font=”” text_color=”custom” custom_text_color=”#ffffff” text=”هزینه ها و مخارج مورد نیاز” css=”.vc_custom_1592474376310{padding-right: 11px !important;background-color: #000000 !important;border-radius: 5px !important;}”][/vc_column_inner][/vc_row_inner][tm_image image_size=”custom” image=”7261″ image_size_width=”777″ image_size_height=”444″ rounded=”5″ lg_spacing=”margin_top:16;margin_left:22″][vc_column_text css=”.vc_custom_1592475627745{margin-top: 16px !important;}”]
 • هزینه تحصیل در ترکیه

این سوال توسط بسیاری از دانشجویان مطرح می شود. تنها دانشجویان به این موضوع اهمیت نمی دهند، بلکه در بیشتر موارد والدین و سایر اعضای خانواده می خواهند از هزینه تحصیل در ترکیه و شهریه ای که باید بپردازند اطلاعات بیشتری کسب کنند. صحبت در مورد شهریه، کمک های مالی و بورسیه در انتخاب دانشگاه نقش بسزایی دارد.

شهریه دانشجویان بین المللی مقرون به صرفه است و بسته به برنامه تحصیلی که انتخاب می کنند، متفاوت می باشد. دانشگاه های دولتی بسیار ارزان تر از موسسات خصوصی در ترکیه هستند، زیرا دریافت یک مدرک تحصیلی در یک دانشگاه دولتی می تواند برای شما هزینه ای در حدود 300 تا 800 دلار داشته باشد. اما این موضوع برای دانشگاه های خصوصی کاملا متفاوت بوده و آنها خودشان هزینه ها را تعیین می کنند و ممکن است تا مبلغ 20.000 دلار شهریه داشته باشند.

 • هزینه تحصیل در دانشگاه‌های دولتی ترکیه

در دانشگاه های دولتی، شهریه برای برنامه های تحصیل به زبان انگلیسی به طور کلی گران تر است؛ از 600 تا 1500 دلار در سال، در حالی که همان دوره به زبان ترکی حدود 240 تا 750 دلار می باشد.

[/vc_column_text][vc_row_inner][vc_column_inner max_width=”400px” lg_spacing=”margin_top:22″][tm_heading style=”highlight” custom_google_font=”” text_color=”custom” custom_text_color=”#ffffff” text=”هزینه زندگی متناسب نسبت به سایر کشورها” css=”.vc_custom_1592471386188{padding-right: 11px !important;background-color: #878787 !important;border-radius: 5px !important;}”][/vc_column_inner][/vc_row_inner][tm_image image_size=”custom” image=”7262″ image_size_width=”777″ image_size_height=”444″ rounded=”5″ lg_spacing=”margin_top:11″][vc_column_text css=”.vc_custom_1592475648222{margin-top: 17px !important;}”]

ترکیه یکی از ارزانترین کشورها برای زندگی و تحصیل است. در مقایسه با آلمان، هزینه اجاره در ترکیه ارزان تر می باشد. مواد غذایی نیز معمولا ارزان تر از آلمان و سایر کشورهای اروپایی است.

ترکیه چندین گزینه اقامتی را ارائه می دهد: به عنوان یک دانشجوی خارجی، در اکثر موارد، زندگی در محوطه خوابگاه های خود دانشگاه بهترین و البته کم هزینه ترین روش است. همچنین امکان پیوستن به جامعه نیز وجود دارد. (به عنوان مثال هزینه اجاره حدود 500 لیر). بسیاری از دانشجویان از فرصت های شغلی پاره وقت در طول آموزش بهره مند می شوند. توانایی صحبت کردن به زبان های خارجی مانند انگلیسی یا آلمانی می تواند مزایای زیادی را برای کار پاره وقت به همراه داشته باشد.

[/vc_column_text][vc_row_inner][vc_column_inner lg_spacing=”margin_top:22″][tm_heading style=”highlight” tag=”h2″ custom_google_font=”” text_color=”custom” custom_text_color=”#ffffff” text=”مدت زمان تحصیل در ترکیه” css=”.vc_custom_1592474546490{padding-right: 11px !important;background-color: #000000 !important;border-radius: 5px !important;}”][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_column_text css=”.vc_custom_1592475665022{margin-top: 17px !important;}”]

دوره تحصیل استاندارد، مانند سایر کشورهای جهان در بیشتر برنامه های لیسانس 4 ساله است. در زیر مدت زمان دریافت مدارک برخی از رشته های تحصیلی را آماده کرده ایم:

 • دندانپزشکی: 5 سال
 • پزشکی: 6 سال
 • دامپزشکی: 5 سال
 • قانون: 4 سال
 • تمامی دوره های مهندسی: 4 سال
[/vc_column_text][vc_row_inner][vc_column_inner lg_spacing=”margin_top:22″][tm_heading style=”highlight” tag=”h2″ custom_google_font=”” text_color=”custom” custom_text_color=”#ffffff” text=”زبان تحصیل در دانشگاه های ترکیه” css=”.vc_custom_1592474563683{padding-right: 11px !important;background-color: #000000 !important;border-radius: 5px !important;}” link=”http://educationinturkey.org/en/video/10106/WHAT-IS-THE-GENERAL-LANGUAGE.html#:~:text=The%20language%20of%20study%20in%20Turkey%20is%20generally%20Turkish.”][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_column_text css=”.vc_custom_1592472088064{margin-top: 22px !important;}”]

بیشتر دانشجویان بین المللی در ترکیه از زبان تحصیل نگرانی دارند، اما باید بدانید که بیشتر دانشگاه های برنامه درسی دو زبانه دارند.

زبان اول دانشگاه ها ترکی و دومین زبان انگلیسی است. در موارد دیگر، از زبان های آلمانی یا فرانسوی نیز به عنوان یک زبان علمی استفاده می شود. اگر دانشگاه مورد نظر شما نیاز به آمادگی یک ساله زبان داشته باشد، ممکن است تدریس شما تا یک سال بیشتر از مدت معمولی تمدید شود.

می توانید موضوعات و دانشگاه های مورد علاقه خود را بررسی کنید تا ببینید آیا چنین سالی از شما خواسته شده یا خیر؟ در بیشتر موارد، دانشجویان بدون گذراندن یک سال اضافی، دوره تحصیلی خود را آغاز می کنند.

برای دانش آموزان خارجی یا دانشجویانی که زبان آموزش آنها ترکی نیست، یک آزمون مهارت وجود دارد. متقاضیانی که این امتحانات را پشت سر می گذارند، یک سال اضافه تر جهت آماده شدن در زمینه زبان را نیز می گذارند.

[/vc_column_text][vc_row_inner][vc_column_inner lg_spacing=”margin_top:22″][tm_heading style=”highlight” tag=”h2″ custom_google_font=”” text_color=”custom” custom_text_color=”#ffffff” text=”مراحل ارسال درخواست به دانشگاه” css=”.vc_custom_1592474586457{padding-right: 11px !important;background-color: #0a0a0a !important;border-radius: 5px !important;}”][/vc_column_inner][/vc_row_inner][tm_image image_size=”custom” image=”7210″ image_size_width=”777″ image_size_height=”444″ rounded=”5″ lg_spacing=”margin_top:17″][vc_column_text css=”.vc_custom_1592475707678{margin-top: 17px !important;}”]

برای درخواست در دانشگاه های ترکیه، آنها ابتدا امتحان Yos را از متقاضی خواهند گرفت. شما همچنین می توانید با دیپلم دبیرستان خود اقدام کنید. شانس شما با داشتن مدرک دیپلم دبیرستان کم است و در بیشتر موارد نیاز است که مدرک دبیرستان و نتایج آزمون Yos را ارایه دهید. گروه مهاجرتی سفیراپلای ، سعی دارد به دانشجویان کمک کند تا درباره تحصیل شان در ترکیه بینش بهتری داشته باشند.

توصیه می کنیم که آزمون یوس را بگذرانید. بسیاری از دانشجویان بدون مدرک، این آزمون درخواست می کنند و بنابراین شانس آنها بسیار کاهش می یابد. به عنوان مثال، برای شرکت در دوره تحصیلی پزشکی، الزامی است که در این آزمون شرکت کرده باشید.

توصیه های ما برای شما

گروه مهاجرتی سفیراپلای ، سعی دارد به دانشجویان کمک کند تا درباره تحصیل شان در ترکیه بینش بهتری داشته باشند.با کارشناسان گروه مهاجرتی سفیراپلای تماس بگیرید و از راهنمایی های ایشان بهره مند شوید . لازم به ذکر است کلیه مشاوره ها رایگان خواهد بود.

متخصصین ما با دانشگاه ها در تماس هستند و ما می توانیم با مسئولین دانشگاه مشورت کنیم.

ما برای فرستادن درخواست شما به دانشگاه های ترکیه و تا پایان این مسیر در کنارتان خواهیم بود.

[/vc_column_text][tm_heading style=”highlight” custom_google_font=”” text_color=”custom” custom_text_color=”#ffffff” text=”ارزیابی مدرک دیپلم” css=”.vc_custom_1592474625061{margin-top: 22px !important;padding-right: 11px !important;background-color: #000000 !important;border-radius: 5px !important;}”][vc_column_text css=”.vc_custom_1592475725599{margin-top: 17px !important;}”]

شما می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید تا آنها مدرک شما را بررسی کرده و اطلاع دهند که شرایط تحصیل در ترکیه را دارا هستید یا خیر. گفته می شود که مهاجران دارای حق قانونی هستند تا بتوانند بررسی کنند که آیا مدارک حرفه ای آنها که درخارج از ترکیه به دست آمده، معادل این کشور است یا خیر. با تجربه چندین ساله ما می دانیم که بیشتر دوره های تحصیلی در ترکیه به رسمیت شناخته شده اند.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]
دانشگاه های معتبر پزشکی ترکیه

معرفی 10 دانشگاه معتبر پزشکی در ترکیه

[vc_row][vc_column content_alignment=”center” background_image=”7184″ lg_spacing=”padding_top:150;padding_right:222;padding_bottom:150;padding_left:222″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column content_alignment=”center” lg_spacing=”margin_top:-55;padding_right:44;padding_left:44″][vc_row_inner][vc_column_inner order=”lg:0″][vc_column_text css=”.vc_custom_1592463962280{padding-top: 22px !important;padding-right: 22px !important;padding-bottom: 22px !important;padding-left: 22px !important;background-color: #424242 !important;border-radius: 5px !important;}”]

تحصیل پزشکی در کشور ترکیه و دانشگاه های معتبر پزشکی ترکیه از این نظر برای ما ایرانی ها اهمیت بالایی دارد، چون ترکیه همسایه ما بوده و مدارک تحصیلی صادر شده آن از ارزش بالایی برخوردار است. افراد بسیاری سالانه از کشور ما برای تحصیل در رشته پزشکی ترکیه اقدام می کنند. برخی از آنها ممکن است به دلایلی امکان ادامه تحصیل در ایران را نداشته باشند، و برخی دیگر آینده روشنی را با اخذ مدرک پزشکی در کشور ترکیه برای خود در نظر دارند. 

علاوه بر موارد بالا، هزینه های زندگی و تحصیل مقرون به صرفه در ترکیه نسبت به کشورهایی مانند (آلمان و فرانسه)، باعث شده تا دانشجویان پزشکی کشورمان توجه بیشتری به ترکیه برای تحصیل داشته باشند.

[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column lg_spacing=”margin_top:24″][tm_heading tag=”h2″ custom_google_font=”” text_color=”custom” custom_text_color=”#ffffff” text=”چرا تحصیل در دانشگاه های ترکیه” css=”.vc_custom_1592461923716{padding-right: 11px !important;background-color: #0a0a0a !important;border-radius: 5px !important;}”][vc_row_inner][vc_column_inner][vc_column_text css=”.vc_custom_1592463149966{margin-top: 11px !important;}”]

امروزه دانشگاه های ترکیه دوره های پزشکی متنوعی را به دانشجویان بین المللی ارائه می دهند. این موسسات از نظر زیر ساخت ها و بورسیه های تحصیلی و همچنین در موارد دیگر از توانایی بسیار بالایی برخوردار هستند.

ترکیه، کیفیت بالایی از آموزش را با هزینه اندک برای دانشجویان فراهم نموده و فرصت ویژه ای برای کسانی است که قصد دارند پس از دریافت مدرک، در زمینه تحصیل خود مشغول به کار شوند. علاوه بر آن، بورسیه های تحصیلی نیز در کشور ترکیه قابل دسترس بوده که با دریافت آنها، بسیاری از هزینه های تحصیل شما توسط دولت پشتیبانی می شود. بنابراین، اگر می خواهید چنین بورسیه های تحصیلی رایگان را دریافت کنید، بهتر است با مشاورین موسسه مهاجرتی حقوقی سفیراپلای در تماس باشید.

[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column lg_spacing=”margin_top:22″][tm_heading tag=”h2″ custom_google_font=”” text_color=”custom” custom_text_color=”#ffffff” icon_type=”fontawesome5″ icon_fontawesome5=”fab fa-gripfire” text=”بهترین دانشگاه های تحصیل پزشکی در ترکیه” css=”.vc_custom_1592308457835{margin-top: 16px !important;background-color: #000000 !important;border-radius: 5px !important;}” icon_font_size=”lg:0″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column lg_spacing=”margin_top:11″][vc_column_text]

دانشگاه های معتبر ترکیه دوره پزشکی را با هزینه اقتصادی ارائه می دهند، بدون اینکه کیفیت آموزش و آزمایشگاه های سطح جهانی آنها کاهش یابد. دانشگاه های متعددی در کشور ترکیه برای تحصیل در رشته های پزشکی وجود دارند، اما برخی از آنها اعتبار و رتبه بندی مناسبی در اختیار دارند. در ادامه برخی از موسسات آموزش عالی کشور ترکیه را معرفی کرده ایم.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_row_inner][vc_column_inner max_width=”300px”][tm_heading style=”highlight” custom_google_font=”” text_color=”custom” custom_text_color=”#ffffff” text=”دانشگاه غازی (Gazi University)” css=”.vc_custom_1592461948540{padding-right: 11px !important;background-color: #757575 !important;border-radius: 5px !important;}”][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column lg_spacing=”margin_top:11″][tm_image image_size=”custom” full_wide=”1″ align=”center” image=”7207″ image_size_width=”777″ image_size_height=”444″ rounded=”6″][vc_column_text css=”.vc_custom_1592462153713{margin-top: 17px !important;}”]

دانشگاه غازی یکی از قدیمی ترین دانشگاه های واقع در آنکارا است. 21 دانشکده از جمله پزشکی و علوم بهداشتی با کلیه تئوری های فوق مدرن، کلاسهای درس عملی را ارائه می دهند. مدارک ارائه شده توسط این مرکز از اعتبار بالایی برخوردار است و فارغ التحصیلان می توانند در کشورهای بزرگ فعالیت خود را آغاز کنند.

آدرس: Emniyet mah, Gazi Üniversitesi Rektörlüğü, Bandırma Cd No:6/1, 06560 Yenimahalle/Ankara, Turkey
آدرس سایت دانشگاه غازی ( کلیک کنید)
[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column max_width=”444px” lg_spacing=”margin_top:22″][tm_heading style=”highlight” custom_google_font=”” text_color=”custom” custom_text_color=”#ffffff” text=”2. دانشگاه معتبر پزشکی آنکارا (Ankara University)” css=”.vc_custom_1592461963574{margin-top: 11px !important;padding-right: 6px !important;background-color: #7f7f7f !important;border-radius: 5px !important;}”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][tm_image image_size=”custom” image=”7208″ image_size_width=”888″ image_size_height=”444″ lg_spacing=”margin_top:11″][vc_column_text css=”.vc_custom_1592462368133{margin-top: 18px !important;}”]

دانشگاه آنکارا در پایتخت کشور ترکیه واقع شده و 40 برنامه تحصیلی حرفه ای را ارائه می دهد. 120 دوره UG (کارشناسی)، 110 دوره تحصیلات تکمیلی علوم، پزشکی، داروسازی، دندانپزشکی و بسیاری موارد دیگر در این مرکز ارائه می شود تا دانشجویان بتوانند به راحتی در زمینه مورد نظرشان تحصیل کنند.

آدرس: Dögol Street 06100 Beşevler / Ankara / TURKEY
آدرس وب سایت دانشگاه آنکارا ( کلیک کنید)
[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column max_width=”480px” lg_spacing=”margin_top:26″][tm_heading style=”highlight” custom_google_font=”” text_color=”custom” custom_text_color=”#ffffff” text=”3- دانشگاه پزشکی حاجت تپه (Hacettepe University)” css=”.vc_custom_1592461979036{padding-right: 11px !important;background-color: #7a7a7a !important;border-radius: 5px !important;}”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][tm_image image_size=”custom” image=”7209″ image_size_width=”888″ image_size_height=”500″ lg_spacing=”margin_top:11″][vc_column_text css=”.vc_custom_1592462457374{margin-top: 22px !important;}”]

دانشگاه حاجت تپه از جمله دانشگاه هایی است که بهترین کیفیت آموزش پزشکی را در ترکیه ارائه می دهد. این دانشگاه محوریت پژوهشی دارد و دانشجویان کشورهای خارجی با مطالعات دقیق و تخصصی در این مرکز آموزش می بینند.

آدرس: Üniversiteler, Hacettepe Beytepe Kampüsü 35 C, 06800 Çankaya/Ankara, Turkey
آدرس وب سایت دانشگاه حاجت تپه (کلیک کنید)
[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column max_width=”333px” lg_spacing=”margin_top:22″][tm_heading style=”highlight” custom_google_font=”” text_color=”custom” custom_text_color=”#f2f2f2″ text=”4- دانشگاه کوچ (Koc University)” css=”.vc_custom_1592461989906{padding-right: 11px !important;background-color: #898989 !important;border-radius: 5px !important;}”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][tm_image image_size=”custom” image=”7210″ image_size_width=”888″ image_size_height=”666″ lg_spacing=”margin_top:11″][vc_column_text css=”.vc_custom_1592462567244{margin-top: 16px !important;}”]

کوچ یک دانشگاه خصوصی در کشور ترکیه است و در شهر استانبول قرار دارد. کیفیت بالای آموزش این مرکز باعث شده تا دانشجویان بسیاری از ایران و سایر کشورها برای ادامه تحصیل پزشکی اقدام کنند. این موسسه از دانشکده های پرستاری و پزشکی تشکیل شده است.

آدرس: Rumelifeneri, Sarıyer Rumeli Feneri Yolu, 34450 Sarıyer/İstanbul, Turkey
آدرس وب سایت دانشگاه کوچ (کلیک کنید)
[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column max_width=”500px” lg_spacing=”margin_top:27″][tm_heading style=”highlight” custom_google_font=”” text_color=”custom” custom_text_color=”#ffffff” text=”5- دانشگاه معتبر پزشکی مارمارا (Marmara University)” css=”.vc_custom_1592461997168{padding-right: 11px !important;background-color: #727272 !important;border-radius: 5px !important;}”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][tm_image image_size=”custom” image=”7211″ image_size_width=”888″ image_size_height=”666″ rounded=”6″ lg_spacing=”margin_top:11″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text css=”.vc_custom_1592462641660{margin-top: 17px !important;}”]

دانشگاه مارمارا اولین موسسه آموزشی در کشور ترکیه است که 70 معیار لازم برای رعایت استاندارد بین المللی آموزش پزشکی را با موفقیت گذرانده است. دارای دانشکده های مختلفی مانند پزشکی، داروسازی، دندانپزشکی و آموزش بهداشت می باشد.

آدرس: Eğitim, Fahrettin Kerim Gökay Cd., 34722 Kadıköy/İstanbul, Turkey
آدرس وب سایت دانشگاه مارمارا (کلیک کنید)
[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column max_width=”388px”][tm_heading style=”highlight” custom_google_font=”” text_color=”custom” custom_text_color=”#ffffff” text=”6- دانشگاه استانبول (Istanbul University)” css=”.vc_custom_1592462010644{margin-top: 22px !important;padding-right: 11px !important;background-color: #757575 !important;border-radius: 5px !important;}”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][tm_image image_size=”custom” image=”7212″ image_size_width=”888″ image_size_height=”666″ rounded=”6″ lg_spacing=”margin_top:11″][vc_column_text css=”.vc_custom_1592463252735{margin-top: 22px !important;}”]

دانشگاه استانبول یکی از بهترین دانشگاه های پزشکی ترکیه با زبان تحصیل انگلیسی است که هزینه آموزش کمتری نسبت به سایر موسسات انگلیسی زبان دارد. دانشکده های مرکز در زمینه های مختلفی همچون پزشکی، دامپزشکی، علوم، داروسازی، دندانپزشکی و علوم بهداشتی دسته بندی می شوند. یکی از محبوب ترین دانشگاه ها برای دانشجویان ایرانی به شمار رفته و هرساله درخواست های بسیاری از کشور ما دریافت می کند.

آدرس: Beyazıt, 34452 Fatih/İstanbul, Turkey
آدرس وب سایت دانشگاه استانبول (کلیک کنید)
[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column max_width=”444px” lg_spacing=”margin_top:22″][tm_heading style=”highlight” custom_google_font=”” text_color=”custom” custom_text_color=”#ffffff” text=”7- دانشگاه پزشکی آک دنیز (Akdenize University)” css=”.vc_custom_1592462018242{padding-right: 11px !important;background-color: #707070 !important;border-radius: 5px !important;}”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][tm_image image_size=”custom” image=”7213″ image_size_width=”888″ image_size_height=”888″ lg_spacing=”margin_top:11″][vc_column_text css=”.vc_custom_1592462804758{margin-top: 22px !important;}”]

دوره های علمی تخصصی پزشکی در دانشگاه آک دنیز ترکیه کاملا پیشتاز بوده و سطح آموزش بالایی دارد. این دانشگاه از معیارهای روانی، اجتماعی و فرهنگی بسیار خوبی استفاده می کند تا دانشجویان از دانایی کافی برای مبارزه با مشکلات روحی، اجتماعی و عاطفی برخوردار باشند.

آدرس: Pınarbaşı, Akdeniz Ünv., 07070 Konyaaltı/Antalya, Turkey
آدرس وب سایت دانشگاه آک دنیز ترکیه (کلیک کنید)
[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column lg_spacing=”margin_top:22″ max_width=”522px”][tm_heading style=”highlight” custom_google_font=”” text_color=”custom” custom_text_color=”#ffffff” text=”8- دانشگاه غازی عثمان پاشا (gaziosmanpasa University)” css=”.vc_custom_1592462883985{padding-right: 11px !important;background-color: #777777 !important;border-radius: 5px !important;}”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][tm_image image_size=”custom” image=”7214″ image_size_width=”888″ image_size_height=”444″ lg_spacing=”margin_top:11″][vc_column_text css=”.vc_custom_1592462981677{margin-top: 22px !important;}”]

دانشگاه عثمان پاشا متقاضیان را به نوآوران و کارآفرینان با ارزش در سطح جهانی تبدیل می کند تا بتواند در توسعه اقتصادی و اجتماعی کشور سهیم باشد. علاوه بر آن، این مرکز دانشجویان را برای مطالعات علمی آموزش می دهد تا افرادی متخصص در زمینه ارائه راه حل های مشکلات، وارد جامعه شوند.

آدرس: Gaziosmanpaşa Üniversitesi, Taşlıçiftlik Yerleşkesi, 60250 Merkez/Tokat Merkez/Tokat

ادرس وب سایت دانشگاه عثمان پاشا (کلیک کنید)
[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]
شرایط تحصیل دندان پزشکی در ترکیه

تحصیل در هند

[vc_section][vc_row full_width=”stretch_row” background_color=”primary”][vc_column][tm_spacer size=”sm:100;lg:150″][tm_heading tag=”h2″ custom_google_font=”” font_weight=”700″ align=”center” text_color=”custom” custom_text_color=”#ffffff” el_class=”secondary-font” text=”تحصیل در هند” font_size=”sm:36;md:42;lg:48″ line_height=”1.25″][tm_spacer size=”lg:328″][/vc_column][/vc_row][vc_row full_width=”stretch_row_content” background_color=”primary”][vc_column][vc_row_inner content_alignment=”center” max_width=”1470px” lg_spacing=”margin_top:-252″][vc_column_inner width=”1/5″][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”3/5″][vc_column_text]

همه چیزهایی که شما باید بدانید

هند هزاران سال کرسی اصلی یادگیری بوده است و تحصیل در هند مورد توجه خیلی از مهاجران تحصیلی است این کشور دارای دو تاشکشیلا – اولین دانشگاه جهان و مخترع رقم 0 – هست. آلبرت انیشتین یک بار گفت: “ما به هندی ها که به ما آموختند که چگونه حساب کنیم ، خیلی بدهکار هستیم ، که بدون آن هیچ کشف علمی ارزشمندی نمی توان انجام داد”.

تحصیل در هندامروزه هند به عنوان قطب ارتباطی شناخته می شود و با تحصیل دانشجویان خارج از کشور از سراسر جهان محبوبیت زیادی پیدا کرده است. به دلیل تفکر پیش رو ، محبوبیت آن در شرکتهای بزرگ چندملیتی و همچنین به دلیل رواج زبان انگلیسی به عنوان زبان مشترک ، ارتباطات بسیار جذاب است. به گفته پیتر دراکر ، “هند خیلی سریع به یک مرکز برق تبدیل شده است ، اکنون دانشکده پزشکی در دهلی نو، بهترین در جهان است. فارغ التحصیلان فنی انستیتوی فناوری هند ، بنگلور به همان اندازه در دنیا خوب هستند. هند 150 میلیون نفر جمعیت دارد که انگلیسی زبان اصلی آنهاست ، بنابراین هند واقعاً به یک مرکز دانش تبدیل می شود. “

تحصیل در هندوستان

هند در حقایق و ارقام کوتاه

زبان رسمی: هندی و انگلیسی

دولت: جمهوری پارلمان فدرال

مساحت: 1،269،346 مایل مربع / 3،287،263 کیلومتر مربع

جمعیت: 1.29 میلیارد

ارز: روپیه هند (₹) (INR)

کد تماس: 91+

سیستم آموزش در هند

سیستم آموزش هند بسیار شبیه به کشورهای آنگولا ساکسون است. مراحل:

مهد کودک -> ابتدایی (کلاس 1 تا کلاس 5)

 متوسطه -> (کلاس 6 تا کلاس 10)

متوسطه ارشد ->(کلاس 11 – کلاس 12)

فارغ التحصیلی ->(هنر و تجارت – 3 سال ، حرفه ای – 4 سال ، پزشکی – 5 سال ،)

فارغ التحصیلی بعد از فارغ التحصیلی ->(1/2 تا 3 سال)

تحصیل در کشور هندسیستم آموزش هند در حال حاضر عمدتاً شامل آموزش ابتدایی ، آموزش متوسطه ، آموزش متوسطه ارشد و آموزش عالی است. آموزش ابتدایی شامل هشت سال آموزش است. آموزش متوسطه چهار سال به طول می انجامد و تحصیلات متوسطه ارشد نیز دو سال آموزش اضافی است.

آموزش عالی هند

تحصیلات عالی در هندوستان پس از گذراندن دوره آموزش متوسطه بالاتر یا استاندارد دوازدهم آغاز می شود. بسته به آنچه تحصیل می کنید ، دستیابی به مدرک تحصیلی خود در هند می تواند سه تا پنج سال طول بکشد. دوره های کارشناسی ارشد عموماً دو تا سه سال است. پس از اتمام دوره کارشناسی ارشد ، امکان ادامه تحصیل در دوره دکترا و پژوهش در مؤسسات مختلف آموزشی وجود دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان گروه مهاجرتی سفیراپلای در تماس باشید.

با توجه به تعداد محدود دانشگاه ها در رابطه با تعداد زیاد متقاضیان ، دانشگاه ها با کالج های وابسته کار می کنند. این موارد تحت عنوان دانشگاه وابسته ، تحصیلات ارائه می دهند و مدارک تحصیلی صادر می کنند. تقریباً 20،000 دانشکده ، 42 دانشگاه مرکزی ، 275 دانشگاه دولتی ، 130 دانشگاه معتبر و 93 موسسه دارای اهمیت ملی در سیستم آموزش عالی هند وجود دارد.

هند

هند

بخش خصوصی در آموزش عالی هند نیز قوی و به طور مداوم در حال رشد است. این مؤسسات آموزش و پرورش را در همه چیز از سطح گواهینامه و دیپلم گرفته تا تحصیلات کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می دهند. این مؤسسات خصوصی در ابتدا گرایش برای آموزش از راه دور را آغاز کردند ، و نتتیجه آن این شده است که  در سراسر هند بسیار محبوب هستند. امروزه بسیاری از دانشگاه های معتبر هند برنامه های مسافت را ارائه می دهند و برخی از جمله دانشگاه آزاد ملی ایندیرا گاندی فقط برنامه های مسافت را ارائه می دهند و یکی از بزرگترین مرکز ثبت نام دانشجویان است.

چرا هند؟

هند به دلیل ایستادگی رقابتی خود در جهان دستخوش تغییر پارادایم شده است. اقتصاد هند در یک مسیر رشد اقتصادی محکم قرار دارد و دارای 8 رشد پایدار سالانه رشد ، افزایش ذخایر ارزی و رونق بازارهای سرمایه در میان دیگران است.

تحصیل در هندهند با استفاده از چندین شرکت چند ملیت مانند جنرال موتور ، فورد ، سوزوکی ، هیوندای ، کوکا کولا و غیره به عنوان قطب اصلی تولید جهانی ظهور کرده است.

سناریوی کنونی پیشرفت چشمگیری در عملکرد نوشیدنی ها و دخانیات ، منسوجات پنبه ، محصولات نساجی ، صنایع فلزات اساسی و آلیاژ ، محصولات معدنی غیر فلزی ، تجهیزات حمل و نقل و سایر صنایع تولیدی را نشان می دهد.

بازیکنان جهانی مانند دایملر کرایسلر ، جنرال موتورز ، فورد ، ال جی الکترونیکس ، سامسونگ ، سونی ، اموی ، Tupperware ، پپسیکو ، مک دونالد ، IBM ، اوراکل ، مایکروسافت ، آویوا ، نورتل ، نوکیا از جمله سایرین از عملکرد خود در هند سود برده اند و ساخته اند. برنامه های توسعه برای کشور. این شرکت ها قصد دارند از طریق متنوع سازی محصولات ، ایجاد پایگاه تولیدی در هند ، افزایش ظرفیت تولید موجود ، ایجاد مراکز تحقیقاتی در هند و غیره گسترش یابند.

آموزش در هند فواید زیادی دارد. بعضی از آنها شامل :

تحصیل کم هزینه: هزینه آموزش در هند نسبت به بسیاری از کشورهای دیگر دنیا بسیار پایین است.

آموزش با کیفیت: مؤسسات آموزشی هند مانند IITs ، IISc ، IIMs ، NITs ، AIIMS ، ISI ، BITS و ISB برای ارائه آموزش با کیفیت در سطح جهانی بسیار مشهور هستند.

دوره های منحصر به فرد: جدا از مزایای ذکر شده ، می توان برخی از دوره های منحصر به فرد را که توسط سیستم دانش سنتی هند کشف و ساخته شده اند نیز مورد مطالعه قرار داد. آیورودا ، سانکریت ، یوگا و هندی برخی از این دوره ها هستند که بسیاری از دانشجویان بین المللی را مجذوب خود می کنند.

مساعدت مالی: بورس های تحصیلی مختلف ، وام های تحصیلی و سایر کمک های مالی امروز برای تحصیل در هند وجود دارد.

تعداد بسیار خوبی از موسسات آموزشی در هند وجود دارد که می توانند با بهترین مؤسسات آموزشی جهان رقابت کنند. انستیتوی فناوری هند در رتبه 50 جهان و رتبه دوم در رشته مهندسی (بعدی بعدی MIT) توسط رتبه های دانشگاه Higher World World قرار گرفت. جداول لیگ بین المللی که در سال 2006 توسط لامپ مکمل آموزش عالی تایمز مستقر در لندن (THES) تهیه شده است ، تأیید کرد دانشگاه جاوهلارال نهرو (JNU) در بین 200 دانشگاه برتر جهان. به همین ترتیب ، THES 2006 دانشکده علوم اجتماعی JNU را در رتبه 57 در بین 100 مؤسسه برتر علوم اجتماعی جهان قرار داد.

دانشکده حقوق دانشگاه ملی هند بسیار مورد توجه است که برخی از دانشجویان آن بورسیه های رودس را به دانشگاه آکسفورد اعطا می کنند و انستیتوی علوم پزشکی همه هند (AIIMS) به طور مداوم رتبه برتر دانشکده پزشکی در کشور را دارد. موسسات مدیریت هند (IIMs) مؤسسات برتر مدیریت در هند هستند. آموزش فنی هند این روزها بسیار قوی است و چندین هزار دانشکده در هند وجود دارد که آموزش فنی را ارائه می دهند.

از کجا می توانم مطالعه کنم؟

در حال حاضر بیشتر مؤسسات آموزش عالی در سراسر هند دفاتر دانشجویی بین المللی را برای کمک به دانشجویان بین المللی برای عزیمت به هند دارند. دولت هند همچنین مشاوران آموزش هند را برای تأمین نیازهای روز افزون دانشجویان بین المللی تأسیس کرده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان گروه مهاجرتی سفیراپلای در تماس باشید.

دوره های مختلفی برای دانشجویان بین المللی در سراسر کشور ارائه می شود. دانشجویان بین المللی می توانند در بیشتر موسسات ، از دوره های پزشکی و مهندسی گرفته تا دوره های هنرهای کاربردی درخواست دهند. دولت برخی از کرسی ها را برای دانشجویان خارجی و دانشجویان سایر کشورهای در حال توسعه رزرو کرده است که دانشجویان بین المللی می توانند از آن پذیرش کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این پذیرش ها ، با کمیسیون عالی هند واقع در کشور خود تماس بگیرید. دانشجویان بین المللی موظفند مدارك لازم را به همراه خود داشته باشند مانند نامه پذیرش ، گذرنامه ، اجازه اقامت و غیره برای ورود به هند. دانشجویان بین المللی می توانند پس از ثبت نام در دفتر ثبت نام بیگانگان (F.R.O) ظرف مدت 7 روز از زمان ورود خود ، از اجازه اقامت استفاده کنند.

بورس های تحصیلی بین المللی مختلفی نیز برای دانشجویان از سراسر جهان که به هند می آیند نیز در دسترس است. این بورسیه های بین المللی ممکن است در مقاطع مختلف تحصیلی از مقطع کارشناسی ارشد و دکتری ، تا سطح دکترا یا دکترا در رشته‌های مختلف تحصیلی ارائه شود. بیشتر این بورس های تحصیلی برای دانشجویان شایسته انجام می شود که در غیر این صورت به دلیل محدودیت های مالی مجبور به قطع آموزش هستند. با این حال برخی بورس های تحصیلی به طور خاص به منظور ترغیب دانشجویان به دنبال تحقیق و برخی بورس های تحصیلی با هدف ارتقاء تعامل فرهنگی در بین دانشجویان کشورهای مختلف وجود دارد.

تحصیل در هند

کالج های پزشکی در هند

برگزاری آزمون ورودی پزشکی ، انتخاب رشته صحیح یا ثبت نام در یک موسسه مناسب برای تحصیل در پزشکی ، همه مراحل اساسی تحصیل پزشکی در هند است. در زیر نام برخی از مؤسسات برجسته پزشکی کشور آمده است.

انستیتوی علوم پزشکی هند (AIIMS)

بیمارستان کالج پزشکی سنت جان

دانشگاه علوم پزشکی ماهاراشترا

کالج پزشکی و بیمارستان مسیحی

موسسه تحصیلات تکمیلی آموزش و تحقیقات پزشکی ، چاندیگار

همه مؤسسه گفتار و شنوایی هند ، میسور

انستیتوی مرکزی روانپزشکی ، رانچی

همه مؤسسه بهداشت و بهداشت هند

مؤسسات آموزش و تحقیقات منطقه ای Leprosy

راهنمای تحصیل در هندکالج های مهندسی در هند

مهندسی یکی از پرتحرکترین گزینه شغلی است که راه را برای آینده ای روشن تر هموار می کند. از آنجا که هند به صورت صنعتی و فنی در حال پیشرفت است ، در نتیجه نیاز متخصصان ماهر نیز در حال افزایش است.

موسسات فناوری هند

موسسه ملی فناوری

موسسه علوم فناوری بیرلا ، پیلانی ، راجستان

موسسه مهندسی و فناوری ببها

موسسه فناوری هالدیه

موسسه مهندسی و فناوری سانت Longowal

دانشکده های مهندسی منطقه ای

دانشکده برنامه ریزی و معماری ، دهلی نو

دانشکده مهندسی ولور

IT-BHU ، Varanasi

انستیتوی ملی مطالعات پیشرفته معماری (NIASA) ، پونه

کالج مهندسی بنگال

کالج های مدیریت در هند:

کالج های مدیریت عالی در هند وجود دارد که می توانید دوره های آموزش عالی مدیریت را در آنها تحصیل کنید. شما می توانید با ثبت نام در هر یک از کالج های برتر برای مطالعات مدیریت در هند ، نسبت به دیگران حواشی کسب کنید.

موسسه مدیریت هند ، احمدآباد (IIM A)

انستیتوی مدیریت هند ، کلکته (IIM C)

موسسه مدیریت هند ، بنگلور (IIM B)

انستیتوی مدیریت هند ، لاکنو (IIM L)

موسسه روابط کار خاویر ، جمشید پور

دانشکده بازرگانی هند ، حیدرآباد

انستیتوی مدیریت هند ، Indore (IIM I)

موسسه مدیریت هند ، Kozhikode.

موسسه توسعه مدیریت ، گوراگون.

موسسه مدیریت و تحقیقات SP Jain ، بمبئی.

برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان گروه مهاجرتی سفیراپلای در تماس باشید.

محل اقامت

تقریباً هر دانشگاه هندوستان برای تمام دانشجویان خود دارای امکانات اقامتی است. دانشجویان بین المللی همچنین می توانند پس از پذیرش در دوره یا دانشگاه مورد نظر خود ، اقامت خود را رزرو کنند.

در مقایسه با بسیاری از کشورهای دیگر ، اقامت در دانشگاه های هند ارزان است. هزینه زندگی بسته به دانشگاه و شهر در هر مکان متفاوت است. دانش آموزان همچنین می توانند در کنار تحصیلات خود ، کار نیمه وقت کار کنند. مشاغل پاره وقت در دسترس همان است که در سایر کشورها از کافه ها و کارهای فروشگاه گرفته تا بازاریابی و فعالیتهای تبلیغاتی.

هزینه تحصیل در هند چقدر خواهد بود؟

شهریه از 400 دلار در موسسات تحت حمایت دولتی ارائه می شود که دوره های ابتدایی زیر دوره های تحصیلات تکمیلی را تا 3000 دلار در برخی از دانشگاه های خصوصی یا فرضیه ارائه می دهند که دوره های تخصصی و غیره ارائه می دهند. هزینه اسکان یا هزینه خوابگاه از هزینه سالانه 700 دلار تا 2000 دلار است

[/vc_column_text][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/5″][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row][/vc_section]
تحصیل رشته غیرپزشکی در ترکیه

تحصیل در رشته های غیرپزشکی ترکیه

[vc_section][vc_row full_width=”stretch_row” background_color=”primary” lg_spacing=”margin_top:50″][vc_column][tm_spacer size=”lg:0″][tm_spacer size=”lg:34″][tm_heading tag=”h1″ custom_google_font=”” font_weight=”700″ align=”center” text_color=”custom” custom_text_color=”#ffffff” el_class=”secondary-font” text=”تحصیل رشته های غیرپزشکی در ترکیه” font_size=”sm:36;md:42;lg:48″ line_height=”1.25″][tm_spacer size=”lg:30″][vc_column_text]
تحصیل رشته های غیرپزشکی در ترکیه

این روزها  ، تحصیل در کشور ترکیه چه در رشته های غیر پزشکی و چه رشته های پزشکی به یکی از انتخاب های اصلی دانشجویان سراسر دنیا ، به خصوص ایرانیان مبدل شده است.کیفیت بالای دانشگاه های ترکیه ، هزینه های نسبتا پایین تحصیل و زندگی در این کشور ، امکان اخذ بورس تحصیلی ، موقعیت جغرافیایی استثنایی ، وجود هزاران جاذبه های گردشگری و توریستی ، داشتن مردمی با فرهنگ غنی و خونگرم ، همگی عواملی هستند که دست به دست هم داده اند تا این کشور توسط هزاران دانشجو به عنوان مقصد تحصیلی انتخاب شود.

علاوه بر موارد ذکر شده ، دانشجویان به خصوص در رشته های مهندسی ، بعد از اتمام تحصیل ، امکان استخدام در بازارکار رو به رشد این کشور را دارند.

اما چرا ترکیه !

در ترکیه امکان تحصیل در هزاران رشته از پزشکی ، پرستاری و پیراپزشکی گرفته تا انواع رشته های مهندسی مثل مهندسی عمران ، مهندسی معماری ، مهندسی مکانیک ، کامپیوتر و … و حتی رشته های علوم انسانی وجود دارد؛در ادامه قصد داریم صفر تا صد مهاجرت تحصیلی به کشور ترکیه را برای رشته های غیر پزشکی اعم از رشته های فنی و مهندسی و علوم انسانی ، به طور کامل بیان کنیم.

تحصیل رشته غیرپزشکی در ترکیه

تحصیل رشته غیرپزشکی در ترکیه

هزینه های تحصیل و زندگی  در کشور ترکیه

یکی از مهم ترین عواملی که برای مهاجرت به یک کشور مورد بررسی بسیاری از افراد قرار می گیرد ، هزینه های زندگی در کشور مقصد است.این موضوع به خصوص برای دانشجویان از اهمیت بیشتری برخوردار است.

در کشور ترکیه، یک دانشجو به طور میانگین چیزی حدود 400 تا 500 دلار آمریکا برای محل زندگی ، خورد و خوراک ، پوشاک ، حمل و نقل و قبض های تلفن هزینه دارد؛ همچنین برای تهیه کتاب و موارد دیگری که برای تحصیل لازم هستند به طور میانگین هر ترم  بین 100 تا 150 دلار آمریکا هزینه دارد.

اما شهریه تحصیلی!!

شهریه دانشگاه ها نیز ، با توجه به مقطع تحصیلی ، زبان تحصیل ( ترکی یا انگلیسی ) و نوع دانشگاه ( دولتی یا خصوصی ) متغیر خواهد بود؛ برای تحصیل رشته های غیر پزشکی در یک دانشگاه دولتی و در مقطع کارشناسی اگر تدریس به زبان ترکی باشد ، سالانه  بین 300 تا 800 دلار آمریکا و اگر تدریس به زبان انگیسی باشد ، سالانه  بین 500 تا 1800 دلار آمریکا هزینه خواهد داشت؛ برای مقطع کارشناسی ارشد برای تدریس به زبان ترکی شهریه سالانه بین 300 تا 600 دلار آمریکا و به زبان انگیسی سالانه بین 600 تا 900 دلار آمریکا است.

تحصیل در مقطع دکتری که به زبان انگیسی انجام میگیرد نیز بین 500 تا 800 دلار آمریکا هزینه دارد.همچنین شهریه تحصیل در دانشگاه های خصوصی با توجه به مقطع تحصیلی و رتبه دانشگاه سالانه بین 5000 تا 20000 دلار است.

همان طور که قبلا ذکر کردیم در این کشور امکان اخذ بورسیه نیز وجود دارد مزایای داشتن این بورسیه این است که کلیه هزینه های تحصیل اعم از شهریه دانشگاه ، برخورداری از خوابگاه ها و هزینه ورود به کشور برای اولین بار و به منظور تحصیل و همچنین هزینه خروج از کشور پس از اتمام تحصیل رایگان خواهد بود و دانشجویان خارجی ای که بورسیه باشند به طور کامل تحت پوشش بیمه سلامت عمومی این کشور قرار میگیرند.

تحصیل در ترکیه

تحصیل در ترکیه

تحصیل در رشته های غیر پزشکی در ترکیه

بسیاری از افرادی که برای مهاجرت تحصیلی به ترکیه اقدام میکنند به دنبال تحصیل در رشته های پزشکی و زیر شاخه های هستند. این انتخاب به علت داشتن آینده شغلی مطلوب برای این رشته ها است؛ اما علاوه بر رشته های پزشکی سایر رشته هایی که در دانشگاه های ترکیه تدریس می­شوند مثل رشته های فنی و مهندسی ، هنر و رشته های علوم انسانی علاوه بر داشتن شرایط تحصیلی مطلوب از آینده شغلی بسیار خوبی برخوردار هستند.

انواع رشته های مهندسی مثل عمران ، معماری ، کامپیوتر ، مکانیک ، شیمی و سایر رشته های مهندسی و فنی و رشته های علوم انسانی مثل زبان شناسی ، حقوق ، حقوق و روابط بین الملل ، فلسفه و الهیات در دانشگاه های این کشور تدریس می­گردند؛ رشته های هنر مثل بازیگری ، نوازندگی و طراحی نیز از رشته های محبوب در این کشور به حساب می­آیند؛ همچنین قابل ذکر است که گرایش های رشته مدیریت در دانشگاه های این کشور تدریس می­گردند و بازار کار مطلوبی دارند.

تحصیل رشته غیرپزشکی در ترکیه

تحصیل در ترکیه

شرایط اخذ پذیرش برای تحصیل در کشور ترکیه

پذیرش برای تحصیل در این کشور فرآیندی نسبتا ساده محسوب می­گردد و یکی دیگر از مزایای تحصیل در این کشور ، همین سادگی فرآیند پذیرش است. به دلیل رتبه بالای دانشگاه های این کشور بسیاری از دانشگاه ها به خصوص در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری ، دارای آزمون ورودی هستند و تحصیل در این دانشگاه ها ملزم به کسب نمره قبولی در امتحانات دانشگاه های این کشور است. علاوه بر قبولی در این امتحان ارائه مدارک زیر نیز الزامی است :

 • ریز نمرات و مدرک آخرین مقطع تحصیلی
 • تکمیل فرم درخواست پذیرش وپرداخت هزینه آن
 • مدارک تمکن مالی
 • کپی شناسنامه و پاسپورت
 • مدرک زبان انگلیسی در صورت تمایل به تحصیل به زبان انگیسی
 • شرکت در آزمون زبان ترکی در صورت تمایل به تحصیل به زبان ترکی

مقایسه شرایط تحصیل در ترکیه و کشوری پیشرفته مثل آلمان

همان­طور که می­دانید شرایط پذیرش دانشجویان در ترکیه فرآیندی نسبتا ساده است؛ برای درک بهتر این موضوغ تصمیم گرفتیم شرایط تحصیل در این کشور را با کشور آلمان مقایسه کنیم. در کشور آلمان تدریس در اکثر دانشگاه ها به زبان آلمانی انجام می­شود و دانشگاه هایی کمی به زبان انگلیسی تدریس می­کنند که این موضوع به طبع باعث می­گردد پذیرش در این دانشگاه بسیار دشوار و رقابتی باشد.

پس متقاضیان قبل از ورود به دانشگاه های این کشور ملزم به اخذ مدرک زبان آلمانی که زبانی بسیار پیچیده و دشوار است ، هستند؛ اما در ترکیه دانشگاه های زیادی به زبان انگلیسی تدریس می­کنند و در صورت عدم پذیرش در این دانشگاه ها ، میتوان در یکی از دانشگاه هایی که به زبان ترکی تدریس می­کنند پذیرش شد و یادگیری زبان ترکی به خصوص برای ایرانیان بسیار ساده تر از زبان آلمانی و حتی انگلیسی است.

همچنین کشور آلمان دارای بروکراسی بسیار پیچیده ودشوار است مثلا برای ثبت نام در دانشگاه ها باید از ادارات زیادی تاییده گرفت در صورتی که در کشور ترکیه چنین سخت­گیری­ای برای پذیرش و ثبت نام حاکم نیست.تفاوت دیگر دانشگاه های این دو کشور در سیستم آموزشی آن ها است؛ آلمان سیستم آموزشی مختص به خود را دارد به طور مثال فرآیند نمره دهی در این کشور متفاوت است و ممکن است دانشجویان خارجی را کمی گیج کند.

تحصیل رشته های غیرپزشکی در ترکیه

آزمون-اس-ای-تی

جمع بندی :

کشور ترکیه با توجه به شرایط مطلوبی که برای دانش­جویان خارجی فراهم نموده و همچنین سادگی فرآیند اخذ پذیرش ، در کنار شرایط اقتصادی رو به رشد و هزینه های تحصیل و زندگی نسبتا پایین به یکی از مقاصد مهاجرتی دانشجویان بین­المللی تبدیل شده است. علاوه بر رشته های پزشکی و پیراپزشکی امکان تحصیل دانشجویان در رشته های غیر پزشکی مثل  فنی مهندسی ، هنر ، علوم انسانی و مدیریت نیز وجود دارد. دانشجویان نیز بعد از اتمام تحصیل می­توانند اجازه کار  یک ساله برای کاریابی در این کشور را اخذ نمایند و بعد از گذشت یکسال امکان تبدیل این اجازه نامه به سه سال و بعد از گذشت سه سال ، شش سال وجود دارد.

اگر شما هم یکی از متقاضیان مهاجرت به این کشور برای تحصیل هستید ، متخصصین ما آماده ارائه خدمات و مشاوره در اسرع وقت و به بهترین نحو به شما عزیزان هستند.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row full_width=”stretch_row_content”][vc_column][/vc_column][/vc_row][/vc_section]