دانشگاه‌‌های برتر اسپانیا برای تحصیل

دانشگاه‌‌های برتر اسپانیا برای تحصیل

در مقالات پیشین شرایط تحصیل، زندگی و اقامت در کشور اسپانیا به تفصیل بیان شده است. در این مقاله می‌خواهیم شما را با بهترین دانشگاه‌های اسپانیا برای تحصیل آشنا کنیم. البته انتخاب از بین دانشگاه‌های سطح بالای اسپانیا کار آسانی نیست؛ اما سعی کرده‌ایم تا لیستی از بهترین دانشگاه‌های این کشور را در اختیار شما قرار دهیم. همانطور که می‌دانید در دانشگاه‌های شهرهای بزرگ اسپانیا مانند دانشگاه‌های مادرید، دانشگاه‌های بارسلونا و دانشگاه‌‌های والنسیا بهترین شرایط برای تحصیل فراهم است. در این میان برخی از بهترین دانشگاه‌ها در شهرهای کوچک اسپانیا قرار دارند که رتبه‌های جهانی قابل قبولی را توانسته‌اند به خود اختصاص دهند.

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های دانشگاه‌های اروپایی که در اسپانیا نیز وجود دارد، پردیس‌های دانشگاهی می‌باشد. به این صورت که ممکن است دانشگاهی در یک شهر بزرگ قرار داشته باشد و در شهرهای دیگر پردیس‌های را برپا کند. حتی برخی از دانشگاه‌ها در یک شهر دارای چندین پردیس است که هر کدام رشته‌های خاصی را ارائه می‌دهند. در ادامه به معرفی بهترین دانشگاه‌های اسپانیا با شرحی مختصر می‌پردازیم؛ مطالعه این مقاله برای افرادی که علاقه‌مند به گرفتن پذیرش تحصیلی از دانشگاههای اسپانیا هستند مفید خواهد بود.

قبل از معرفی دانشگاه‌ها بهتر است به موضوعی که برای یک دانشجو قبل از پذیرش از دانشگاه موردنظر اهمیت دارد اشاره کنیم؛ زبان تدریس در دانشگاه مقصد اصلی‌‌ترین مسئله برای هر فرد می‌باشد، در دانشگاه‌های اسپانیا به طور کلی به زبان اسپانیولی تدریس می‌شود. البته تعدادی کمی از دانشگاه‌های این کشور وجود دارند که زبان اصلی تدرس در آن‌ها انگلیسی باشد. بنابراین چه برای تحصیل و چه برای زندگی در این کشور شما با یادگیری زبان اسپانیولی نیاز دارید. یادگیری زبان اسپانیولی شانس پذیرش شما را در بهترین دانشگاه‌های اسپانیا افزایش می‌دهد.

تحصیل در برترین دانشگاههای اسپانیا

دانشگاه کامپلوتنس مادرید

دانشگاه کمپلوتنس مادرید Madrid Complutense University با بیش از ۷۰۰ سال قدمت، قدیمی‌ترین دانشگاه این کشور محسوب می‌شود. این دانشگاه در سال 1293 تاسیس گردیدو از آن زمان تاکنون توانسته دانشجویان اسپانیایی و غیراسپانیایی زیادی را تربیت و به جامعه جهانی تحویل دهد. در این دانشگاه 90 هزار دانشجو به طور همزمان در حال تحصیل هستند. دانشگاه کامپلوتنس مادرید در بین دانشگاه‌های برتر دنیا بین رتبه‌‌های 200 تا 250 در حال نوسان می‌باشد. این رتبه فوق‌العاده نشان‌دهنده قدرت علمی و دانشگاهی کامپلوتنس می‌باشد.

نکته جالب توجه در مورد این دانشگاه معماری ساختمان آن است. ساختمان این دانشگاه به نوعی از جاذبه‌های گردشگری مادرید به شما می‌رود و همه ساله گردشگران زیادی را به سوی خود جذب می‌کند. به همین دلیل بسیاری از گردشگران آرزو می‌کنند برای یک دوره چندساله دانشجوی این دانشگاه باشند.

دانشگاه خودگردان مادرید

دانشگاه خودگردان مادرید جزء دانشگاه‌های خاص اروپایی محسوب می‌شود. این دانشگاه دارای رتبه 185 در سطح جهان و رتبه دوم در بین دانشگاه‌های اسپانیا می‌باشد. سالانه دانشجویان زیادی از سراسر دنیا برای حضور در این دانشگاه اقدام می‌کنند. دانشکده حقوق این دانشگاه در بین دیگر دانشکده‌ها شناخته شده است به طوری که حقوق‌دانان معروفی از این دانشگاه فازغ‌التحصیل شده‌اند که در بالاترین ارکان حکومت مرکزی اسپانیا قرار گفته‌اند.

دانشگاه خودگردان مادرید دارای سه پردیس مجزا در مادرید می‌باشد، مهم‌ترین پردیس که این دانشگاه که کاندوبلنکو نام دارد در شمال این شهر واقع شده و حدوداً 15 کیلومتر از شهر فاصله دارد. چنانچه قصد تحصیل در یکی از پردیس‌های دانشگاه مستقل مادرید را دارید حتماً در نزدیکی پردیس مدنظر محل سکونت خود را انتخاب نمایید. در این دانشگاه بیش از 35 هزار دانشجو در حال تحصیل هستند. از برجسته‌ترین چهره‌‌های فازغ‌التحصیل دانشگاه خودگردان مادرید، پادشاه سابق اسپانیا همان فیلیپه ششم می‌باشد.

دانشگاه برتر اسپانیا

دانشگاه بارسلونا

دانشگاه بارسلونا در حکومت خودمختار کاتالونیا جزء بهترین دانشگاه‌های اسپانیا از دید رده‌‌‌بندی جهانی محسوب می‌شود. این دانشگاه دارای رتبه جهانی 160 بوده که در برخی سال‌‌‌ها رتبه پایین‌‌تر و در برخی سال‌ها رتبه بالاتری داشته است. دانشگاه با قدمت بسیار زیادی که دارد به عنوان قدیمی‌‌ترین دانشگاه‌‌های اسپانیا شناخته می‌شود. دانشگاه بارسلونا دارای 18 دانشکده تخصصی می‌باشد و بیش از 60 هزار دانشجو در این دانشگاه به طور همزمان در رشته‌های مختلف مشغول به تحصیل هستند. بسیاری از رشته‌های تحصیلی در دانشگاه بارسلونا در لیست 100 دانشگاه برتر جای گرفته است که از جمله آن می‌توان به ریاضیات، حقوق و پزشکی اشاره کرد.

دانشگاه خودگردان بارسلونا

این دانشگاه دومین دانشگاه معروف در شهر بارسلون اسپانیا می‌باشد که از نظر علمی در سطح فوق‌العاده خوبی قرار گرفته است. بیشتر دانشجویان ایرانی که با پرداخت هزینه‌های تحصیلی در دانشگاه مستقل بارسلونا مشکلی ندارند این دانشگاه را برای ادامه تحصیل انتخاب می‌کنند. دانشگاه مستقل بارسلونا در فاصله 20 کیلومتری از مرکز شهر قرار دارد و به دلیل وجود وسایل حمل و نقل عمومی، مشکلی در تردد بیین دانشگاه و شهر نمی‌باشد. تمامی فعالیت‌های دانشگاه در همین پردیس انجام می‌شود و پردیس‌های مجزا برای دانشکده‌ها و یا فعالیت‌های مختلف وجود ندارد.

تحصیل در دانشگاه‌های اسپانیا

دانشگاه پلی‌تکنیک کاتالونیا

از دیگر دانشگاه‌های مهم و معتبر که در بارسلونا اسپانیا قرار دارد، دانشگاه پلی‌تکنیک کاتالونیا Universitat Politècnica de Catalunya می‌‌باشد. همانطور که از اسم دانشگاه مشخص است، دانشگاهی تخصصی برای رشته‌های مهندسی می‌باشد. در اسپانیا هیچ دانشگاهی به اندازه دانشگاه پلی‌تکنیک کاتالونیا دانشجوی خارجی ندارد. از عمده دلایل استقبال بیش از اندازه دانشجویان به ویژه دانشجویان مقطع دکترا از دانشگاه صنعتی بارسلونا، حضور اساتید برتر می‌باشد.

در حال حاضر دانشگاه پلی‌تکنیک کاتالونیا به‌عنوان بزرگ‌ترین مرکز علمی و صنعتی جنوب اروپا شناخته‌شده و مدرک آن از اعتبار بسیار بالایی در دنیا برخوردار است. چنانچه در رشته مهندسی تحصیل کرده باشید می‌توانید با انتخاب این دانشگاه برای گذراندن تحصیلات تکمیلی امتیاز و رشد بسیار خوبی برای خود رقم بزنید.

دانشگاه پلی‌تکنیک والنسیا

والنسیا سومین شهر بزرگ اسپانیا می‌باشد که دانشگاه‌های متنوعی در آن دایر شده است. دانشگاه پلی‌تکنیک والنسیا Polytechnic University of Valencia از بهترین دانشگاه‌های این شهر بوده و به همین علت یکی از گزینه‌های اولیه برای دانشجویان مهندسی به شمار می‌رود. زندگی در والنسیا هزینه‌های کمتری نسبت به مادرید و بارسلون دارد، به همین دلیل اگر می‌خواهید با هزینه کمتری در اسپانیا تحصیل کنید پیشنهاد می‌کنیم دانشگاه حرفه‌ای پلی‌تکنیک والنسیا را انتخاب نمایید.

این دانشگاه 3 پردیس دانشگاهی دارد که تنها یکی از این پردیس‌ها به نام پردیس ورا در شهر والنسیا قرار گرفته است. کیفیت سیستم آموزشی، امکانات کامل آموزشی، ورزشی و حتی تفریحی موجود در این پردیس دانشگاهی باعث شده تا دانشجویان زیادی برای تحصیل در آن به رقابت بپردازند.

دانشگاه اسپانیا برای تحصیل

دانشگاه زاراگوزا

شهر زاراگوزا از جمله شهرهایی است که دانشگاهی معتبر در آن جای گرفته است. دانشگاه زاراگوزا با بیش از 4 قرن قدمت و بیش از 20 دانشکده تخصصی توانسته علاقه‌مندان به علم را به سوی خود جذب کند. هزینه‌های پایین زندگی در شهر زاراگوزا باعث شده تا بیشتر دانشجویان غیراسپانیایی این دانشگاه باکیفیت را برای تحصیل انتخاب نمایند. این دانشگاه دارای 3 پردیس دانشگاهی بوده که در خود شهر زاراگوزا واقع شده است. این دانشگاه با داشتن 40 هزار دانشجو نشان‌دهنده وسعت پردیس‌های دانشگاه زاراگوزا می‌باشد.

دانشگاه پمپئو فابرا

یکی از دانشگاه‌های قوی و البته کم و سن سال بارسلونا اسپانیا، دانشگاه پمپئو فابرا Universitat Pompeu Fabra می‌باشد که از برترین دانشگاه‌های این شهر محسوب می‌شود. این دانشگاه از امکانات مدرن بهره برده و حتی از مدل تدریس نوین براساس متد جدید دنیا در بیشتر کلاس‌های خود استفاده می‌کند. وجود پژوهشکده حرفه‌ای IT در کنار مزکر تحقیقاتی مربوط به علوم انسانی باعث شده دانشجویان رشته‌های مختلف از سراسر دنیا برای تحصیل در این دانشگاه ترغیب شوند.

دانشگاه چارلز سوم

دانشگاه چارلز سوم مادرید Charles III University یکی از بهترین دانشگاه‌های اسپانیا است که در آن زبان تدریس به زبان انگلیسی می‌باشد. تقریباً یک چهارم دانشجویان این دانشگاه را غیراسپانیایی‌ها تشکیل می‌دهد چرا که این دسته از دانشجویان تمایلی به تحصیل در دانشگاه‌های اسپانیولی را ندارند. از این رو می‌توان گفت این دانشگاه گزینه خوبی برای دانشجویان ایرانی است که قصد دارند بدون تسلط به ربان اسپانیولی به تحصیل بپردازند.

دانشگاه سویل اسپانیا

دانشگاه سویل اسپانیا

سویل به عنوان چهارمین شهر بزرگ اسپانیا با داشتن یکی از برترین دانشگاه‌‌‌های این کشور، سالانه دانشجویان زیادی را سراسر دنیا به ویژه اروپا می‌پذیرد. دانشگاه سویل برای دانشجویان علاقه‌مند به رشته‌‌‌های هنری بسیار مناسب است البته رشته‌های دیگری نیز در این دانشگاه مطرح هستند که از جمله بهترین این رشته‌ها می‌‌توان به رشته مدیریت کسب و کار، روابط بین‌الملل، زبان اسپانیولی، گرایش‌های مختلف بازاریابی و تاریخ اشاره کرد. بنابراین می‌توان گفت رشته‌های علوم انسانی و هنر می‌توانند شرایط خوبی برای تحصیل دانشجویان در این دانشگاه فراهم سازند.

دانشگاه آلفونسو سی ال سابیو

یکی از دانشگاه‌های مطرح مادرید دانشگاه الفونسو سی‌ال سابیو است که هزینه شهریه آن نسبت به بسیاری از دانشگاه‌های این شهر می‌باشد. در این دانشگاه رشته‌‌های مطرح متنوعی ارائه می‌‌شود که مهم‌ترین آن‌ها مهندسی کامپیوتر است، بسیاری از فعالان IT در شهر مادرید از همین دانشگاه فارغ‌التحصیل شده‌‌اند. البته دانشگاه آلفونسو سی‌ال سابیو در رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی نیز توانسته در بین دانشگاه‌های اسپانیا رتبه‌های خوبی کسب نماید.

با توجه به آنچه درباره تعدادی از برترین دانشگاه‌های اسپانیا برای پذیرش تحصیلی بیان شد، حتماً شما با در نظر گرفتن شرایط شخصی خود به راحتی می‌‌توانید تصمیم بگیرید که در کدام یک از دانشگاه‌های اسپانیا تحصیل کنید. الته ممکن است شرایط شما با شرایط تحصیل در اسپانیا سازگار نباشد در این صورت بهتر است دانشگاه‌های دیگر کشورهای اروپایی را مورد بررسی قرار دهید.

برچسب‌ها: بدون برچسب

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند