ازمون تافل

هر چیزی که باید درباره ازمون تافل بدانید | TOFEL Test

[vc_row][vc_column][vc_column_text][/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][tm_image image_size=”custom” image=”7277″ image_size_width=”777″ image_size_height=”444″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text css=”.vc_custom_1592633329511{margin-top: -66px !important;margin-right: 44px !important;margin-left: 44px !important;padding-right: 22px !important;padding-left: 22px !important;background-color: #5b5b5b !important;border-radius: 5px !important;}”]

زمانی که با واژه ” ازمون تافل ” مواجه می شوید، چه سوالاتی ممکن است در ذهن شما ایجاد شود؟ آیا نمی دانید تافل چه معنایی دارد؟ آیا نمی دانید که کدام مهارت های زبان انگلیسی را آزمایش خواهد کرد؟

پس ورود شما به این صفحه را خوش آمد می گویم! سوالات مطرح شده همان مباحثی است که در این مطلب بیان می شوند. بگذارید که قبل از هر چیزی ابتدا با مفهوم ازمون تافل آشنا شویم و سپس توضیحات دیگر موارد را برای شما ارائه کنیم.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][tm_heading style=”highlight” tag=”h2″ custom_google_font=”” text_color=”custom” custom_text_color=”#ffffff” text=”آشنایی با ازمون تافل” css=”.vc_custom_1592479073103{margin-top: 22px !important;padding-right: 11px !important;background-color: #000000 !important;border-radius: 5px !important;}”][vc_column_text css=”.vc_custom_1592633430878{margin-top: 16px !important;}”]

تافل (TOEFL) یک آزمون انگلیسی شناخته شده بین المللی است. باید بدانید که ازمون تافل (ازمون TOEFL)،امتحان طولانی محسوب شده و معمولا به چندین ماه مطالعه و آماده سازی نیاز دارد. اما جای نگرانی نیست، چون ما در این مطلب به شما توضیحاتی را ارائه می دهیم تا بتوانید در آزمون موفق شوید، مشاورین گروه حقوقی مهاجرتی سفیراپلای مطمئن هستند که شما موفق می شوید.

شاید قصد داشته باشید که در یک کشور خارجی تحصیل کنید یا قصد کار با یک شرکت بین المللی را دارید. دقیقا با این مشخصات، شما نیاز دارید که ازمون تافل (ازمون TOEFL) را با نمرات عالی بگذارنید. اما چطور باید این کار را انجام داد؟

اولین قدم برای رسیدن به موفقیت، درک قسمت هایی است که در آزمون با آنها مواجه می شوید.

شناختن الگوی آزمون تافل امری ضروری است، زیرا می توانید راهنمایی های مفیدی در زمینه آماده سازی خود داشته باشید. برای مطالعه مفید و کسب نمره مناسب، باید درک کنید که برای چه چیزی مطالعه می کنید!

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][tm_heading style=”highlight” custom_google_font=”” text_color=”custom” custom_text_color=”#ffffff” text=”بخش های ازمون تافل (TOEFL Test)” css=”.vc_custom_1592479294630{margin-top: 22px !important;padding-right: 11px !important;background-color: #000000 !important;border-radius: 5px !important;}” md_spacing=”margin_top:11″][vc_column_text css=”.vc_custom_1592633722789{margin-top: 17px !important;}”]

به طور کلی چهار بخش در ازمون تافل وجود دارد که دقیقا همانند بخش های ازمون آیلتس (IELTS) است. هر کدام از این بخش ها دارای سوالات و موارد خاصی هستند. شاید تاکنون در کلاس های انگلیسی بعضی از این سوالات را ندیده باشید، بنابراین بسیار مهم است که قبل از آغاز امتحان، با آنها تمرین کنید.

مباحثی که مطرح می شوند و سوالات مشخصی که پرسیده می شوند، تمام مدت در حال تغییر هستند؛ اما فرمت ازمون TOEFL هرگز تغییر نمی کند. آزمون همیشه قالب یکسانی دارد و به همین دلیل موارد زیر بسیار مهم است.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column max_width=”199px”][tm_heading style=”highlight” custom_google_font=”” text_color=”custom” custom_text_color=”#ffffff” text=”انواع ازمون تافل” css=”.vc_custom_1592633847852{margin-top: 16px !important;padding-right: 11px !important;background-color: #7c7c7c !important;border-radius: 5px !important;}” link=”https://www.ets.org/toefl”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text css=”.vc_custom_1592479625834{margin-top: 17px !important;}”]

همانطور که در بالا نیز اشاره شده، تافل از چهار بخش یا آزمون تشکیل شده است: خواندن، گوش دادن، صحبت کردن و نوشتن. نیاز است که شما مهارت های خود را در این چهار زمینه افزایش دهید و نمرات عالی کسب کنید تا معدل شما نیز استثنایی شود. معدل کلی تافل کاملا به این چهار امتحان متکی است، بنابراین باید تمام تلاش خود را برای خبره شدن در این 4 بخش انجام دهید. اجازه دهید شما را به صورت مختصر با آنها آشنا کنیم:

[/vc_column_text][tm_image image_size=”custom” image=”7278″][vc_column_text]
 • آزمون خواندن (طول مدت 60 تا 100 دقیقه):

توانایی شما در درک، تجزیه و تحلیل متون نوشتاری در موضوعاتی مانند علم و مباحث دانشگاهی ارزیابی می شود. مهارت های خود را می توانید با حضور در کلاس های آموزشی یا مشاهده ویدیوهای آموزشی از وب سایت آپارات بهبود بخشید. اگر آشنایی سطحی با زبان انگلیسی دارید، تلاش کنید که مقالات یا کتاب های انگلیسی بخوانید تا آشنایی بیشتری با عبارات داشته باشید.

 • آزمون گوش دادن (60 تا 90 دقیقه)

در این بخش مهارت شنیداری شما مورد ارزیابی قرار می گیرد تا برگزار کنندگان مطمئن شوند که اطلاعات شفاهی و گفتاری را به خوبی می شنوید و درک می کنید. مثلا وقتی که به یک سخنرانی گوش می دهید یا در حال گوش دادن به سخنان استاد هستید.

در این آزمون چهار تا شش سخنرانی و سوال وجود دارد که درک شما از مطالب شفاهی و همچنین درک شما از انگیزه ها و احساسات گویندگان مورد بررسی قرار می گیرد.

به زبان ساده تر، آنها می خواهند مطمئن شوند که در صورت ادامه تحصیل یا در صورت فعالیت کاری در کشور انگلیسی زبان، می توانید صحبت ها را به خوبی درک کنید. یکی از راهکارهای عالی برای پیشرفت در زمینه گوش دادن، مشاهده اخبار و برنامه های تلویزیونی به زبان انگلیسی می باشد. اخبار به این دلیل عالی است، چون در آن لغات و گویش های متنوعی وجود دارد.

 • آزمون صحبت کردن (20 دقیقه)

 شامل شش بخش است و صحبت کردن شما در طول آزمون به وسیله یک میکروفون انجام می شود. این منظور برای اندازه گیری میزان توانایی بیان افکار و ایده های شما به زبان انگلیسی است.

روش مناسب برای بهتر صحبت کردن، مکالمه انگلیسی با دوست تان است که مهارت خوبی در زبان انگلیسی دارد. در صورتی که چنین امکانی برای شما وجود ندارد، توصیه ما این است که در کلاس های زبان انگلیسی شرکت کنید و تلاش کنید تا با افراد مکالماتی داشته باشید.

 • آزمون نوشتار (مدت زمان 50 دقیقه)

 نشان دهنده سطح نوشتار کلمات انگلیسی شما می باشد. در اینجا دانش خود را درباره گرامر و واژگان به کار خواهید گرفت تا جملات و پاراگراف های واضحی را ایجاد کنید. برای موفقیت در این آزمون باید شناخت کاملی از کلمات و قواعد نوشتاری زبان انگلیسی داشته باشید.

در هر بخش می توانید حداکثر 30 نمره کسب کنید، بنابراین حداکثر 120 نمره می توانید از آزمون تافل کسب کنید. این بدان معنیست که 120 نمره، عالی محسوب می شود. تافل آزمونی است که می توانید تمامی بخش های آن را در یک روز انجام دهید. با استراحت کوتاه بین بخش گوش دادن و صحبت کردن، این امتحان می تواند چهار ساعت و نیم به طول بیانجامد.

در زیر اطلاعات بیشتری در مورد برگزاری ازمون تافل ارائه شده است:

 • شما مجاز به یادداشت برداری در طول آزمون هستید. به شما تعداد زیادی برگه و یک مداد برای همین منظور داده می شود. از آنها می توانید در بخش خواندن، گوش دادن، صحبت کردن و نوشتن استفاده کنید. شما باید تمام یادداشت ها و صفحه های بلااستفاده را هنگام اتمام آزمون به مراقبین تحویل دهید.
 • شما می توانید یک میان وعده و نوشیدنی به همراه داشته باشید تا در 10 دقیقه زمان استراحت از آنها استفاده کنید.
 • در زمان امتحان می توانید وقفه کوچک دیگری (سرویس بهداشتی) داشته باشید، اما زمان آزمون را از دست می دهید.
 • شایان ذکر است که هیچ گونه تلفن همراه، تبلت و سایر دستگاه های دیجیتالی هوشمند برای ورود به اتاق مجاز نخواهند بود. همچنین شما نمی توانید در حین استراحت از آنها استفاده کنید.

اکنون زمان آن رسیده که با هر بخش از ازمون تافل آشنا شوید و بدانید که انتظار چه چیزی را داشته باشید.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][tm_heading style=”highlight” tag=”h2″ custom_google_font=”” text_color=”custom” custom_text_color=”#ffffff” text=”ازمون خواندن تافل چگونه است؟” css=”.vc_custom_1592633551535{margin-top: 22px !important;padding-right: 11px !important;background-color: #000000 !important;border-radius: 5px !important;}”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][tm_image image_size=”custom” image=”7279″ image_size_width=”777″ image_size_height=”444″ rounded=”5″ lg_spacing=”margin_top:17″][vc_column_text css=”.vc_custom_1592480138150{margin-top: 16px !important;}”]

آزمون خواندن شامل سه تا پنج بخش آکادمی (تکه هایی از متون یا گفتگوهای دانشگاهی)، که هر کدام به طول 700 کلمه می باشند. ممکن است که قسمت ها در مورد یک موضوع خاص یا مقایسه بین چندین نقل قول باشند. سوالات می توانند علمی، تاریخی و حتی فلسفی باشند.

هر متن شامل 12 تا 14 سوال می باشد. این سوالات ممکن است از شما بخواهد یکی از کارهای زیر را انجام دهید:

 • تعریف یک کلمه (بررسی فرهنگ لغات شما)
 • شناسایی یک ایده یا استدلال (آزمایش مهارت درک شما)
 • پیدا کردن توضیح غلط (تست درک کلی)
[/vc_column_text][vc_row_inner][vc_column_inner][tm_heading style=”highlight” custom_google_font=”” text_color=”custom” custom_text_color=”#ffffff” text=”امتحان گوش دادن به چه صورت می باشد؟” css=”.vc_custom_1592480200161{margin-top: 16px !important;padding-right: 11px !important;background-color: #0a0a0a !important;border-radius: 5px !important;}”][vc_column_text css=”.vc_custom_1592480239326{margin-top: 16px !important;}”]

در حین آزمون گوش دادن، شما با دو نوع صدای ضبط شده متفاوت مورد بررسی قرار می گیرید:

 1. سخنرانی های ضبط شده
 2. مکالمات ضبط شده

شما باید انتظار داشته باشید که چهار تا شش سخنرانی که به مباحث دانشگاهی می پردازند، گوش کنید. فایل های مکالمات بیشتر به صورت اتفاقی هستند، بنابراین معمولا فقط دو یا سه مورد از آنها وجود دارد.

هر فایل صوتی می تواند از سه تا پنج دقیقه باشد و در پی آن پنج تا شش سوال طرح شده است. ممکن است سوالات در مورد محتوای ضبط شده مطرح شوند؛ همچنین ممکن است مربوط به اتفاقات قبل یا بعد از فایل صوتی باشند. علاوه بر آن، ممکن است سوالات “چرا” و “چگونه” نیز وجود داشته باشد.

[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_row_inner][vc_column_inner][tm_heading style=”highlight” custom_google_font=”” text_color=”custom” custom_text_color=”#ffffff” text=”آزمون صحبت کردن” css=”.vc_custom_1592480288553{margin-top: 16px !important;padding-right: 11px !important;background-color: #000000 !important;border-radius: 5px !important;}”][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_column_text css=”.vc_custom_1592633877547{margin-top: 17px !important;}”]

این جدیدترین آزمون اضافه شده به تافل است. آیا می توانید تصور کنید که چند سال پیش متقاضیان آزمون مجبور نبودند این امتحان را بگذرانند.

اکنون صحبت کردن بخش مهمی از آزمون است. بدین ترتیب توانایی شما در صحبت به زبان انگلیسی مورد بررسی واقع می شود و این موضوع برای مردم کشور ما سخت است. شما مصاحبه کننده نخواهید داشت که از شما سوال کند و به جواب هایتان گوش کند، فقط یک میکروفون خواهید داشت! صدای شما از این طریق ضبط می شود و شخصی در زمان دیگر به جواب های شما گوش می دهد.

زمان کمی برای پاسخ به هر سوال وجود دارد و حتی برای آماده سازی خود نسبت به پاسخ دادن به سوالات، زمان کمتری خواهید داشت. صحبت کردن سخت ترین قسمت یادگیری هر زبانی است. بنابراین لازم است که تمام تلاش خود را برای عبور موفق از این آزمون انجام دهید.

[/vc_column_text][tm_heading style=”highlight” custom_google_font=”” text_color=”custom” custom_text_color=”#ffffff” text=”امتحان نوشتاری چگونه است؟” css=”.vc_custom_1592480482933{margin-top: 16px !important;padding-right: 11px !important;background-color: #777777 !important;border-radius: 5px !important;}”][vc_column_text css=”.vc_custom_1592633600661{margin-top: 16px !important;}”]

تمام مهارت های انگلیسی شما در آخرین بخش TOEFL جمع می شود. آزمون نوشتاری به عنوان آخرین آزمون شناخته می شود. این بخش در مورد توانایی نوشتن، دانش گرامر و استفاده از واژگان می باشد.

نوشتن فقط شامل دو بخش است: نوشتن یکپارچه و نوشتن مستقل.

نوشتن مستقل

این شبیه به بخش صحبت کردن است. برای نوشتن مستقل، شما یک نظر در مورد موضوع اتفاقی می نویسید. شما یک سوال خواهید داشت که باید به آن پاسخ دهید، اما نیازی به گوش دادن به یک فایل صوتی طولانی و یا خواندن متن طولانی نیست. به طور کلی شما برای این آزمون تنها 20 دقیقه زمان دارید.

روشهایی وجود دارد، (مانند تمرین زمانی نوشتار قبل از آزمون، فکر کردن به کیفیت، یاد گرفتن و فعالیت درباره ازمون تافل و …) که می توانید با استفاده از آنها نمره نوشتار خود را بهبود بخشید.

نوشتن یکپارچه

برای نوشتن یکپارچه، مقاله ای را بر اساس خواندن و گوش کردن ارسال خواهید کرد. زمان بیشتری را در این نوع امتحان (30 دقیقه) خواهید داشت، بنابراین از شما انتظار می رود که مقاله بسیاری خوبی را در مورد مباحث نوشتار مستقل تولید کنید و البته پاسخی کوتاه تر به آنها بدهید.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][tm_heading custom_google_font=”” text_color=”custom” custom_text_color=”#ffffff” text=”هزینه ازمون تافل 2020″ css=”.vc_custom_1592633611157{margin-top: 22px !important;padding-right: 11px !important;background-color: #0a0a0a !important;border-radius: 5px !important;}”][tm_image image_size=”custom” image=”6849″ image_size_width=”777″ image_size_height=”444″ rounded=”5″ lg_spacing=”margin_top:17″][vc_column_text css=”.vc_custom_1592633653414{margin-top: 16px !important;}”]هزینه ثبت نام ازمون تافل در سال 2020 نسبت به هر مکان می تواند متفاوت باشد. به عنوان مثال هزینه ثبت نام در کشور هند 180 دلار است. هزینه ازمون تافل در ایران 225 دلار می باشد. علاوه بر آن، داوطلبان برای سایر خدمات مانند ثبت نام در آخرین لحظات، امتحان یا بررسی نمره مجدد باید هزینه بیشتری بپردازند. هزینه خدمات مختلف در زیر ذکر شده است:

درخواست های خاص هزینه
ثبت نام آزمون 225 دلار (ایران)
هزینه ثبت نام مجدد 60 دلار
بازگرداندن نمرات لغو شده تافل 20 دلار
گزارش نمره اضافی تافل (در هر موسسه یا آژانس) 20 دلار (برای هر نمره)
بررسی مجدد نمرات نوشتار یا  صحبت کردن 80 دلار
بررسی مجدد نمرات نوشتار و صحبت کردن (دو بخش) 160 دلار
[/vc_column_text][vc_column_text]

البته هزینه های ذکر شده ممکن است در کشورمان متغیر باشند و در صورت اطلاعات دقیق، توصیه می کنیم که با مشاورین موسسه مهاجرتی حقوقی سفیر اپلای در تماس باشید. ما همیشه برای کمک به شما آماده هستیم و می توانید سوالات خود را در قسمت نظرات همین صفحه ایجاد کنید تا پاسخ سوال شما توسط متخصص مربوطه داده شود.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند