اخذ پاسپورت

آسان‌ترین روش اخذ پاسپورت ترکیه در کوتاه‌ترین زمان

مهم‌ترین نکته برای اخذ پاسپورت هر کشوری، اعتبار این پاسپورت در سطح جهان می‌باشد. پاسپورت کشور ترکیه رتبه 36 جهانی را دارد و با دریافت پاسپورت این کشور امکان سفر بدون نیاز به ویزا به 71 کشور جهان را خواهید داشت. همچنین به همین نسبت با داشتن پاسپورت ترکیه، شهروندان این کشور باید برای ورود به 38 کشور دنیا ویزا دریافت کنند.

برخی افراد علاوه بر پاسپورت سرزمین مادری خود، برای دریافت پاسپورت کشور دیگر را اقدام می‌کنند که با داشتن این پاسپورت به راحتی می‌توانند به کشورهای دیگر تردد داشته باشند. در حال حاضر اعتبار پاسپورت بین‌المللی ایران به دلیل مسائل سیاسی اعتبار چندانی ندارد به همین دلیل داشتن پاسپورت کشور دیگر کزینه مناسبی برای رهایی از وضعیت و محدودیت‌های موجود می‌باشد. هم‌اکنون اخذ پاسپورت ترکیه و دریافت تابعیت این کشور بهترین گزینه برای ایرانیان است.

اعتبار پاسپورت ترکیه

اعتبار پاسپورتهمانطور که ذکر شد اعتبار پاسپورت کشور ترکیه رتبه 36 جهانی را به خود اختصاص داده است و اعتبار پاسپورت ایران در رتبه 85 دنیا قرار دارد. با داشتن پاسپورت ترکیه و بدون نیاز به ویزا به راحتی می‌توانید به سایر کشورها سفر نمایید که برای این کار گرفتن ویزای فرودگاهی کفایت می‌کند. بنابراین اگر بخواهید ویزای کشورهای معتیر نظیر ویزای کانادا، ویزای آمریکا و ویزای شینگن را دریافت کنید با داشتن پاسپورت ترکیه شانس شما برای اخذ ویزا بالا خواهد بود.

در حالیکه در شرایط کنونی اخذ این ویزاها با پاسپورت ایرانی کار راحتی نبوده  به این صورت که درخواست بسیاری از شهروندان ایرانی برای این ویزاها ریجکت شده است. نکته دیگری که قدرت ویزای ترکیه را بالا می‌برد این می‌باشد که احتمال پیوستن این کشور به اتحادیه اروپا در آینده‌ای نزدیک است.

دریافت پاسپورت ترکیه

دریافت پاسپورت

برای دریافت پاسپورت ترکیه روش‌های متعددی وجود دارد که شما براساس شرایط خود می‌توانید یکی ‌از این ‌روش را انتخاب کنید. طبق قوانین ترکیه با داشتن ویزای تحصیلی و یا کاری می‌توانید با 5 سال زندگی در این کشور، تابعیت ترکیه را دریافت نمایید که یکی از مزیت آن دریافت پاسپورت ترکیه است.

برای افرادی که قصد زندگی در این کشور را ندارند و فقط می‌خواهند پاسپورت این کشور را داشته باشند ما روش‌های آسانی را برای اخذ این پاسپورت به شما ارائه می‌دهیم.

دریافت پاسپورت ترکیه از طریق خرید ملک

از محبوب‌ترین و عمده‌ترین روش‌های دریافت پاسپورت ترکیه خرید ملک در این کشور می‌باشد و با این روش شهروندان خارجی با خرید ملک می‌توانند شهروندی این کشور را به دست آورند.دریافت شهروندی ترکیه از راه خرید ملک سرایطی ررا در بر دارد که در ادامه به شرح آن‌ها نیز می‌پردازیم. قیمت ملک خریداری شده مهم‌ترین موضوع در این زمینه می‌باشد به این صورت که قیمت ملک خریداری شده شما حداقل باید 250 هزار دلار آمریکا باشد تا امکان دریافت شهروندی این  کشور را بتوانید به دست آورید.دقت داشته باشید ملک خریداری شما جهت دریافت پاسپورت ترکیه تا سه سال اجازه فروش نخواهد داشت. همچنین با خرید ملک در ترکیه می‌توانید حق شهروندی و پاسپورت ترکیه را برای اعضای خانواده خود فذاهم نمایید.

با خرید ملک در ترکیه امکان گرفتن حق شهروندی و پاسپورت ترکیه را برای اعضای خانواده خود نیز خواهید داشت.

مراحل اخذ پاسپورت ترکیه از طریق خرید ملک

همنطور که اشاره شد برای خرید ملک در ترکیه جهت درافت حق شهروندی اقدامات زیر باید صورت پذیرد:

1. انتخاب ملک مناسب

اولین معیار برای خرید ملک در ترکیه قیمت آن می‌باشد و ملک شما حداقل باید 25 هزار دلار ارزش داشته باشید. معیار بعدی انتخاب شهر و منطقه برای خرید ملک است، بنابراین اگر قصد اجاره دادن ملک خود را دارید باید منطقه‌ای را برای خرید ملک انتخاب کنید که احتمال اجاره رفتن آن زیاد باشد. انتخاب ملک در ترکیه از طریق سایت‌های خرید و فروش ملک و یا به صورت حضوری انجام می‌پذیرد.

2. انجام معامله

مرحله بعد از انتخاب ملک، انجام معامله وبستن قرارداد با صاحب ملک می‌باشد برای این کار بهتر است از یک وکیل کمک بگیرید. با گرفتن استعلام از اداره ملک ترکیه می‌توانید وضعیت ملک را از لحاظ مالکیت و قانونی بودن و … مورد بررسی قرار دهید.

3. درخواست شهروندی ترکیه

درخواست حق شهروندی  ترکیه بعد از اتمام مراحل قانونی خرید ملک در این کشور انجام می‌شود. برای این کار ملزم به مراجعه به اداره ثبت املاک این کشور هستید، این اداره معمولا در کمتر از یک هفته همه مدارک و اسناد شما را مورد بررسی قرار می‌دهد و در صورت نبودن مشکل قانونی، تاییدیه حق شهروندی برای شما صادر می‌کند.

4. درخواست اقامت ترکیه

برای درخواست اقامت ترکیه می‌بایست تمامی مراحل قبل را طی کرده باشید و با گرفتن حق شهروندی ترکیه به اداره مهاجرت این کشور رفته و تاییدیه خود را ارائه نمایید. بعد از انجام بررسی لازم این اداره مجوز اقامت را برای شما صادر خواهد کرد.

5. نهایی سازی درخواست

برای نهایی سازی درخواست خود با در دست داشتن تاییدیه شهروندی و مجوز اقامت به اداره جمعیت ترکیه مراجعه کرده و بر اساس دستورالعمل‌های لازم این اداره، به درخواست خود اقدام کنید. حق شهروندی ترکیه در کمتر از 30 روز بعد از اتمام بررسی نهایی به شخص اعطا خواهد شد.

درخواست پاسپورت

دریافت پاسپورت ترکیه از طریق ازدواج

برای گرفتن پاسپورت ترکیه، طبق قوانین ترکیه می‌توانید با یک شهروند این کشور ازدواج کرده و با گذشت 3 سال از زمان ازدواج امکان دریافت تابعیت ترکیه را داشته باشید. در ابتدا اقامت یک‌ساله به شما داده خواهد شد که در صورت اقامت بیشتر در این کشور امکان تمدید وجود دارد. با گذشت 3 سال از ازدواج شما، می‌توانید با ارائه مدارک مربوط به ازدواج برای دریافت حق شهروندی درخواست دهید.

دریافت پاسپورت ترکیه از طریق سرمایه‌گذاری

سرمایه‌گذاری در شرکت‌های ترکیه یکی دیگر ار روش‌های اخذ شهروندی این کشور است. شما می‌توانید با وارد کردن حداقل 500 هزار دلار در یک شرکت ترکیه سرمایه‌گذاری را شروع کنید و یا به همین میزان به خرید سهام این نوع شرکت‌ها اقدام کرده و پاسپورت ترکیه را دریافت نمایید. طرح سرمایه‌گذاری شما باید حداقل به مدت 3 سال در شرکت موردنظر باقی بماند.

دریافت پاسپورت ترکیه از طریق کارآفرینی

با راه اندازی یک کسب و کار در ترکیه می‌توانید حق شهروندی این کشور را دریافت نمایید. فعالیت کاری شما باید به گونه‌ای باشد که حداقل 50 شهروند این کشور در این کسب و کار مشول باشد تا با این شرایط موفق به اخذ شهروندی این کشور شوید. دریافت شهروندی از این طریق مزیت عمده‌ای که دارد؛ مسائل مربوط به مالیات و حقوق کارکنان می‌باشد، به این صورت که زیاد مورد توجه نسبت به سایر کشورها نبوده است.

دریافت پاسپورت ترکیه از طریق سپرده بانکی

با داشتن سپرده و سرمایه در بانک‌های این کشور نیز می‌توانید شهروندی ترکیه را دریافت نمایید. و با افتتاح حساب بانکی در ترکیه ضمن سرمایه‌کذاری و اخذ پاسپورت این کشور می‌توانید به سیستم بانکداری جهانی متصل شده و از مستر کارت و یا ویزا کارت نیز استفاده نمایید. در حال حاضر زراعت بانک ترکیه و دیگر بانک‌های این کشور حدمات مربوط به افتتاح حساب را برای شهروندان ایرانی می‌دهند.

توجه داشته باشید که سپرده‌های بانکی شما در ترکیه باید حداقل 500 هزار دلار برای اخذ شهروندی این کشور باشد.

شهروندی ترکیه

بهترین روش اخذ پاسپورت ترکیه کدام است؟

با توجه به روش‌هایی که برای دریافت حق شهروندی ترکیه اشاره کردیم می‌توان گفت هر کدام از این رو‌ش‌ها مزایای خاص خودش را دارد و افراد بنابر هدف خود یکی از آن‌ها را انتخاب می‌کنند. اما در بین این روش‌ها خرید ملک بهترین و مناسب‌ترین  گزینه برای دریافت پاسپورت ترکیه به شمار می‌رود، در زیر به  مهم‌ترین مزایای خرید ملک در ترکیه اشاره می‌کنیم:

  • کم‌هرینه ترین روش بین تمامی روش‌های سرمایه‌گذاری ترکیه
  • امکان اقامت در ملک شخصی در زمان سفر به ترکیه
  • امکان اجاره دادن ملک
  • فرآیند سریع و بدون مشکل برای دریافت شهروندی و پاسپورت
  • وضعیت مطلوب بخش املاک ترکیه
  • امکان خرید چند ملک به ارزش 250 هزار دلار

خرید ملک در ترکیه کم ریسک‌ترین سرمایه‌گذاری با توجه به شرایط اقتصادی کنونی در ایران می‌باشد و یک شخص ایزانی می‌تواند وارد یک نظام اقتصادی باثبات در کشور ترکیه شود. همچنین توریستی بودن ترکیه و ورود دانشجویان بین‌المللی در سالهای اخیر، اجاره ملک در این کشور را راحت‌تر کرده است. به طورکلی می‌توان گفت خرید ملک در ترکیه بهترین راه سرمایه‌گذاری برای دریافت حق شهروندی و پاسپورت ترکیه محسوب می‌شود.

برچسب‌ها: بدون برچسب

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند