اگر قصد مهاجرت به کشور ترکیه را دارید، بهتر است بدانید باز کردن حساب در این کشور به این راحتی‌ها نیست. بنابر قوانین سفت و سخت ترکیه که این روزها برای مهاجران اعمال می‌کند، افتتاح حساب کار آسانی نخواهد بود. در این صورت جا به جایی پول، خرید اینترنتی و برداشت پول از دستگاه ATM ممکن است برای شما راحت نباشد. اما نگران نباشید، دولت ترکیه خدمات برخی بانک‌ها را برای ایرانیان هموار کرده است. بنابراین با افتتاح حساب در بهترین بانک‌های ترکیه می‌توانید از مزایا و خدمات آن‌ها برخوردار شوید که در ادامه به معرفی دو مورد از بهترین بانک‌های ترکیه برای ایرانیان خواهیم پرداخت.

کشور ترکیه با رشد اقتصادی و از طریق صنعت توریست توانسته خود را به اهداف بلند مدت و پیشرفت‌های شگرفی برساند. در این راستا بانکداری ترکیه رونق یافته و شعبه‌های زیادی ساخته شده است. در این میان دو بانک زراعت و ایش جزء بهترین بانک‌های ترکیه هستند که برای ایرانیان خدمات سودمندی ارائه می‌دهند و شما به عنوان یک ایرانی می‌توانید از تمامی سرویس‌های آن بهره‌مند شوید.

بهترین بانک‎های ترکیه برای ایرانیان

زراعت بانک ترکیه

زراعت بانک از قدیمی‌ترین بانک‌های ترکیه است که از قرن نوزدهم میلادی تا کنون به فعالیت خود ادامه داده است. از نام این بانک مشخص است که با هدف کمک به بخش کشاورزی ترکیه و حمایت از کشاورزان به وجود آمده است. از آنجا که کشاورزان با مشکلات مالی مواجه بوده‌اند و گرفتن وام با بهره بالا از افراد حقیقی باعث ضعیف‌تر شدن این قشر از جامعه می‌شد، مسئولان وقت این کشور با تدبیر این که یک صندوق سرمایه ایجاد کنند، توانستند از کشاورزان حمایت مالی کنند. در نتیجه همین اقدام پایه و شکل‌گیری زراعت بانک ترکیه شد و در نهایت این بانک در سال 1888 میلادی، فعالیت خود را به طور رسمی آغاز کرد.

امروزه زراعت بانک به طور چشمگیری توسعه یافته و جزء بهترین بانک‌‌های ترکیه به شمار می‌آید و در حوزه کشاورزی ترکیه اقدامات موثری انجام داده و در پیشرفت این بخش نقش مهمی داشته است. در حال حاضر زراعت بانک ترکیه علاوه بر تعداد زیاد شعب داخلی، شعبه‌هایی در خارج کشور دایر کرده است. از جمله کشورهایی که دارای شعبات زراعت بانک ترکیه هستند عبارتند از: عراق، عربستان، قبرس، انگلستان و یونان.

زراعت بانک ترکیه بهترین بانک ترکیه

خدمات زراعت بانک ترکیه

زراعت بانک به ارائه خدمات متنوع و موردنیاز مشتریان می‌پردازد که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • انتقال ارز خارجی SWIFT
 • تبدیل ارز پویا DCC
 • ارائه انواع مختلف وام به مشتریان
 • انتقال سریع و ایمن پول در تمام دنیا

با استفاده از چنین خدماتی می‌توانید امور بانکی مختلفی از جمله انتقال ارز خارجی را از طریق شعب گوناگون این بانک به صورت تضمین‌شده انجام دهید. همچنین می‌توانید پول خود را در کمترین زمان ممکن به صورت ایمن در سرتاسر دنیا انتقال دهید. یکی از خدمات ویژه و جالب توجه زراعت بانک ترکیه مربوط به تبدیل ارز پویا می‌باشد که از طریق آن خواهید توانست، تا در هر جای دنیا با استفاده از کارت بانکی خود یک مبلغ مشخص را به ارز محلی خود پرداخت نمایید. اگرچه زراعت بانک ترکیه روی بخش کشاورزی تمرکز زیادی داشته اما این بانک برای اهداف مختلف از جمله خرید املاک و مستغلات، خرید ماشین، تحصیل و… نیز وام‌هایی را در نظر گرفته است.

مزایای افتتاح حساب در زراعت بانک ترکیه

مزایای افتتاح حساب در زراعت بانک ترکیه

با افتتاح حساب در زراعت بانک ترکیه می‌توانید از مزایای مختلفی که ارائه می‌دهد بهره‌مند شوید. امکان دریافت وجه از کشورهای دیگر به صورت مستقیم از مهم‌ترین مزیت افتتاح حساب در زراعت بانک می‌‌باشد. همچنین امکان انتقال ارز موردنظر از ترکیه به سایر کشورها و برعکس از طریق سوئیفت برای شما وجود دارد. در صورت افتتاج حساب در بانک‌‌های ترکیه می‌توانید ویزا کارت و یا مستر کارت این بانک‌‌ها را دریافت کنید و از مزایای بسیار زیادی که این کارت‌های برای دارندگان خود دارند، برخوردار شوید.

با داشتن حساب در زراعت بانک می‌توانید تمامی امور مربوط به حساب بانکی خود را از طریق سیستم بانکداری اینترنتی مدیریت نمایید. از دیگر مزایای افتتاح حساب در زراعت بانک ترکیه می‌‌توان به امکان خرید اینترنتی در داخل یا خارج کشور ترکیه نیز اشاره کرد. همچنین می‌توانید یک حساب سپرده در این بانک باز کرده و سود بانکی دریافت کنید، در صورت انتقال مبلغ مشخصی پول در فاصله زمانی کوتاه به نقطه‌ای دیگر از جهان نیز توسط زراعت بانک ترکیه برای شما امکانپذیر می‌‌باشد.

ایش بانک ترکیه

ایش بانک ترکیه اولین بانک ملی ترکیه است که در سال 1924 میلادی به دستور آتاتورک آغاز به کار کرد. این بانک به منظور حل مشکلات موجود در سیستم اقتصادی و اجتماعی دولت ترکیه فعالیت خود را شروع نمود. این مشکلات از دلایل اصلی تاسیس یک سیستم بانکی جدید خبر می‌داد که قادر به تامین بودجه به منظور پشتیبانی از فعالیت‌های اقتصادی و همچنین مدیریت وجوه انباشته باشد.

در کنار این موارد، ایجاد انگیزه برای سپرده‌گذاری مردم در بانک‌ها منجر به تاسیس ایش بانک شد. با وجود اینکه ایش بانک ترکیه  فعالیت خود را در اوج فشارهای اقتصادی شروع کرد اما توانست به مرور تبدیل به بانکی مطرح در سطح کشور ترکیه شود و در پیشرفت و توسعه این کشور نقش تاثیر گذاری داشته باشد.

ایش بانک ترکیه بهترین بانک ترکیه

خدمات ایش بانک ترکیه

این بانک تاکنون توانسته پیشگام بسیاری از خدمات بانکی باشد که از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • آغاز بانکداری الکترونیکی در کشور ترکیه
 • معرفی دستگاه‌های خودپرداز
 • صندوق سرمایه‌گذاری مشترک
 • خدمات بانکداری اینترنتی از سال ۱۹۹۷
 • استفاده از چک در تراکنش‌های روزانه
 • استقرار دستگاه‌های Netmatik به منظور بهبود بانکداری آنلاین
 • معرفی تلفن‌بانک

علاوه بر موارد ذکر شده باید به شعبه‌های خارجی ایش بانک که در کشورهای مختلفی از جمله عراق، مصر، بحرین، چین، قبرس و انگلستان فعالیت می‌کنند، نیز اشاره داشته باشیم. بنابراین می‌‌توان گفت ایش‌ بانک ترکیه موفق به گسترش شبکه خود در سطح بین‌المللی شده که این موضوع نشان‌دهنده اعتبار این بانک می‌باشد. از مهم‌ترین خدمات ایش بانک می‌توان به ارائه انواع وام به متقاضیان از وام خرید ماشین، زمین و خانه گرفته تا وام دانشجویی و وام‌های راه‌اندازی کسب ‌و ‌کار اشاره کرد.

ضمن این که ایش بانک در حوزه صادرات و واردات نیز خدمات مالی مناسبی را ارائه می‌‌دهد. علاوه بر وام، انتقال پول و اتصال به سوئیفت از دیگر خدمات ایش بانک محسوب می‌شود. مشتریان این بانک می‌توانند با باز کردن یک حساب سپرده امن، سود بانکی نیز دریافت کنند. به طور کلی خدمات ایش بانک ترکیه، با تکنولوژی روز دنیا همگام بوده و در زمینه خدمات بانکداری اینترنتی پیشرو می‌باشد.

خدمات ایش بانک بهترین بانک ترکیه

مزایای افتتاح حساب در ایش بانک ترکیه

افتتاح حساب در ایش بانک به عنوان یک بانک معتبر و شناخته‌شده در ترکیه مزایای متعددی را در پی خواهد داشت. از جمله این مزایا می‌توان به صدور ویزاکارت یا مسترکارت به اسم شخص متقاضی اشاره کرد. با افتتاح حساب در ایش بانک امکان انتقال ارز و پول به سایر نقاط جهان برای شما وجود خواهد داشت. همچنین می‌‌توانید در هنگام سفر به یک کشور خارجی از چک‌های مسافرتی این بانک نیز استفاده نمایید. در صورت اقامت در کشور ترکیه می‌توانید از خدمات دیگری مانند واریز حقوق ماهانه و صندوق امانات بانک نیز برخوردار شوید و در صورت عدم اقامت در این کشور نیز می‌توانید به کمک اینترنت بانک تمامی امور حساب بانکی خود را مدیریت نمایید.

با توجه به مطالب بالا، اگر چه در هر دو بانک زراعت و ایش بانک امکان افتتاح حساب برای شهروندان ایرانی فراهم است اما با توجه به شرایط موجود، افتتاح حساب در زراعت بانک ترکیه گزینه منطقی‌تری به نظر می‌رسد. زراعت بانک ترکیه تا به الان در ارائه خدمات به ایرانیان پیشگام بوده و شهروندان ایرانی از افتتاح حساب در این بانک تجربه خوبی داشته‌اند. علاوه بر خدمات مناسب و کامل زراعت بانک در کنار شرایط مناسب برای افتتاح حساب و سرمایه‌گذاری بهتر، تا به حال گزارشی از مسدودشدن حساب بانکی ایرانیان از طرف زراعت بانک دیده نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست