هزینه دریافت ویرای تحصیلی روسیه

بهترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی ایرانیان

برای انتخاب یک کشور مناسب برای تحصیل که بتواند تمام فاکتورهای ایده‌ال از جمله تشابه فرهنگی، هزینه‌های تحصیلی مناسب، فرصت‌های شغلی مناسب، دریافت بورسیه و کمک هزینه‌های تحصیلی و امکان اخذ ویزای همراه و … را داشته باشد نیازمند تحقیق و مطالعات بیشتری می‌باشد.

تحصیل در خارج از کشور یک راه عالی برای اضافه‌کردن مهارت‌های علمی و ارزیابی استعدادهای خویش می‌باشد. به طوریی که اغلب شرکت‌های مهم ترجیح می‌دهند از یک دانشگاه معتبر بین‌المللی نیرو استخدام کنند، از این رو تحصیل در کشورهایی که در کنار دوره‌های عملی خود دوره‌های تئوری نیز دارند گرینه‌های بهتری محسوب خواهند شد.

به طور کلی عوامل زیادی وجود دارند که دانشجویان را به تحصیل در خارج از کشور ترغیب می‌کنند که اصلی‌ترین آن آموزش کیفیت و تمرکز بر تحقیق و یا اعتبار مدرک تحصیلی می‌باشد. با این حال پیش از اینکه کشوری را برای مهاجرت تحصلی خود استفاده کنید پیشنهاد می‌کنیم با مطالعه این مقاله و تجزیه و تحلیل عوامل تاثیر گذار، انتخاب درستی در این خصوص داشته باشید.

معرفی بهترین کشورها برای تحصیل ایرانیان

در ابتدا بهتر است بگوییم ایالت متحده آمریکا با داشتن دانشگاه‌های مختلف و آموزش‌های مبتنی بر تحقیق به عنوان یک نظام آموزش عالی شناخته شده است. همچنین تمرکز بر نوآوری آن را به گزینه مناسب برای تحصیل و کار در خارج از کشور تبدیل کرده است. علاوه بر این این کشور دارای استانداردهای زندگی فراوانی است که سالانه دانشجویان بین‌المللی زیادی را به سوی خود جذب می‌نماید.

کشور انگلستان نیز با داشتن موسسات معتبر در جهان نظیر کمبریج و آکسفورد و زندگی باکیفیت بالا یکی از بهنرین مقاصد تحصیلی در خارج از کشور برای دانشجویان خارجی از جمله دانشجویان ایرانی محسوب می‌شود. ناگفته نماند که دانشگاه‌های معتبر انگلستان دارای بیشترین فارغ‌التحصیلان کار در جهان هستند.

امروزه تحصیل در کشور کانادا نیز مقصد ترجیحی جامعه دانشجویان بین‌المللی قرار گرفته است. جدا از این کشورها، وقتی صحبت از سیستم آموزشی می‌شود، آلمان و استرالیا نیز جزء مقاصد برتر به شمار می‌روند. کشور آلمان با داشتن دانشگاه‌های پیشرفته و تقریباً با هیچ هزینه تحصیل از دیگر کشورهای پرطرفدار برای مهاجرت دانشجویان بین‌المللی می‌باشد. همچنین دانشگاه‌های استرالیا با قرار گرفتن در بین 35 دانشگاه‌های برتر دنیا، مقصد جذابی برای دانشجویان بین‌المللی به ویزه ایرانیان محسوب می‌شود.

معرفی بهترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی

بهترین کشورها برای تحصیل ایرانیان براساس بودجه

از عوامل مهم در انتخاب کشور برای ادامه تحصیل، میزان بودجه تحصیلی می‌باشد. تحصیل در آلمان اولویت اصلی دانشجویانی می‌باشد که دارای محدودیت‌های بودجه هستند. البته کشورهای دیگری هم وجود دارند که امکان تحصیل رایگان و یا ارزان را به دانشجویان ارائه می‌دهند، از جمله این کشورها عبارتند از: لهستان، مجارستان و ایتالیا در اروپا و کشورهای ترکیه ، روسیه، چین، نروژ، فرانسه، اتریش

نروژ با زبان انگلیسی توانسته به عنوان یکی از محورهای تدریس و شیوه زندگی با کیفیفت بالا در مقاطع تکمیلی به عنوان مقصد برتر برای پیگیری تحصیلات تکمیلی باشد. چنانچه شما فارغ‌التحصیل دانشگاه‌های دولتی با معدل الف باشید می‌توانید با پرداخت حدود 15 هزار یورو در سال زندگی در کشور نروژ زندگی راحت‌تری داشته باشید.

کشور لهستان نیز یکی از مقرون به صرفه‌ترین مقصد اروپا برای تحصیل در خارج از کشور می‌باشد. چنانچه دانشجویان به زبان لهستانی مسلط باشند، می‌توانند از تحصیلات عالی رایگان در این کشور بهره‌مند شوند. هزینه دوره‌های زبان انگلیسی در این کشور تقریباً حدود 2400 تا 5000 یورو در سال می‌باشد و هزینه‌های زندگی نیز نسبتاً پایین بوده و تقریبآً به 7500 یورو در سال می‌رسد.

بهترین کشورها برای تحصیل ایرانیان براساس فرهنگ و تمدن

مهم‌ترین مسئله‌ای که ذهن اکثر دانشجویان خارجی را به خود درگیر می‌کند، موضوع تغییر مکان است، آن‌ها نگران این هستند که آیا می‌توانند محیط اطراف، فرهنگ؛ سنت و آداب و رسوم متفاوت را بپذیرند. اگرچه باید سعی کنند به فرهنگ آن‌ها عادت کنند اما مطابقت دادن خود با فرهنگ یک کشور خارجی کمی دشوار است.

در این خصوص می‌توان گفت که کشورهایی مانند ایالت متحده آمریکا یا کانادا که سرزمین مهاجران است به عنوان دوست برای افراد خارجی شناخته می‌شوند. در این کشورها به دلیل وجود جوامع مختلف از سراسر دنیا، نمی‌توان احساس تنهایی کرد. از طرفی با توجه به اقتصاد عظیم این کشورها دانشجویان پس از پایان تحصیلات خود می‌توانند از فرصت‌های شغلی بسیاری برخوردار شوند.

کشورهایی مانند استرالیا ، انگلستان و نیوزلند دارای فرهنگ های قومی مشابهی بوده و مجموعه‌ای از فرصت‌های تحصیلی را ارائه می‌دهند. البته کشورهایی همچون انگلستان و استرالیا به دلیل وجود فرهنگ نژاد پرستی دلیل اصلی نگرانی دانشجویان خارجی می‌‌باشند.

کشورهای اروپایی نظیر آلمان و فرانسه با داشتن فرهنگی مهاجرپذیر شرایط مناسبی را برای دانشجویان بین‌المللی فراهم می‌کنند. این امر سبب مهاجرت دانشجویان ایرانی به این کشورها به ویزه در سالهای اخیر شده است.

آشنایی با فرهنگ و تمدن بهترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی

زندگی و شغل ایرانیان در خارج از کشور

دانشجویان بین‌المللی با تحصیل در خارج از کشور تجربه فراوانی در بسیاری از زمینه‌ها می‌توانند کسب کنند. همچنین دانشجویان به امید اینکه پس از فارغ‌التحصیلی شغل مناسبی پیدا کنند به خارج از کشور مهاجرت می‌کنند. برخی از کشورها با ایجاد تغییرات در سیاست مهاجرت خود و قوانین سختگیرانه برای افراد خارجی می‌خواهند دانشجویان واجد شرایط و متخصصان ماهر از فرصت‌های کاری پس از تحصیل بهره‌مند شوند.

کشورهایی مانند آلمان، ترکیه، مالزی و روسیه شرایط اقامت پس از تحصیل را برای دانشجویان بین‌المللی هموار می‌کنند. دانشجویان با مهاجرت به این کشورها می‌توانند با استفاده از تخصص و تجربیاتی که کسب کرده‌اند از شرایط اقامت بهره‌مند شوند.

به طور کلی امروزه گزینه‌های تحصیلی بسیاری برای دانشجویان خارجی وجود دارد. با وجود مقاصد تحصیلی محبوب در خارج از کشور رقابت بین دانشجویان زیاده میباشد به همین دلیل تصمیم‌گیری در این خصوص می‌تواند تا حدودی دشوار باشد. بنابراین جهت مشاوره و راهنمایی در این زمینه که کدام کشور برای تحصیل مناسب خواهد بود، کارشناسان متخصص گروه مهاجرتی سفیر اپلای آماده پاسخگویی می‌باشند.

 

برچسب‌ها: بدون برچسب

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند