تحصیل فیزیوتراپی در فنلاند

تحصیل فیزیوتراپی در فنلاند

کشور فنلاند با داشتن آب و هوای پاک و سالم و با بهره‌گیری از بهترین سیستم آموزش عالی در زمینه پزشکی و تخصص‌های پزشکی بهترین گزینه برای زندگی و تحصیل محسوب می‌شود. تحصیل در رشته فیزیوتراپی در فنلاند از جمله رشته‌های پرطرفدار برای دانشجویان بین‌المللی می‌باشد. همچنین تحصیل در رشته فیزیوتراپی در فنلاند از جمله برنامه‌های مبادلاتی می‌باشد که از سوی دانشکده‌های این کشور برای دانشجویان ارائه می‌شود. دوره فیزوتراپی در فنلاند شامل برنامه‌های نظری و بالینی بوده و ممکن است دانشجو بخشی از آن‌ها در خارج از کشور فنلاند بگذراند.برای فارغ‌التحصیلان رشته فیزیوتراپی در فنلاند هیچ گونه محدودیت شغلی وجود ندارد و آن‌ها به راحتی می‌توانند با مردمان این کشور ارتباط داشته و در راستای درمان بیماران تلاش نمایند. مقاله حاضر تمامی نکات و شرایط موردنیاز برای تحصیل فیزیوتراپی در کشور فنلاند را به تفصیل بیان کرده است، چنانچه قصد تحصیل در این رشته در کشور فنلاند را دارید با ما همراه باشید.

شرایط و نحوه اخذ پذیرش فیزیوتراپی در فنلاند

از مهم‌ترین شرایط تحصیل فیزیوتراپی در فنلاند و ورود به دانشگاه‌های این کشور، شرکت در آزمون ورودی است که هدف از برگزاری آن ارزیابی و سنجش میزان مهارت و تخصص داوطلبان می‌باشد. دانشجویان واجد شرایط و پذیرفته شده برای این رشته تحصیلی در فنلاند به راحتی می‌توانند وارد دانشگاه‌های این کشور شوند اما در برخی موارد ممکن است داوطلبان نمرات یکسان و برابری را اخذ نمایند در این صورت گزینش و انتخاب آن‌ها به روش‌های زیر انجام می‌پذیرد:

 • نمره آزمون ورودی داوطلب مدنظر خواهد بود به این صورت که دانشجو باید کلیه بخش‌های آژمون را با موفقیت پشت سر بگذارد و نمره 30 از 70 را حتما کسب نماید.
 • دوره‌ای که در انتخاب اول مندرج در فرم درخواست دانشجو قید شده است.
 • از طریق تکمیل ظرفیت گزینش داده می‌شوند.

از دیگر شرایط مهم جهت تحصیل فیزیوتراپی در فنلاند و کار در این زمینه، معادل‌سازی مدرک فیزیوتراپی در فنلاند می‌باشد. همچنین دولت فنلاند تمامی مدارک رشته فیزیوتراپی که از طریق دانشگاه‌های ایران به فارغ‌التحصیلان در کلیه مقاطع اراده می‌دهد را تایید می‎نماید. بر این اساس با در دست داشتن مدارک زیر جهت معادل‌سازی، می‌توانید به اداره معادل‌سازی مدارک پزشکی فنلاند مراجعه نمایید:

 • ارائه اصل مدرک تحصیلی ترجمه شده به صورت رسمی همراه با ریز نمرات (مدرک مذکور باید مورد تایید وزارت دادگستری و وزارت امور خارجه باشد)
 • اصل پروانه‌های اشتغال به کار مانند تاسیس و مسئول فنی به صورت ترجمه شده رسمی
 • ارائه مدرک زبان فنلاندی یا سوئدی سطح (B1 (lower intermediate
 • پرداخت مبلغ ثبت نام و تکمیل فرم های مربوطه

شرایط تحصیل فیزیوتراپی در فنلاند

نکات مربوط به معادل‌سازی رشته فیزیوتراپی در فنلاند

همانطور که در بخش قبلی اشاره بیان کردیم برای تحصیل فیزیوتراپی در فنلاند دانشجویان باید اقدام به معادل‌سازی مدرک فیزیوتراپی نمایند که لازمه آن ارائه اسناد و مدارکی است که به آن اشاره کردیم، اما در این زمینه نکاتی وجود دارد که رعایت آن از ضروریات معادل‌سازی این رشته تحصیلی می‌باشد، این نکات به شرح زیر می‌باشند:

 • بازه زمانی که برای معادل‌سازی مدرک تحصیلی فیزیوتراپی انجام می‌شود 4 ماه بوده و این امر بدون شرکت در آزمون کتبی و شفاهی انجام پذیر می‌باشد.
 • سطح B1 برای زبان سوئدی و یا فنلاندی، سطح پایینی به شمار می‌رود و اخذ مدرک آن نیز بسیار راحت می‌باشد بنابراین با شرکت در دوره‌های یادگیری زبان سوئدی که 6 ماهه است می‎توانید مدرک آن را دریافت نمایید. 

کارشناسی رشته فیزیوتراپی در فنلاند

 برای اخذ مدرک کارشناسی فیزیوتراپی در فنلاند 3 تا 4 سال زمان موردنیاز خواهد بود، داشتن مدرک کارشناسی فیزیوتراپی در فنلاند شانس شما را در یافتن فرصت‌های شغلی ایده‌ال بالا خواهد برد و همچنی دریافت درآمدهای بیشتری را در طول زندگی برای شما به ارمغان خواهد آورد. با تحصیل در دوره‌های فیزیوتراپی می‌توانید مهارت‌ها و تخصص‌های لازم جهت یاری رساندن به بیماران آسیب دیده که نیازمند توانبخشی هستند را به دست‌آورید.

 با دریافت مدرک تحصیلی بسیاری از فیزیوتراپ‌ها می‌توانند در مراکز پزشکی و درمانی از جمله بیمارستان‌ها و کلینیک‌های خصوصی مشغول به فعالیت باشند. قابل ذکر است که محققان و پژوهشگران عالی رتبه به آموزش دوره‌های عالی در دانشگاه‌ها و دانشکده‌های عملی در فنلاند می‌پردازند.

میزان درآمد شاغلین رشته فیزیوتراپی در فنلاند

میزان درآمد فیزیوتراپیست‌ها به میزان تجربه آن‌ها بستگی دارد به این صورت که هر چقدر تجربه کاری وی بیشنر باشد حقوق و دستمزد دریافتی وی نیز بیشتر خواهد شد. به عنوان مثال در کشور فنلاند اگر فیزیوتراپیستی که تجربه کاری وی بین 1 تا 3 سال است، به طور تقریبی می‌توان گفت درآمد 40.100 یورو را خواهد داشت. اما چنانچه فیزیوتراپیستی بیش از 8 سال تجربه و تخصص داشته باشد طبیعتاً درآمد بالایی را درافت می‌نماید که معادل 70.277 یورو خواهد بود. می‌توان گفت یک فیزیوتراپیست در فنلاند برای هر ساعت کار می‌تواند مبلغی معادل 27 یورو درامد داشته باشد. بنابراین در کشور فنلاند حفوق و دستمز رشته فیزیوتراپی می‌تواند ایده‌آل باشد.

میزان درآمد فیزیوتراپ‌ها

دوره‌های رشته فیزیوتراپی در فنلاند

 تحصیلات نخصصی در فیزیوتراپی در برگیرنده مطالعات نظری و آموزش‌های عملی در زمینه فیزیوتراپی می‌باشد. در این میان برای دانشجویان رشته فیزیوتراپی دوره‌هایی ارائه می‌گردند که در گروه‌های چندگانه تخصصی بوده که همراه با تبادل اطلاعات با سایر دانشجویان رشته‌های مختلف می‌باشد. برای پذیرش در ترم پاییزه دانشجویان باید درخواست پذیرش خود را بیش از تاریخ 15 می ارسال نمایند و  همچنین تا قبل از 15 نوامبر جهت ثبت‌نام در ترم بهاره نیز درخواست خود را ارائه دهند.

مهاجرت به فنلاند

برای هریک از شهروندان اروپایی و غیراروپایی شرایط مهاجرت به فنلاند دارای تفاوت‎‌های می‌باشد به این معنی که اسناد و مدارک ارائه شده با یکدیگر متفاوت خواهند بود، چنانچه قصد مهاجرت به فنلاند را دارید و جزء شهروندان غیراروپایی هستید باید مدارک زیر را آماده نمایید:

 •  گذرنامه دارای مدت اعتبار
 • سند اجازه اقامت
 • گواهی اثبات اشتغال به کار در فنلاند شامل قرارداد همکاری فی مابین متقاضی و کارفرمای فنلاندی
 • گواهی اثبات تحصیل در فنلاند شامل نامه پذیرش تحصیلی از مرکز آموزشی یا دانشگاه فنلاندی
 • مدارک هویتی همسر و فرزندان مانند شناسنامه و سند ازدواج (در صورت تاهل) را به سفارت تسلیم نمایید.

اگر جزء شهروندان اروپایی هستید به ارائه سند اجازه اقامت در فنلاند نیازی نخواهید بود، اما چنانچه نام فرد خارجی در اداره مهاجرت و جمعیت فنلاند به ثبت رسده باشد و اجازه اقامت وی صادر گردیده باشد، یک کد هویتی یا کد شناسایی برای وی تعیین می‌گردد. ناگفته نماند که این کد از سوی دفتر ثبت محلی یا اداره امور مالیاتی (در صورت داشتن الزامات مالیاتی) نیز صادر می‌گردد.

برچسب‌ها: بدون برچسب

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند