شرایط تحصیل داروسازی در اسپانیا

تحصیل داروسازی در فنلاند

تحصیل داروسازی در فنلاند گزینه مناسبی برای علاقه‌مندان رشته داروسازی می‌باشد. سالانه دانشجویان زیادی از سراسر دنیا برای تحصیل این رشته در دانشگاه‌های فنلاند وارد این کشور اروپایی می‌شوند. تحصیل داروسازی در فنلاند نیازمند متحمل شدن هزینه‌های زیادی است و افراد باید توان مالی کافی داشته باشند، ورود به دانشگاه‌های دولتی این کشور کار ساده‌ای نمی‌باشد اما هزینه تحصیل در دانشگاه‌های دولتی فنلاند بسار کم است و دانشجویان به راحتی قادر به پرداخت مخارج خود می‌باشند. توجه داشته باشید که دانشجویان داروسازی در فنلاند همانند دانشجویان سایر کشورها می‎توانند یه طور پاره‌وقت مشغول به کار شوند و بخشی از هزینه‌های خود را از این راه تامین نمایند.

تحصیل داروسازی در فنلاند دارای شرایط و مراحلی است که نیازمند آگاهی بیشتر می‌باشد. گروه مهاجرتی سفیر اپلای در این زمینه راهنمای خوبی برای علاقه‌مندان خواهد بود، با ما همراه باشید.

 شرایط و نحوه اخذ پذیرش جهت تحصیل داروسازی در فنلاند

برای اینکه بتوانید در رشته داروسازی در قنلاند فارغ‌التحصیل شوید، حداکثر باید 5 سال در دانشگاه‌های این کشور تحصیل کرده باشید. برای تحصیل دوره کارشناسی داروسازی در فنلاند سه سال زمان نیاز دارید، و دوره کارشناسی‌ارشد داروسازی در این کشور 2 ساله می‌باشد، بنابراین همانطور که ذکر شدبعد از 5 سال دانشجویان می‌توانند مدرک تحصیلی داروسازی را کسب نمایند.

برای تحصیل داروسازی در فنلاند در دوره کارشناسی، ارائه مدرک دیپلم موردنیاز می‌باشد.، و برای ورود به مراکز آموزشی و دانشگاه‌های فنلاند می‌بایست نمرات بسیار بالایی داشته باشید. برای ورود باید در امتحان ورودی مرکز تحصیلی مورد نظر یا دانشگاه شرکت نمایید که این امتحان به زبان سوئدی و فنلاندی برگزار می‌شود. همچنین دروس ارائه شده در انواع رشته‌ها در دانشگاه‌های فنلاند نیز به زبان سوئدی و فنلاندی می‌باشد. بنابراین برای اینکه بخواهید در دانشگاه‌های فنلاند تحصیل کنید باید در کنار آزمون ورودی در آزمون زبان نیز شرکت کرده و یا مدرک موردنظر را ارائه دهید، در غیر اینصورت باید در دوره‌های یادگیری زبان‌های مربوطه شرکت نمایید.

دانشجویانی که فارغ‌التحصیل از رشته صنایع داروسازی هستند می‌توانند در زمینه‌های زیادی از جمله توسعه دارو، صنایع داروسازی بیمار محور و کارهای بیمارستانی مشغول به فعالیت باشند. دانشجویان رشته داروسازی در مواردی همچون شیمی داروها، چگونگی انفعالات داروها در بدن، چگونگی مکانیسم فعالیت، ساختار، کاربرد و استفاده‌ها از داروها برای بیماران و جامعه آموزش می‌بینند. علم داروسازی ترکیبی از علوم کاربردی، علوم سلامت و علوم اجتماعی می‌باشد و بخش داروسازی دانشگاه از سه دانشکده به شرح زیر تشکیل یافته است:

 1. بخش Pharmacology and Pharmacotherapy (داروشناسی و دارو درمانی)
 2. بخش Pharmaceutical Chemistry and Technology ( شیمی داروسازی و تکنولوژی)
 3. بخش Pharmaceutical Biosciences ( علوم زیست شناسی داروسازی )

همانطور که ذکر شد متخصصان داروسازی در طیف وسیعی از موقعیت‌های شغلی می‌توانند فعالیت نمایند. دانشکده داروسازی فنلاند علاوه بر ارائه دوره‌های کارشناسی و ارشد، پیشنهادهایی برای دکترای علوم داروسازی و مدرک دکترای فلسفه نیز ارائه می‌دهد. هدف از ارائه دوره‌های داروسازی در فنلاند، آموزش کارشناسان به منظور پژوهش در رشته داروسازی در زمینه مراقبت‌های بهداشتی و رشد سطح دانش موردنیاز و ارتقاء مهارت‌های فردی و تخصص‌های حرفه‌ای می‌باشد.

شرایط تحصیل داروسازی در فنلاند

شهریه و هزینه تحصیل داروسازی در فنلاند

چنانچه شهروند کشورهای عضو اتحادیه اروپا نباشید می‎بایست برای تحصیل داروسازی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی‌ارشد به ربان انگلیسی شهریه پرداخت کنید. اما اگر دارای شرایط لازم برای بورسیه شدن باشید می‌توانید جهت دریافت بورسیه تحصیلی در این کشور اقدام به درخواست نمایید. شهریه دانشگاه‌های داروسازی در فنلاند سالیانه در حدود 8 هزار تا 15 هزار یورو خواهد بود.

دانشجویان دانشگاه‌های فنلاند برای عضویت در اتحادیه دانشجویی باید حداکثر مبلغی بین 80 تا 100 یورو پرداخت کنند، توجه داشته باشید که اتحادیه دانشجویی مشابهی در دانشگاه‌های علوم کاربردی نیز وجود دارد که عضویت در آن‌ها اختیاری می‌باشد. پس از عضویت در اتحادیه دانشجویی، یک کارت دانشجویی به شما اعطا خواهد شد که با استفاده از آن می‌‌توانید در بسیاری از هزینه‌ها همچون رستوران‌ها، وسایل نقلیه عمومی و …. تخفیف دریافت کنید.

همچنین هرینه‌های زندگی یک دانشجو در فنلاند در ماه بین 700 تا 900 یورو خواهد بود که این هزینه‌ها عبارتند از : هزینه های غذا، مسکن، حمل و نقل، بیمه و غیره. البته مقدار این هزینه‌ها به عادات شخصی و سبک زتدگی دانشجو بستگی دارد و زندگی در شهرهای بزرگ عمدتا هزینه‌های بیشتری را در پی خواهد داشت.

دانشگاه‌‌های داروسازی معتبر مورد تایید وزارت بهداشت در فنلاند

دانشگاه هلسینکی University of Helsinki

این دانشگاه بزرگترین و قدیمی‌ترین موسسه آموزش علمی در فنلاند بوده و در پی ارائه راهکارهای جدید برای تفکر و توسعه جهانی می‌باشد. انجمن بین‌المللی این دانشگاه دارای 40 هزار دانشجو و محقق است، و در رتبه‌بندی دانشگاه‌های بین‌المللی رتبه بالای 100 را داراست.

دانشگاه اولو University of Oulu

دانشگاه اولو در شهر اولو واقع شده است و از بزرگترین دانشگاه‌های فنلاند بوده، و در تاریخ 8 ژوئیه 1958 تاسیس گردید. این دانشگاه حدود 16 هزار دانشجو و 3 هزار کارمند می‌باشد. و در رتبه‌بندی دانشگاهی در سطح بالای 400 در سراسر دنیا قرار گرفته است.

دانشگاه فنلاند شرقی University of Eastern Finland

این دانشگاه دارای یک دانشگاه در فنلاند و دو دانشگاه در  Joensuu و Kuopio می‌باشد که در سال 2010 با ادغام دو دانشگاه تشکیل شده است. دانشگاه فنلاند شرقی یک دانشگاه دولتی بوده که توسط هیئت مدیره، ریاست دانشگاه و دانشکده‌ها مدیریت می‌شود. رشته‌های ارائه شده در دانشکده‌های دانشگاه فنلاند شرقی عبارتند از: رشته علوم اجتماعی، رشته حقوق، رشته علوم سلامت، رشته الهیات، رشته روانشناسی، رشته پزشکی، رشته علوم طبیعی، رشته اقتصاد، رشته تجارت، رشته آموزش، رشته علوم انسانی، رشته دندانپزشکی، رشته داروسازی

دانشگاه تامپیر University of Tempere

این دانشگاه از محبوب‌ترین دانشگاه‌های غلوم کاربردی در فنلاند محسوب می‌شود. دانشگاه تامپیر از دانشگاه‌های چند رشته‌ای در فنلاند می‌‌باشد که تقریباً در کلیه زمینه‌های تحصیلی شناخته شده بین‌المللی برای دانشجویان فعالیت می‌کند.

دانشگاه تورکو University of Turku

این دانشگاه در جنوب‌غربی فنلاند واقع شده و در سال 1920 تاسیس گردیده است. دانشگاه تورکو دومین دانشگاه بزرگ فنلاند بوده که همانند دانشگاه هلسینکی با ثبت‌نام دانش‌آموزان مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. همچنین Rauma، Pori و Salo  ار دانشکده‌های دانشگاه تورکو می‌باشند

دانشگاههای داروسازی فنلاند

مدارک مورد نیاز برای تحصیل داروسازی در فنلاند

برای ورود به دانشگاه‌های فنلاند جهت تحصیل داروسازی ارائه مدارک زیر برای تکمیل پرونده شما ضروری می‌باشد:

 • کامل کردن فرم درخواست روادید تحصیلی و همچنین ورود به دانشگاه مورد نظر
 • گذرنامه ای با اعتبار بیش از 1 سال
 • 4 الی 6 عدد عکس برای گذرنامه
 • مدارکی که ثابت کند شما توان مالی کافی برای پرداخت تمامی مخارج دارید.
 • مشخص کردن محل سکونت
 • داشتن مدرک زبان مربوطه
 • پذیرفته شدن در دانشگاه
 • نداشتن سابقه جرم
 • ارائه آی دی کارت یا شناسنامه

برچسب‌ها: بدون برچسب

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند