تحصیل پزشکی در اسپانیا

تحصیل پرستاری در فنلاند

کشور فنلاند با در نظر گرفتن شرایط و کبفیت بالای سیستم آموزشی برای تحصیل انواع رشته‌ها از جمله تحصیل پرستاری برای دانشجویان بین‌المللی بهترین گزینه می‌باشد. با کسب پذیرش از دانشگاه‌ها و مراکز تحصیلی معتبر فنلاند می‌توانید به تحصیل در این کشور بپردازید. با آگاهی از زمان مشخص شده برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های فنلاند برای تحصیل پرستاری، اقدام نمایید. در این مقاله به تحصیل پرستاری و شرایط آن در فنلاند خواهیم پرداخت با ما همراه باشید.

شرایط تحصیل پرستاری در فنلاند

تحصیل پرستاری در فنلاند شرایط خاصی دارد و کلیه متقاضیان ادامه تحصیل در دانشگاه‌های فنلاند باید کاملا با این شرایط آشنایی داشته باشند. در دانشگاه‌های فنلاند رشته پرستاری با جدیدترین متدهای آموزشی برای دانشجویان علاقه‌مند ارائه می‌شود. دانشجویان خارجی می‌توانند با شرکت در دوره‌های پرستاری در دانشگاه‌های فنلاند به پرستاران حرفه‌ای تبدیل شوند.

برای تحصیل پرستاری در فنلاند ارائه مدرک زبان انگلیسی ضروری می‌باشد. و دانشجویان می‌بایست مدرک زبان آیلتس با نمره حداقل 6.5 را ارائه دهند، در غیر اینصورت دانشجویان بین‌المللی باید پیش از شروع دوره‌های تحصیلی خود در دوره‌ آموزش زبان شرکت کنند تا در کسب مجوز تحصیل پرستاری به زبان انگلیسی از دانشگاه‌های فنلاند موفق باشند. از مهم‌ترین شرایط تحصیل پرستاری در فنلاند ارائه مدرک دیپلم و پیش‌‌دانشگاهی با نمره معدل بالا می‌باشد. همچنین دانشجویان باید دارای سطح دانش و علمی بالایی در  زمینه‌های علوم و ریاضیات باشند.

در کشور فنلاند تحصیل پرستاری در دانشگاه‌های علوم کاربردی برای متقاضیان ارائه می‌گردد و پرستاران بهداشت عمومی و ماماها و پیراپزشکان نیز می‌توانند در دانشگاه‌های علوم کاربردی در رشته مورد نظر خود مشغول به تحصیل باشند. توجه داشته باشید که برای تکمیل مطالعات و تحصیلات پرستاری در فنلاند، دانشجویان باید موفق به کسب اعتبار 210 تا 270 شوند؛ چرا که سیستم آموزشی دانشگاه‌های فنلاند همانند برخی کشورهای دنیا طبق سیستم امتیازبندی ECTS می‌باشد.

همچنین برای تحصیل پرستاری در فنلاند، در دانشگاه‌های علوم کاربردی دانشجویان داخلی ملزم به پرداخت شهریه نمی‎باشند، اما باید هزینه‌های مسکن و وعده‌های غذایی خود و دیگر هزینه‌ها را بپردازند. البته دانشجویان خارجی می‌توانند از کمک‌ هزینه‌های تحصیلی در فنلاند بهره‌مند شوند و در صورت زندگی در فنلاند به طور دائم از طرف دولت فنلاند می‌توانند کمک مالی دریافت نمایند که این باعث پوشش دادن هزینه‌های تحصیل و زتدگی در فنلاند برای آنان خواهد بود.

شرایط تحصیل پرستاری در فنلاند

برنامه تحصیل پرستاری در فنلاند

بدون داشتن پرستار، از کیفیت سیستم‌های بهداشتی و درمانی به طور قابل توجهی کاستته می‌شود. سلامتی و کیفیت زندگی افراد و خانواده‌ها و جوامع از جمله مسائلی هستند که پرستاران در ارتقا آن تلاش می‌نمایند. پرستاران با کار کردن کنار پزشکان و متخصصان نیازهای بیماران و افراد را تامین کرده و مراقبت‌های لازم قبل از عمل، حین عمل و بعد از عمل را نیز انجام می‌دهند. دروس ارائه شده و یا محتوای درسی دانشجویان رشته پرستاری به دوره تحصیلی و برنامه تحصیلی آن‌ها بستگی دارد.

دانشجویان رشته پرستاری در انتخاب نوع برنامه تحصیلی در فنلاند حق انتخاب دارند، که با انتخاب هر دوره تحصیلی می‌توانند سطح دانش بنیادی پرستاری خود را افزایش دهند و از فرصت‌ها در ارتقا مهارت پرستاری به نحو احسن استفاده نمایند. آموزش‌های تئوری و عملی با کیفیت از برنامه‌های تحصیل پرستاری در دانشگاه‌های فنلاند می‌باشد. همچنین دانشجویان با اتمام تحصیل رشته پرستاری از دانشگاه‌های فنلاند به راحتی می‌توانند در بیمارستان‌ها و درمانگاه‌ها مشغول به کار شوند.

دوره‌های تحصیلی و آموزشی دانشجویان پرستاری در فنلاند شامل  سمینارها، سخنرانی‌ها، فعالیت‌های تحقیقیاتی و پژوهشی و کارآموزی می‌باشد که هر کدام باعث افزایش و ارتقاء مهارت‌های بالینی دانشجویان این رشته تحصیلی در فنلاند خواهد بود.

بازه زمانی و مطالعات پرستاری در فنلاند

دانشجویان و علاقه‌مندان رشته پرستاری در فنلاند، بعد از انتخاب برنامه و دوره تحصیلی می‌توانند انتخاب کنند که در چه زمینه‌ای از پرستاری تمایل به تحصیل دارند. اصلی‌ترین تخصص‌های رشته پرستاری شامل موارد زیر است:

  • تخصص در مراقبت های متمرکز
  • تخصص در بهداشت حرفه ای
  • تخصص در شرایط بهداشتی مزمن
  • تخصص در مراقبت های اورژانسی
  • تخصص در سلامت حاد روان

دانشجویان می‌توانند در زمان حضور در آموزش‌های عملی به عنوان یک پرستار در آن محیط مشغول به کار شوند و مهارت‌های خود را در این زمینه تقویت کرده و ارتقاء دهند. در این صورت دانشجویان ضمن قرار گرفتن در این شزایط  به راحتی می‌توانند انتخاب کنند که در کدام بخش از امور پرستاری تخصص دارند.

توجه داشته باشید که Bachelor، Master و PhD سه دوره اصلی رشته پرستاری بوده که دانشجویان می‌توانند در این سه دوره مشغول به تحصیل باشند. اولین دوره پرستاری حداقل سه سال زمان می‌برد تا تمام شود و دانشجویان با اخذ مدرک این دوره می‎توانند در دوره‌ کارشناسی‌ارشد به تحصیل بپردازند.

دوره کارشناسی‌ارشد پرستاری حداقل دو سال به طول می‎‌انجامد و دانشجویان برای کسب مدرک دکترا می‌بایست سه الی چهار سال مشغول به تحصیل باشند. بهتر است بدانید که تحصیل پرستاری در یکی از چهار زمینه اصلی پرستاری امکان‌پذیر خواهتد بود که این چهار زمینه عبارتند از: پرستاری بزرگسالان، پرستاری کودکان، پرستاری از معلولیت یادگیری و همچنین پرستاری از سلامت روان.

مطالعات تحصیل پرستاری

تحصیل در دانشگاه‌های پرستاری فنلاند

بیش از 300 هزار دانشجوی پرستاری در فنلاند مشغول به تحصیل می‌باشند که حدود 20 هزار نفر از آنان دانشجویان بین‌المللی هستند که در نمودار زیر تعداد دانشجویان بین‌المللی درسال‌های اخیر نمایش داده شده است:

همچنین دانشگاه‌های برتر فنلاند که ارائه دهنده رشته پرستاری هستند به قرار جدول زیر می‌باشند:

نام دانشگاه سال تاسیس
دانشگاه علوم کاربردی نوویا 2008
دانشگاه علوم کاربردی لورا 1992
دانشگاه علوم کاربردی متروپولیا 2007
دانشگاه فنلاند شرقی 2010
دانشگاه علوم کاربردی سنتریا 1995
دانشگاه علوم کاربردی آرکادا 1996

درآمد پرستاری در فنلاند

در کشور فنلاند، شغل پرستاری دارای جایگاه مناسبی می‌باشد و پرستاران در این کشور ماهانه به طور متوسط حدود 3984€ (یورو) دریافت می‌کنند. در فنلاند بالاترین سطح درآمدی پرستاران معادل 5641€ (یورو) و پایین‌ترین سطح درآمدی پرستاران حدود 2908€ (یورو) می‌باشد. البته  تا سال 2020 در کشور فنلاند روند درصدی افزایش درآمد پرستاران حدود چهار درصد افزایش داشته است.

شروع به کار پرستاران در فنلاند

همانطور که اشاره شد کار پرستاری در فنلاند پس از کسب مجوز VALVIRA امکان پذیر می‌باشد. آن‌ها با موفقیت معادلسازی شده است با ارائه مدرک زیر می‌توانند برای اخذ مجوز اقدام نمایند:

  • نامه معادلسازی مدرک
  • مهر مدرک تحصیلی توسط VALVIRA
  • گواهی طی کردن موفقیت آمیز دوره بالینی
  • مدرک زبان فنلاندی
  • تکمیل فرم تقاضا به زبان فنلاندی

همچنین پرستاران باید در طول مدتی که مشغول به کار هستند، در دوره‌های تکمیلی شرکت کنند که این دوره‌ها همانطور که ذکر شد عمدتاً در دانشگاه‌های علمی و کاربردی برگزار می‌شوند.

 

برچسب‌ها: بدون برچسب

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند