تحصیل رشته معماری در فنلاند

تحصیل رشته معماری در فنلاند

کشور فنلاند یا پنج میلیون نفر جمعیت در شمال قاره اروپا واقع شده است. کشور فنلاند در همسایگی روسیه و سوئد است و پنجمین کشور پهناور اروپا محسوب می‌شود. فنلاند به دلیل داشتن ثبات اقتصادی و سیاسی به مقصدی امن برای مهاجرت، زندگی و تحصیل تبدیل شده است. دانشگاه‌های فنلاند برای تحصیل رشته‌های مختلف از جمله رشته معماری گزینه مناسبی برای دانشجویان بین‌‌المللی به شمار می‌رود. رشته‌های تحصیلی محبوب بین دانشجویان بین‌المللی در فنلاند شامل ارتباطات، معماری، علوم محیطی، بیوتکنولوژی، فناوری ارتباطات و اطلاعات، هنر و طراحی می‌باشد. برای علاقه‌مندان به تحصیل رشته معماری در فنلاند این مقاله راهنمای مناسبی خواهد بود. کارشناسان و مشاوران گروه مهاجرتی سفیر اپلای آماده پاسخگویی و راهنمایی بیشتر در خصوص مهاجرت تحصیلی به کشورهای خارجی می‌باشد.

شرایط تحصیل رشته معماری در فنلاند

تحصیل رشته معماری در فنلاند برگرفته از معماری اروپا می‌باشد. دانشجویان معماری در فنلاند، به صورت عملی و نظری با طراحی در تمامی زمینه‌های معماری آشنا می‌شوند. دوره‌های معماری در دانشگاه‌های فنلاند در هر سه مقطع کارشناسی، کارشناسی‌ارشد و دکترا ادامه می‌یابد. برای ورود به این رشته در دانشگاه‌های فنلاند داشتن مدرک دیپلم و حداقل معدل سیزده الزامی می‌باشد. مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی معماری در فنلاند 3 تا 4 سال است و در نهایت با ارائه یک پروژه موفق به دریافت مدرک لیسانس خواهند شد.

دانشجویانی که قصد دارند با مدرک دیپلم به تحصیل معماری در فنلاند مشغول شوند، بهتر است زبان فنلاندی را برای این دوره فرا بگیرند، اگرچه در معدود دانشگاه‌های این کشور تحصیل دوره کارشناسی معماری به زبان انگلیسی امکانپذیر است اما با داشتن زبان فنلاندی در پذیرش دانشگاه‌ها شانس بیشتری خواهید داشت. مردم فنلاند به دلیل صحبت کردن به زبان انگلیسی، تحصیل در این کشور به زبان انگلیسی مهم‌ترین مزیت برای دانشجویان خارجی به شمار می‌رود. رشته معماری در فنلاند همانند سایر رشه‌های تحصیلی شامل دو ترم در سال بوده و آغاز سال تحصیلی و پذیرش دانشجویان در پاییز می‌باشد.

دانشجویان معماری در فنلاند می‌توانند در سخنرانی‌های مربوط یه تاریخ معماری، نظریه‌ها و شناخت فناوری‌های موجود برای طراحی شرکت نمایند. همچنین جلساتی که هدف آنان ایجاد مهارت‌های گوناگون در افراد برای طراحی و کمک به تمکیل پروژه‌های شخصی می‌باشد نیز تشکیل می‌شوند.

 دانشجویان معماری در فنلاند می‌توانند به صورت تمام‌وقت به کار مشغول باشند. پس از اتمام دوره تحصیلی خود نیز این امکان را دارند که ویزای تحصیل را به ویزای کار تبدیل کرده و در این کشور به کار مشغول باشند. دانشجویانی که پس از تحصیل از طریق ویزای کار در این کشور ماندگار می‌شوند، می‌توانند برای اقامت دائم نیز درخواست نمایند.

تحصیل رشته معماری در فنلاند

کارشناسی‌ارشد و دکترای معماری در فنلاند

برای تحصیل در دوره کارشناسی‌ارشد معماری در فنلاند دانشجو نباید بیش از پنج سال دارای گپ تحصیلی از اتمام دوره کارشناسی داشته باشد. امکان پذیرش در این مقطع به زبان انگلیسی بیشتر بوده و دانشجویان باید مدرک زبان آیلتس با حداقل نمره 6.5 ذا داشته باشند. طبق برنامه درسی دانشگاه‌های فنلاند ارشد معماری در دوره‌ای دو ساله ارائه می‌گردد، اما به دلیل ارائه پایان‌نامه که نیازمند تحقیق و ارائه یک طرح پایانی می‌باشد ممکن است دانشجو این تا سه سال در این مقطع مشغول تحصیل باشد.

دانشجویانی که پس از اتمام دوره کارشناسی‌ارشد خود، قصد تحصیل در مقطع دکترا را دارند باید حداقل معدل 15 در دوره ارشد را کسب کرده باشند، و مدرک آیلتس با نمره بالای 7 را نیز ارائه دهند. همچنین برای تحصیل دکترای معماری در فنلاند، دانشگاه آلتو فنلاند در این مقطع بورسیه تحصیلی در نظر گرفته است. می‌توان گفت که دانشگاه آلتو یک جامعه متفکران جسور در زمینه فناوری، کسب و کار، هنر و طراحی محسوب می‌شود. دانشگاه آلتو برای اعطای بورسیه تحصیلی به دانشجویان دکترای معماری شرایطی را در نظر گرفته‌ است که از جمله این شرایط عبارتنداز:

 • داشتن مدرک کارشناسی ارشد یا دیپلم
 • اشتیاق به طراحی مهندسی خلاقانه / طراحی معماری و کار یکپارچه / همکاری، و علاقه شدید به هندسه معماری / ساختاری ویژگی‌های آموزشی و علاقه به انتقال دانش به دانشجویان
 • مهارت‌های اجتماعی عالی و نگرش باز و متخصص
 • مهارت در زبان انگلیسی

هزینه تحصیل رشته معماری در فنلاند

به دلیل تقاضای فراوان تحصیلی از سوی دانشجویان بین‌المللی، کشور فنلاند تا سال 2015 از دانشجویان هیچ‌گونه شهریه دریافت نمی‌کردند، اما بعدها با تغییر قوانین خود دانشجویان ملزم به پرداخت شهریه در این کشور شدند. البته امکان تحصیل رایگان در اروپا و در برخی از دانشگاه‌های فنلاند وجود دارد اما اخذ پذیرش در آن‌ها دشوار است و ترجیحاً به دانشجویان بومی تعلق می‌گیرد. افزودن زبان انگلیسی به برنامه تحصیلی در فنلاند یکی از دلایل دریافت شهریه از دانشجویان می‌باشد. تنها با تحصیل رشته معماری در فنلاند در مقطع دکترا می‌توانید از پرداخت شهریه معاف شوید و به صورت رایگان در این مقطع به تحصیل بپردازید. ناگفته نماند که به دلیل رایگان بودن این دوره رقابت سنگینی میان دانشجویان وجود دارد و شانس پذیرش آن‌ها با ارائه رزومه قوی بیشتر خواهد شد.

هزینه تحصیل معماری در فنلاند

مدارک موردنیاز برای اخذ ویزای تحصیلی

دانشجویان پس از بررسی و انتخاب یکی از دانشگاه‌های فنلاند، باید تمامی مدارک موردنیاز جهت اخذ پذیرش را به دانشگا ارسال نمایند. چنانچه دانشگاه با پذیرش دانشجو در مقطع درخواستی موافقت کند نامه پذیرش به وی ارسال خواهد شد. این نامه اصلی‌ترین مدرک جهت دریافت ویزای تحصیلی می‌باشد. مدارک زیر برای اخذ ویزای تحصیلی فنلاند موردنیاز است:

 • نامه پذیرش از دانشگاه موردنظر
 • مدارک تحصیلی
 • مدرک زبان
 • سابقه کار (در صورت وجود)
 • بیمه یکساله
 • گذرنامه
 • اصل شناسنامه
 • فرم درخواست ویزا
 • نامه تمکن مالی
برچسب‌ها: بدون برچسب

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند