تحصیل در خارج از کشور بدون مدرک زبان در مقاطع مختلف تحصیلی

تحصیل در خارج از کشور بدون مدرک زبان در مقاطع مختلف تحصیلی

بسیاری از دانشجویان به دلیل نداشتن مدرک زبان از ادامه تحصیل در خارج از کشور منصرف می‌شوند چرا که کسب نمره بالای 6.5 آیلتس یا اخذ مدرک زبان‌های دیگر همچون زبان آلمانی و یا فرانسوی برای آن‌ها دشوار است. اما باید در نظر بگیرید که برخی از کشورهای اروپایی مانند آلمان، اتریش، اسپانیا، فرانسه و … بدون نیاز به مدرک زبان پذیرای دانشجویان بین‌المللی از سراسر دنیا در دانشگاه‌های خود هستند. در این مقاله سعی کرده‌ایم تا شما را با تحصیل در خارج از کشور بدون مدرک زبان در مقاطع مختلف تحصیلی آشنا نماییم. امیدواریم با مطالعه این مطالب، در انتخاب کشور موردعلاقه خود جهت تحصیل بدون داشتن مدرک زبان بهترین تصمیم را بگیرید.

 چنانچه در دریافت مدرک آیلتس و یا مدرک زبان رسمی کشور موردنظر موفق نشده‌اید می‌توانید آن دسته از کشورهای اروپایی را که بدون مدرک زبان دانشجو می‌پذیرند، انتخاب کنید. در این صورت باید پیش از ورود به دانشگاه‌های این کشور در دوره‌های آموزش زبان رسمی آن‌ شرکت کنید. بنابراین با کسب حداقل نمره موردنیاز می‌توانید جهت ورود به دانشگاه اقدام نمایید. در ادامه به تحصیل در خارج از کشور در دوره‌های مختلف تحصیلی بدون مدرک زبان می‌پردازیم.

تحصیل در مدارس بدون مدرک زبان

بسیاری از والدین تلاش می‌کنند تا فرزندانشان در مدارس پیشرفته و مجهز به امکانات تحصیلی عالی به تحصیل بپردازد. داشتن رزومه علمی قوی و آشنایی با زبان کشور مقصد شرط اصلی یزای ورود به مدارس برخی کشورهای اروپایی می‌باشد. چناچه فرزند زیر 18 سال شما بخواهد برای تحصیل اقدام نماید به ارائه مدرک زبان انگلیسی و یا زبان رسمی کشور موردنظر نیاز نمی‌باشد. توجه داشته باشید که در مدارس دولتی کشورهای اروپایی تدریس به زبان رسمی آن کشور ارائه می‌شود اما در مدارس خصوصی به طور معمول به زبان انگلیسی صورت می‌گیرد. با اینکه به ارائه مدرک زبان برای تحصیل در مدارس اروپایی نیاز نیست ولی آشنایی با زبان رسمی آن کشور در سطح موردنیاز مقطع تحصیلی موثر خواهد بود.

تحصیل در مدارس خارجی بدون مدرک زبان

تحصیل در دوره کارشناسی بدون مدرک زبان

ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی در برخی از کشوورهای اروپایی با گذراندن دوره 12 ساله مدرسه امکانپذیر می‌باشد. با داشتن تسلط کافی به زبان انگلیسی می‌توانید وارد دوره‌های کالج شده و جهت ورود به دانشگاه موردنظر به یادگیری زبان رسمی کشور مقصد بپردازید. توجه داشته باشید که زمانی می‌توانید بدون مدرک زبان در این دوره تحصیل نمایید که آشنایی سطحی با زبان رسمی آن کشور داشته باشید زیرا برخی از کشورهای اروپایی برای ورو به دانشگاه با دانشجویان مصاحبه حضوری انجام می‌دهند. بهتر است بدانید که برخی از کشورهای اروپایی شرایطی را مهیا کرد‌ه‌اند تا دانشجویان بین‌المللی بتوانند تقریباً به صورت رایگان به یادگیری زبان رسمی آن کشور بپردازند.

تحصیل در دوره کارشناسی‌ارشد بدون مدرک زبان

تحصیل در مقطع کارشناسی‌ارشد بدن مدرک زبان تنها در برخی از کشورهای اروپایی امکانپذیر می‌باشد. در این صورت انتخاب کشور مقصد برای تحصیل در این دوره بدون مدرک زبان کمی سخت خواهد بود. بنابراین لازم است تسلط کافی برای شرکت در کلاس‌ها را داشته باشید در غیر اینصورت باید در دوره‌های آموزشی شرکت کرده و زبان خود را تقویت نمایید. البته ناگفته نماند که برخی از دانشگاه‌های کشورهای اروپایی برای ارزیابی سطح زبان متقاضی، آزمون‌های زبان و یا مصاحبه‌های حضوری انجام می‌دهند، به این ترتیب متقاضی در صورت قبولی می‌تواند وارد دوره تحصیل خود شود.

تحصیل در دوره‌های دکترا و بالاتر بدون مدرک زبان

شرایط تحصیل در دوره دکترا با تحصیل در دوره کارشناسی و کارشناسی‌ارشد بسیار متفاوت می‌باشد. برای دریافت ویزای تحصیلی در دوره دکترا باید رزومه علمی قوی و مقالات بین‌المللی داشته باشید، و تمامی دانشجویان این مقطع باید استاد راهنما داشته باشند. تسلط کافی به زبان انگلیسی و داشتن مدرک زبان شرط اصلی پذیرش در مقطع دکترا می‌باشد. به طو کلی می‌توان گفت بدون مدرک زبان شانس شما در دریافت مدرک دکترا نزدیک به صفر خواهد بود.

البته زیاد نگران نباشید زیرا امکان شرکت در دوره‌های 6 ماهه و یا 1 ساله زبان را دارید تا بتوانید زبان خود را با مقطع تحصیلی تطبیق دهید. بنابراین به راحتی می‌توانید برای ادامه تحصیل وارد دانشگاه شوید. هزینه دوره‌های زبان در کشورهای اروپایی به دانشگاه انتخابی شما بستگی دارد (خصوصی و یا دولتی) و مبلغی حدود 4 هزار تا 22 هزار یورو می‌باشد.

هزینه تحصیل بدون مدرک زبان

هزینه تحصیل بدون مدرک زبان در خارج از کشور

هزینه تحصیل در دانشگاه‌های اروپایی بسته به دانشگاه، دولتی یا خصوصی بودن آن متفاوت خواهد بود. برای تحصیل در دانشگاه‌های دولتی اروپا سالانه باید مبلغی کمتر از 800 یورو جهت ثبت‌نام پرداخت کنید. اما چنانچه قصد تحصیل در دانشگاه‌های خصوصی را دارید، شهریه شما بسته به رشته تحصیلی ویا مقطع تحصیلی متفاوت خواهد بود، و شما باید حداقل 10 هزار و حداکثر 20 هزار یورو در سال جهت ثبت‌نام بپردازید. برای تحصیل در دانشگاه‌های دولتی باید در دوره‌های آموزش زبان رسمی کشور موردنظر شرکت کنید، تا با ارتقاء سطح زبان خود وارد دانشگاه شوید.

مدارک موردنیاز برای تحصیل در خارج از کشور بدون مدرک زبان

اگر می‌خواهید به عنوان متقاضی برای تحصیل در اروپا بدون مدرک زبان اقدام کنید باید برای اخذ ویزای تحصیلی مدارک زیر را آماده و ارائه دهید:

  • مدارک هویتی
  • پاسپورت معتبر
  • عکس پاسپورتی جدید
  • گواهی عدم سوء پیشینه کیفری
  • فرم پر شده درخواست ویزای تحصیلی
  • مدارک تحصیلی و ترجمه رسمی آن‌ها
  • ریز نمرات و ترجمه رسمی آن‌ها
  • توصیه‌نامه
  • انگیزه‌نامه
  • مدارک لازم برای اثبات تمکن مالی

تحصیل در کشورهای اروپایی بدون مدرک زبان

تحصیل در کدام کشورهای اروپایی بدون مدرک زبان امکان‌پذیر است؟

برخی از کشورهای اروپایی برای دانشجویانی که بدون مدرک زبان می‌خواهند وارد دانشگاه شوند، شرایطی را فراهم کرده‌اند، دانشجویان می‌توانند با شرکت در دوره‌های آموزش زبان در رشته موردنظر خود تحصیل نمایند. در ادامه به کشورهایی که این شرایط برای متقاضیان مهیا کرده‌اند می‌پردازیم:

آلمان: کشور آلمان به دلیل ارائه تحصیلات رایگان مقصد دانشجویان بین‌المللی از سراسر دنیا شده است. با داشتن مدرک دیپلم 12ساله و سطح A1 زبان آلمانی و سن کمتر از 24 سال می‌توانید وارد دانشگاه‌های این کشور شوید. البته دانشگاه‌های آلمان پیش از ورود به دانشگاه می‌توانند در دوره‌های آموزشی زبان آلمانی شرکت کرده و با تقویت زبان خود در رشته موردنظر تحصیل نمایند.

فرانسه: کشور فرانسه نیز امکان ورود به دانشگاه‌های خود بدون مدرک زبان را به دانشجویان خارجی می‌دهد. به این صورت که شما با داشتن مدرک دیپلم 12 ساله مدرسه و یا گپ تحصیلی کمتر از 5 سال می‌توانید در دوره‌های یکساله زبان فرانسه شرکت کرده و با دریافت حدنصاب نمره در دانشگاه‌ مورنظر خود در این کشور تحصیل نمایید. دقت داشته باشید که ارائه مدرک زبان فرانسوی ضروری نبوده و تنها دانش حداقلی این زبان کفایت می‌کند.

اسپانیا: کشور اسپانیا از جمله کشورهایی است که امکان تحصیل بدون مدرک زبان را برای دانشجویان بین‌المللی فراهم می‌کند. تنها کافی است با تسلط اندک به زبان انگلیسی در دوره‌های کالج شرکت کرده و پس از آن به صورت رایگان در رشته موردنظر خود تحصیل کنید.

اتریش: تحصیل در کشور اتریش نیز رایگان بوده و بدون هیچ محدودیت سنی می‌توانید در هر مقطعی که بخواهید ویزای تحصیلی دریافت کنید. با داشتن مدرک دیپلم 12 ساله در دوره‌های آموزش زبان که به صورت دولتی و خصوصی برگزار می‌شود شرکت کرده و با کسب حدنصاب نمره در رشته موردعلاقه خود تحصیل نمایید.

فنلاند: مهاجرت به کشورهای حوزه اسکاندیناوی بهترین گزینه برای تحصیل می‌باشد. کشور فنلاند از مرفه‌ترین کشورهای این حوزه محسوب می‌شود. جالب است بدانید با وجود گپ تحصیلی بالای 5 سال و با داشتن مدرک دیپلم 12 ساله مدرسه می‌توانید در رشته‌های مختلف دانشگاه‌های فنلاند بدون مدرک زبان تحصیل کنید. برای تحصیل در فنلاند حداقل تسلط به زبان انگلیسی کافی می‌باشد. چنانچه بتوانید به زبان فنلاندی مسلط شوید هزینه تحصیل شما در این کشور رایگان خواهد بود.

به طور کلی دانشجویان خارجی می‌توانند با داشتن شرایط لازم در برخی از کشورهای اروپایی که تحصیل بدون مدرک زبان ارائه می‌دهند، به تحصیل بپردازند. برای دریافت ویزای تحصیلی بدون مدرک زبان باید علاوه بر مدارک تحصیلی خود، توانایی درک درست از زبان رسمی کشور مقصد را اثبات نمایید.

 

برچسب‌ها: بدون برچسب

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند