تحصیل داروسازی در اسپانیا

تحصیل داروسازی در اسپانیا

کشور اسپانیا با داشتن شرایط مساعد برای ادامه تحصیل و هزینه نسبتاً پایین برای تحصیل و زندگی توانسته دانشجویان بین‌المللی زیادی را از سراسر دنیا به سمت خود جذب کند. با تحصیل در اسپانیا امکان دریافت گواهینامه رسمی از معتبرترین دانشگاه‌های این کشور که قابل پذیرش در یساری از کشورهای جهان است، برای شما وجود دارد. دانشگاه‌های اسپانیا تمامی مقاطع تحصیلی را در انواع رشته‌ها ارائه می‌دهد. در دانشگاههای اسپانیا زبان تدریس در در دوره‌های کارشناسی‌ارشد و دکترا انگلیسی بوده اما دوره‌های کارشناسی به زبان اسپانیایی ارائه می‌شود.

رشته داروسازی از جمله رشته‌های پرطرفدار در اسپانیا می‌باشد که سالانه دانشجویان خارجی زیادی با در نظر گرفتن شرایطی که دانشگاه‌های اسپانیا ارائه می‌کنند جهت تحصیل به این کشور سفر می‌کنند. برای کسب آگاهی از شرایط تحصیل داروسازی در اسپانیا در ادامه با ما همراه باشید.

شرایط تحصیل داروسازی در اسپانیا

برای تحصیل در هریک از زیر شاخه‌های گروه پزشکی در دانشگاه‌های اسپانیا مانند سایر کشورهای دنیا گذارندن دوره‌های یکساله پری‌مدیکال در کالج الزامی می‌باشد. بعد از سپری کردن این دوره‌ها می‌توانید در آزمون وزودی شرکت کرده و با کسب نمرات حدنصاب جهت ثبت نام در رشته داروسازی در اسپانیا اقدام نمایید.

تحصیل در رشته داروسازی در اسپانیا به طور معمول به زبان اسپانیایی انجام می‌پذیرد. چنانچه متقاضی تحصیل داروسازی در اسپانیا هستید می‌توانید زبان اسپانیایی را پیش از ورود در کالج‌های مربوطه در اسپانیا آموزش ببینید. برای تحصیل در رشته داروسازی باید در یکی از رشته‌های ریاضی و یا تجربی درس خوانده و دیپلم 12 ساله عمومی را کسب کرده باشید.

دوره‌های کارشناسی‌ارشد داروسازی صرف وقت در آزمایشگاه‌ها، تحقیق و یادگیری در مورد شیمی مورد استفاده در تولید دارو می‌یاشد. برخی از دروسی که در این دوره ارائه می‌شود عبارتند از: داروسازی، شیمی دارویی، فارکومولوژی و تمرین داروسازی

هدف از ارائه دوره دکترای داروسازی در اسپانیا آموزش پژوهشگران با تاکید بر تحلیل و روش تحقیق و تکنیک‌هایی می‌باشد که منجر به نوشتن یک تز دکترا می‌‌‌شود. هدف از این برنامه نیز تحکیم و تقویت تنوع در رویکردهای موجود در تحقیقات پایه و کاربردی جهت ایجاد فضای عقلانی غنی می‌باشد که شرط اصلی برای تضمین کیفیت تحقیقات دکترا است.

با تحصیل در رشته داروسازی می‌توانید با اصول علم دارویی آشنا شده و دانش خود را در زمینه‌‌های مرتبط با پزشکی، شیمی، زیست‌شناسی و حتی اخلاق افزایش دهید. توجه داشته باشید که در سالهای آخر تحصیل داروسازی عملکرد شما از تئوری به سمت آموزش‌های عملی تغییر می‌کند.

پس از اتمام تحصیل داروسازی در اسپانیا می‌توانید در مورد داروهای تجویزی، اثرات آن و نحوه ساخت داروها اطلاعات کامل به دست آورید. در آخر شما باید مهارت‌های ارتباطی با بیماران را کسب کرده باشید، تا با برقراری رابطه شرایط آن‌ها را بفهمید و درمانی مناسب برای آن‌ها توصیه کنید. با تحصیل در رشته داروسازی در این کشور امکان فعالیت در زمینه‌هایی همچون داروسازی عمومی، بالینی، انفورماتیک داروخانه، فارماکولوژی، سم شناسی و …. برای شما وجود دارد.

شرایط تحصیل داروسازی در اسپانیا

شرایط پذیرش داروسازی در اسپانیا

به طور کلی آن دسته از دانشجویان بین‌المللی که قصد تحصیل در سیستم آموزشی دیگر کشورها را دارند می‌توانند مدرک شناخته شده و یا معادل آن در کشور اسپانیا را دریافت کنند که این امر با دریافت مدرک دیپلم متوسطه امکان‌پذیر می‌باشد. همچنین دانشجویانی که به اتحادیه اروپا تعلق ندارند و یا مدرک کارشناسی خود را از کشورهای اروپایی و یا مراکز بین‌المللی دریافت نکرده‌اند، باید در آزمون‌های ورودی دانشگاه اسپانیا شرکت کنند. علاوه بر این شرکت در آژمون دانشگاه (موسسه آموزش ملی) (UNED) برای تحصیل داروسازی نیز الزامی می‌باشد.

دانشگاه‌های داروسازی در اسپانیا

اولین قدم برای تحصیل در خارج از کشور انتخاب دانشگاه و شهر محل اقامت می‌باشد. بنابراین برای تحصیل داروسازی در اسپانیا نیاز دارید تا با دانشگاه‌های این کشور آشنا شوید، در این بخش فهرستی از دانشگاه‌های برتر داروسازی اسپانیا به صورت جدول زیر ارائه شده است:

نام دانشگاه شهر محل اقامت
دانشگاه کاردینال هررا  والنسیا
دانشگاه سنت لوییس شهر سنت لوییس
دانشگاه کاتولیک UCAM مورسیا
دانشکده داروسازی (درجه دو در داروسازی) والنسیا
دانشگاه سن خورخه ساراگو
دانشکده داروسازی والنسیا

هزینه تحصیل داروسازی در اسپانیا

هزینه تحصیل در اسپانیا مطابق با نوع و تعداد واحدهای درسی دانشجو محاسبه و ارزیابی می‌شود. شهریه دوره کارشناسی داروسازی در دانشگاه‌های دولتی این کشور بین 680 تا 1280 یورو در سال است. درحالی‌که شهریه دوره‌های کارشناسی‌ارشد و دکترای داروسازی در دانشگاه‌های دولتی به ازای هر واحد بین 22 تا 36 یورو برآورد شده است.

چنانچه بخواهید در دانشگاه‌های خصوصی داروسازی در اسپانیا تحصیل کنید باید برای دوره کارشناسی مبلغی بین 5500 تا 18000 یورو پرداهت نمایید. البته این مقدار در هر سال تحصیلی متغیر می‌باشد. علاوه بر  شهریه تحصیلی دانشجویان باید هزینه درخواست کالج را نیز بپردازند، که این هزینه‌ها متغیر بوده اما کمتر از 44 یورو می‌باشند.

علاوه بر شهریه دانشگاه باید هزینه‌های زندگی در این کشور را در نظر داشته باشید. همانطور که می‌دانید هزینه زندگی در شهرهای بزرگ به مراتب بیشتر خواهد بود اما جای نگرانی وجود ندارد، شما می‌توانید در شهرهای کوچک و متوسط از آپارتمان‌های راحت و تک‌خوابه استفاده کنید که اجاره ماهانه ‌آن‌ها از 400 یورو (492 دلار) شروع می‌شود. ناگفته نماند که خرید آپارتمان مشابه در همان منطقه معادل 100 هزار یورو خواهد بود.

برخی دیگر از اقلام هزینه در اسپانیا نیز شامل موارد زیر می‌باشد:

 • منزل ( اجاره ی آپارتمان مبله تک‌خوابه یا دو خوابه ) 530-656 یورو
 • خدمات رفاهی ( گاز، برق، آب، تلفن، ایترنت ) 115-142 یورو
 • خورد و خوراک 238- 295 یورو
 • تفریح  (صرف شام در بیرون یا دیگر موارد ) 397-493 یورو
 • مراقبت‌های بهداشتی و سلامت 196- 244 یورو
 • نیروی کمکی نگهداری از منزل یک روز در هفته ( 3 ساعت) 131.5- 106 یورو
 • خرج‌های اتفاقی 132.30- 164 یورو
 • مجموع هزینه‌های ماهیانه به طور تقریبی 1713-2124.5 یورو

هزینه تحصیل داروسازی در اسپانیا

درآمد داروسازان در اسپانیا

بهتر است بدانید که میانگین درآمد ماهانه داروسازان در اسپانیا در سطح نسبی قرار دارد. میزان حقوق و درآمد داروسازان در این کشور به شرح زیر می‌باشد:

 • حداقل درآمد ماهانه: 1860€ (یورو)
 • میانگین درآمد ماهانه: 3.650€ (یورو)
 • حداکثر درآمد ماهانه: 5620€ (یورو)

مدارک موردنیاز تحصیل داروسازی در اسپانیا

جهت اخذ پذیرش تحصیلی در رشته داروسازی در دانشگاه‌‌های اسپانیا ارائه مدارک زیر الزامی می‌باشد:

 •  ارائه مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی به همراه ریز نمرات (ترجمه شده به زبان انگلیسی و یا اسپانیایی)
 • کپی گذرنامه متقاضی
 • سوابق تحصیلی و کاری متقاضی (ترجمه شده به زبان انگلیسی یا اسپانیایی)
 • گواهی بین‌المللی زبان اسپانیایی یا انگلیسی
 • توصیه‌نامه تحصیلی

توجه داشته باشید که پس از اخذ ویزای دانشجویی برای ادامه تحصیل و اقامت موقت در اسپانیا می‌توانید با داشتن شرایط لازم نسبت به اقامت دائم این کشور نیز اقدام نمایید.

اقامت پس از تحصیل در اسپانیا

دانشجویان داروسازی در کشور اسپانیا با اتمام تحصیلات خود می‌‌توانند شغل مناسب پیدا کرده و کل روز را به انجام کار مشغول شوند. مهاجرت تحصیلی بهترین راه دریافت اقامت دائم این کشور خواهد بود. همچنین برای دریافت اقامت دائم پس از تحصیل می‌توانید با یک فرد اسپانیایی ازدواج نمایید و یا در صورت داشتن سرمایه کافی با تاسیس و ثبت شرکت نیزمی‌توانید نسبت به دریافت اقامت دائم اسپانیا اقدام نمایید.

برچسب‌ها: بدون برچسب

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند