تحصیل پزشکی در دانشگاه یدی تپه

تحصیل پزشکی در دانشگاه یدی تپه

مقدمه:

دانشگاه یدی تپه (Yeditepe University) استانبول را می توان یکی از بهترین دانشگاه های خصوصی ترکیه دانست. در سال های اخیر مقصد بسیاری از دانشجویان ایرانی علاقمند به تحصیل در ترکیه است. این دانشگاه 390 دانشجوی بین الملل دارد. دانشگاه یدی تپه  قصد دارد تا جوانان به روز ، کنجکاو و دارای مهارت را در دنیای تکنولوژی و تجارت در فرهنگ های متفاوت پرورش دهد. دانشگاه یدی تپه با برنامه های علمی معاصر خود، آموزش های لازم را برای افراد حاضر در عصر اطلاعات ارائه می دهد.

با گروه سفیر فرصت تحصیل در یکی از بهترین دانشگاه های ترکیه را تجربه کنید. گروه سفیر با کادری مجرب از صفر تا صد مسیر مهاجرت را کنار شما خواهد بود.

تحصیل پزشکی در دانشگاه یدی تپه

شرایط تحصیل پزشکی در دانشکده یدی تپه

گزارش شده است که دانشکده پزشکی دانشگاه یدی تپه توسط هیئت پزشکی کالیفرنیا شناخته شده است. با این تفاسیر مانند هر یک از ایالت های آمریکا، فارق التحصیلان دانشگه یدی تپه می توانند در برنامه های ” تصویب نامه های تحصیلات تکمیلی” یا ” گواهی پزشک و جراح” شرکت کنند.

دانشکده پزشکی 

دانشکده پزشکی دانشگاه یدی تپه توسط بدرالدین دالان تاسیس شد. این دانشکده، یک دانشکده بنیادی، تاسیس شده توسط بنیاد آموزش و پرورش استانبول در سال ۱۹۹۶ است. دانشگاه یدی تپه دارای یک شخصیت حقوقی-عمومی است. استقلال مالی اداری دارد و برای هزینه ها هیچ گونه وابستگی به دولت ندارد.
این دانشکده به طور کلی ۷ بیمارستان دارد.  که ۵ تای آنها در بخش آسیایی و دو  تا از آن ها در بخش اروپایی استانبول واقع شده اند. دانشجویان پس از اتمام تحصیلشان فرصت کار کردن در این بیمارستان ها را دارند. بیمارستان دانشکده پزشکی خدمات خود را در سال تحصیلی ۲۰۰۵-۲۰۰۶ در بوستانجی، در بزرگراه اصلی اغاز کرده است.

تحصیلات دانشجویان در این بیمارستان و نیز کلینیک عمومی خیابان بادات و بیمارستان چشم پزشکی بالموجو ادامه دارد. همچنین مرکز جدید جراحی انکولوژیک قرار است در سال ۲۰۱۶ افتتاح شود.
ریاست دانشکده پزشکی زیر نظر پروفوسور سینا ارجان می باشد.

رنکینگ دانشگاه یدی تپه :

بر اساس وبسایت Times High Education این دانشگاه رتبه ۱۰۰۱ را دارد و به طور کلی ۴.۱ ستاره را دریافت کرده است.

موقعیت مکانی دانشگاه یدی تپه :

این دانشگاه در منطقه Ataşehir در بخش آسیایی شهر استانبول ترکیه واقع شده است.

برنامه های تبادل جهانی :

دانشگاه یدی تپه زیر نظر برنامه بین المللی Erasmus فعالیت میکند.

شهریه تحصیل پزشکی در دانشگاه یدی تپه :

برای تحصیل در‌ رشته پزشکی در این دانشگاه باید سالانه مبلغ ۲۷۵۰۰ دلار پرداخت کنید.

در دانشگاه یدی تپه پزشکی به چه زبانی تدریس میشود؟
دروس پزشکی در این دانشگاه به زبان انگلیسی ارائه می شوند.

آزمون های ورودی دانشگاه یدی تپه :

برای دانشجویان بین الملل دو آزمون ورودی SAT و ACT وجود دارد. که در صورت کسب نمره کافی ، دانشجویان می‌توانند در دانشگاه یدی تپه تحصیل کنند.

گروه سفیر با کادری مجرب تمامی خدمات لازم برای ایجاد آمادگی در آزمون ها را ارائه می دهد. با گروه سفیر مسیر مهاجرت خود را هموار سازید.

مدت زمان تحصیل پزشکی در دانشگاه یدی تپه 

به طور کلی از ابتدای تحصیل تا انتهای آن حدود ۶ سال طول می کشد.  دانشجویان در طول این 6 سال به تعدادی از مجهزترین بیمارستان ها و آزمایشگاههای ترکیه دسترسی خواهند داشت .

در طول این 6 سال تا فاز دوم تحصیلی اطلاعات کلی و اناتومی بدن و غیره تدریس می شود. در انتهای فاز سوم آمادگی های بالینی و عملی انجام می شود. از فاز چهارم تکنیک های عملی و بالینی آموزش داده می شود. فاز پنجم و ششم دو فاز نهایی بوده و عملا حالت کار آموزی پیدا می کند.

تحصیل پزشکی در دانشگاه یدی تپه

بورسیه های دانشگاه یدی تپه

تا سال ۲۰۱۹ این دانشگاه بورسیه های مختلفی را برای دانشجویان در نظر می گرفت. اما برای سال ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ بورسیه ای در نظر گرفته نشده است.

اهداف دانشگاه یدی تپه برای محصلان پزشکی

پزشکان آموزش دیده در این دانشگاه از مسائل روز محلی و جهانی سلامتی و درمانی مطلع هستند. به اندازه ای که بتوانند یک مرکز خدمات درمانی را بچرخانند. ماهر و دارای اطلاعات هستند. خلاق و پرسشگر هستند. روحیه کار گروهی دارند. مسلط به استفاده از به روز ترین ابزار و تکنولوژی در زمینه پزشکی و زمینه های مرتبط هستند. تعدادی ویژگی های دیگر که هر دانشجو به واسطه تحصیل در دانشگاه یدی تپه از آن ها برخوردار خواهند شد.

برچسب‌ها: بدون برچسب

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند