تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه مارمارا استانبول

تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه مارمارا استانبول

مقدمه:

تعداد دانشکده های دندانپزشکی در ترکیه سال به سال در حال افزایش است تا تمام خواسته های ملی و بین المللی آموزش با کیفیت بالا را بپذیرد. کیفیت دانشکده های دندانپزشکی نیز در سطح بالایی ازرقابت قرار دارد. با بیش از ۴۰ سال سابقه، دانشکده دندانپزشکی دانشگاه مارمارا در صدر لیست برترین دانشکده های دندونپزشکی با کیفیت تحصیلی بالا قرار دارد. فارغ‌التحصیلان این دانشگاه بهترین نتایج و نمرات را در ازمون تخصص دندان پزشکی یا DUS  دارا هستند.

دانشکده دندانپزشکی دانشگاه مارمارا در کنار برنامه های کارشناسی و برنامه های تحصیلات تکمیلی (تخصص، کارشناسی ارشد، دکتری) در بخش های مختلف به عنوان یک بیمارستان بهداشت عمومی دندان پزشکی خدمت می کند. با سفیر قدم اول را بردارید، با استفاده از خدمات رایگان مشاوره، با ما در ارتباط باشید و مسیر مهاجرتی خود را هموار سازید.

رنکینگ دانشگاه مارمارا ترکیه

براساس وبسایت THE (Times Higher Education ) رنکینگ دانشگاه مارمارا استانبول در سطح جهانی 1000+ و در بین دانشگاه های آسیا رتبه بندی آن 400-351 می باشد.

 شهریه دانشگاه مارمارا

شهریه دانشگاه سالانه 30000 لیر است. دانشگاه مارمارا سالانه حدودا ۱۴۴ دانشجو می پذیرد که بین ۸ تا ۱۰ نفر از آن ها از دانشجوهای بین‌الملل هستند. به طورمعمول این ۸-۱۰ نفر از کشور های بلغارستان، یونان، قزاقستان و ایران هستند.

زبان دانشگاه مارمارا

به طور کلی در این دانشگاه دروس به زبان های عربی، آلمانی، ترکی، فرانسوی و انگلیسی ارائه می شوند که دانشجو بسته به انتخاب زبان، باید یک دوره مقدماتی جهت یادگیری آن زبان بگذراند. دانشگاه مارمارا تنها دانشگاه چند زبانه با کیفیت آموزشی بالا است. رشته دندانپزشکی جزو رشته هایی است که در این دانشگاه به زبان انگلیسی ارائه می‌شود.

تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه مارمارا استانبول

امتحان ورودی دانشگاه مارمارا

برای ورود به دانشکده دندانپزشکی این دانشگاه باید نمره قبولی را در ازمون OSYM دریافت کنید.این آزمون به دو زبان ترکی و انگلیسی برگزار می شود.

مدرک دانشگاه مارمارا

پس گذراندن و اتمام دوره  آموزشی، دانشگاه به شما مدرکی به زبان انگلیسی ارائه می دهد.

موقعیت مکانی دانشگاه مارمارا

دانشگاه مارمارا واقع در شهر استانبول ۱۴ دانشکده دارد که در دو بخش آسیایی و اروپایی شهر پراکنده شده اند. دانشکده دندانپزشکی این دانشگاه در منطقه Maltepe، واقع در بخش آسیایی استانبول می باشد.

مدت زمان دوره تحصیل در رشته دندانپزشکی دانشگاه مارمارا

مدت تحصیل دندانپزشکی در این دانشگاه و به طور کلی در ترکیه ۵ سال است. برنامه کارشناسی شامل کلاس امادگی انگلیسی یک ساله و ۵ سال آموزش تئوری و عملی دندانپزشکی است. این برنامه ها به زبان انگلیسی ارائه می شوند. لازم به ذکر است که در صورت ارائه مدرک زبان معتبر دیگر نیازی به گذراندن دوره مقدماتی نخواهد بود.

در طول سال اول مطالعه، مباحث در زمینه علوم پایه تمرکز دارد. مباحثی همچون آناتومی، فیزیولوژی، بافت شناسی و داروسازی ارائه می شود. این مرحله آموزشی “مرحله پیش بالینی” نامیده می شود. یکی از اهداف سال اول ارائه دستگاهها و موادی است که در سال اول در دندانپزشکی استفاده می شود، شما مقدمه ای از دندانپزشکی خواهید داشت و در مورد ابزارها دانش کسب خواهید کرد.

یکی از اهداف بعدی سال اول ارائه تجهیزات و موادی است که در سال اول در دندانپزشکی استفاده می شود، شما مقدمه ای از دندانپزشکی را خواهید آموخت و در مورد ابزارها دانش کسب خواهید کرد. سال دوم دانش و توانایی عمیقی در درک ارگان های انسان و آسیب شناسی آن، بیوشیمی و داروشناسی را به دانشجویان ارائه می دهد.

در سال سوم تحصیلات دندانپزشکی در ترکیه، مرحله بالینی آغاز می شود، از لحاظ تئوری و عملی دانشجویان می توانند بیماری های بیمار را بررسی و تفسیر کنند و راه حل های احتمالی را امتحان کنند. قسمت عملی این رشته تا حدودی از سال سوم شروع می شود و برای گذراندن ترم های بعدی دانشجو نیاز به گذراندن این بخش دارد.

سال عملی آخرین سال است (سال پنجم)، در این سال دانشجویان این فرصت را دارند که با داشتن یک سرپرست در کنار خود، روی بیماران واقعی کار کنند و مطالعه کنند. آنها اکنون قادر به ارائه تمام دانش و عمل به عنوان یک دندانپزشک هستند .

همکاری‌های بین‌المللی دانشگاه مارمارا با سایر دانشگاه‌ها

در ادامه لینکی از سایت دانشگاه حاوی لیست تمامی همکاری های بین المللی قرار داده شده است.

https://international.marmara.edu.tr/dosya/international/1.1.2019%20M.U%20Partnership%20Agreements.xls

اعلام زمان‌بندی آزمون یوس 2021 دانشگاه مارمارا استانبول

  • تاریخ آغاز ثبت نام آزمون: 25 فروردین 1400
  • تاریخ پایان ثبت نام آزمون: 7 خرداد 1400

آزمون در تاریخ 13ام تیر ماه 1400 و در ساعت 14:00 به وقت ترکیه برگزار می شود و در تاریخ 18 تیر ماه 1400 نتایج اعلام می شود. هزینه آزمون 400 لیر است که معادل 55 دلار و یا 45 یورو می باشد.آزمون در شهر استانبول به هردو زبان ترکی و انگلیسی برگزار می شود. این آزمون در قالب 80 سوال در مدت زمان 120 دقیقه برگزار می شود. این آزمون نمره منفی دارد.

گروه سفیر از صفر تا صد اطالاعات مربوط به آزمون، تمامی تاریخ های برگذاری آزمون، اعلام نتایج امتحان و تمامی تغییرات اعمال شده با توجه به شرایط پاندمی را در اختیار شما قرار می دهد و در تمامی مراحل ثبت نام کنار شما خواهد بود.

تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه مارمارا استانبول

بیمارستان دانشگاه مارمارا

 بیمارستان 600 تخت خوابی دانشگاه در پردیس  Başıbüyük در استانبول، در سمت آناتولی در منطقه Maltepe در حال ساخت است. تا پایان ساخت و ساز ، خدمات به طور موقت در وزارت بهداشت ، بیمارستان پندیک دانشگاه مرمره ارائه می شود. بیمارستان دانشگاه مرمره، که به نظر می رسد پس از اتمام تبدیل به پیشرفته ترین مرکز بهداشت و درمان در بخش دولتی ترکیه خواهد شد، برنامه ریزی شده است تا شکاف قابل توجه خدمات بهداشتی را که در استانبول، به ویژه در آناتولی وجود دارد، کاهش دهد. علاوه بر این، این پروژه با توجه به آخرین پیشرفت های پزشکی و آموزش پزشکی، با در نظر گرفتن آخرین فنون تحقیق، آموزش، تشخیص و درمان، طراحی شده است. بیمارستان همچنین به مدرن ترین تجهیزات مجهز خواهد شد.

تعداد کل تخت ها در 26 بخش 600 عدد می باشد به همراه 26 تخت بیشتر در بخش اورژانس و 32 تخت در بخش مراقبت های ویژه که در مجموع 658 تخت می شود. 2 سالن پیوند، 2 سالن قفسه سینه / قلب، 2 سالن مغز و اعصاب، 2 سالن  جراحی کودکان، 2 سالن جراحی پلاستیک، 2 سالن چشم پزشکی، 2 سالن گوش و حلق و بینی، 2 سالن ارتوپدی، 2 بخش اورولوژی، 2 سالن جراحی عمومی وجود دارد. علاوه بر این وجود 2 اتاق کار، 2 اتاق عمل زنان و 5 اتاق عمل در بخش اورژانس نشان می دهد که بیمارستان مطابق با ماموریت پزشکی مدرن طراحی شده است.

در بخش اورژانس 4 اتاق X-ray وجود دارد که به همراه 11 اتاق دیگر در بخش رادیولوژی وجود دارد. 3 اتاق آنژیو گرام و 2 اتاق توموگرافی مجهز وجود دارد. تمام بخشها، اتاقهای عمل / اتاق کار، بخش اورژانس و سایر بخشها دارای سیستم گاز پزشکی هستند. این سازه کاملاً مجهز به سیستم های اعلام حریق و سیستم های اطفا حریق است. این ساختمان همچنین مجهز به سیستم رایانه ای قوی می باشد که می تواند بخش های مختلف بیمارستان را به هم وصل کند. ساخت و ساز این بیمارستان هنوز ادامه دارد.

برچسب‌ها: بدون برچسب

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند