تحصیل در دانشگاه تورنتو کانادا

تحصیل در دانشگاه تورنتو کانادا

دانشگاه تورنتو رتبه اول در میان دانشگاه‌های کانادا و رتبه 25 در میان دانشگاه‌های دنیا را دارد. به دلیل رقابت بین دانشجویان دانشگاه تورنتو، اخذ پذیرش از این دانشگاه برای بسیاری از متقاضیان دستاورد بزرگی محسوب می‌شود. در سال 1827 دانشگاه تورنتو کانادا توسط منشور سلطنتی به عنوان کالج کینگ، قدیمی‌ترین دانشگاه در استان انتاریو تاسیس گردید. دانشگاه تورنتو کانادا یک دانشگاه تحقیقات عمومی در تورنتو کانادا، در محوطه‌ای که پارک کوئین را احاطه کرده واقع شده است.

در سال 1850 این دانشگاه نام فعلی خود را پس از تبدیل شدن به یک نهاد سکولار تغییر داد. دانشگاه تورنتو دارای 11 کالج می‌باشد که استقلال اساسی در امور مالی و نهادی دارند. در این دانشگاه بیشاز 68 هزار دانشجو در حال تحصیل هستندکه 56 نفر آن‌‌ها را دانشجویان بومی و حدود 12 هزار نفر از آن‌ها را دانشجویان بین‌المللی تشکیل می‌دهند. دانشگاه تورنتو افتخارات و اکتشافات برجسته‌ای در سطح جهان دارد که شامل کشف انسولین در سال 1921 به عنوان مهم‌ترین رویداد تاریخ پزشکی، کشف سلول بنیادی در سال 1963، شناسایی سلول بنیادی سرطان اولین بار در سال 1997 توسط پژوهشگران و اولین پیوند ریه تکی موفق در تورنتو در سال 1981 می باشد.

شرایط پذیرش در مقطع کارشناسی دانشگاه تورنتو

برای پذیرش در مقطع کارشناسی دانشگاه تورنتو دانشجویان باید معدل دبیرستان بالای 16 را داشته باشند. برای تحصیل در رشته‌های خاصی همچون مهندسی نمرات دروس ریاضی، شیمی و فیزیک نیز هرکدام باید بالای 16 باشند. همچنین جهت اخذ پذیرش از دانشگاه تورنتو نمره زبان آیلتس 6.5 ( هر مهارت بالای ۶) و تافل ۱۰۰ (مهارت رایتینگ بالای ۲۲) موردنیاز می‌باشد. برای رشته‌های مختلف این دانشگاه در مقطع کارشناسی ددلاین‌ اپلای نیز متفاوت است.

دانشجویانی که از طریق سیستم دانشگاه‌های اونتاریو اپلای خود را انجام می‌دهند تا اول فوریه فرصت تکمیل فرآیند اپلای خود را دارند و افرادی که قصد تحصیل در رشته‌های مهندسی دانشگاه تورنتو را دارند تا ۵ فوریه فرصت دارند تا فرآیند اپلای خود را تمکیل نمایند. توجه داشته باشید که با توجه به شرایط هر سال تاریخ ددلاین‌های دانشگاه تورنتو تغییر می‌کند، برای اطلاع از آخرین ددلاین‌ها متقاضیان باید به سایت دانشگاه تورنتو مراجعه نمایند.

شرایط تحصیل در دانشگاه تورنتو کانادا

شرایط پذیرش در مقاطع تحصیلات تکمیلی دانشگاه تورنتو

شرایط پذیرش در مقاطع کارشناسی‌ارشد و دکترا از دانشگاه تورنتو برای هرشته متفاوت می‌باشد. حداقل نمره برای گرفتن پذیرش در رشته‌های کارشناسی‌ارشد این دانشگاه نمره B- که تقریبا معادل (۷۰ تا ۷۲ درصد) در سال آخر دوره کارشناسی است و حداقل معدل لازم برای اخذ پذیرش دکتری داشتن معدل B+ که معادل (۷۷ تا ۷۹ درصد) در دوره کارشناسی ارشدمی‌باشد. جالب است بدانید بیشتر رشته‌های دانشگاه تورنتو به طور مستقیم از کارشناسی برای دوره‌های دکترا دانشجو می‌پذیرند و به طور معمول حداقل نمره معدل A- که معادل (۸۰ تا ۸۴ درصد) برای اخذ پذیرش مستقیم دکترا موردنیاز است.البته برای پذیرش در برخی از رشته‌های تحصیلات تکمیلی در دانشگاه تورنتو نمره GRE نیز ضروری می‌‌باشد.

همچنین حداقل نمره زبان به صورت میانگین تافل 100 و یا آیلتس 6.5 برای تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی در دانشگاه تورنتو موردنیاز خواهد بود. همانطور که اشاره کردیم شرایط اخذ پذیرش در مقاطع تحصیلات تکمیلی در دانشگاه تورنتو برای هر رشته متفاوا است و ممکن است برای اپلای متقاضیان رشته‌ای نمرات بالاتر و یا پایین‌‌‌تر در نظر گرفته باشد، بنابراین بهتر است برای اطلاع از مدارک و حداقل نمرات لازم برای اپلای، به صفحه رشته مورد نظر خود در سایت دانشگاه تورنتو مراجعه کنید.

آن دسته از دانشجویانی که می‌خواهند در رشته‌های پایان‌‌نامه محور تحصیل کنند حتماً باید استاد راهنما داشته باشند و زیر نظر استاد راهنما پروژه و تحقیقات خود  را انجام دهند. از این رو متقاضیان باید قبل از انجام فرآیند اپلای، با برقراری ارتباط با اساتید مرتبط با رشته خود، استاد راهنما و یا همان سوپروایزر برای خود پیدا نمایند.

بورسیه‌های دانشگاه تورنتو

دانشگاه تورنتو برای دانشجویان مقاطع مختلف تحصیلی بورسیه‌های متنوعی ارائه می‌دهد. تعدادی از این بورسیه‌ها براساس عملکرد تحصیلی افراد و تعدادی دیگر براساس نیاز و توان مالی افراد به آنان تعلق می‌گیرد. جالب است بدانید که دانشگاه تورنتو بورسیه مخصوصی برای دانشجویان ایرانی در نظر گرفته است که در این بورسیه، آن دسته از دانشجویان ایرانی که نیاز مالی داشته باشند می‌توانند از آن استفاده نمایند.

دانشگاه تورنتو نسبت به برخی از دانشگاه‌ها، بورسیه‌های زیادی برای دانشجویان کارشناسی در نظر گرفته است که بیشتر این بورسیه‌ها براساس عملکرد و توانایی تحصیلی دانشجویان ارائه می‌شود. متقاضیان برای استفاده از تعدای از این بورسیه‌ها باید اپلای کنند و تعدادی دیگر از این بورسیه‌‌ها نیازی به اپلای کردن ندارند و پرونده دانشجویان به طور خودکار برای اخذ این بورسیه‌ها مورد بررسی قرار می‌گیرند.

بورسیه دانشگاه تورنتو کانادا

مزایای تحصیل در دانشگاه تورنتو

از آنجا که سیستم آموزشی دانشگاه‌های کشور کانادا بسیار مدرن و مطابق با استانداردهای بین‌المللی می‌باشد و امکان اخد اقامت دائم کانادا برای دانشجویان خارجی وجود دارد، با پذیرفته شدن در دانشگاه تورنتو می‌توانید از این فرصت‌ها بهره‌متد شوید. از دیگر مزایای تحصیل در دانشگاه تورنتو می‌توان به اخذ ویزای کار معادل سال‌های دوره تحصیلی شما نیز اشاره کرد. همچنین تحصیل در دانشگاه تورنتو به دو زبان انگلیسی و فرانسه امکان‌پذیر می‌باشد.

افراد متاهل با اخذ پذیرش از دانشگاه تورنتو می‌توانند ویزای همراه برای همسر و فرزندان خود بگیرند و یا همزمان برای آن‌ها نیز ویزای تحصیلی درخواست دهند. علاوه بر این مزایا دانشجویان بین‌المللی نیز می‌توانند از تحصیل رایگان برای فرزندان زیر 18 سال خود برخوردار باشند. همچنین با داشتن کارت دانشجویی دانشگاه تورنتو، می‌توانید از امکانات ویژه دانشگاه همچون اعتبار وام‌های دانشجویی و همینطور امکان افتتاح حساب و اخذ کارت اعتباری، به ‌اضافه‌ امکان خرید خودرو و مسکن نیز بهره‌مند شوید.

خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه تورنتو

بیشتر دانشگاه‌ها مخصوصاً دانشگاه تورنتو امکانات زندگی، تفریحی و تحصیلی برای دانشجویان خود ارائه می‌دهد. این دانشگاه برای دانشجویان سال اول کارشناسی خود امکانات زندگی و رفاهی ویژه‌ای اختصاص می‌دهد. در دانشگاه تورنتو می‌توانید هم از خوابگاه‌های مخصوص آقایان، خوابگاه مخصوص خانم‌ها و همینطور خوابگاه مختلط استفاده کنید که به صورت چند طبقه مجزا از هم اداره می‌شوند. خوابگاه‌های دانشگاه تورنتو به صورت اتاق‌های مخصوص یک‌نفره، دو نفره و یا چند نفره بوده که در اغلب اتاق‌ها سرویس‌های بهداشتی مشترکی وجود دارد.

خوابگاههای دانشگاه تورنتو

هزینه تحصیل در دانشگاه تورنتو

هزینه تحصیل در دانشگاه تورنتو مانند سایر دانشگاه‌ها با توجه به رشته انتخابی دانشجو متفاوت است. هزینه تحصیل در رشته‌های پزشکی در این دانشگاه سالانه به صورت تقریبی 25،500 دلار می‌‌باشد، هزینه تحصیل در سایر رشته‌ها در دوره کارشناسی نسبت به دوره دکترا ارزان‌تر است البته به دوره‌های دکترا و کارشناسی‌ارشد بورسیه تعلق می‌گیرد. به طور کلی در این دانشگاه شما باید برای دوره‌ کارشناسی مبلغی حدود 29740 تا 55900 دلار کانادا هزینه کنید در حالی‌که این مبلغ برای مقاطع بالاتر حدود 9900 دلار کانادا می‌باشد.

مدارک مورنیاز برای اخذ پذیرش از دانشگاه تورنتو

ارائه مدارک موردنیاز دانشگاه بعد از گذراندن پروسه اخذ پذیرش الزامی می‌باشد. قابل ذکر است که این مدارک در همه مقاطع یکسان است؛

 • ارائه اطلاعات هویتی دانشجو (اثر انگشت و عکس فرد)
 • ارائه مدرک پزشکی مبتنی بر سلامت فرد
 • ارائه گواهی عدم سوء پیشینه
 • ارائه گذرنامه معتبر با حداقل 6 ماه اعتبار
 • ارائه نامه تمکن مالی
 • ارائه تمامی مدارک تحصیلی به همراه ریز نمرات
 • ارائه مدرک زبان انگلیسی

دانشکده‌های دانشگاه تورنتو

دانشکده‌های دانشگاه تورنتو

دانشگاه تورنتو دارای 13 کالج است که دانشکده‌‌ها در آن‌ها واقع شده‌اند، تعداد زیادی دپارتمان و مرکز تحقیقاتی در مجموعه این دانشکده‌ها وجود دارد.

 • دانشکده هنر و علوم
 • دانشکده علوم کاربردی و مهندسی
 • دانشکده معماری و طراحی
 • دانشکده جنگلداری
 • دانشکده موسیقی
 • دانشکده آی تی
 • دانشکده پزشکی
 • دانشکده پرستاری
 • دانشکده داروسازی
 • دانشکده دندانپزشکی
 • دانشکده حرکت شناسی و تربیت بدنی
 • دانشکده بهداشت و سلامت عمومی
 • دانشکده  حقوق
 • دانشکده مدیریت
 • دانشکده علوم سیاسی و دولت
 • دانشکده کار و علوم اجتماعی
 • دانشکده الهیات

دانشگاه تورنتو دارای 700 رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی می‌باشد برخی از این رشته‌‌ها عبارتند از: علوم انسانی، علوم اجتماعی، علوم زیست، علوم ریاضی و فیزیک، مدیریت و بازرگانی ، علوم کامپیوتر، مهندسی، حرکت شناسی، تربیت بدنی، موسیقی و معماری می‌باشد. این دانشگاه همچنین دوره‌های دوم تخصصی را در رشته‌های آموزش ، پرستاری، دندانپزشکی، داروسازی، حقوق و پزشکی.

برچسب‌ها: بدون برچسب

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند