تحصیل در دانشگاه معمار سینان ترکیه

تحصیل در دانشگاه معمار سینان ترکیه

تحصیل در دانشگاه معمار سینان ترکیه از جمله مباحثی است که سالانه ذهن زیادی از دانشجویان را در خصوص تحصیل به خود اختصاص داده است. دانشگاه معمار سینان یک دانشگاه دولتی واقع در شهر استانبول ترکیه است. این دانشگاه به دو صورت حضوری و مجازی از سرتاسر دنیا دانشجو می پذیرد. در حال حاضر حدود 5 هزار دانشجو در دانشگاه معمار سینان ترکیه مشغول به تحصیل می‌باشند. دانشگاه سینان در دنیا توانسته رتبه 4708 را کسب نماید و در سطح کشوری رتبه 76 به خود اختصاص داده است. چنانچه متقاضی تحصیل در این دانشگاه هستید باید از شرایط پذیرش دانشگاه معمار سینان اطلاع داشته باشید و با آگاهی قبلی اقدامات لازم را انجام دهید. اگر می‌خواهید تحصیل در این دانشگاه را تجربه کنید تا پایان با ما همراه باشید.

درباره دانشگاه

دانشگاه هنرهای زیبا معمار سینان در سال 1882 توسط مورخ، باستان شناس، موزه شناس، نقاش عثمان حمدی بیگ در سال 1882 تاسیس شد و از دوم مارس سال 1883 به آموزش دانشجویان خود پرداخت. این موسسه که اولین مدرسه هنر و معماری در کشور ترکیه می‌باشد در سال 1928 به آکادمی هنرهای زیبا تغییر نام داد و بدین ترتیب به اولین موسسه آموزش عالی در کشور ترکیه تبدیل شد، همچنین این دانشگاه موفق به کسب عنوان آکادمی شد به طوری که در سال 1969، به ” آکادمی هنرهای زیبای دولتی استانبول ” تغییر نام داد. در 20 ژوئیه 1982، این آکادمی به ” دانشگاه معمار سینان ” تغییر نام داد. سرانجام، در دسامبر سال 2003، مدیریت دانشگاه نام خود را به ” دانشگاه هنرهای زیبا معمار سینان ” تغییر داد. البته از سال 1982 این موسسه برنامه‌های کارشناسی 4 ساله را ارائه می‌دهد.

دانشگاه هنرهای زیبا معمار سینان بیشتر در زمینه پرورش فرهنگ، هنر، زیبایی شناسی، آگاهی اجتماعی، کمالیستی، سکولار، ابتکاری، رقابتی، تفکر آزاد فعالیت می‌کند و افراد خلاق دانش حرفه‌ای معاصر را تربیت می‌کند. چشم انداز دانشگاه هنرهای زیبا معمار سینان به گونه‌ای است که با حفظ ساختار معاصر و اصیل خود، یک نهاد پیشرو در جهان در هنر، طراحی و علم می‌باشد. دانشگاه معمار سینان دارای قدمتی طولانی بوده و شامل سه دانشکده (دانشکده‌های هنرهای زیبا، معماری و هنر و علوم) و یک مدرسه آموزش شغلی و یک موسسه آموزش موسیقی می‌باشد، همچنین این دانشگاه دارای 2 مرکز انستیتو و 5 مرکز تحقیقات است. دانشگاه معمار سینان دارای خوابگاه سازمانی می‌باشد و دانشجویان دانشگاه معمار سینان می‌توانند از امکانات خوابگاه دانشگاه استفاده نمایند.

شرایط پذیرش در دانشگاه معمار سینان

شرایط پذیرش دانشگاه معمار سینان برای دانشجویانی که قصد تحصیل در این دانشگاه را دارند به این صورت است که متقاضیان می‌توانند از دو راه اقدامات لازم را انجام دهند؛ دانشجویان ترکیه باید در آزمون در نظر گرفته شده شرکت نمایند و دانشجویان خارجی باید حداقل نمرات را در آزمون SAT و GRE کسب نمایند. کسب نمره در این آزمون ها برای دانشجویان خارجی از اهمیت زیادی برخوردار است.

در نظر داشته باشید که دانشگاه سینان از موسساتی که در قراردادهای بین‌المللی موسسه اراسموس توافق نامه دارند دانشجو می‌پذیرد. دانشجویان اراسموس برای اخذ پذیرش از دانشگاه باید در سیستم آنلاین برای ورود دانشجویان ثبت نام کرده و رضایت‌نامه خود را ارائه دهند، پس از آن اداره روابط بین‌المللی بخش مربوطه درخواست فرد را مورد ارزیابی قرار می‌دهد و پس از قبولی، درخواست نامه رسمی برای فرد ارسال می شود.

چنانچه بخواهید در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه معمار سینان ثبت نام کنید باید دارای مدرک لیسانس باشید همچنین می توانید مدرکی به ارزش 3 سال تحصیل در رشته معماری نیز ارائه دهید. توجه داشته باشید که تمامی دوره‌های آموزشی خود را به زبان انگلیسی تحویل دهید. در صورتی که ترجمه این دوره‌‌ها را نداشته باشید باید توسط مترجم زبان خبره آن را به زبان انگلیسی ترجمه کرده و سپس آن را ارائه دهید.

در دانشگاه معمار سینان تاریخ پذیرش در زمان‌های مشخصی انجام می‌پذیرد، این تاریخ‌‌‌ها برای ترم پاییزه در نیمه می و برای ترم بهاره در نیمه نوامبر می‌باشد. از آنجایی که دانشگاه معمار سینان یک دانشگاه دولتی است، هزینه تحصیل در آن بسیار پایین و برای یک سال 1000 تا 3000 دلار از طرف دانشگاه اعلام شده است البته این رقم با توجه به رشته انتخابی دانشجو متغیر می‌باشد. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تحصیل در ترکیه به مطالعه مقاله تحصیل در ترکیه بپردازید همچنین می‌توانید برای اطلاع گرفتن از شرایط بورسیه تحصیلی ترکیه به مطالعه مقاله اخذ بورسیه تحصیلی ترکیه برای دانشجویان ایرانی بپردازید.

تحصیل در دانشگاه معمار سینان ترکیه

آزمون‌های زبان موردنیاز جهت اخذ پذیرش از دانشگاه معمار سینان

از جمله آزمون‌‌‌های قابل قبول برای اخذ پذیرش از دانشگاه معمار سینان آزمون SAT ، آزمون ACT ، آزمون GCE ، آزمون MATURA ، و آزمون IB می‌باشد. در این بخش حداقل نمره موردنیاز این آزمون‌ها برای هر دانشکده شرح داده شده است:

برنامه دانشگاهی آزمون SAT آزمون ACT آزمون  GCE آزمون MATURA آزمون IB
دانشکده معماری 680 – 650       24 سطح A در حداقل 3 حوزه موضوعی       3 33 – 30
دانشکده علوم و زبان و گروه تلویزیون – سینما دانشکده هنرهای زیبا      650       24 سطح A در حداقل 3 حوزه موضوعی       2       30
دانشکده هنرهای زیبا       600       22 سطح A در حداقل 3 حوزه موضوعی        3        28

مدارک موردنیاز برای اخذ پذیرش از دانشگاه معمار سینان

جهت اخذ پذیرش از دانشگاه معمار سینان می‌‌بایست مدارک مشخص شده در زیر را به طور کامل و به روشی که در اطلاعیه دانشگاه مشخص شده است، ارائه دهید:

 • ارائه اصل دیپلم دبیرستان برای داوطلبانی که دارای مدرک دیپلم هستند، و کپی تایید شده آن از طرف مقامات ترکیه (متقاضیانی که هنوز مدرک دبیرستان خود را دریافت نکرده اند، باید یک مدرک رسمی توسط موسسه ای که در ان تحصیل می کنند ارائه دهند).
 • ارائه اصل معدل مربوط به دبیرستان و کپی تایید شده آن ترجمه شده به زبان ترکی یا زبان انگلیسی
 • مدارک اضافی که در اطلاعیه درخواست‌ها اعلام شده و مختص برنامه‌های درخواستی می‌باشند.
 •  ارائه اصل گذرنامه و فتوکپی صفحات همراه با اطلاعات شخصی و عکس.
 • دو عکس بیومتریک مطابق با استانداردهای ایکائو (ICAO) که از متقاضی دریافت شده و مربوط به شش ماه گذشته است که چهره فرد قابل مشاهده بوده و به راحتی قابل تشخیص می‌باشد.
 • ارائه فرم درخواستی که دانشگاه باید در هنگام پیش ثبت نام به داوطلبان ارائه دهد. باید نشان دهد که حداکثر سه بخش انتخابی از 9 بخش در فرم انتخاب شده است.
 • ترجمه مدارک مهارت زبان خارجی که توسط یک مترجم معتبر ارائه شده است.
 • ارائه رسید بانکی که نشان دهنده هزینه ثبت نام می‌باشد.
 • ویزای دانشجویی که باید از سفارت یا کنسولگری جمهوری ترکیه گرفته شود.
 • 6 قطعه عکس
 • اثبات مهارت به زبان انگلیسی و ترکی
 • بیمه درمانی برای طول دوره تحصیلی
 • تمکن مالی

برچسب‌ها: بدون برچسب

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند