دانشگاه رودن روسیه 

دانشگاه رودن روسیه 

مقدمه:

دانشگاه دوستی مردم روسیه، معروف به دانشگاه RUDN، چند ملیتی ترین دانشگاه روسیه است. دانشجویان 158 کشور در آن تحصیل می کنند. دانشگاه RUDN که در دهه 50 با هدف آموزش پرسنل واجد شرایط برای آفریقا ، آسیا و آمریکای لاتین تاسیس شده است، به دنبال آرمان های همکاری بین فرهنگی می باشد. این دانشگاه دارای یک سیستم رقابتی و بورس تحصیلی برای متقاضیان خارجی است. جشنواره های فرهنگ های جهانی نیز از برنامه هایی است که به طور منظم برگزار می شود.

RUDN  از 6 دانشکده، 10 انستیتو، 1 آکادمی تشکیل شده است. پذیرش تحت برنامه های لیسانس، تخصص، کارشناسی ارشد، دکترا و برنامه های دستیاری (موسسه پزشکی) انجام می شود. دوره های تمام وقت، نیمه وقت و مکاتبه وجود دارد. شعبه سوچی دانشگاه RUDN (تنها واحد دانشگاه) متخصصان را در 11 حوزه تحصیلی آموزش می دهد.

این دانشگاه چند رشته ای بیش از 300 برنامه آموزشی دارد. دانشگاه RUDN از نظر کیفیت آموزش زبان روسی از بهترین دانشگاه های جهان محسوب می شود. دانشگاه بخشی از پروژه 5-100 است . با هدف بهبود رقابت دانشگاه های داخلی در رتبه بندی بین المللی انجام می شود.

با گروه سفیر تجربه تحصیل در برترین دانشگاه های روسیه را از آن خود کنید. گروه سفیر با کادری مجرب و آموزش دیده مسیر مهاجرت را برای شما هموار می سازد.

دانشگاه رودن روسیه 

در مورد حرفه دانشگاه رودن روسیه

فارغ التحصیلان رشته تخصصی “دندانپزشکی” که مایل به تحقق توانایی های فکری خود در زمینه علوم بنیادی هستند. تحصیلات تکمیلی را در رشته “دندانپزشکی” ادامه می دهند.  دانش آموزان با جزئیات آسیب شناسی ترکیبی و تاکتیک های دندانپزشکی.  در درمان بیماران مبتلا به بیماری های عمومی جسمی آشنا می شوند.

لازم به ذکر است که در آموزش حرفه ای دانشجویان تحصیلات تکمیلی. توجه زیادی به مطالعه فن آوری های نوین مدرن تشخیص و درمان بیماری های حفره دندان و دهان می شود. به عنوان مثال:

مدل سازی مدرن و سه بعدی دندان های مصنوعی (فناوری CAD \ CAM)

رادیولوژی سه بعدی

ایمپلنتولوژی

جراحی ترمیمی فک و صورت

پروتزهای پیچیده دندان

دانشجویان تحصیلات تکمیلی که دندانپزشکی را به عنوان تخصص انتخاب کرده اند، در زمینه های مختلفی تحقیق می کنند و موضوعات مختلفی را مطالعه می کنند: مکانیسم های پاتوژنز بیماری های مدرن دندانی، الگوهای کلی تغییرات مورفولوژیکی، عملکردی و متابولیکی در اندام ها و بافت های ناحیه فک و صورت  ناشی از عوامل بیماری‌زای مختلف.

وظایف بین رشته ای علمی شامل؛

مطالعه فرآیندهای آسیب شناختی ، invitro ، invivo ، insilico؛

توانایی مدیریت این فرایندها با استفاده از انواع محصولات دارویی و غیر دارویی در سطوح مولکولی، سلولی، بافتی، اندامی، سیستمیک، ارگانیسم و ​​جمعیت.

توسعه مبانی نظری پیشگیری از بیماری های مدرن ناحیه فک و صورت

توسعه روش ها و تکنیک های با هدف حفاظت از بهداشت عمومی

زمینه های تحقیق:

 • تحقیق در زمینه دندانپزشکی درمانی ، جراحی ، ارتوپدی
 • تحقیق در زمینه دندانپزشکی کودکان
 • تحقیق در زمینه پیشگیری از بیماریهای دندانی
 • تحقیق در ارتودنسی
 • جراحی فک و صورت
 • بیماری های انکولوژیکی ناحیه فک و صورت
 • بهداشت در دندانپزشکی
 • تحقیقات آماری در زمینه های مختلف دندانپزشکی.

رشته های اصلی خاص:

 • روش تحقیق علمی ،
 • تاریخ و فلسفه علم ،
 • زبان خارجی
 • دندانپزشکی

مشارکت های آموزشی دانشگاه رودن روسیه

دانشگاه RUDN با داشتن 150 برنامه آموزشی مشترک و برنامه های دو درجه، 250 توافق نامه مشارکت، موقعیت های فعال دانشگاه های شبکه SCO ، CIS و BRICS و پروژه های تحقیقاتی با همکاران از سراسر جهان، رهبر همکاری بین المللی در زمینه آموزش عالی است. دانشگاه RUDN به روی جهان باز است و جهان به RUDN باز است!

دانشگاه رودن روسیه 

کارآموزی تخصص پزشکی و دندانپزشکی در روسیه

جهت اطلاع بیشتر متقاضیان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی از شرایط تحصیل در روسیه عنوان می کنیم.  کشور روسیه برنامه های کارآموزی این رشته ها را نیز زبان به انگلیسی ارائه می دهد.

تخصص هایی مانند متخصص پوست ، متخصص گوارش و یا متخصص ارتودنسی دندان پس از تکمیل دوره تخصص در روسیه، نیاز به کارآموزی دارند.  طول دوره کارآموزی از دو تا چهار سال بسته به تخصص و دانشگاه متفاوت است.

مدت کارآموزی دندانپزشکی دو ساله است و پزشکان جوان آموزش های جامع برای کسب دانش عملی در جهت های خاص مانند درمان ، جراحی و دندانپزشکی کودکان را کسب می کنند ، هزینه این دوره ها سالانه از ۱۰۰۰۰۰ روبل تا ۳۸۰،۰۰۰ روبل (۱،۸۰۰ تا ۶،۶۰۰ دلار ) متغیر است.

دندان پزشکی در این دانشگاه به چه زبانی تدریس می شود؟

دندان پزشکی در این دانشگاه به هر دو زبان انگلیسی و روسی تدریس می شود و دانشجو حق انتخاب دارد.

شهریه تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه رودن

برای دانشجویانی که قصد تحصیل به زبان روسی دارند شهریه سالانه 8500 دلار معادل 7900 یورو می باشد .  برای دانشجویانی که قصد تحصیل به زبان انگلیسی دارند این مبلغ 9500 دلار معادل 8800 یورو می باشد.

موقعیت مکانی دانشگاه

دانشگاه رودن در منطقه Miklukho maklaya واقع در شهر مسکو می باشد.

رتبه بندی دانشگاه رودن

دانشگاه رودن رتبه 801-1000 را در سطح جهانی دارد و در مقیاس داخلی رتبه 201-300 را دارد.

مدت زمان تحصیل دندان پزشکی دانشگاه رودن

تحصیل دندان پزشکی در این دانشگاه به طور کلی 5 سال به طول می انجامد.

در فرایند یادگیری، دانش آموز تعدادی از رشته ها را مطالعه می کند که به چندین واحد تقسیم می شوند:

 • چرخه انسانی، اجتماعی و اقتصادی (شامل اخلاق زیستی، تاریخ پزشکی، فقه، زبان های خارجی، زبان لاتین، اقتصاد و …).
 • چرخه پزشکی-بیولوژیکی ، علوم طبیعی (شامل فیزیک، ریاضیات، انفورماتیک پزشکی، شیمی، زیست شناسی، آناتومی انسان، بافت شناسی، فیزیولوژی، فیزیولوژی آسیب شناسی، ایمونولوژی و غیره).
 • چرخه حرفه ای شامل همه رشته های خاص است، در نتیجه دانشجو مهارت های حرفه ای دندانپزشکی را کسب می کند (به عنوان مثال ، دندانپزشکی پیشگیری و جمعی ، پروتز ، جراحی دهان ، پوسیدگی و بسیاری دیگر).

روشهای تولیدی که در آن دانشجویان مهارتهای دستی اولیه را کسب و تثبیت می کنند. در کلینیک ها و مراکزی انجام می شود. که دانشجویان از سال دوم می توانند در این کلینیک ها با توصیه مثبت از طریق سرپرستان استخدام شوند.

دانشجویان دانشگاه RUDN این فرصت را دارند که در خارج از کشور آموزش ببینند. امکان تجربه کارآموزی در آلمان، سوئیس، انگلیس برای دانشجویان فراهم می باشد.

برنامه بورسیه های تحصیلی دانشگاه رودن

در این دانشگاه فرصت های مناسبی جهت تحصیل با بودجه دولتی وجود دارد. برای این منظور، شما باید برای برنامه بورس تحصیلی دولت فدراسیون روسیه درخواست کنید. این امکان برای 15000 شهروند خارجی در دانشگاه های روسیه فراهم می باشد.

برچسب‌ها: بدون برچسب

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند