اقامت در فنلاند

 

امروزه به دلیل وضعیت نامطلوب کشورهای خاورمیانه مهاجرت به کشورهای اروپایی افزایش بافته است. معمولا سوالاتی که همیشه برای مهاجران پیش می‌آید این است که که کدام کشوربرای اقامت مناسب است؟ شرایط مهاجرت و زندگی درکشور مورد نظر چگونه خواهد بود؟ اقتصاد این کشور چگونه است آیا می‌شود شغلی مناسب پیدا کرد؟ همه این سوالات برای شخص باید پاسخ داده شود، ما در این مقاله سعی کرده‌ایم کشور فناند را از دیدگاه‌های مختلف مهاجرت مورد بررسی قرار دهیم و بتوانیم همه آن ها چه که  مورد نیاز اقامت دراین کشور هست را برای مخاطب بیان کنیم.

 

درباره کشور فنلاند

کشور فنلاند از جمله کشورهای زیبا وخوش آب وهوا(تمیز وپاک) اروپایی است. فنلاند در شمال قاره اروپا قرار دارد و از شرق با روسیه واز غرب با سوئد هم مرز می‌باشد. کشور فنلاند درسالهای اخیر توانسته جهش بسیار خوبی ازلحاظ کیفیت اقصادی و تجاری پیدا کند وهمین امر یکی  از دلایل مهم مهاجرت به این کشور شده است. جمعیت این کشور تقریبا 5.5 میلیون نفراست و پایتخت آن شهر هلسینکی می‌باشد که یک پنجم جمعیت در این شهر زندگی می‌کنند، واحد پول این کشور یورو می‌باشد.

 

اقامت در ترکیه
کسب اطلاعات بیشتر

 

اقامت در روسیه
کسب اطلاعات بیشتر

 

اقامت در کانادا
کسب اطلاعات بیشتر

 

اقامت فنلاند و شرایط آن

برای مهاجرت به فنلاند مهم ترین قانونی که اعمال می‌شود این است که افراد برای 5سال به صورت پیوسته وبدون هز ینه زیاد می‌توانند در این کشور زندگی کنند و برای اخذ تابعیت فنلاند باید به زبان سوئدی یا فنلاندی تسلط کافی داشته باشند. دریافت اقامت هر کشور به طور معمول به 6 روش امان پذیر است که درادامه به این روش ها اشاره خواهد شد.

 • اخذ اقامت ازطریق تحصیل
 • اخذ اقامت ازطریق کار
 • اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری
 • اخذ اقامت از طریق تولد
 • اخذ اقامت ازطریق ازدواج
 • اخذ اقامت از طریق پناهندگی

 

اخذ اقامت ازطریق تحصیل

فنلاند دارای سیستم آموزشی بسیار بالایی در دنیا می‌باشدو در زمینه های ساختار و محتوای آموزشی از روند بولونیای اروپایی استفتده می‌کند. اقامت ازطریق تحصیل مطمئن ترین راه اخذ اقامت برای دانشجویان است. دانشجویان می‌توانند با اخذ پذیرش ودرخواست ویزای تحصیلی اقامت این کشور را دریافت نمایند. متقاضیان می‌توانند درهرسه مقطع تحصیلی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا مشغول به تحصیل باشند. ازبرترین دانشگاههای فنلاند می‌توان، دانشگاه هلسینکی بارتیه 107 QS درسال 2020 ، دانشگاه آلتو بارتبه 134 QS ودانشگاه تورکو  بارتبه 287 QS را نام برد.

مدارک مورد نیاز برای اخذ اقامت از طریق تحصیل

 • اصل شناسنامه و دو نسخه کپی از آن
 • پاسپورت و دو نسخه کپی از آن، (اگر کمتر از یک سال از اعتبار پاسپورت باقی مانده است ، حتما باید آن را تعویض کرد)
 • دو قطعه عکس رنگی 6*4
 •  مدرک زبان به همراه دو نسخه کپی از آن
 • بیمه یک ساله با اعتبار 30000 یورو به همراه دو نسخه کپی از آن
 • ارائه پذیرش از دانشگاههای فنلاند و یا فایل آن به همراه دو نسخه کپی
 • مدارک فارغ التحصیلی از دبیرستان به بعد به همراه ریز نمرات
 • ارائه رزومه (CV)

 

اخذ اقامت ازطریق کار

وضعیت بازار کار فنلاند دربین کشورهای اروپایی بهتر و مطلوب است. طبق آمارهای سال 2020 این کشور با نرخ 6.5% در وضعیت تقربیا خوبی قارا دارد. متقاضی برای اقامت از این طریق باید در این کشور کار پیدا کند و دعوتنامه ای از طرف کارفرما داشته باشد. دراین خصوص کارفرما باید شغل مورد نظر را در6 ماه متوالی در کشور فنلاند و اتحادیه اروپا آگهی کرده ومتقاضی باید مدارک خود را آماده و به این کشور ارسال نماید.

مدارک مورد نیاز اخذ اقامت از طرق کار 

 • گذرنامه معتبر (با حداقل ۳ ماه اعتبار بعد از پایان سفر و دارا بودن حداقل ۲ صفحه خالی)
 • شناسنامه همراه با ترجمه رسمی به زبان انگلیسی
 • فرم درخواست روادید شنگن برای متقاضیان ویزای کار فنلاند
 • اتباع خارجی مقیم ایران باید اجازه اقامت واجازه کار خود را ارائه دهند.
 • بیمه نامه مسافرتی با پوشش حداقل ۳۰ هزار یورو
 • دعوت نامه کاری از فنلاند

 

اخذ اقامت از طریق سرمایه‌گذاری

سود بالای سرمایه گذاری در کشور فنلاند از مهم ترین دلایل مهاجرت به این کشور است. اگر متقاضی موفق  به دریافت اخذ اقامت از راه سرمایه‌گذاری باشد می‎‌تواند از مزایا و امتیازات مهاجرت به این کشور بهره مند شود این امتیازات شامل اقامت خانوادگی، مسافرت به اروپا ونواحی شنگن، استفاده از امکانات کار وتحصیل در تمام نقاط فنلاند می‌باشند.سرمایه‌گذاری از طریق خرید ملک وثبت شرکت  هم در فنلاند امکانپذیر است. که ازاین طریق متقاضی می تواند 4 سال اقامت فنلاند را داشته باشد.

 

اخذ اقامت ازطریق تولد

استفاده از قانون خاک و خون جهت اعطای تابعیت، برای کشورهای مختلف مدنظراست. در کشور فنلاند  دراین مورد ازقانون خون استفاده می‌کند، به این ترتیب که پدر ومادر کودک منولد شده باید شهروند فنلاندی باشند و به صورت رسمی ازدواج کرده باشند. اگر پدر فنلاندی کودک متولد شده از دنیا رفته باشد با این شرط می توان تابعیت اعطا کرد که پدر فوت شده قبل از تولد کودک با مادرش ازدواج کرده باشد.

 

اخذ اقامت ازطریق پناهندگی

اخذ اقامت از راه پناهندگی اغلب یا خطرات زیادی مواجه هست به طوری که شرایط زندگی در اردوگاهها و کمپ ها مساعد نسیت. کشورهای عضو کنوانسیون ژنو که فنلاند از جمله این کشورهاست از اشخاص پناهنده دربرابر خطرات احتمالی حمایت می‌کنند. برای درخواست پناهندگی افراد باید به اداره پلیس رفته و فرم مربوط به درخواست پناهندگی را ارائه دهند. اگر اشخاص در خارج از خاک فنلاند درخواست پناهندگی دهند درخواست آن ها ازسوی مقامات فنلاندی لغو خواهد شد.

 

مزایای مهاجرت به فنلاند

از مهم ترین مزایای مهاجرت به این کشور پاسپورت کشور فنلاند است، به این صورت که پاسپورت فنلاند از اعتبار وارزش ویژه بین المللی برخوردار است ودارنده پاسپورت قادر است به 127 کشور دنیا (اروپایی) بدون هیچ مشکلی سفرکند. پاسپورت فنلاند رتبه دوم قدرتمندترین پاسپورت‌های دنیا محسوب می‌شود. فنلاند به دلیل راه‌های مرزی مشترک با نروژ وروسیه به عنوان یک گذرگاه جغرافیایی مطلوب شناخته شده است. اقتصاد هدفمند و مطلوب این کشور و وجود نظام آموزشی استاندارد بین المللی از دیگر مزایای مهاجرت به فنلاند است.

 

هزینه‌های زندگی در فنلاند

همانطوری که گفتیم هزینه زندگی در هرکشوری بسته به سبک زندگی اشخاص دارد و زندگی در شهرهای بزرگ به مراتب هزینه‌های زیادی را دربر دارد. از جمله هزینه‌های خوراک، مسکن، حمل و نقل و کالاهای اولیه مورد نیاز  مستلزم آگاهی برای زندگی در هرکشور است. ما در زیر هزینه‌های اولیه مورد نیاز درکشور فنلاند را در قالب جدول بیان کرده ایم.

 

اقامت فنلاند برای افراد موفق وهنرمند

اشخاص از این طریق می‌توانند ویزای هنرمندی را اخذ نمایندبه این صورت که باید در دوره‌های حرفه‌ای هنر ثبت نام کنند یا در یک کار حرفه‌ ای در فنلاند ماهر باشد. برای ویزای هنرمندی دوشرط اساسی لازم است که ازجمله آن ها، تحصیلات موسسه اموزش عالی را داشته و همجنین عضو انجمن هنرمندان باشید و می‌بایست رزومه حرفه‌ای خود بر اساس اسناد و مدارک مانند قراردادهای کاری، گواهی اشتغال به تحصیل را ارائه دهید.

مدارک مورد نیاز

 • گذرنامه
 • یک قطعه عکس
 • کپی از صفحات پاسپورت
 • مدارک تحصیلی
 • اسناد معتبر از تجربه کاری در رشته هنر

 

دریافت مشاوره رایگان