اقامت در چین

 

کشور چین در شرق قاره آسیا قرار داردو پرجمعیت ترین کشور دنیاست. همچنین دومین کشور بزرگ دنیا از نظر وسعت خاکی می‌باشد. چین دارای کهن ترین تمدن های تاریخ است، وزبان رسمی این کشور ماندارین می‌باشد. نظام سیاسی چین بیش ازهزاران سال است که مبتنی بر سلطنت موروثی است. امروزه اقتصاد چین یک اقتصاد بازاری برپایه مالکیت خصوصی است. سودآوری بالا درتولید، نیروی کار ارزان از جمله عواملی هستند که چین را به بزرگترین تولید کنندگان دنیا تبدیل کرده است. قابل ذکراست که چین در بخش های مصرف انرژی بهره وری بسیار پایینی دارد، نا گفته نماند که کشور چین تلاش خود را بیشتر در زمینه توسعه سیستم آموزشی با تاکید بر رشته های علوم مهندسی و ریاضیات معطوف کرده است. در سالهای اخیر چین از جمله کشوری بود که توانست دومین کشور منتشر کننده مقالات علمی دنیا باشد. فعالیت چین در برنامه های فضایی از فعال ترین برنامه ای فضایی دنیا به شمار می‌رود. عوامل یادشده درباره کشور چین می‌تواند انگیزه مهاجرت به چین را چند برابر کند وچون مهاجرت به دیگر کشورها به دلیل زندگی راحت وکم هزینه و وجود امنیت مالی وجانی ودستیابی به شغل مناسب، صورت می‌گیرد کشور چین می‌تواند گزینه مناسبی برای مهاجرت باشد. در این مقاله درباره اقامت چین و راههای اخذ اقامت چین وتابعیت این کشور صحبت خواهیم کرد.

 

اقامت در ترکیه
کسب اطلاعات بیشتر

 

اقامت در فنلاند
کسب اطلاعات بیشتر

 

اقامت در اسپانیا
کسب اطلاعات بیشتر

 

 

اخذاقامت چین از راه تحصیل

امروزه کشور چین به دلیل داشتن سیستم آموزشی با کیفیت و همچنین رشد اقتصادی بسیار بالا  نظر مهاجران را به سوی خود جلب کرده است. یکی از راه‌های اخذ اقامت چین ، از راه تحصیل است که شرط اساسی دراین روش این است که دانشگاه انتخاب شده باید دارای مدرک معتبر باشد تا سفارت برای دانشجویان ویزا صادر کند. دانشگاه‌های این کشور به دو بخش دولتی و خصوصی تقسیم بندی شده است. البته نکته حائز اهمیت این است که اگر فرد به زبان رسمی این کشور تحصیل نماید، هزینه تحصیل پایین خواهدبود. تحصیل در مقطع کارشناسی مستلزم تسلط کافی به زبان انگلیسی است. و دانشجویان می‌توانند پس از اتمام تحصیل ویا با یافتن شغل موردنظر اقامت کاری در چین را دریافت نمایند.

 

اخذ اقامت چین از راه کار

همانطوری که می‌دانید به دلیل جمعیت زیاد چین، ورود با هدف کار کمی مشکل ساز است. و متقاضی حتما باید دعوتنامه کاری از سوی کارفرما داشته باشد. افرادی می‌توانند موفق به اخذ اقامت چین شوند که دارای تخصص حرفه ای وخاص بسیار بالایی باشند. یشترین و رایج ترین فرصت‌های شغلی درچین برای آموزش‌های زبان انگلیسی و تدریس آن می باشد که مستلزم داشتن دانش زبان انگلیسی به عنوان زبان اول و دارا بودن حداقل مدرک لیسانس و دو سال سابقه تدریس، می‌باشد. برای جویندگان کار در چین  محدویت‌های سنی، برای خانم ها از ۲۴ سال تا ۵۵ سال و برای آقایان از ۲۴ سال تا ۶۵ سال تعریف شده است.

 

اخذ اقامت چین از راه سرمایه‌گذاری

بر ای اخذ اقامت چین از این راه افراد باید سابقه مال خوبی داشته باشد و هیچگونه سوء سابقه نداشته باشد. ویزای چین ازراه سرمایه گذاری در کمتر از سه ماه صاذر می‌شود. و سرمایه‌گذاری در این کشور از راه ثبت شرکت و خرید ملک امکانپذیر است، به این صورت که باید شرکت مورد نظر را انتخاب کنید وسپس دراین کشور فعالیت داشته باشید. برای کسانیکه علاقه مند به مدیریت و شراکت با افراد چینی ندارند به عقد قراردارد دقیق نیازی است و باید طبق قوانین و اصول خاص قرارداد، فعالیت کنند.

خرید ملک به گونه ای است که ملک شما و مساحت آن اهمیت بسیاری دارد و شما باید برای خرید ملک پول اولیه را پرداخت نمایید، با این کار اخذ اقامت بر ای شما آسانتر خواهد بود.

 

اخذ اقامت چین از راه ازدواج

برای اخذ اقامت از این راه فرد باید به زبان انگلیسی کاملا تسلط داشته باشدوبا یکه تبعه چینی ازدواج کند. و زوجین حین ازدواج باید مجرد بوده و سن آنها نباید از 18 سال کمتر باشد. و ازدواج آنها حتما باید ثبت شده باشد و به مدت سه سال با هم زندگی مشترک داشته باشند و در صورت متولد شدن فرزند دستیابی یه اقامت این کشور راحت تر خواهد شد. همچنین شخص باید شرایط مالی در سال اول ازدواج را داشته باشد تا بتواند از عهده هزینه های زندگی برآید. قایل ذکر است که هزینه زندگی در چین ارزان و مناسب می‌باشد.

 

اخذ اقامت چین از راه تولد

کشور چین برای اعطای اقامت برای مهاجران از قانون خون تبعیت می‌کند. به این صورت که فرزند باید از پدر یا مادر چینی به دنیا آمده باشد. البته کشور چین در سالهای اخیر قوانینی در مورد سیستم خاک وضع کرده است به این معنی که اگر کودک  در چین متولد شود و پدر و یا مادرش تابعیت مشخصی نداشته باشند، دولت چین طبق یکسری شرایط کار سعی می‌کند تابعیت این کشور را برایشان اعطا نماید.

 

شهرهای مهاجرپذیر چین

شهر پکن از چمله شهرهایی هست که دارای امتیازات بالایی در زمینه تحصیل می‌باشد و بیش از 50 دانشگاه و سیستم مراکز آموزشی عالی در این شهر قرار دارد. پکن شهر مناسب برای سرمایه گذاری می‌باشد.

شهر شانگهای شهر بزرگ و قدرتمند چین است و از نظر تجارت ارزش ویژه ای دارد. ورود به بازار کار در این شهر برای مهاجران متقاضی کسب و کار آسانتر خواهد بود.

شهر مهاجر پذیر گوانگجو از شهرهای مرکزی چین است، این شهر در زمینه کشاورزی فعالیت گسترده‌ای دارد و تولید ناخالصی دراین شهر رو به افزایش است.

شهر دونگ شهری است که حدود سه درصد ایرانیان این شهر را برای زندگی خود انتخاب می‌کنند، این شهر در زمینه محصولات الکترونیکی فعالیت داشته و از نظر صادرات در وضعیت خوبی قرار دارد. این شهر از نظر مهاجر پذیر بودن رتبه چندان بالایی ندارد.

 

پاسپورت چین

برای اخذ پاسپورت چین، شما در ابتدا باید تمامی قوانین مربوط به ویزا و اقامت موقت و دائم را گذرانده باشید. ارزیابی سبک زندگی شما برای اخذ پاسپورت الزامی است. به این صورت که در طول زندگی، شما چندبار از چین خارج شده اید و یا اینکه پیوسته در چین سکونت داشته اید یا نه. برای اخذ پاسپورت شما نباید هیچگونه جرم  وسابقه کیفری داشته باشید.

 

دریافت مشاوره رایگان