فیزیولوژی در دانشگاه یدی تپه

فیزیولوژی در دانشگاه یدی تپه

مقدمه:

دانشگاه یدی تپه در سال 1996 توسط مرکز فرهنگی و آموزشی استانبول تاسیس شد. این دانشگاه مطابق با اصول آتاتورک، با کادر علمی و اداری پیشگام و برجسته خود، با هدف پرورش جوانان مدرن، کنجکاو، کسب مهارت در دنیای تجارت و تمام مهارت های فنی لازم، داشتن تبحر در فرهنگ های مختلف و به خوبی از لحاظ شخصیتی توسعه یافته باشند، تاسیس شد.

دانشگاه یدی تپه آموزشی متناسب با انتظارات عصر اطلاعات را ارائه می دهد و فعالیت های علمی خود را در 13 دانشکده از جمله دندانپزشکی، داروسازی، هنرها و علوم، هنرهای زیبا، حقوق، علوم اقتصادی و اداری، ارتباطات، معماری، مهندسی، علوم بهداشتی، علوم پزشکی و بازرگانی، دو مدرسه و یک آموزشگاه حرفه ای که شامل 77 دوره کارشناسی و 4 دوره کاردانی، انجام می دهد. همچنین تحصیلات تکمیلی در 83 دوره کارشناسی ارشد و 43 دوره دکترا در داخل مدارس تحصیلات تکمیلیِ اصول و انقلاب آتاتورک، علوم تربیتی، علوم بهداشتی، علوم کاربردی طبیعی و علوم اجتماعی انجام می شود. دانشگاه یدی تپه، که مدرک آموزشی آن انگلیسی است، جوانان را از سراسر ترکیه برای آینده خودشان در 26 پردیس آگوست از روز تاسیس تاکنون آماده می کند.

فیزیولوژی در دانشگاه یدی تپه

دپارتمان فیزیوتراپی و توانبخشی

در دانشگاه یدی تپه، بخش فیزیوتراپی و توانبخشی در دانشکده علوم بهداشت در سال تحصیلی 2008-2009 تاسیس شد. مقطع کارشناسی ارشد این رشته در سال 2012 در این دانشگاه تاسیس شد. فیزیوتراپیست فارغ التحصیل از دپارتمان فیزیوتراپی و توانبخشی به عنوان یک متخصص بهداشت به طور مستقل کار می کند که می بایست در یک رابطه حرفه ای باز و برابر با سایر متخصصان بهداشت کار کنند. فیزیوتراپیست ها مسئول انجام برنامه ریزی های مربوط به برنامه های فیزیوتراپی و توانبخشی و درمان با استفاده از اشکال و رویکردهای مختلف درمانی (تمرینات درمانی، الکتروترابی، درمان دستی، تکنیک های تحرکات بافت نرم، آب درمانی، پروتز و ارتز و غیره) پس از اتمام چهار یا هشت ترم (240 واحد) از تحصیل در مقطع کارشناسی در فیزیوتراپی، دانشجویان شایستگی های لازم را برای را برای سازماندهی یک مدل تصمیم گیری از فیزیوتراپی جهت کار مستقل در بیمارستان خصوصی یا دولتی، مراکز توانبخشی بهداشت، باشگاه های ورزشی، مدارس مخصوص کودکان ناتوان، خانه سالمندان، انجمن معلولین، مرکز زندگی سالم، مراکز مراقبت در منزل و غیره.

کلینیک‌ها، لابراتوارها، و مراکز علمی

 • بیمارستان کوزیاتاغی دانشگاه یدی تپه
 • درمانگاه جاده باغدات دانشگاه یدی تپه
 • بیمارستان کوشویولو دانشگاه یدی تپه
 • آکادمی فیزیوتراپی PT برای ورزشگاران
 • درمانگاه فیزیوتراپی و توانبخشی و مصدومیت های ورزشی شش بیست و پنج (25/6)
 • مرکز پزشکی جاده
 • مرکز پزشکی آکیتف
 • باشگاه ژیمناستیک بشیکتاش
 • بنیاد کودکان اسپاتیستک ترکیه
 • مرکز کودک پرخطر
 • مرکز آموزش ویژه و توانبخشی کوشویولو
 • آکادمی بازی جاره
 • مرکز آموزش ویژه و توانبخشی اخلاق فیزیکی سانجاک تپه
 • مرکزدرمانی و توانبخشی مراقبت های بهداشتی اِکسن
 • خانه بیماران یا سالمندان مِوا
 • مرکز پزشکی بوستانجی
 • مرکز پزشکی لایف مد
 • بیمارستان های دولتی، آموزشی و تحقیقاتی وابسته به ریاست بهداشت استان

فیزیولوژی در دانشگاه یدی تپه

کمک هزینه تحصیلی در دانشگاه یدی تپه (این آمار برای سال 2019 می باشد)

بورس تحصیلی که به دانشجویان با بورس تحصیلی کامل ارائه می شود، هزینه کامل تحصیلی را پوشش می دهد.

بورس تحصیلی که به دانشجویان با بورس تحصیلی پنجاه درصد ارائه می شود نیمی از هزینه تحصیلی را پوشش می دهد.

بورس تحصیلی که به دانشجویان با بورس تحصیلی 25 درصد ارائه می شود یک چهارم هزینه تحصیلی را پوشش می دهد.

بورسیه ها و تحفیفات همپنین مدت زمانی را که دانشجو در برنامه های اجباری آمادگی زبان خارجی و همچنین دوره کارشناسی منظم دانشجو (10 ترم برای برنامه های 4 ساله، 12 ترم برای برنامه های شش ساله) را شامل می شود، بدون در نظر گرفتن پیشرفت تحصیلی دانشجو.

اعضای دانشکده دانشگاه یدی تپه

ریاست پرفسور سردار اوزتزجان
معاون ریاست پروفسور راسمی موامّر
منشی ریاست دمت ارتاش
امور اداری تولای دوزنلی

یوکسل آرسلان

رتبه دانشگاه یدی تپه

رتبه در دنیا 1001+
رتبه در بین دانشگاه های جوان 351-400
نسبت تعداد کارمندان به دانشجویان 2/35
درصد دانشجویان خارجی 2 %

شهریه و زبان دانشگاه یدی تپه

سال 2021-2022
شهریه سالانه فیزیوتراپی 8.500 $
زبان تدریس انگلیسی
آزمون ورودی دانشگاه آزمون SAT؛ ACT

فیزیولوژی در دانشگاه یدی تپه

ارتباطات بین المللی دانشگاه یدی تپه

دانشگاه یدی تپه بیش از 400 دانش آموز از مدارس سراسر جهان را برای تحصیل کوتاه مدت از طریق برنامه اراسموس پلاس یا از طریق توافق نامه های همکاری غیر اراسموس به میزبانی خود می پذیرد.

مزایای مطالعات جهانی برای گسترش دامنه فرصت های آموزشی در یدی تپه طراحی شده است. مزایای بالقوه و مزایای مشترک گفتگوی بین المللی، مشارکت و همکاری در برنامه های مطالعات جهانی که به طور متقابل ایجاد شده اند، چند لایه هستند و به همه سطوح جامعه دانشگاهی چه در داخل و چه در خارج از کشور می رسند. تعهد این دانشگاه به جهانی سازی شامل تحرک دانشجویی، پویایی دانشکده، و توسعه و رشد در زمینه همکاری با نهادهای بین المللی است.

این دانشگاه دارای امکاناتی بالقوه ای برای دانشجویان و اساتید و کارکنان از جمله دارای سه بیمارستان، 46 کارگاه علمی، 12 مرکز تحقیقاتی بهداشتی و علوم اجتماعی، 42 تیم ورزشی، بنیاد دانشگاهی با بیشترین مشارکت در مسابقات ورزشی، دارای 175 لابراتوار و …. است. این دانشگاه همچنین جزو دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت و وزارت علوم در سال 2020-2021 است.

گروه شرکت های سفیر دارای کارشناسان و ارتباطات بسیار قوی در زمینه مهاجرت تحصیلی به کشور ترکیه است که دانش آموزان می توانند با کمک گروه سفیر از طریق آزمون و یا به شرط معدل در این دانشگاه مشغول به تحصیل شوند.

ارتباط با ما

آدرس: محله این اُنو – جاده کاییش داغی – شماره A326 ، 34755 – آتاشهیر – استانبول

ایمیل: 7tepefizyoterapi@gmail.com

برچسب‌ها: بدون برچسب

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند