دانشگاه دولتی لومونسوف مسکو روسیه

دانشگاه دولتی لومونسوف مسکو روسیه

دانشگاه دولتی لومونسوف از برترین دانشگاه روسیه بوده که در سال 1755 میلادی”توسط میخائیل لومونسف” نویسنده و دانشمند بزرگ روسی در شهر مسکو پایتخت ایین کشور تاسیس گردید. در سال 1940 نام لومونسوف برای بزرگداشت ینیانگذار دانشگاه به ایین نام نهاده شد. این دانشگاه به عنوان مرتفع‌ترین بنای تحصیلی در دنیا شناخته شده است. دانشگاه دولتی مسکو به دلیل اعتیاری که در سطح جهان دارد همه ساله دانشجویان بین‌المللی زیادی را از سراسر دنیا به سوی خود جذب می‌کند. برای تحصیل در این دانشگاه به خاطر رقابتی که بین متقاضیان وجود دارد نیازمند تلاش بسیاری می‌باشد. برای آشنایی بیشتر با شرایط و پذیرش از دانشگاه دولتی مسکو روسیه در ادامه با ما همراه باشید.

درباره دانشگاه

حدود 7000 دانشجوی کارشناسی و بیش از 40،000 دانشجوی کارشناسی‌ارشد در دانشگاه دولتی لومونسف مسکو در حال تحصیل هستند، همچنین بیش از 5000 نفر از متخصصان دوره‌های تجدیدنظر خود را در این دانشگاه سپری می‌کنند. بیش از 6000 استاد و حدود 5000 محقق در دانشکده‌‌ها و موسسات تحقیقاتی این دانشگاه مشغول فعالیت هستند. دانشگاه مسکو هر ساله حدود 4000 دانشجوی خارجی از سراسر دنیا را مورد پذیرش قرار می‌‌دهد.

محوطه دانشگاه مسکو یک سیسم بسیار پیچیده است که دارای یک میلیون متر مربع مساحت در یک هزار ساختمان و سازه می‌باشد که 8 خوابگاه آن بیش از 12،000 دانشجو دارد. کتابخانه MSU یکی از بزرگترین کتابخانه‌ها در روسیه محسوب می‌شود که دارای سیستم پیشرفته‌ای است. در این کتابخانه 9 میلیون کتاب موجود است که 2 میلیون از آن‌ها به زبان‌های خارجی هستند.

دانشگاه دولتی لونوسوف مسکو در رده‌بندی اخیر فارغ‌‌التحصیلان استخدامی در پایگاه 101-110 قرار گرفته است، به طوری که این دانشگاه در بالاترین رتبه‌بندی دانشگاه‌های روسی در زمینه استخدام فارغ‌‌التحصیلان قرار گرفت. همچنین دانشگاه دولتی لومونسف مسکو در جایگاه بیستم شاخص بازده فارغ‌التحصیلان جای دارد. چهره‌های مشهور و برتر که  از این دانشگاه فازغ‌التحصیل شده‌اند عبارتند از:

  • نویسندگان برجسته: آنتون چخوف، ایوان تورگنیف
  • سیاستمداران برجسته: میخائیل گورباچف و میخائیل سوسلف
  • ریاضیدانان و فیزیکدانان برجسته: بوریس دمیدوویچ، ولادیمیر آرنولد و آندری کولموگوروف

شرایط تحصیل در دانشگاه دولتی لومونسوف مسکو روسیه

شرایط پذیرش از دانشگاه دولتی لومونسف مسکو

برای درخواست پذیرش از دانشگاه دولتی لومونسف مسکو، باید مدارک زیرا را تهیه و به دانشگاه ارسال نمایید:

  • فرم درخواست تکمیل شده برای دانشجویان خارجی
  • اسناد محرمانه و یا  اسناد آموزشی که در کشور صادر شده است.
  • ترجمه روسی از سند آموزشی، تایید شده توسط مترجم
  • کپی صفحه اول پاسپورت خارجی
  • کپی از ویزای تحصیلی روسیه
  • ارئه صفحه اول پاسپورت خارجی ترجه شده به زبان روسی (افرادی که کپی از اخذ ویزا را دریافت کرده‌‌اند، لازم نیست که آن را ارسال کنند)
  • کپی سند پرداخت که تأیید انتقال هزینه درخواست را به NRU MGSU می‌دهد.

آن دسته از دانشجویانی که اقدام به درخواست مدرک لیسانس، برنامه کارشناسی ارشد یا دکتری می‌کنند، باید اسناد آموزشی خود را قانونی نمایند.

دانشکده های دانشگاه دولتی لومونسف مسکو

دانشگاه دولتی لومونسوف شامل  39 دانشکده و 15 مرکز تحقیقاتی بوده که شامل موارد زیر است:

دانشکده مکانیک و ریاضیات ،دانشکده ریاضیات و سایبرنتیک محاسباتی، دانشکده فیزیک، دانشکده شیمی، دانشکده علوم مواد، دانشکده زیست‌شناسی، دانشکده مهندسی زیست شناسی و بیوانفورماتیک، دانشکده علوم خاک، دانشکده زمین شناسی، دانشکده جغرافیا، دانشکده پزشکی، دانشکده تاریخ، دانشکده فیلسوف ، دانشکده فلسفه، دانشکده اقتصاد، دانشکده حقوق، دانشکده روزنامه ‌نگاری، دانشکده روانشناسی، موسسه مطالعات آسیا و آفریقا، دانشکده جامعه ‌شناسی، دانشکده زبان‌های خارجی و مطالعات منطقه، دانشکده سیاست جهانی، دانشکده علوم سیاسی، دانشکده هنر، دانشکده مطالعات جهانی، دانشکده آموزش و پرورش، دانشکده عالی مدیریت بازرگانی، دانشکده فیزیک، دانشکده شیمی، دانشکده اقتصاد مسکو، دانشکده عالی ترجمه و تفسیر، دانشکده عالی مدیریت دولتی، دانشکده عالی حسابرسی عمومی، دانشکده عالی مدیریت و نوآوری، دانشکده عالی مدیریت بازاریابی، دانشکده عالی مدیریت دولتی ، دانشکده علوم اجتماعی، دانشکده تربیت بدنی، دانشکده آموزش نظامی

دانشکده‌های تحصیل در دانشگاه لومونسف مسکو روسیه

شرایط تحصیل در دانشگاه دولتی لومونسف مسکو

تحصیل در مقطع کارشناسی در این دانشگاه 4 سال زمان موردنیاز است. دانشجویان برای ثبت‌نام در این دوره باید براساس نمره کسب شده در آزمون ورودی خود که شامل آزمون روسی و آزمون تخصصی می‌‌باشد اقدام کنند. توصیه می‌کنیم پیش از رفتن به مسکو برای دریافت اطلاعات لازم جهت ثبت‌نام با دفتر دانشگاه تماس گرفته و یا به سایت رسمی دانشگاه مرجعه کنید و از کسب اطلاعات لازم همچون برنامه‌های آموزشی و تاریخ و شرایط لازم برای ثبت نام و امتحانات و سایر موارد موردنیاز برخوردار شوید.

برخی از برنامه و دوره‌ها به زبان انگلیسی در دانشگاه دولتی لومونسف مسکو ارائه می‌شوند؛ کارشناسی ارشد در زمینه علوم مالی و اقتصاد جهانی که در دانشگاه دولتی مسکو به زبان انگلیسی برای دانشجویان تدریس می شود و کارشناسی ارشد در زمینه و رشته اقتصاد و دارایی، در دو دانشگاه که به عنوان دانشگاه های مشترک شناخته می شود ارائه می شود که با نام دانشگاه ایالتی مسکو در کوپر اسلوونی و دانشگاه پریمورسکی شناخته می شوند.

کارشناسی ارشد در زمینه و رشته علوم تخصصی ریاضی که هم در دانشگاه دولتی مسکو در کوپر اسلوونی و هم در دانشگاه پریمورسکی تدریس می شوند. کارشناسی ارشد در زمینه و رشته علوم سیاسی که توسط دانشگاه دولتی مسکو به زبان انگلیسی تدریس می شود. کارشناسی ارشد در زمینه و رشته علوم سیاسی (علم سیاست جهانی) که در دانشگاه علوم سیاسی مسکو به زبان انگلیسی تدریس می شود.

برچسب‌ها: بدون برچسب

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند