زندگی در اسپانیا

کشور اسپانیا در شبه جزیره ایبرین در جنوب غربی آسیا واقع شده است. اسپانیا کشوری مستقل و عضو اتحادیه اروپا می‌باشد و زبان رسمی مردم این کشور اسپانیایی است و  اسپانیا حکومتی پارلمانی و دموکراتیک دارد، همچنین کشور اسپانیا کشوری توسعه یافته و سیزدهمین اقتصاد دنیا را از لحاظ تولید ناخالصی دارد. مادرید پایتخت این کشور است که در مرکز جغرافیایی شبه جزیره ایبرین قرار گرفته است. شهرهای معروف اسپانیا، مادرید، بارسلونا، باراخاس، لاکرونیا هستند، که شهر مادرید بزرگترین شهر تاریخی دارای کاخهای سلطنتی و موزه پرادو می‌باشد.

اقامت در اسپانیا

[us_image image=”7458″ onclick=”custom_link” link=”url:https%3A%2F%2Fsafirapply.com%2F%25d8%25b2%25d9%2586%25d8%25af%25da%25af%25db%258c-%25d8%25af%25d8%25b1-%25d8%25aa%25d8%25b1%25da%25a9%25db%258c%25d9%2587-2%2F|title:%D8%B2%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C%20%D8%AF%D8%B1%20%D8%AA%D8%B1%DA%A9%DB%8C%D9%87||” css=”%7B%22default%22%3A%7B%22margin-top%22%3A%225px%22%7D%7D”]

زندگی در درکیه
کسب اطلاعات بیشتر

[us_image image=”7451″ onclick=”custom_link” link=”url:https%3A%2F%2Fsafirapply.com%2Flive-in-finland%2F|title:%D8%B2%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C%20%D8%AF%D8%B1%20%D9%81%D9%86%D9%84%D8%A7%D9%86%D8%AF||” css=”%7B%22default%22%3A%7B%22margin-top%22%3A%225px%22%7D%7D”]

زندگی در فنلاند
کسب اطلاعات بیشتر

[us_image image=”7436″ onclick=”custom_link” link=”url:https%3A%2F%2Fsafirapply.com%2Flive-in-canada%2F|title:%D8%B2%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C%20%D8%AF%D8%B1%20%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7||” css=”%7B%22default%22%3A%7B%22margin-top%22%3A%225px%22%7D%7D”]

زندگی در کانادا
کسب اطلاعات بیشتر

جمعیت اسپانیا

جمعیت کشور اسپانیا حدود 46.65 میلیون نفر است، و ششمین کشور پرجمعیت جهان محسوب می‌شود. دراین کشور امید به زندگی بسیار بالاست، طوری که رتبه 4 را در این زمینه بین کشورها دارد. مردمان کشور اسپانیا مردمی شاد هستند.

فرهنگ مردم اسپانیا

فرهنگ مردم اسپانیا به گونه ای است که بیشتر قشر جوان را  به سمت خود جذب می‌کند، زیرا مردم این کشور علاقه بسیار زیادی به مهمانی‌های شبانه دارند و بیشتر اوقات فراغت خود را در بیرون از خانه سپری می‌کنند. آشپزی در اسپانیا هنری مثال زدنی می‌باشد و هنر خطاطی، نقاشی و معماری از جمله آنهاست. فرهنگ دست دادن به هنگام ملاقات دو نفر امری محترم  و مودبانه شمرده می‌شود. هدیه دادن و هدیه گرفتن از جمله بردن کیک و شیرینی همراه گل به هنگام مهمانی رفتن عملی خوشایند برای آنها محسوب می‌شود. گاو بازی از سنت‌های قدیمی این کشور است، و مسابقات زیادی در این زمینه برای مردم این کشور برگزار می‌شود.

مذهب در اسپانیا

مسیحیت کاتولیک دین اصلی حاکم براین کشور است، که به طور رسمی آموزش داده می‌شود. حدود 71 درصد مردم این کشور مسیحی و 24 درصد بی‌دین هستند، و 2.7 درصد مردم از دین‌های دیگر ساکن این کشور می‌باشند، تنها یک درصد از مردم اسپانیا یهودی هستند و انتخاب دین در اسپانیا آژادانه است.

شرایط آب و هوایی اسپانیا

آّب و هوای اسپانیا در مناطق مختلف متنوع است، و بیشتر مناطق دارای آب وهوای مدیترانه ای هستند و بقیه مناطق دارای آب وهوای کوهستانی می‌باشند. نواحی جنوب شرق این کشور دارای تابستان ها گرم و سوزان، و زمستان  های معتدل هستند. بهترین زمان سفر به اسپانیا فصل بهار و پاییز بوده و همچنین نواحی شمالی این کشور اغلب دارای آب و هوای برفی می‌باشد.

اقتصاد اسپانیا

نرخ بیکار در این کشور در سالهای اخیر خیلی کم شده است. ساختار اقتصادی این کشور برپایه امور خدماتی بنا شده است، این کشور در زمینه تجهیزات پزشکی و دارو رتبه خوبی را بین کشوره ای اروپایی به دست آورده است. صنعت‌هایی چون کشاورزی، انرژی و مسکن در رشد اقتصادی این کشور نقش بسزایی داشته اند. گردشگری از شغل های پر درآمد این کشور به شمار می‌رود. صنعت خودروسازی و صنایع غذایی نیز سود آوری بسیاری براین کشور دارند.

هزینه‌های زندگی در اسپانیا

فرد مهاجر قبل از هر کاری برا ی مهاجرت باید از هزینه‌های زندگی کشور مقصد اطلاعات کافی داشته باشد. همانطور که آگاه هستید هزینه‌های زندگی برای هر فرد متغیر است و این بسته به روش زندگی ون حوه  مصرف شخص دارد. قطعا زندگی در شهر های بزرگ در اسپانیا هزینه‌های زیادی را در بر دارد و  هزینه زندگی در شهر مادرید به دلیل گسترده بودن امکانات بسیار بالا است.  همچنین هزینه‌های تحصیل در کشور اسپانیا نیز 11 درصد نسبت به  کشور ایران بیشتر است اما امکانات تحصیلی در این کشور بسیار گسترده است. برخی هزینه‌های زندگی و استفاده از کالاها  در اسپانیا در نمودار زیر آمده است:

حداقل حقوق و میانگین درآمد در اسپانیا

حداقل دستمزددر کشور اسپانیا براساس مهارت و تخصص افراد دسته بندی شده است، هر چقدر افراد مهارت خود را در زمینه شغلی خود بالا ببرند دستمرد بیشتری دریافت می‌کنند. سن بازنشستگی در کشور اسپانیا برای زنان و مردان هرد دو 65 سال و نیم می‌باشد. اسپانیا چهاردهمین قدرت اقتصادی جهان را دارد، این کشور از نظر کیفیت زندگی در بین ده کشور برتر دنیا قرار گرفته است. درآمد مردم این کشور بیشتر ازره ارائه خدمات تامین می‌شود، طوری که اگر شما آشپز خوبی باشید می توانید درآمد خوبی را کسب کنید که درآمد حاصل، 8 برابر درآمد یک آشپز در ایران است. صنعت کشاورزی یکی از پر درآمدترین شغل‌های اسپانیا محسوب می‌شود. صادرات پارچه از اسپانیا در وضعیت مساعدی قرار دارد. زمینه‌های فناوری اطلاعات و نرم افزار رشد بسیار خوبی در این کشور دارد و درآمد حاصل از این راه  پاسخگوی تامین نیازهای شما خواهد بود. درآمد یک کارمند اداره در اسپانیا بسیار پایین است. ناگفته نماند که به دلیل بالابودن هزینه‌ها در اسپانیا درآمدهای کسب شده کفاف خرج روزمره را می‌دهد.

امنیت در اسپانیا

از آنجا که اسپانیا یک کشور قانونمند بوده ولی در برخی شهرهای این کشور آمار دزدی بالاست و جیب برها در سطح شهرها درگیری ایجاد می‌کنند. هنگام خرید خانه در اسپانیا حتما از طریق یک وکیل توانا این کار را انجام دهید زیرا بسیاری از خانه ها دارای بدهکاری‌های زیادی هستند، همچنین امنیت قوی اقتصادی در اسپانیا بدلیل رشد و توسعه صنایع دراین کشور حاکم است.

خرید ملک در اسپانیا

در صورت داشتن شرایط بودجه مالی خرید ملک در مقایسه با اجاره کردن خانه در اسپاینا به نفع شما خواهد بود، برای ای کار نیاز به اطلاعات روز در مورد مسکن خواهی داشت. هر چقدر انتخاب شما مجلل و لوکس باشد هزینه‌ها صدرصد بالا خواهد شد، و خرید ملک در مرکز شهر برای شما مقرون به صرفه تر خواهدبود. خرید خانه در کشور اسپانیا در مقایسه با سایر کشورهای بزرگ دنیا ارزانتر است اما به نسبت ایران باید هزینه بیشتری متحمل شد. مهاجرت به کشور اسپانیا از راه خرید ملک یک روش آسان و زیر مجموعه ویزای سرمایه گذاری به شمار می‌رود.

ثبت شرکت دراسپانیا

برای ثبت شرکت در اسپانیا شما حتما باید اطلاعات کافی در مورد این زمینه داشته باشید و مطمئن شوید که سرمایه کافی برای کار را دارید. ثبت شرکت در اسپانیا به روش‌های زیر امکانپذیر است:

  • راه اندازی یک شرکت جدید
  • سرمایه‌گذاری مشترک
  • روش زیر مجموعه ای
  • وضعیت خوداشتغالی
  • راه اندازی یک دفتر نمایندگی

برای ثبت شرکت در اسپانیا به کد اقتصادی NIE نیاز است. برای دریافت این کد باید فرم تقاضا پر کنید. قطعه عکس و رسید پرداخت مبالغ و اظهارنامه  نیز نیاز می باشد. نام شرکت باید دقیق انتخاب شود و تکراری نباشد. برای ثبت شرکت کد شناسایی مالیاتی نیز لازم است که برای کار باید تأییدیه حساب بانکی در اسپانیا در دسترس باشد. روال ثبت شرکت در اسپانیا شش الی یکسال زمان نیاز دارد و با ثبت شرکت می‌توانست پس از سه سال برای خود و همراه خود اقامت دائم دریافت نمایید. و این روش یک راه حل عالی برای مهاجرت به این کشور است.

انواع ویزا و انواع اقامت در اسپانیا

ویزاهای مختلفی برای مهاجرت به اسپانیا وجود دارند که عبارتند از:

ویزای سرمایه‌گذاری/ ویزای تحصیلی/ ویزای کاری/ ویزای ازدواج/ ویزای کار آفرینی/ ویزای پناهندگی و….

ویزای تحصیلی عالی ترین روش برای مهاجرت به اسپانیا برای جوانان محسوب می‌شود. و با هزینه‌های مناسب می‌توانند اقامت این کشور را دریافت کنند. ویزای کاری دشوارترین راه مهاجرت به این کشور است. مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری نیازمند سرمایه کافی می باشد و برای اینکه فرد اقامت دائم را به دست آورد سه سال زمان نیاز است. برای مهاجرت فرد باید یک ایده اقتصادی داشته باشد.

بیمه و تسهیلات درمانی در اسپانیا

برای استفاده از خدمات بیمه‌های درمانی در اسپانیا باید برای مالیات خود هزینه پرداخت نمایید. سلامت دهان و دندان در اسپانیا بسیار اهمیت دارد بنابراین بیمه در این زمینه درمانی به مهاجران تعلق می گیرد. همچنین پوشش بیمه ای برای افراد در زمینه بیماریهای چشمی نیز صورت می گیرد. تسهیلات درمانی در اسپانیا روزپه روز در حال پیشرفت می‌باشد.

خدمات بانکی در اسپانیا

بانک‌ sabadell،  بانک ING و بانک EVO  بانکهای مهم مشهور اسپانیا هستند که بهترین گزینه برای مهاجران در امر افتتاح حساب بانکی می‌باشد.

بانک sabadell:  این بانک ساده ترین روش‌ها رابرای افتتاح حساب اشخاص ارائه میدهد و شامل پشتیبانی 24 ساعته برای مشتریان در نظر می گیرد. برای افتتاح حساب در این بانک علاوه بر مدارک لازم باید گواهینامه اشتغال به کار داشته باشید. این بانک دارای سرویس ها و خدمات آنلاین به صورت دوره‌ای می‌باشد. شرایط باز پرداخت در این بانک را می‌توانید خودتان مشخص نمایید.

بانک  ING: برای افتتاح حساب در این بانک کد NIE نیاز است و حساب بانکی شما در این بانک به صورت آنلاین و بدون پرداخت هزینه افتتاح می شود.

بانک EVO: زبان خدمات این بانک اسپانیایی می‌باشد و متقاضیانی که به دنبال وام کار آفرینی و یا ثبت شرکت هستند باید در این بانک افتتاح حساب داشته باشید.