زندگی در فنلاند

قبل از مهاجرت به کشور فنلاند در ابتدا باید با این کشور آشنا شوید و از نحوه زندگی در کشور فنلاند آگاهی داشته باشید. دراین مقاله ما سعی کرده ایم اطلاعات کافی و مورد نیاز را در اختیار شما قرار دهیم. امروزه کشورهای اروپایی بستر مناسبی برای جذب افراد خارج از کشور شده است. افراد برای داشتن یک زندگی بهتر با ثبات اقتصادی بالا از طریق راههای مختلف گزینه مهاجرت را انتخاب می‌کنند. کشور فنلاند با داشتن اقتصاد پیشرفته و امکانات بالایی زندگی توانسته در جذب مهاجران به کشور خود موفق شود.

کشور فنلاند در منطقه اسکاندیناوی در شمال قاره اروپا واقع شده است، و از نظر مساحت ششمین کشور در اروپاست. پایتخت کشور فنلاند هلیسنکی می‌باشد و زبان رسمی مردم این کشور فنلاندی و سوئدی است. تراکم جمعیت در فنلاند پاین بوده و کشور فنلاند به دلیل قرار گرفتن یک سوم از خاک فنلاند در بالای مدار قطب، شمالی ترین کشور جهان بعد از ایسلند می‌باشد. شهرهای مهم فنلاند اسپو، تامپره، وانتا، تورکو و اولو هستندو مردم کشور فنلاند اکثرا پیرو مذهب مسیحی لوتران می‌باشند.

[us_image image=”7458″ onclick=”custom_link” link=”url:https%3A%2F%2Fsafirapply.com%2Flive-in-turkey%2F|title:%D8%B2%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C%20%D8%AF%D8%B1%20%D8%AA%D8%B1%DA%A9%DB%8C%D9%87||” css=”%7B%22default%22%3A%7B%22margin-top%22%3A%225px%22%7D%7D”]

زندگی در ترکیه
کسب اطلاعات بیشتر

[us_image image=”7450″ onclick=”custom_link” link=”url:https%3A%2F%2Fsafirapply.com%2Fstudy-in-russia%2F|||” css=”%7B%22default%22%3A%7B%22margin-top%22%3A%225px%22%7D%7D”]

زندگی در روسیه
کسب اطلاعات بیشتر

[us_image image=”7460″ onclick=”custom_link” link=”url:https%3A%2F%2Fsafirapply.com%2Fstudy-in-spain%2F|||” css=”%7B%22default%22%3A%7B%22margin-top%22%3A%225px%22%7D%7D”]

زندگی در اسپانیا
کسب اطلاعات بیشتر

ویدیو معرفی فرصت های تحصیلی در فنلاند

ویدیو تحصیل در فنلاند

جمعیت کشور فنلاند

کشور فنلاند  5.53 میلیون نفر جمعیت  دارد. در سالهای اخیر و با آغاز فنلاند مدرن رشد جمعیت قابل توجهی مشاهده نشده است. به دلیل پایین بودن جمعیت در این کشور بعد از ایسلند و نروژ، سومین کشور کم جمعیت در اروپا می‌باشد. بیشتر مردم این کشور در نواحی جنوب غربی در دشت‌های ساحلی زندگی می‌کنند، و  درحدود 1.5 میلیون نفر در شهر هلسینکی زندگی می‌کنند. قابل ذکر است تنها 3.5% جمعیت این کشور را شهروندان خارجی تشکیل می‌دهند. همچنین جمعیت مهاجران این کشور براساس تابعیت، کشور محل تولد، و زبان  مشخص می‌شوند.

زبان و مذهب در فنلاند

زبان رسمی این کشور فنلاندی و سوئدی است و  تقریبا زبان مادری  5.2% جمعیت فنلاند، زبان سوئدی می‌باشد. زبان‌های رسمی فنلاند در موسسات و مراکز آموزشی، آموزش داده می‌شوند. فنلاندی ها اکثرا دارای مذهب مسیحی بوده و حدود70% جمعیت فنلاند عضو کلیساهای مذهبی اوائکلی و لوتری می‌باشند. کلیسای ارتودوکس در فنلاند از نظر بزرگی دومین انجمن مذهبی به شمار می‌رود. ده ها هزار نفر مسلمان و در حدود سه هزار نفر یهودی در فنلاند زندگی می‌کنند.

فرهنگ مردم فنلاند

فنلاندی‌ها در زمینه موسیقی چهره‌های مشهور و برجسته ای دارند، و ژان سیبلیوس از شخصیت‌هایی فرهنگی فنلاند است. فنلاندی ها در زمینه ورزش به اتومبیل رانی علاقه زیادی دارند و موفقیت‌های زیادی در این زمینه کسب کرده اند. فنلاندی‌ها  علاقه زیادی به نوشتن  و دانستن در مورد کشورشان دارند و هرچه در خارج  در مورد آنها می‌نویسند را می‌خوانند و به سوالات بازدید کنندگان پاسخ می‌دهند.

آب و هوای فنلاند

در کشور فنلاند، تابستان ها هوا گرم و زمستان‌ها هوا سرد است به طوری که در فصل زمستان در مناطق شمالی تا 2 ماه خورشید طلوع نمی‌کند. اسکی سواری در فصل زمستان در این کشور بسیار مناسب است. ماه‌های ژوئن تا آگوست در این کشور هوا آفتابی و مناسب است بهترین زمان برای سفر به این کشور می‌باشد.

اقتصاد فنلاند

کشور فنلاند جزء کشورهای توسعه یافته در زمینه صنعت بوده است. دز کشور فنلاند سیستم مالیاتی نقش بسیار مهمی دارد که براین اساس حدود 30% بودجه دولت از زاه مالیات تامین می‌شود که 80% آن به صورت مستقیم و 20% آن غیر مستقیم به دست می‌آید. هر چقدر شما مالیات بیشتری پرداخت کنید زندگی راحت و درآمد بیشتری خواهید داشت. مردم کشور فنلاند به دلیل وجود اقتصاد بالا در رفاه مالی مناسبی زندگی می‌کنند. دولت فنلاند سعی دارد تولید ناخالصی خود افزایش داده و به منبع مهم درآمدزایی تبدیل کند، در حال حاضر تولید ناخالصی در فنلاند بیش از 5% بوده است.

فنلاند توانسته  در زمینه کشاورزی، صنعت و خدمات سودآوری بالایی داشته باشد. صادرات فنلاند عموما ماشین آلات صنعتی، موادشیمیایی. آهن آلات و کاغذ و خمیر کاغذ بوده است ، و واردات این کشور بیششتر مواد غذایی ارگانیک می‌باشد. رشد تکنولوژی در فنلاند، این کشور را به اوج قدرت اقتصادی رسانده است. کشورهای  آلمان، سوئد، روسیه و ایلات متحده آمریکا، شرکای تجاری فنلاند به شمار می‌روند.

هزینه زندگی در فنلاند

هزینه زندگی در فنلاند تا حدودی نسبت به دیگر کشورهای اروپایی بالا است. فنلاند یک کشور لوکس و تجمل گرا برای زندگی می‌باشد که همین امر باعث شده است تا سرمایه‌گذران بیشتری جدب این کشور شوند و راههای سرمایه گذاری را در این کشور به کار ببرند. زندگی در شهرهای بزرگ این کشور به مراتب هزینه‌های زیادی را دربر دارد. برخی از هزینه‌های زندگی در فنلاند به صورت نمودار زیر گزارش شده است:

حداقل حقوق و میانگین درآمد در فنلاند

نرخ بیکاری در فنلاند در سالهای گذشته بیشتر بوده است اما دولت فنلاند درسالهای اخیر توانست این وضعیت را  به رشد59 درصدی برساند. فنلاند همه ساله لیست شغل  های مورد نیاز خود را ارائه می‌دهد و شغل‌هایی که به آنها نیاز  فوری دارند را در اول لیست جای می‌دهد. ارزیابی حقوق شما و یک شهروند فنلاندی برابری دارد. تعمیر و تجهیزات برق و لوازم الکترونیکی  از شغل‌های مهم فنلاند محسوب می‌شود، برای کار کردن در این زمینه شغلی، شما هر چقدر مهارت و تخصص بالای داشته باشید درآمد بیشتری نیز می‌توانید کسب نمایید. برنامه نویسی و کارهای مرتبط با سخت افزار در فنلاند از شغل‌های پردرآمد هستند و درآمد حاصل از آن دوبرابر بیشتر از ایران است. افرادی که از طریق کارآفرینی و ثبت شرکت و یا ایجاد یک کار مناسب توانسته اند به این کشور مهاجرت نمایند موفق تر هستند. سن بازنشستگی در فنلاند، هم برای آقایان و هم برای بانوان، 63 سال است.

امنیت در فنلاند

فنلاند محیطی آرام و امن هم برای مردم کشور خود و هم مهاجران فراهم کرده است. علاوه بر امنیت اجتماعی، امنیت اقتصادی دقیقی در این کشور وجود دارد و شما می‌توانید با خیال راحت در یک محیط کاری به مدت هفت ساعت و نیم کار کنید. نبودن ترافیک بالا و داشتن هوای بسیار تمیز از ویژگی های مثبت این کشور است. میزان دزدی در کشور فنلاند به دلیل تناسب بین هزینه‌ها ودرآمد بسیار پایین است. در  فنلاند رعایت حقوق اجتماعی اهمیت بسیاری دارد و قوانینی بر پایه احترام دراین کشور وجود دارد.

اجاره خانه در فنلاند

اجاره خانه در هلیسنکی و مناطق مرکزی کشور  هزینه‌ای زیادی را در بردارد و عموما خانه‌های این مناطق دارای امکانات و تجهیزات اولیه زندگی هستند. برای اسکان در این کشور خانه‌های اشتراکی در سطح شهرها وجود دارند. خانه‌های اشتراکی دراین کشور خانه‌هایی هستند که در طول روز اجاره داده می‌شوند و شب‌ها گزینه خوبی برای استراحت هستند؛ این خانه‌ها برای اقامت موقت افراد ارائه می‌شود و از نظر هزینه نسبتا ارزان‌تر است. در فنلاند برای اجاره خانه، آپارتمان‌ها برا اساس جغرافیا و مساحت و میزان امکانات آنها قیمت‌گذاری می‌شود و انتخاب امکانات متوسط می‌تواند به صرفه جویی در هزینه‌های شما کمک کند.

خرید ملک در فنلاند

اگر قصد سرمای گذاری در فنلاند را دارید، خرید ملک بهنرین گزینه است، که از نظر قیمت و موقعیت و مساحت، خانه در وضعیت مطلوبی قرار دارد و پس از گذراندن مراحلی می‌توانید اقامت دائم این کشور را دریافت کنید. برای خرید خانه  در فنلاند در ابتدا شما  باید مبلغی را به عنوان پیش پرداخت ارائه دهید. توجه داشته باشید که بعد از اتمام پرداخت کل هزینه‌ها سند به نام شما خواهد شد.

ثبت شرکت در فنلاند

با ثبت شرکت در فنلاند شما صدرصد می‌توانید اقامت دائم این کشور را به دست آورید. برای ثبت شرکت در کشور فنلاند، در ابتدا شما  فرم مربوطه  را تکمیل کنید،  این فرم هدف و میزان بودجه شما را مشخص می‌سازد. و حتما بایید رزومه بیزینسی شما به منظور تایید طرح اقتصادی شما به دولت کشور فنلاند ارائه شود. شما در این روش می‌توانید اقامت طولانی داشته باشید و نیازی به شریک محلی ندارید و پس از 3 سال اقامت موقت و داشتن کار و درآمد بالا می‌توانید در خواست اقامت دائم نمایید، و پس از 5 سال اقامت می ‌توانید به اخذ پاسپورت کشور فنلاند اقدام نمایید. برای ثبت شرکت در فنلاند شما نیاز به یک حسابرس خبره و همچنین اوراق بهادار دارید.

نامی که برای شرکت انتخاب می‌کنید، باید کوتاه، با معنی و  با هدف شرکت  مطابقت داشته باشد و نام شرکت نباید تکرای باشد. ارائه آخرین مدرک تحصیلی برای طرح توجیه اقتصادی برای حساب‌های بانکی ، اهمیت بسیاری دارد.

انواع ویزا و انواع اقامت در فنلاند

انواع ویزای کشور فنلاند، ویزای سرمایه‌گذاری، کار ، تحصیل ، ازدواج  و کارآفرینی می‌باشد.

برای دریافت ویزای سرمایه‌گذاری فنلاند باید سرمایه لازم و مناسبی داشته باشید، و در نظر داشته باشید که ویزای سرمایه‌گذاری در فنلاند براساس میزان سابقه کاری شما  و در مدت کمتر از یک ماه صادر می‌شود. برای داشتن یک شغل بهتر در فنلاند کار شما باید از نظر سابقه کاری وضعیت خوبی داشته باشید و برای خرید ملک نیز بودجه مالی داشته باشید. اگر می‌خواهید در دانشگاه‌های مشهور فنلاند به  تحصیل بپردازید  باید از نظر سواد وضعیت شما مورد تایید باشد. برای اخذ ویزای ازدواج در کشور فنلاند، باید ازدواج شما حقیقی باشد و شخص ثابت کند که تمکن مالی لازم را برای  مدیریت اولیه زندگی را دارد که در این صورت می‌توانید ویزای خود را در کمتر از سه ماه دریافت نمایید. برای دریافت ویزای کارآفرینی در کشور فنلاند نیاز به ارائه طرح توجیهی اقتصادی دارید، که طرح شما 2 ماه زمان نیاز دارد تا مورد ارزیابی قرار گیرد.

مراحل اخذ اقامت خود و اقامت همراه در فنلاند

اگر قصد اقامت فنلاند را دارید باید توجه داشته باشید که باید دارای شرایط  مالی مطلوبی باشید و بدون داشتن بودجه کافی برای شما مشکلات زیادی در این زمینه به وجود می‌آید. برای دریافت اقامت فنلاند، بعد از گذراندن، یک دوره زندگی سه ساله ، وضعیت شما از نظر مالی وامنیتی مورد ارزیابی قرار می‌گیرد، و در صورت تایید از سوی مقامات این کشور می‌توانید به سادگی اقامت این کشور را به دست آورید. و به این ترتیب شما می‌توانید برای همسر و فرزندان خود اقدام به درخواست اقامت نمایید.

بیمه و تسهیلات درمانی در فنلاند

ارائه خدمات بیمه‌ای برای کودکان در فنلاند از اهمیت بسیاری برخوردار است، به طوری که افراد می‌توانند کودکان خود را از همان لحظه تولد بیمه کنند، و وضعیت گوش و چشم و دهان ودندان آ‌ن‌ها مورد بررسی قرار می‌گیرد. برای دریافت خدمات بیمه ای در این کشور افراد مبلغی را ماهانه متحمل می‌شوند. ارائه خدمات بیمه در فنلاند به زبان فنلاندی و سوئدی انجام می‌پذیرد. خدمات درمانی عمومی در فنلاند شامل درمانگاه، پزشکی عمومی، پرستاری و .. می‌باشد. و در درمانگاه‌های دولتی هزینه‌ای برای درمان دهان و دندان دریافت نمی‌شود.

خدمات بانکی

کشور فنلاند دارای امن ترین سیستم‌های بانکی هستند. برای مهاجران تعدادی بانک‌های مخصوصی تعیین شده است که می‌توانند از امکانات پرداخت آنلاین و موبایل و قبوض استفاده کنند. شایان ذکر است، که  امکان دریافت کارت‌های مالیاتی نیز در این بانک‌ها وجود دارد.