زندگی در کانادا

کشور کانادا  در شمال قاره آمریکا قرار گرفته  و از شرق به اقیانوس اطلس و از غرب به اقیانوس آرام و از شمال به اقیانوس منجمد شمالی منتهی شده است. و از جنوب با ایالت متحده آمریکا همسایه می‌باشد. برای مهاجرت به کانادا آشنایی و آگاهی از شرایط زندگی در این کشور ضروری است که در ادامه به شرح آن می‌پردازیم.

[us_image image=”8682″ align=”center” css=”%7B%22default%22%3A%7B%22padding-bottom%22%3A%2220px%22%7D%7D”]
[us_image image=”7450″ onclick=”custom_link” link=”url:https%3A%2F%2Fsafirapply.com%2Flive-in-russia%2F|title:%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%20%D8%AF%D8%B1%20%D8%B1%D9%88%D8%B3%DB%8C%D9%87||” css=”%7B%22default%22%3A%7B%22margin-top%22%3A%225px%22%7D%7D”]

زندگی در روسیه
کسب اطلاعات بیشتر

[us_image image=”7451″ onclick=”custom_link” link=”url:https%3A%2F%2Fsafirapply.com%2Flive-in-finland%2F|title:%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%20%D8%AF%D8%B1%20%D9%81%D9%86%D9%84%D8%A7%D9%86%D8%AF||” css=”%7B%22default%22%3A%7B%22margin-top%22%3A%225px%22%7D%7D”]

زندگی در فنلاند
کسب اطلاعات بیشتر

[us_image image=”7460″ onclick=”custom_link” link=”url:https%3A%2F%2Fsafirapply.com%2Flive-in-spain%2F|title:%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%20%D8%AF%D8%B1%20%D8%A7%D8%B3%D9%BE%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%A7||” css=”%7B%22default%22%3A%7B%22margin-top%22%3A%225px%22%7D%7D”]

زندگی در اسپانیا
کسب اطلاعات بیشتر

ویدیو معرفی فرصت های تحصیلی در کانادا

ویدیو تحصیل در کانادا

جمعیت کانادا

کانادا از نظر جمعیت در رده ۳۸ بین کشورهای دنیا واقع شده و دومین کشور جهان از نظر وسعت است. و تقریبا جمعیتی بالغ بر ۳۷.۵۹ میلیون نفر دارد. بیشترین جمعیت کانادا در تورنتو ، مونترال، ونکوور، کلگری و ادمونتون زندگی می کنند. کانادا به دلیل مهاجرت به این کشور و همچنین روند طبیعی رشد جمعیت حدود ۰.۵ درصد کل جمعیت جهان را تشکیل داده است. تراکم جمعیت بستگی به مناطق متفاوت است به طوری که تراکم جمعیت در مناطق جنوبی کانادا بالا است.

مذهب در کانادا

در شهرهای تورنتو و مونترال و ونکوور بیش از یک میلیون مسلمان زندگی می کنند. ۶۷ درصد مردم کانادا مسیحی و ۲۳ درصد بدون مذهب و حدود ۳ درصد پیرو دین اسلام و ۱ درصد هندو و ۱ درصد بودایی و حدود ۲ درصد از مردم این کشور یهودی هستند. اگر کسی بخواهد با حجاب و پوشش کامل در کانادا حضور داشته باشد هیچ مانعی ندارد و قانونی به عنوان منع حجاب در این کشور ندارد. ولی استفاده از روبند در این کشور به دلیل مسائل امنیتی جلوگیری می‌شود. در کانادا در خصوص انتخاب دین و مذهب هیچ گونه اجباری وجود ندارد.

فرهنگ مردم کانادا

رعایت ادب و احترام در کانادا حرف اول را می زند به طوری که در شرکت‌های این کشور افراد خیلی دیر با هم صمیمی می‌شوند این امر از مهمترین فرهنگ کانادا است. صریح و رک بودن در کانادا بسیار رایج می باشد و ارتباطات بیشتر به شکل حضوری صورت می گیرد و برای ایجاد ارتباط بیشتر  مردم این کشور از دست صورت خود برای بیان استفاده می‎‌کنند. فرانسوی‌ها در کانادا بسیار رک‌گو هستند در حالیکه انگلیسی‌ها در کانادا در صحبت کردن محتاطانه عمل می‌کنند.

شرایط آب و هوا در کانادا

کانادا به ده استان و سه سرزمین و پنج منطقه اصلی تقسیم بندی شده است. شهرهای پرجمعیت کانادا از نظر آب و هوایی در وضعیت معتدل تری  قرار دارند. نواحی غربی این کشور دارای تابستان‌های نیمه مرطوبی هستند و خط ساحلی بریتیش کلمبیا دارای هوای ملایمی می‌باشد و زمستان‌ها در این ناحیه زیاد سرد نمی‌شود. ناحیه آتلانتیک زمستان‌های خیلی سردی دارد و دمای آن گاهی به منفی ده درجه سانتیگراد می‌رسد. به طور کلی کشور کانادا از آمریکا و بخش‌های اروپایی سردتر می‌باشد.

اقتصاد کانادا

کانادا دارای منابع عظیم نفت و گاز است واز جمله کشورهای ثروتمند جهان می‌باشد. کشور کانادا توانسته در زمینه اورانیوم در رتبه اول جهان قرار گیرد همچنین در صنعت آلومینیوم و طلا وسرب رتبه سوم دنیا را دارد. تولید انبوه در کانادا به اقتصاد این کشور عظیمی کرده .و همچنین کانادا در صنعت نفت و گاز طبیعی و فلزات رتبه خوبی را کسب کرده است. طبق آمار به دست آمده در سال ۲۰۲۰ کانادا رتبه اول را در صنعت آهن و فولاد و پلاستیک داشته است.

امنیت در کانادا

از مهم‌ترین پارامترهای مهاجرت حس امنیت در کشور مورد نظر است. کانادا از جمله امن ترین و آرام ترین کشورهای جهان و در لیست دهمین کشور امن دنیا قرار دارد. مونترال و ونکوور امن ترین شهرهای کانادا هستند. و میزان جرم وجنایت در این شهرها خیلی پایین است. ایرانیان مقیم کانادا از امنیت بیشتری برخوردار می‌باشند و رعایت حقوق کودکان در این کشور بسیار مهم است و همچنین‌ آمار کودک دزدی در سطح این کشور خیلی کم است.

هزینه‌های زندگی در کانادا

هزینه زندگی در کانادا نسبت به دیگر کشورهای اروپایی کم است ولی نسبت به ایران هزینه‌هایی بالایی دارد. هزینه زندگی در کانادا بسته به هر شهر و منطقه متفاوت است و شهر‌های بزرگی چون ونکوور و تورنتو ازشهرهایی هستند که هزینه‌ها در آنها گران‌تر هستند. همچنین هزینه تحصیل در کانادا بالا است و بسته به انتخاب شهر و یا رشته تحصیلی متغیر است. هزینه‌های زندگی در کانادا  ازنظر شهریه و مسکن در جدول زیر آمده است:

حداقل حقوق و میانگین درآمد در کانادا

برای زندگی در کانادا آگاهی از میزان حقوق و دستمزد امری ضروری است و شما باید مطمئن شوید که با میزان حقوق و درآمدی که  دراین کشور به دست می‌آورید، می‌توانید زتدگی خود را مدیریت کنید یا خیر. بنابر گزارشات در سال 2020 حقوق یک کارگر در کانادا افزایش داشته است و  حداقل برای هر ساعت کار 15 دلار دریافت می‌کند بنابراین افرادی که در استان بریتیش کلمبیا مشغول‌ به ‌کار هستند حداقل 25 دلار درآمد خواخند داشت. درآمد در کانادا برای افرادی که دارای مهارت و تخصص کاری باشند بسیار بالا خواهد بود. به میزان 60 درصد از جوانان در رده سنی 15 الی 24 سال  از حداقل حقوق در کانادا  استفاده می‌کنند. شرایط تخصیص حقوق برای افراد در شرکت های کانادا بستگی به تصمیم‌گیری مدیران شرکت دارد. و ناگفته نماند که میزان حقوق دریافتی خانم‌ها در کانادا پایین‌تر از آقایان است.

برای کارکنانی که تمام وقت کار می‌کنند برای هرساعت کار به طور میانگین در سال 2020،رقم 28 دلار در نظر گرفته شده است، وبرای کارکنان نیمه وقت برای هرساعت کاری حدود 19 دلار میانگین درآمد گزارش شده است. حدود 8 درصد کارمندان کشور کانادا ازسوی دولت  حقوق دریافت می‌کنند، به طور کلی می‌توان گفت که میزان درآمدزایی در کانادا در وضعیت خوبی قرار دارد.

اجاره خانه در کانادا

برای اجاره خانه باید میزان توان مالی فرد مشخص شود، برای اجاره خانه باید سراغ سایت های املاک بروید و پس از انتخابب خانه مورد نظر به مشاوره‌های مربوطه اطلاع دهید تا او با صاحبخانه در این باره صحبت کند. بهترین زمان یافتن خانه در کانادا در ماه‌های آوریل و ژوئن می‌باشد. برای اجاره خانه در کانادا در ابتدا بباید شما یک ضامن معتیر داشته باشید تا امضای وی در قراراد حتما درج شود، اگر شما موفق به داشتن ضامن نشدید می‌توانید اجاره شش ماه را همان اول پرداخت نمایید. به طور کلی برای اجاره خانه دراین کشور شما باید حتما تمکن مالی خوبی داشته باشید تا به مشکل بر نخورید.در میان شهرهای کانادا شهر تورنتو گران تر از سایر شهرها است، به طوری که برای اجاره آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر، 3200 دلار کانادا و دور از مرکز شهر، 2245 دلار کانادا هزینه نیاز دارید.و برای اجاره  آپارتمان یک‌خوابه درمرکزشهر، نیاز به هزینه 1838 دلار کانادا بوده و دور از مرکز شهر 1431 دلار کانادا هزینه نیاز است.

خرید ملک در کانادا

نرخ خانه در مناطق و استان‌های کانادا متفاوت است، به طوری که شما می‌توانید در شهرهای کوچک کانادا با بودجه کم صاحب‌خانه شوید. اما  قیمت املاک در ساحل غربی ونکوور و نواحی بریتیش کلمبیا و استان کبک، بالاترین قیمتها را در بر دارند. اگر می‌خواهید خانه ای ارزان تر ومناسب تر داشته باشید استان منیتبا و نیوبرانزویک، بهترین گزینه است.

ثبت شرکت در کانادا

یکی از روشهای مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت می‌باشد که بهترین گزینه با بازده زمانی کم برای دریافت اقامت این  کشور است. برای ثبت شرکت در کانادا ابتدا باید روش‌های سود ده را بررسی کنید ، سپس به دنبال ارزیابی بازار کار و تهیه بیزینس پلن باشید و سپس با آگاهی از قوانین و مقررات کانادا برای ثبت شرکت اقدام نمایید. برای این کار شما باید در ابتدا نام شرکت را انتخاب کنید توجه داشته باشید که نام شرکت تکراری نباشد، همنطور نامی که انتخاب می‌کنید با حوزه فعالیت شما مطابقت داشته باشد. انتخاب روال شرکت یا به صورت تک مالکیتی و یا به صورت شراکتی صورت می‌گیرد. برای ثبت شرکت در استان کبک باید فرم ثبت عنوان شرکت را ارسال کنید و بعد از اینکه فرم به دفتر ثبت شرکتها در مونترال و یا کبک رسید شما باید فرم فرانسوی را نیز ارسال کنید.

انواع ویزا و انواع اقامت در کانادا

برای اقامت در کانادا چند نوع ویزا برای شما وجود دارد: ویزای تحصیلی، ویزای کاری، ویزای سرمایه‌گذاری، ویزای کارآفرینی و ثبت شرکت، ویزای ازدواج و ویزای تولد.  همچنین ویزای توریستی و ویزای پزشکی از دیگر روش‌های ورود به این  کشور به صورت کوتاه مدت است. ویزای کارآفرینی و ثبت شرکت دو کزینه بیسار عالی به خصوص برای جوانان که ایده و هدف‌های جالی دارند می‌باشد. به طور کلی در هر یک از روش‌ها اگر شرایط اقامت شما بدون مشکل باشد می‌توانید درخواست اقامت دائم داشته باشید و پس از گذشت 5 سال پاسپورت این کشور را دریافت نمایید.

مراحل اخذ اقامت خود و اقامت همراه در کانادا

برای اخذ ویزای همراه در کانادا بهترین راه از طریق تحصیل و کار می‌باشد و اگر شما در کانادا مشغول به تحصیل باشید، همسر و فرزندان شما تا زمانی که تحصیل شما به پایان برسد می‌توانند کناز شما در کانادا زندگی کنند، برای اینکار استفاده از ویزای توریستی بهترین گزینه است این ویزا برای همراهان فرد دانشجو صادر می‌شود و مدت آن حداکثر شش ماه است که همزمان با ویزای تحصیلی، فرد دانشجو می‌تواند درخواست کند.  همچنین اگر شما به صورت تمام وقت در موسسات کانادا مشغل به کار شوید می‌توانید برای همراهان خود درخواست ویزای همراه نماییدکه این ویزا اجازه کار کردن همسر شما به صورت تمام وقت در کانادا را می‌دهد. ناگفته نماند که یک نوع مجوز کار آزاد هم در کانادا  وجود دارد که کمی پیچیده‌تر می‌باشد، اما در لیست قوانین کشور کانادا برای مهاجرت قرار دارد.

بیمه و تسهیلات درمانی در کانادا

بیمه و خدمات درمانی برای افرادی که اقامت دائم کانادا را دارند به صورت کامل ارائه می‌شود. همچنین می‌توانند با صرف هزینه‌های کم از بیمارستان‌های دولتی این کشور استفاده کنند. برای درمان بیماریهای سخت شرایط درمانی رایگان ارائه می‌شود. خدمات درمانی برای همسر وفرزندان شما نیز تعلق می‌گیرد.

استفاده از بیمه‌های آتش سوزی و بیمه زلزله در کانادا با صرف هزینه‌های  کم صورت می‌گیرد، البته ناگفته نماند که بیمه‌های اتومبیل در کانادا جزء بیمه‌های گران قیمت  محسوب می‌شود.

خدمات بانکی در کانادا

ارائه خدمات در بانک‌های کانادا متفاوت است ، به طوری که در برخی بانک‌ها خدمات رایگان بوده و در برخی دیگر خدمات هزینه‌هایی را دربر دارد.

برای افتتاح  حساب در بانک‌های کشور کانادا در ابتدا باید هزینه ماهانه حساب را پرداخت نمایید. ارائه خدمات بانکی اینترنتی و کارت‌های اعتباری از خدمات مهم بانک‌های این کشور است. ارائه میزان سود حساب پس‌انداز برای شخص مهاجر  و امکان واریز و دریافت پول از ایران به سایر کشورها نیز از جمله خدمات ارزشمند بانک‌های کشور کانادا به شمار می‌رود. قابل ذکر است که سیستم‌های پیشرفته بانکی کانادا بین بانک‌های دنیا از قدرت ویژه‌ای برخوردار می‌باشند.