معرفی دانشگاه آلتو فنلاند

دانشگاه آلتو فنلاند

همانطور که در مقالات پیشین اشاره کردیم کشور فنلاند به دلیل کبفیت زندگی بالا در سطح جهان جزء کشورهای مهاجرپذیر به شمار می‌رود. یکی از روش‌های مهاجرت به فنلاند از طریق تحصیل می‌‌باشد. تحصیل در دانشگاه‌های فنلاند از جمله دانشگاه برتر آلتو یکی از بهترین گزینه‌ها برای علاقه‌مندان محسوب می‌شود.

دانشگاه آلتو فنلاند در سال 1904 در شهر هلسینکی پایتخت کشور فنلاند تاسیس گردید. در سال 2010 دولت فنلاند تصمیم گرفت که به منظور نوآوری و بالا بردن کیفیت آموزش برای دانشجویانن، دانشگاه تکنولوژی هلسینکی، دانشگاه علوم اقتصاد هلسینکی و دانشگاه هنر هلسینکی را با دانشگاه آلتو فنلاند تلفیق کند. دانشگاه آلتو فنلاند محبوبیت خاصی بین مردم فنلاند دارد به طوری که بسیاری از فنلاندی‌ها خواهان تحصیل در دانشگاه آلتو می‌‌باشند.

دانشگاه آلتو با داشتن رتبه 187 در سطح جهان دومین دانشگاه معتبر کشور فنلاند می‌باشد. دانشگاه آلتو فنلاند با 196000 دانشجو و 5000 کارمند سومین دانشگاه بزرگ فنلاند است. همچنین دانشگاه آلتو از رتبه بالایی از نظر علمی و پژوهشی در کشور فنلاند برخوردر می‌باشد. تمرکز دانشگاه آلتو فنلاند بیشتر بر روی کارآفرینی و تاثیرات آن در جامعه می‌باشد و هدف آن شکل دادن به آینده علم و هنر با تکنولوزی‌های جدید و فن‌آوری در کسب و کار می‌باشد.

شرایط تحصیل در دانشگاه آلتو فنلاند

شروع سال تحصیلی در دانشگاه آلتو فنلاند در دو ترم پاییز و بهار می‌باشد. دانشگاه آلتو در ترم پاییزی در بیشتر رشته‌های تحصیلی دانشجو می‌پذیرد. در ترم بهار نیز تعداد کمی از رشته‌ها به طور جداگانه دانشجو می‌پذیرد. در دانشگاه آلتو زبان آموزش انگلیسی است به همین دلیل اجباری در دانستن زبان فنلاندی و سوئدی نمی‌باشد.

برای پذیرش در مقطع کارشناسی دانشگاه آلتو، دانشجو حتماً باید نمره آیلتس 6.5 را کسب نماید و حداقل نمره معدل 13 را داشته باشد. مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی‌ارشد در دانشگاه آلتو فنلاند 2 سال می‌باشد. برای پذیرش در مقطع دکترا دانشگاه آلتو نیز کسب نمره آیلتس 7 برای دانشجویان الزامی است. دانشجویان جهت تحصیل در این مقطع باید حداقل نمره معدل 15 را داشته باشند. مدت زمان تحصیل در مقطع دکترا در دانشگاه آلتو معمولاً بین 3 تا 5 سال می‌باشد.

بهتر است بدانید به دانشجویان دکترا در دانشگاه آلتو بورسیه نعلق می‌گیرد. می‌توان گفت تحصیل در پروژه‌های تحقیقاتی مقطع دکترا در دانشگاه آلتو کار محسوب می‌‌شود و دانشگاه آلتو به دانشجویان این دوره حدود 2000 تا 2100 یورو حقوق پرداخت می‌کند. (مبلغ این حقوق پس از کسر مالیات می‌باشد). از این رو دانشجویان دوره دکترا به دلیل گرفتن حقوق و پرداخت مالیات به مدت 4 سال می‌توانند اقامت دائم کشور فنلاند را به دست آورند.

همچنین دانشجویان دانشگاه آلتو در دوره‌های کارشناسی و کارشناسی‌ارشد می‌توانند در طول هفته به مدت 20  ساعت کار کنند تا از این طریق کمی از مخارج تحصیل خود را پوشش دهند. البته برای کار در کشور فنلاند زبان انگلیسی کفایت نمی‌کند و دانشجو باید به زبان سوئدی و یا فنلاندی در حد نیاز تسلط داشته باشد. پیدا کردن کار برای دانشجویانی که فنلاندی و یا سوئدی نمی‌دانند کمی دشوار می‌باشد.

شرایط تحصیل در دانشگاه آلتو فنلاند

بورسیه تحصیلی دانشگاه آلتو

برای دریافت بورسیه تحصیلی دانشگاه آلتو حتماً باید مدرک آیلتس با نمره 6.5 و یا تافل با نمره 92 را کسب کرده باشید. همچنین داتشن مدرک کارشناسی مرتبط با رشته موردنظر از دانشگاه‌های معتبر برای اخذ بورسیه داتشگاه التو الزامی می‌باشد. از دیگر شرایط دریافت بورسیه دانشگاه آلتو داشتن تابعیت یک کشور خارج از اتحادیه اروپا است.

برای دریافت بورسیه تحصیلی دانشگاه آلتو، متقاضیان باید برای ثبت درخواست خود مستقیماً از طریق وب‌سایت دانشگاه studyinfo.fi اقدام به تکمیل فرم ثبت‌نام کرده و پس از تکمیل فرم از نسخه نهایی پرینت بگیرند و پس از امضا کردن، آن را به همراه دیگر مدارک مورد نیاز به آدرس دانشگاه آلتو در فنلاند از طریق پست ارسال نمایند. مدارک موردنیاز شامل موارد زیر خواهد بود:

  • ترجمه رسمی مدرک تحصیلی و ریز نمرات با تاییدیه سفارت فنلاند در ایران
  • مدرک آیلتس یا تافل
  • رزومه تحصیلی
  • کپی پاسپورت

دانشکده های دانشگاه آلتو فنلاند

دانشکده‌های دانشگاه آلتو فنلاند

دانشگاه آلتو دارای 6 دانشکده می‌باشد که در این بخش به معرفی آن‌ها همراه با رشته‌هایی که در این دانشکده‌ها ارائه می‌شوند می‌پردازیم:

  • دانشکده فنی و مهندسی: گروه مکانیک و کاربردی، گروه مهندسی عمران و محیط زیست، گروه عمران و مهندسی سازه، گروه فن آوری انرژی، گروه طراحی و مهندسی تولید، گروه املاک و مستغلات، برنامه ریزی و انفورماتیک
  • دانشکده تکنولوژی شیمی: گروه بیوتکنولوژی و شیمی تکنولوژی، گروه شیمی، گروه مهندسی و علم مواد
  • دانشکده تجارت: حسابداری، ارتباطات سازمانی، پایداری خلاق، اقتصاد، کارآفرینی و نوآوری در مدیریت، دارایی، مدیریت جهانی، اطلاعات و خدمات مدیریت، مدیریت کسب و کار بین المللی طراحی، مدیریت و کسب و کار بین المللی، بازار یابی، استراتژی
  • دانشکده علوم: گروه فیزیک کاربردی، دانشکده مهندسی پزشکی و علوم محاسباتی، گروه علوم کامپیوتر و مهندسی، گروه مهندسی و مدیریت صنعتی، وزارت اطلاعات و علوم کامپیوتر، گروه ریاضی و تجزیه و تحلیل سیستم، گروه فناوری رسانه
  • دانشکده برق و الکترونیک: دانشکده مهندسی برق و اتوماسیون، گروه میکرو و علوم نانو، علوم رادیو و مهندسی، گروه پردازش سیگنال و صدا، وزارت ارتباطات و شبکه
  • دانشکده هنر و معماری: گروه معماری، گروه طراحی، گروه فیلم، تلویزیون و نقاشی پرده های نمایش، گروه رسانه

شهریه تحصیل در دانشگاه آلتو

هزینه تحصیل در دانشگاه آلتو فنلاند تا سال 2017، مانند سایر دانشگاه‌های این کشور رایگان بوده است. اما از سال 2017 دولت فنلاند تصمیم گرفت از دانشجویان بین‌المللی کشورهای خارج از اتحادیه اروپا شهریه دریافت کنند. در حال حاضر این شهریه برای مقطع کارشناسی 12000 یورو و برای مقطع کارشناسی‌ارشد 15000 یورو در سال می‌باشد. البته این امکان برای دانشجویان فراهم شده تا بتواتند این هزینه را در قسط پرداخت نمایند.

علاوه بر هزینه تحصیل در دانشگاه آلتو، دانشجویان باید مبلغ 7000 هزار یورو در سال نیز به عنوان هزینه‌های زندگی در شهر هلسینکی در نظر بگیرند. البته این هزینه‌ها به سبک و نوع زندگی دانشجو بستگی دارد. می‌توان گفت این مقدار هزینه نسبت به امکانات و سطح دانشگاه‌های فنلاند از جمله دانشگاه آلتو و اینکه دانشجو از یک دانشگاه معتبر اروپایی مدرک دریافت کند بسیار مناسب می‌‌باشد.

هزینه تحصیل در دانشگاه آلتو فنلاند

خوابگاه و محل اقامت دانشگاه آلتو

 در معرفی دانشگاه آلتو فنلاند مهم‌ترین موردی که می‌تواند برای دانشجویان مهم باشد، امکان استفاده از خوابگاه‌های دانشجویی این دانشگاه است. دانشجویان دانشگاه آلتو می‌توانند در خوابگاه‌های فوق پیشرفته و مجهز این دانشگاه اقامت داشته باشند. البته باید این نکته را درنظر بگیرید که دانشجویان تنها برای یک بازه زمانی یک تا شش ماهه می‌‌توانند در خوابگاه‌های دانشجویی ساکن باشند و پس از آن باید خوابگاه را ترک نمایند.

برچسب‌ها: بدون برچسب

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند