معرفی ده رشته برتر تحصیل در کانادا

معرفی ده رشته برتر تحصیل در کانادا

بالاترین نرخ پذیرش مهاجران در میان کشورهای پیشرفته و توسعه یافته دنیا، کشور پهناور و دوزبانه کانادا می‌باشد. این کشور به دلایل مختلف از جمله امنیت، رفاه اجتماعی، کیفیت بالای زندگی، امکان اقامت دائم، بازار کار فعال و نرخ بیکاری پایین، آزادی بیان و حمایت از حقوق مهاجران، اقتصاد پویا، خدمات درمانی گسترده و کم‌هزینه و دارا بودن برترین دانشگاه‌های دنیا و موارد بی‌شمار دیگر، کشوری سرآمد بوده و جزء گزبنه‌های برتر برای زندگی، کار و ادامه تحصیل محسوب می‌شود. بنابراین همه ساله دانشجویان زیادی از سراسر دنیا این کشور را برای ادامه تحصیل انتخاب می‌کنند. در این مقاله برای راحتی کار شما در انتخاب رشته مناسب در دانشگاه‌‌های پیشرفته کانادا به معرفی بهترین رشته‌های تحصیلی می‌پردازیم.

علوم کامپیوتری در کانادا

دامنه وسیعی از رشته‌های تخصصی از علوم داده و روباتیک گرفته تا محاسبه فضای ابری و سیستم‌های کسب و کار در دانشگاه‌های معروف و معتبر کانادا ارائه می‌شوند. همچنین پیش‌زمینه‌های متنوع نظری با تکالیف علمی، پروژه، تحقیقات و فرصت‌های کارآموزی در شرکت‌های IT، تمامی رشته‌های علوم کامپیوتری را پوشش می‌دهند. البته لازم به ذکر است که تقاضای بسیار بالایی برای نیروی فارغ‌التحصیل علوم کامپیوتری در بازار کار وجود دارد.

در بازار کار کانادا برای تمامی فارغ‌التحصیلان این رشته از دانشگاه‌های معتبر و بین‌المللی، جایگاه‌های شغلی تمام‌وقت زیادی وجود دارد. براساس گزارشات به دست‌آمده به طور میانگین درآمد سالانه مشاغل علوم کامپیوتری در کانادا حدود 63/390 دلار (32/51 دلار در ساعت) می‌باشد. این مبلغ برای افراد تازه کار این رشته چیزی حدود 24/668 دلار و برای افراد با تجربه و حرفه‌ای به طور میانگین 107/763 دلار در سال خواهد بود.

مهندسی عمران در کانادا

با انتخاب رشته مهندسی عمران در کانادا، می‌توانید در زمینه برنامه ریزی شهری و محیطی و یادگیری طراحی پل‌ها، اتوبان‌ها و ساختمان‌ها از تجربه و تخصص لازم بهره‌مند شوید. با اخد مدرک مهندسی عمران شما قادر به یادگیری مواردی همچون چگونگی خلق سازه‌ها و ساختمان‌ها با توجه به ویژگی‌های زیبایی‌شناختی خواهید شد. براساس گزارشات به دست‌آمده درآمد مهندسی عمران در کانادا به طور میانگین 65/623 دلار در سال خواهد بود.

رشته‌های برتر تحصیلی

مهندسی برق در کانادا

برای دانشجویان رشته مهندسی برق در هر یک از دانشگاه‌های کانادا این امکان وجود دارد که دانش عمومی مهندسی را با پروژه‌های طراحی و تعداد زیادی از کارهای آزمایشگاهی ترکیب کنند. همچنین با تحصیل در این رشته علاوه بر اصول مهندسی برق می‌توانید در کلاس‌های اقتصاد، نگرش فنی و یا بوم‌شناسی شرکت نمایید، که درر این صورت شما می‌توانید به خوبی محیط کاری صنعت و جوانب تجارت واقعی این رشته را درک کنید. بنابر اطلاعات گزارش شده، میانگین درآمد رشته مهندسی برق در استان کبک کانادا چیزی حدود 113/092 دلار در سال و 54 دلار در ساعت می‌باشد.

مهندسی مکانیک در کانادا

با تحصیل در رشته مهندسی مکانیک در یکی از دانشگاه‌های کانادا، می‌توانید آموزش استاندارد جهانی را تجربه کرده و از مزایای انجام تحقیقات در آزمایشگاه‌های قابل توجه و مدرن دانشگاه‌های این کشور برخوردار شوید. در حال حاضر اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های کانادا، مورد تایید سیستم آموزشی فوق‌العاده و دستاوردهای تحقیقاتی متعدد در سراسر دنیا مورد تایید قرار گرفته‌‌اند.

با تحصیل در این رشته، می‌توانید‌ یک‌سری از مهارت‌های باارزش را کسب کنید و همچنین از یک بینش و بصیرت کامل در زمینه‌های مهندسی وساید نقلیه با کمک کامپیوتر، کامپوزیت‌ها و یا دینامیک محاسباتی سیالات برخوردار شوید. درآمد سالانه مهندسی مکانیک در کمپانی هوندا در تورنتوی کانادا به طور تقریبی حدود 49/000 دلار می‌باشد، این میزان درآمد در کانادا در هر ساعت حدود 22 تا 24 دلار است.

سلامت عمومی در کانادا

کشور کانادا به کیفیت زندگی افراد، مدیریت سلامت عمومی، مراقبت اولیه و پیشگیری از بیماری اهمیت بسیاری می‌دهد. بر همین اساس با انتخاب رشته و ثبت‌نام در رشته سلامت عمومی در هریک از دانشگاه‌های کانادا، اطلاعات متنوع زیادی جخت یادگیری در اختیار شما قرار داده می‌شود. لازم به ذکر است که مقطع ارشد رشته سلامت عمومی یا همان Public Health کارآموزی و کار تحت نظارت در آژانس‌های سلامت عمومی، واحدهای درسی سلامت عمومی و مقوله‌های وزارت بهداشت و سازمان جهانی بهداشت را پوشش می‌دهد.

بنابر اطلاعات به دست‌آمده، درآمد تقریبی فارغ‌التحصیلان رشته بهداشت عمومی در کانادا در هر ساعت چیزی حدود 78/591 دلار و یا 40/30 دلار می‌باشد. البته لازه به ذکر است برای افراد تازه کار در این رشته این مبلغ چیزی حدود 39/458 دلار و این میزان برای نیروی مجرب رشته سلامت عمومی تا 133/605 دلار در سال افزایش می‌یابد.

امور مالی در کانادا

کشور کانادا به دلیل داشتن یک بازار اجتماعی_اقتصادی که ترکیبی از بازار آزاد و امنیت اجتماعی است، رشد سریعی در زمینه اقتصاد در میان کشورهای پیشرفته دنیا دارد. با تحصیل در رشته امور مالی در کانادا می‌توانید درباره سیستم‌های مالی دنیا اطلاعات کسب کرده و به آنالیز و ارزیابی اولیه و اساسی مزایای سیستم اقتصادی کانادا بپردازید. درآمد یک مسئول و آنالیزور مالی در این کشور سالانه حدود 60/349 دلار می‌باشد.

منابع انسانی در کانادا

کشور کانادا به پشتیبانی از بازار کار فراگیر و چندجانبه و جذب نیروی کار متخصص تمرکز زیادی دارد. با تحصیل در رشته مدیریت منابع انسانی در کانادا می‌توانید، ساختارهای درونی و هسته یک کسب و کار را به طور کامل درک کرده و به بادگیری تکنیک‌های باارزشی جهت هدایت نتایج سازمانی در بازارهای بی‌ثبات و در حال تغییر، بپردازید. درآمد تقریبی یک مدیر منابع انسانی در کانادا در سال حدود 77/381 دلار می‌باشد، که البته این مقدار برای نیروهای باتجربه و سابقه‌دار تا 111/905 دلار افزایش می‌یابد.

داروسازی در کانادا

رشته داروسازی در دانشگاه‌های کانادا به ارائه تخصص‌های زیادی همچون تحویل دارو واکسن، شیمی دارو و داروسازی، بیوتکنولوژی، بیولوژی مولکولی، داروسازی بالینی و یا آموزش داروسازی می‌پردازد. با تحصیل در این رشته در کانادا می‌‌توانید به آزمایشگاه‌های فوق مدرنی نظیر اتاق‌های اختصاصی برای سنتز آلی (organic synthesis)، مرکز کشت سلولی و آزمایشگاه‌های داروسازی دسترسی داشته باشید. همچنین این امکان برای شما وجود دارد تا ماموریت شگفت‌انگیز کشف و توسعه داروهای جدید و آماده‌سازی آنها برای یک حرفه رضایت‌بخش در صنعت داروسازی، دولت، دانشگاه و یا سایر تخصص‌های حوزه بهداشت را شروع و هدایت کنید. متوسط درآمد تقریبی تخصص داروسازی در کانادا در سال حدود 134/396 دلار می‌باشد که این میزان درآمد در ساعت حدود 65 دلار خواهد بود.

تحصیل داروسازی در کانادا

روانشناسی در کانادا

با تحصیل در رشته روانشناسی در دانشگاه‌های کانادا می‌توانید به فرصت‌های آموزشی جالب توجه دست یابید. به این صورت که با کار کردن در کلینیک‌های محلی تحربیات عملی کسب خواهید کرد. برخی از دانشگاه‌های کانادا دارای بیمارستان آموزشی_دانشگاهی مختص به خود هستند که اطلاعات بیشتری در رابطه با علوم عصبی و رفتاری، رشد و پیشرفت کودک و علوم شناختی ارائه می‌دهند.

همچنین تحصیل در رشته روانشناسی در کانادا به شما این امکان را می‌‌دهد تا فرصت یادگیری از استادان تراز اول و متخصص در امر تحقیق کسب مهارت‌های زبانی، نقش‌های جنسیتی و یا چندشخصیتی را داشته باشید. درآمد سالانه یک روانشناس بالینی در کانادا به طور میانگین برابر با 97/451 دلار و یا ساعتی 49/98 دلار می‌باشد. البته این میزان درآمد برای افراد تازه کار در این رشته درآمد در کانادا از 62/100 دلار شروع شده و برای روانشناسان مجرب و مشهور تا165/667 دلار در سال افزایش می‌یابد.

روابط بین‌الملل در کانادا

در حال حاضر یکی از محبوب‌ترین رشته‌های دانشگاهی کانادا، رشته روابط بین‌الملل می‌باشد. این رشته به چالش برانگیزی همچون امور مالی جهانی، اقتصاد سیاسی بین‌المللی و مداخله بشردوستانه می‌پردازد. تحصیل در این رشته به شما این امکان را می‌دهد تا تاثیر تصمیم‌گیری‌های سیاسی در جهان، مقررات قانونی و سیاست‌های اجتماعی برای کشورهای در حال توسعه را درک کرده و به یادگیری استراتژی‌های ارزیابی که منجر به هدف‌های وسیع‌تری نظیر صلح و ثبات در منطقه می‌شود، بپردازید.

به طور کلی آموزش زبان، تجارب تحصیل در خارج از کشور و کارآموزی در سازمان‌های بین‌المللی نظیر سازمان ملل UN، اکثر رشته روابط بین‌المللی در دانشگاه‌های کانادا را شامل می‌شود. درآمد سالانه مسئول روابط بین‌الملل در کانادا حدود 81/918 دلار می‌باشد، که این میزان درآمد در ساعت معادل 42 دلار است. البته توجه داشته باشید که این حرفه برای افراد با تجربه و مشهور بین 44/437 تا 139/261 دلار در سال متغیر خواهد بود.

به طور کلی می‌توان نتیجه گرفت که با تحصیل در هریک از رشته‌های محبوب و مورد علاقه خود در کشور کانادا به کار دانشجویی پاره‌وقت در حین تحصیل مشغول شوید و علاوه بر کسب درآمد و پوشش بخشی از هزینه‌های تحصیل و زندگی در این کشور، سوابق کاری مرتبط و با ارزشی را برای خود ایجاد نمایید. همچنین پس از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه‌های کانادا می‌توانید برای کسب مجوز کار ۳ساله PGWP اقدام کرده و با دریافت آن به کار تمام‌وقت و قانونی در بازار کار این کشور نیز بپردازید و پس از گذشت ۵ سال از زمان اقامت، تحصیل، زندگی و کار در کانادا، امکان دریافت اقامت دائم این کشور را خواهید داشت.

برچسب‌ها: بدون برچسب

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند