معرفی دانشگاه‌های بدون نیاز به ایلتس در کانادا

معرفی دانشگاه‌‌های بدون نیاز به آیلتس برای ادامه تحصیل در کانادا

توانایی برقراری ارتباط اولین چیزی است که یک شخص برای زندگی، کار و تحصیل در کشورهای دیگر به آن نیاز دارد. مهم‌ترین موضوع پیش از مهاجرت به یک کشور به هر هدفی آموختن زبان رسمی آن کشور است. در کشور کانادا مسلط بودن به زبان انگلیسی یا فرانسوی نه تنها یک نیاز بلکه امری ضروری محسوب می‌شود. از این رو اگر قصد ادامه تحصیل و یا کار در کانادا را دارید حتماً باید در یکی از این دو زبان مهارت و تسلط کافی داشته باشید. بسیاری از دانشجویان برای ادامه تحصیل در کانادا به دلیل عدم مهارت کافی در زبان انگلیسی با نگرانی و ترس‌هایی مواجه می‌شوند، به همین دلیل در این مقاله می‌خواهیم به معرفی دانشگاه‌هایی در کانادا بپردازیم که بدون نیاز به مدرک زبان آیلتس دانشجو می‌پذیرند.

امکان تحصیل در کانادا بدون آیلتس

برای تحصیل در دانشگاه‌های کانادا نیازمند ارائه نمرات آزمون‌های آیلتس، تافل، GRE و GMAT می‌باشید. اگرچه شرکت در این آزمون‌ها و کسب حدنصابی از نمرات جزء شرایط کلی دانشگاه‌های کانادا برای پذیرش دانشجویان خارجی محسوب می‌شود، اما این شرایط در رابطه با دانشگاه‌ها و رشته‌های تحصیلی مختلف متفاوت خواهد بود. علاوه بر این شرایط دانشجویان نیز با یکدیگر تفاوت دارد و رزومه تحصیلی آن‌ها در تغییر این شرایط تاثیر گذار می‌باشد.

به این ترتیب بسیاری از دانشجویان جهت اخذ پذیرش از داشگاه‌های کانادا مجبور می‌شوند چندین بار در آزمون‌های زبان انگلیسی همچون آیلتس شرکت کنند. خوشبختانه برخی از دانشگاه‌های کانادا برای سهولت بیشتر دانشجویان بین‌المللی اقدام به چشم‌پوشی از نمرات برخی آزمون‌ها کرده‌اند که یکی از آن‌ها آزمون آیلتس می‌باشد. اما ممکن است اینجا این سوال پیش بیاید که دلیل اصلی چنین اقدامی از سوی دانشگاه‌های کانادا چه می‌باشد؟!

دانشگاه‌های کانادا برای دانشجویانی که مدارک تحصیلی خود را از دانشگاه‌های شناخته‌ شده دریافت کرده‌اند و همچنین مهارت قابل قبولی را در بخش‌های مختلف زبان انگلیسی شامل خواندن، نوشتن و صحبت‌کردن دارند، شرط آزمون برای اثبات مهارت در زبان انگلیسی آن‌ها را کناتر گذاشتته‌اند. به طوری که در حال حاضر تعدادی از این دانشگاه‌ها این موضوع را عملی کرده‌‌اند. بنابراین در شرایط فعلی دانشجویان خارجی می‌توانند بدون احراز حداقل نمره 6 آیلتس در این دانشگاه‌ها به تحصیل بپردازند. اما این دانشگاه‌ها در کانادا کدامند؟ در ادامه نیز به معرفی این دانشگا‌ه‌ها خواهیم پرداخت.

روش‌های تحصیل در کانادا بدون نیاز به آیلتس

برای تحصیل در کانادا بدون نیاز به آیلتس روش‌های مختلفی وجود دارد که در این بخش به بررسی آن‌‌ها می‌‌‌‌‌‌پردازیم:

  • انتخاب دانشگاه بدون نیاز به آیلتس: با جستجو و انتخاب دانشگا‌هایی که در کانادا حداقل نمره آیلتس را شرط پذیرش قرار نداده‌اند، آسانترین روش برای تحصیل در کانادا بدون نیاز به آیلتس به شمار می‌رود.
  • ارائه‌نامه مهارت انگلیسی: نامه مهارت انگلیسی نامه‌ای است که برای معافیت از آزمون آیلتس از آن استفاده می‌شود. این نامه را می‌توانید از دانشگاه محل تحصیل خود دریافت نمایید.
  • ارائه گواهی‌نامه زبان انگلیسی: با دریافت گواهی‌‌نامه زبان از یک موسسه زبان انگلیسی معتبر دیگر نیازی به ارائه نمره آزمون آیلتس نخواهید داشت.
  • شرکت در دوره‌های آنلاین زبان انگلیسی: برای آسان‌تر شدن روند پذیرش، گذراندن دوره‌های آنلاین زبان انگلیسی موثر خواهد بود. با شرکت در این دوره‌ها می‌توانید از گواهی اخذ شده در پایان دوره برای گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های کانادا استفاده کنید.
  • ارائه نمره سایر آزمون‌ها: از دیگر روشها، شرکت در آزمون‌های معتیر دیگری همچون تافل و ارائه نمره این آزمون به دانشگاه‌های کانادا می‌‌باشد.
  • برنامه‌های آموزش از راه دور: از دیگر راه‌های تحصیل در دانشگاه‌‌های کانادا بدون نیاز به آیلتس ثبت‌نام در دانشگاه‌‌هایی است که سیستم آموزش از راه دور دارند. آموزش آنلاین و از راه دور که توسط برخی از دانشگاه‌های کانادا ارائه می‌گردد ساده‌ترین راه تحصیل در کانادا بدون نیاز به ارائه آیلتس می‌باشد.

روش‌های تحصیل بدون نیاز به ایلتس

بهترین دانشگاه‌های کانادا بدون نیاز به آیلتس

همانطور که ذکر شد آسان‌ترین روش برای تحصیل در کانادا بدون نیاز به آیلتس گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های بدون نیاز به آیلتس می‌باشد. با شناسایی این دانشگاه‌ها می‌توانید جهت اخذ پذیرش در خواست خود را ارسال نمایید. در این بخش به معرفی دانشگاه‌های بدون نیاز به آیلتس در کانادا می‌پردازیم:

دانشگاه ساسکاچوان

این دانشگاه به دلیل ارائه برنامه‌های تحقیقاتی مورد توجه قرار گرفته است. ورود به این دانشگاه به صورت رقابتی بوده و نحوه سنجش زبان انگلیسی در این دانشگاه نیز بسیار دقیق انجام می‌شود. دانشجوی متقاضی با داشتن شرایط لازم تعیین شده از سوی این دانشگاه برای پذیرش، به راحتی می‌تواند وارد دانشگاه شود. چنانچه در هیچ یک از آزمون‌های آیلتس و تافل شرکت نکرده باشید می‌توانید گواهی‌نامه‌های معتبر دیگری را ارائه دهید. البته راه دیگری هم وجود دارد که می‌توانید در دوره‌های زبان انگلیسی خود دانشگاه که به صورت فشرده برگزار می‌شود شرکت نمایید.

دانشگاه Brock

ارائه آیلتس برای اخذ پذیرش از دانشگاه براک موثر است اما اجباری برای آن وجود ندارد. ارائه مدرک آزمون تاقل نیز برای این دانشگاه قابل قبول می‌باشد. با داشتن حداقل سه سال سابقه تحصیل در یک موسسه آموزشی به زبان انگلیسی می‌توانید از نمرات آزمون آن به عنوان جایگزین آیلتس استفاده کنید. علاوه بر این ارائه مدرک IELP که دوره زبان انگلیسی فشرده در خود دانشگاه براک برگزار می‌شود نیز مورد قبول خواهد بود.

دانشگاه Winnipeg

برای اخذ پذیرش از دانشگاه وینیپگ کانادا ارائه مدرک آیلتس الزامی نسیت اما اثبات تسلط بر زبان انگلیسی ضروری می‌باشد. با تحصیل در این دانشگاه می‌توانید در دوره ELP دانشگاه وینیپگ شرکت کرده و با پایان رساندن این دوره از مدرک آن به عنوان جایگزین آیلتس استفاده نمایید. دقت داشته باشید که اگر بیش از دو سال از اخذ هر گونه مدرک زبان انگلیسی شما گذشته باشد، مورد قبول این دانشگاه نخواهد بود. همچنین با زندگی در کانادا به مدت 10 سال و یا با 3 سال تحصیل در کانادا دیگر نیازی به ارائه آیلتس نخواهید داشت.

دانشگاه Memorial

یکی از دانشگاه‌های مطرح کانادا، دانشگاه Memorial است. این دانشگاه در زمینه‌های مهندسی، تجارت و پزشکی شناخته شده می‌باشد. دانشگاه‌های خارجی می‌توانند به جای آیلتس مدارک مربوط به آزمون‌هایی نظیر CanTEST و TOEFL را به این دانشگاه ارائه نمایند. همچنین می‌توانید در دانشگاه مموریال به منظور گذراندن آزمون آیلتس در دوره‌های آموزش زبان انگلیسی آنلاین این دانشگاه شرکت نمایید.

دانشگاه کارلتون

دانشگاه کارلتون یک موسسه آموزشی پویا و تحقیقاتی می‌باشد که با ارائه سطح بالایی از آموزش دانشجویان را برای ورود به بازار کار آماده می‌کند. در حال حاضر در این دانشگاه بیش از 31 هزار دانشجو از کانادا و 150 کشور دیگر در حال تحصیل هستند. امکانات آموزشی باکیفیت در کنار خدماتی که به دانشجویان ارائه می‌‌گردد و عدم الزام به ارائه مدرک آیلتس برای اخذ پذیرش از کارلتون باعث شده تا دانشجویان خارجی تمایل بیشتری برای تحصیل در این دانشگاه پیدا کنند.

دانشگاه رجینا

این دانشگاه به دلیل برتری علمی و پژوهشی در سطح ملی و بین‌المللی شناخته شده است. این دانشگاه دارای 10 دانشکده مختلف می‌باشد و برنامه‌های آموزشی خود را در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می‌کند. دانشگاه رجینا یک گزینه مناسب برای تحصیل بدون نیاز به آیلتس محسوب می‌شود.

دانشگاه کنکوردیا

این دانشگاه با برخورداری از 4 دانشکده مختلف و با 48 هزار دانشجو جزء دانشگاه‌های برتر کانادا محسوب می‌شود. در این دانشگاه اساتید برجسته‌ای حضور دارند و نحوه آموزش همراه با تجربه عملی می‌باشد. ضمن اینکه فرصت‌های تحقیقاتی زیادی نیز در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرد. همچنین برای اخذ پذیرش از این دانشگاه برای دانشجویان خارجی ارائه آیلتس ضروری نمی‌باشد.

کالج Cambrian

کالج Cambrian فقط یک کالج ساده نیست، به این صورت که این کالج بیشتر روی گسترش تحقیقات و اشتغال بعد از دوران مدرسه تمرکز دارد. این کالج همه ساله ددانشجویان بین‌المللی زیادی را پذیرش می‌دهد و به طور مستمر با دیگر موسسات آموزشی کانادا در ارتباط می‌باشد. این کالج نیز ارائه مدارک آیلتس یا تافل را ضروری نمی‌داند و تنها مهارت زبان انگلیسی دانشجوی خارجی را به هنگام ورود به دانشگاه مورد ارزیابی قرار می‌دهد.

اخذ ویزای کاری کانادا بدون آیلتس

اخذ ویزای کانادا بدون ارائه آیلتس

چنانچه موفق به اخذ پذیرش از دانشگاه موردنظر خود در کانادا شده باشید می‌توانید درخواست خود را برای ویزای تحصیلی کانادا ارائه نمایید. برای اخد ویزای تحصیلی کانادا معمولاً نیازی به ارائه مدارک اثبات‌کننده مهارت در زبان به سفارت کانادا نیست اما اخذ ویزای تحصیلی کانادا در کشور ما دارای شرایط متفاوتی می‌باشد. متقاضیان ایرانی تحصیل در کانادا باید مدارک مربوط به مهارت در زبان انگلیسی را همراه با مدارک تحصیلی خود به سفارت کانادا ارائه نمایند.

البته این امکان وجود دارد که با ارائه‌نامه دانشگاه مبنی بر معافیت از ارائه آیلتس به سفارت کانادا موفق به اخذ ویزای تحصیلی این کشور شوید اما بهترین کار این است که مدارک مربوط به آزمون زبان را حتی با حداقل نمره لارم ارائه نمایید تا مشکلی در روند اخذ ویزای شما پیش نیاید.

بورسیه تحصیلی کانادا و ارائه آیلتس

اگرچه به واسطه وجود دانشگاه‌های بدون نیاز به آیلتس در کانادا این امکان را دارید تا بدون ارائه آیلتس در این کشور ادامه تحصیل دهید اما داشتن مدرک آیلتس مزایایی نیز دارد. یکی از مهم‌ترین مزایایی که در ارتباط با ارائه آیلتس وجود دارد امکان دریافت بورسیه تحصیلی می‌باشد. برای اخذ بورسیه تحصیلی کانادا در حال حاضر په ارائه مدارک اثبات‌کننده مهارت در زبان از جمله آیلتس یا تافل نیاز است. بنابراین بدون ارائه آیلتس و یا هر مدرک دیگری که اثبات‌کننده مهارت شما در زبان باشد تقریبا شانسی برای دریافت بورسیه تحصیلی کانادا نخواهید داشت.

براساس موارد ذکر شده می‌‌توان نتیجه گرفت که تحصیل در دانشگاه های بدون نیاز به آیلتس در کانادا یک امکان ویژه برای افرادی است که مدارک سطح بالای زبان را نداشته و قصد دارند بعد از اخذ پذیرش تحصیلی و ورود به کشور کانادا زبان انگلیسی خود را به سطح مطلوب برسانند. بنابراین این امکان برای شما وجود دارد که با تسلط کافی به زبان انگلیسی و دریافت حداقل نمره آزمون آیلتس فرصت تحصیل در اکثر دانشگاه‌های سطح بالای کانادا را به دست آورید.

برچسب‌ها: بدون برچسب

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند