وکیل مهاجرت

چگونه بهترین وکیل مهاجرت را انتخاب کنیم

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

وکیل مهاجرت در تهران

وکیل مهاجرت ، کلمه ای که به خصوص در سال های اخیر ، بارها شنیده ایم .اما آیا دقیقا از وظایف یک وکیل مهاجرت آگاهی دارید یا می­دانید که یک وکیل چگونه می­تواند در پروسه مهاجرت به شما کمک کند؟ یا اصلا آیا اعتماد به یک وکیل برای انجام امور مهاجرتی کار درستی است یا خیر؟

 در ادامه قصد داریم درباره مهاجرت از طریق کمک وکیل صحبت کنیم و وظایف یک وکیل مهاجرت را به طور کامل بیان کنیم.

وکیل مهاجرت چه نقشی در پروسه مهاجرت دارد ؟

وظایف یک وکیل که در زمینه مهاجرت کار می­کند در مقایسه با وکلا در سایر شاخه های حقوقی بسیار خاص و متفاوت است.بیشتر وکلای مهاجرت وقت خود را صرف کمک به افرادی می­کنند که به تنهایی از پس مشکلات مربوط به مسائل اخذ پذیرش و اقامت کشور های خارجی بر نمی­آیند.

در واقع این دسته از وکلا به عنوان مشاور یا راهنماهایی هستند که با انجام توصیه هایی ، گره از مشکلات افرادی که قصد مهاجرت به سایر کشور ها را دارند باز می­کنند. این راهنمایی ها در زمینه های درخواست ویزا ، کارت سبز ، اخذ شهروندی سایر کشور ها ، مسائلی که منجر به دیپورت یا به اصلاح اخراج شدن از کشور میگردند و کاریابی و استخدام در کشور های خارجی هستند.

وکیل مهاجرتی به جای دفاع از حقوق مردم در دادگاه ها به عنوان واسطه ای بین موکل و مسئولین مهاجرتی عمل می­کند.همچنین بسیاری از وکلایی که در زمینه مهاجرت فعال هستند ، به امور مربوط به تعامل بین مهاجرت و قوانین کیفری هم رسیدگی می­کنند.

در چه شرایطی استخدام یک وکیل مهاجرتی  ضروری است ؟

بیشتر افراد زمانی اقدام به استخدام یک وکیل مهاجرتی می­کنند که نیاز به کمک برای ثبت و اخد پذیرش برای امور مهاجرتی مثل اخذ ویزا دارند. این موضوع به خصوص زمانی که افراد به طور کامل متوجه بند ها مختلف قوانین مهاجرتی نمی­شوند بیشتر نمایان می­گردد.

در برخی از موارد استخدام یک وکیل مهاجرتی به شدت ضروری است، برخی از این موارد شامل :

 • اگر شخص متقاضی ، محکوم به انجام جرمی شده باشد :

 تقریبا در همه موارد مهاجرتی برای هر کشوری شخص متقاضی ملزم به افشای کامل سوابق جنایی حتی برای اتهاماتی که رد شده اند ، می­باشد. برای این گونه موارد استخدام یک وکیل کیفری ضروری نیست ، درواقع وکلای مهاجرت در این گونه موارد درک بهتری از همپوشانی قوانین کیفری و مهاجرتی دارند.

 • اگر درخواست های پذیرش قبلا رد شده باشد :

یک وکیل مهاجرتی ، میتواند مشخص کند درخواست پذیرش افراد به چه علت رد شده و آیا امکان اقدام برای اخذ پذیرش مجدد وجود دارد.

 • درصورتی که شخص متقاضی مبتلا به بیماری خاصی باشد :

تعداد کمی از بیماری های خاص منجر به عدم اخذ اقامت از سوی برخی از کشورها می­شوند و اگر شخصی به بیماری خاصی مبتلا باشد وکلای مهاجرت می­توانند در این زمینه به او کمک کنند.

 • زمانی که متقاضی مدت زیادی ( بیش از حد معمول ) در انتظار نتیجه درخواست پذیرش باشد :

وکلای مهاجرت با مراحل درخواست از جمله مهلت و زمان انتظار برای دریافت پاسخ درخواست های مهاجرتی آشنا هستند و در برخی از موارد می­توانند راه هایی برای انجام سریع تر این فرآیند به موکلین خود ارائه بدهند.

 • اگر ازدواج شخص متقاضی با شهروند کشور مقصد، قبل از پایان یافتن مدت تعیین شده برای اخذ اقامت فسخ شود :

 در مواردی که فرد از طریق ازدواج اقدام به اخذ اقامت کرده باشد ، در صورتی که این ازدواج به دلیل طلاق یا مرگ خاتمه یابد ، اثبات این موضوع که ازدواج تقلبی نبوده ، فرآیندی نسبتا دشوار است و نیاز به حضور یک وکیل مهاجرتی دارد.

چگونه بهترین وکیل مهاجرتی را انتخاب کنیم ؟

این روزها تبلیغات زیادی با عنوان وکیل مهاجرتی در تهران یا شهرستان ها می­بینیم و افراد زیادی ادعا می­کنند بهترین وکیل مهاجرت هستند در صورتی که برخی از این افراد حتی مدرک وکالت هم ندارند ، پس بسیار مهم است برای جلوگیری از کلاهبرداری این افراد سودجو از شما ، بدانید چگونه بهترین وکیل مهاجرتی را انتخاب کنید. با استفاده از این نکات می­توانید بهترین وکیل را انتخاب و امور مهاجرتی خود را به او بسپارید :

 • کیفیت را انتخاب کنید :

زمانی که به دنبال وکیل مهاجرتی هستید بسیار مهم است که انتخاب شما با چشم باز صورت گیرد و اولین وکیلی که به او برخورد کردید را استخدام نکنید. همچنین بهتر است امور مهاجرتی خود را به دست وکیلی بسپارید که در کار خود خبره باشد و صرفا به دنبال شخصی که کار شما را با کمترین هزینه انجام می­دهد نباشید.پرداخت هزینه های سنگین وکلا دشوار است اما سعی کنید کیفیت کار را فدای جایگزین های ارزان تر نکنید.

اگردر مورد مهاجرت خود مصمم هستید ، هزینه ها زمانی که یک وکیل خبره این فرایند را به درستی انجام داده باشد و اقامت شما را اخذ نموده باشد، ارزش پیدا میکند.

همچنین وکیلی که انتخاب می­کنید را به درستی آزمایش کنید؛ یک وکیل مهاجرتی خوب باید بتواند شما را متقاعد کند که کار خود را به درستی به پایان می­رساند.

 • به دنبال افرادی باشید که از طریق یک وکیل مهاجرت موفق به پذیرش شده اند :

هنگامی که به دنبال وکیل پرونده مهاجرت خود هستید ، به دنبال افرادی باشید که در این فرآیند موفق بوده اند و این موفقیت را مدیون وکیلی در زمینه مهاجرت هستند. همچنین استفاده از اینترنت را به عنوان یک منبع خوب در نظر بگیرید. گاهی می توانید از طریق جست و جو در اینترنت اطلاعات ، بررسی ها و شکایت ها در مورد وکلای مختلف را بیابید.

 • با گزینه هایی که به عنوان وکیل مهاجرتی خود انتخاب میکنید ، مصاحبه حضوری انجام دهید :

برای انتخاب بهترین وکیل برای امور مهاجرتی سعی کنید که با آن ها صحبت کنید. انجام این صحبت از طریق تماس تلفنی هم ممکن است اما بهتر است برای آگاهی بیشتر به دفتر وکیل مراجعه کرده و با او حضورا صحبت کنید. در این مصاحبه حضوری سعی کنید از پرونده های موفق قبلی وکیل مورد نظر یا پرونده های مشابه به خودتان سوال کنید و متوجه شوید که این شخص تا چه حد به قوانین مهاجرتی آشنا است و تخصص های این وکیل مناسب پرونده شما هست یا نه.

 • سعی کنید پرونده های قبلی وکیل خود را بررسی کنید :

اگر قصد استفاده از وکیل برای امور مهاجرتی خود دارید ، به احتمال زیاد زمانی را برای گرفتن مشاوره به صحبت با وکیل خود می­نشینید ، از این فرصت استفاده کنید  و از او درباره پرونده های قبلی سوال کنید. یک وکیل مهاجرتی خوب می تواند لیستی از پرونده های موفق از موکلانی که در گذشته داشته در اختیار شما قرار دهد.

 • در مورد هزینه ها مذاکره کنید :

 قبل از استخدام وکیل مهاجرتی بسیار مهم است که شما دقیقا بدانید چه هزینه ای را برای چه کاری پرداخت می­کنید و سعی کنید در مورد هزینه های مراحل مختف اطلاعات کسب کنید.

 • مطمئن شوید که راحت هستید :

 علاوه بر مواردی که ذکر کردیم ، به غریزه خود نیز اعتماد کنید. اگر به وکیلی مراجعه کردید که سوابق خوبی ارائه نمود اما حس کردید مناسب کار شما نیست ، بهتر است گزینه های دیگر هم بررسی کنید.

سخن آخر :

فرآیند مهاجرت و اخذ پذیرش ، فرآیندی دشوار است ، همچنین قوانین مهاجرتی به سرعت در حال تغییر هستند ؛ مواردی به این قوانین اضافه و در مقابل مواردی از این قوانین حذف می­شود و این قضیه به خودی خود ، این فرآیند را دشوار تر می­سازد.

بسیاری از افراد که قصد مهاجرت را دارند به علت نا آشنایی با قوانین ، موفق به اخذ پذیرش نمی­شوند و شانس خود را برای مهاجرت از دست می­دهند.

وکلای مهاجرت ، موسسه های مهاجرت و موسسه های اعزام دانشجو می­توانند به افراد در این فرایند پیچیده کمک کنند اما افراد زیادی بدون داشتن هیچ تخصصی در این زمینه و فقط برای کلاهبرداری اقدام به تاسیس این نوع موسسات می­کنند پس بسیار مهم است که وکیل مهاجرتی ، موسسه مهاجرتی یا موسسه اعزام دانشجویی که قصد کمک گرفتن از آن را دارید با دقت و به درستی انتخاب کنید تا به نتیجه مطلوب خود برای مهاجرت دست یابید.

موسسه مهاجرتی، حقوقی سفیر اپلای متشکل از وکلای معتبر بین المللی آماده ارائه هرگونه خدمات و مشاوره های به روز و دقیق در زمینه مهاجرت و اعزام دانشجو به خارج از کشور ، به هموطنان عزیز از سرتا سر ایران می­باشد.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]
برچسب‌ها: بدون برچسب

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند