مهاجرت به خارج از کشور بدون مدرک زبان

مهاجرت به خارج از کشور بدون مدرک زبان

 

برای مهاجرت به کشورهای خارجی دلایل زیادی وجود دارد که از مهم‌ترین آن می‌توان به تحصیل و کار در خارج از کشور اشاره کرد، همه ساله شاهد مهاجرت بدون مدرک زبان برای کشورهایی که برای ورود به مدرک زبان نیاز ندارند هستیم. این کشورها امکان زبان آموزی را به متقاضیان در این زمینه فراهم می‌کنند. شرایط لازم برای تحصیل و کار در هر کشوری آشنا بودن با زبان آن کشور است که با رعایت قوانین اعمال شده هر کشور امکان یادگیری زبان در کشور مبدا و یا مقصد برای متقاضیان وجود دارد.

پیشنهاد ما این است که بدون داشتن مدرک زبان مهاجرت نکنید و در کشور خود به یادگیری زبان و تسلط بر روی آن اقدام نمایید. از آنجا که مهاجرت سختی‌ها و شرایط پیچیده خود را دارد و در ابتدا ممکن است ناملایماتی برای ما رخ دهد بدون تسلط بر زبان شرایط برای ما سخت‌تر خواهد شد. در این مقاله با ما همراه باشید تا مهاجرت بدون مدرک زبان در انواع مختلف را بررسی کنیم.

مهاجرت بدون مدرک زبان

مهاجرت کاری بدون مدرک زبان

ویزای کاری آلمان، یکی از بهترین راه‌های مهاجرتی از سال 2020 به بعد برای ایرانیان می‎باشد. برای اخذ این نوع ویزا به مدرک زبان نیازی نیست و دریافت آن با هزینه کمتر امکانپذیر است. از این رو در سایت سفارت آلمان و در بخش مدارک موردنیاز برای این ویزا قید شده است که در صورت وجود مدرک زبان نیاز می‌باشد، این امر یک فرصت استثنایی برای مهاجرت به متقاضیان بدون مدرک زبان محسوب می‌شود. دقت داشته باشید که هر چند در کشور آلمان داشتن مدرک زبان شانس دریافت ویزای جستجوی کار را بالا می‌برد؛ اما نداشتن آن پرونده مهاجرتی شما را ناقص نمی‌کند.

مهاجرت به خارج از کشور بدون مدرک زبان از طریق تحصیل کودکان

برای تحصیل در کشور کانادا کودکان و نوجوانان، یعنی افرادی که 18 سال و کم‌تر دارند، به داشتن مدرک زبان نیازی ندارند، از این رو کانادا مقصد پرطرفداری برای تحصیل زیر 18 ساله‌ها بوده و در مقایسه با دیگر کشورهای انگلیسی زبان قیمت کمتری دارد و همچنین برای والدین ویزای توریستی 5 ساله نیز صادر می‌شود. اما نکته مهم در این زمینه برای آن‌ها این است که تمکن مالی خود را باید اثبات کنند و مطمئن شوند که هزینه‌های تحصیل و زندگی فرزند خود را در کانادا می‌توانند تامین نمایند.

مهاجرت کودکان

مهاجرت به خارج از کشور بدون مدرک زبان از طریق تحصیل بزرگسالان

مهاجرت افراد بزرگسال بدون مدرک زبان محدودیت‌های زیادی را بر دارد و اغلب کشورها برای افرادی که مدرک زبان ندارن ویزا صادر نمی‌کند. برخی از کشورها مثل اتریش با پذیرش مشروط از دانشگاه ویزای تحصیلی صادر کرده و دانشجو 2 سال فرصت دارد قبل از شروع تحصیلات خود زبان آلمانی را بیاموزد. در این میان بعضی کشورها نیز هستند که با پذیرش کالج زبان به افراد ویزا صادر می‌کنند اما تعداد این کشورها محدود می‌باشد از جمله این کشورها عبارتند از:

فرانسه/ روسیه/ اوکراین/ چین/ ترکیه/ مالتا/ مجارستان

البته توجه داشته باشید که در بین کشورهای فوق، ویزایی که مالتا برای افرادی که از کالج زبان پذیرش داشته‌اند صادر می‌کند ویزای نوع C می‌باشد که امکان تبدیل شدن به ویزای کاری و غیره را ندارد. اما در بین گزینه‌ها مجارستان و فرانسه محبوبیت بیشتری بین افراد دارد.

مهاجرت بزرگسالان

مهاجرت از طریق زبان

همانطوری که اشاره کردیم برای ادامه تحصیل در کشورهای اروپایی در مقاطع مختلف به مدرک زبان نیاز می‌باشد و مهاجرت کردن بدون داشتن این مدرک امری پرخطر محسوب می‌شود. کشورهایی نظیر هلند، دانمارک، ایتالیا، اسپانیا، فرلنسه و …. برای پذیرش در هریک از مقطع تحصیلی از متقاضی خواستار ارائه مدرک زبان می‌باشند. از این رو مهاجرت بدون مدرک زبان مشکلاتی را دربر خواهد داشت و بهتر است قبل از مهاجرت به هر کشوری به یادگیری زبان اقدام نمایید.

اخذ اقامت با مهاجرت بدون مدرک زبان

همانطور که پیش‌تر بیان کردیم بسیاری از کشورها برای تحصیل خواستار حداقل مدرک زبان از متقاضیان می‌باشند و مهاجرت بدون مدرک زبان به برخی از کشورها ممکن خواهد بود و بسیاری از کشورها نیز امکان یادگیری زبان پیش از شروع ترم دانشگاهی را به متقاضیان ارائه می‌دهند و برخی کشورها هم فرصت یادگیری زبان را از همان ابتدا به متقاضیان اعطا می‌کنند.

با داشتن ویزای تحصیلی و کاری بدون مدرک زبان با در نظر گرفتن هزینه‌ها و تحصیل زبان در کشور مقصد علاوه بر یادگیری بهتر در شرایط محیطی آن کشور، این امکان برای شما وجود دارد که با اقدام به تحصیل و یا کار در کشور مورد نظز خود، تایعیت و یا اقامت آن کشور را دریافت نمایید.

مهاجرت  بدون مدرک زبان برای برای اقامت

آیا می‌دانستید….

  • بهترین روش برای مهاجرت به خارج از کشور بدون مدرک زبان روش‌های سرمایه‌گذاری در کشورهای مختلف می‌باشد.
  • برخی از کشورها نظیر مجارستان، ترکیه و روسیه اجازه شرکت در دوره‌های زبان را به متقاضیان اعطا می‌کنند.
  • شرکت در دوره‌های زبان سوئد بدون مدرک زبان ممکن نیست، و متقاضیان برای شرکت در این دوره‌ها در سوئد باید حداقل مدرک 5.5 آیلتس را در اختیار داشته باشند.
  •  دوره‌های آموزش زبان در کشور اتریش و سوئد ۶ ماهه بوده که امکان تمدید را به متقاضیان می‌دهد.
  • دانشگاه‌های کشور کانادا، انگلستان و استرالیا برای پذیرش دانشجویان در دانشگاه‌ها، خواستار مدرک زبان در سطح حداقل آیلتس 6 می‌باشند.

 

برچسب‌ها: بدون برچسب

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند