طی چند دهه اخیر شهروندان ایرانی به دلیل وجود تحریم‌های جهانی و موانع بانکداری بین‌‎المللی با مشکلات زیادی در این زمینه روبرو بوده‌اند و سختی‌های زیادی را در رابطه با خرید و معاملات اینترنتی و انجام تراکنش و هرگونه مبادله مالی با حساب‌های بانکی خارج از مرز ایران متحمل شده‌اند. همچنین کارت‌ها و حساب‌های بانکی ایرانی عضو شتاب به صورت اینترنتی و حضوری در هیچ یک از کشورهای دنیا قابل استفاده نبوده و بالعکس هیچ کدام از بانک‌‎های بین‌المللی و معتبر دارنده کارت‌های بانکی و کردیت کارت نظیر مسترکارت و ویزاکارت نیز هم اکنون در ایران قابل استفاده نبوده و هیچ شعبه‌ای در ایران ندارند.

به همین دلیل عموم ایرانیان در صورت نیاز، عملیات تراکنش بین‌المللی و یا پرداخت هزینه‌های سفر به خارج از کشور را از طریق خدمات صرافی و یا وجه نقدی ارز انجام می‌دهند که علاوه بر هزینه‌ بر بودن، در اغلب اوقات پروسه‌ای زمان‌بر و طولانی خواهد بود. در واقع می‌توان گفت این راه حل سنتی و قدیمی همیشه کارساز نبوده و برخی اوقات به دلیل نبود دسترسی به ارز آزاد و خرید آن و یا نبود امکان پرداخت نقدی و حضوری، متقاضی برای حل این مشکل ملزم به استفاده از روشی دیگر خواهد بود.

با توجه به شرایط موجود و محدودیت‌های اعمال ‌شده برای ایران و شهروندان ایرانی، اینطور به نظر برسد که هیچ راه حلی برای انجام تراکنش‌های بین‌المللی برای شهروندان ایرانی، خرید اینترنتی ارزی و امور این چنینی به صورت شخصی وجود ندارد، اما خوشبختانه اینطور نیست و علیرغم وجود موانع بسیار، به دلیل روابط دوستانه ایران با ترکیه کماکان روزنه امیدی در این زمینه باقی‌مانده است.

دریافت مسترکارت متصل به حساب بانکی با اینترنت بانک

وضعیت صدور مسترکارت و ویزاکارت برای ایرانیان

بسیاری از شرکت‌های ایرانی طی یک تا دو دهه گذشته سعی داشته‌اند تا از محدودیت‌های بانکی موجود در ایران استفاده کنند و با دریافت هزینه‌های متفاوت، خدماتی را تحت عنوان صدور گیفت کارت، مسترکارت و ویزاکارت مجازی و فیزیکی و یا کارت‌های اعتباری Prepaid به مشتریان ارائه دهند. با توجه به یکبار مصرف بودن گیفت‌کارت و غیرقابل شارژ بودن کارت‌های بانکی Prepaid، تنها به صورت مقطعی این نوع کارت‌های بانکی بین‌المللی قابل استفاده هستند و از لحاظ اقتصادی نیز منطقی و مقرون به صرفه نمی‌باشند.

توجه داشته باشید که این گونه خدمات بانکی توسط یک شرکت ثالث به مشتریان ایرانی ارائه می‌شود و هیچ‌گونه حساب بانکی حقیقی و به نامی برای فرد ایجاد نمی‌شود، در نتیجه دارنده کارت بانکی بین‌المللی امکان دسترسی به حساب و مدیریت تراکنش‌های خود از طریق موبایل بانک و اینترنت بانک را نخواهد داشت، در این صورت ممکن است با مشکلاتی نظیر بلوکه شدن حساب به هنگام سفر روبرو شود که تنها شرکت ثالث خدمات دهنده می‌تواند به این مشکل رسیدگی کند که در اغلب موارد بسیار زمان‌بر خواهد بود.

دریافت کارت اعتباری بین‌المللی در کنار موارد ذکر شده، عدم امکان شارژ مجدد حساب و کارت بانکی بین‌المللی و به نام نبودن این نوع از کارت‌ها موجب می‌شود تا عموم متقاضیان محدود به شرکت ثالث شده و مجبور به پرداخت هزینه‌های بی‌مورد و استفاده از خدمات این‌گونه از شرکت‌ها شوند. با توجه به محدودیت‌های بسیار زیادی که در استفاده از کارت‌های بانکی خارجی از این طریق وجود دارد، بسیاری از افراد مایوس شده و ترجیح می‌دهند تا از همان روش سنتی خرید وجه نقدی ارز و خدمات صرافی استفاده نمایند.

دریافت مسترکارت متصل به حساب بانکی با اینترنت بانک

خدمات مسترکارت و ویزاکارت ترکیه برای شهروندان ایرانی

همانطور که در مقالات پیشین اشاره کردیم، علیرغم وجود تحریم‌های سخت بین‌المللی، زراعت بانک به عنوان یکی از بهترین بانک‌های ترکیه خدمات افتتاح حساب بانکی و صدور مسترکارت و ویزاکارت فیزیکی و به نام فرد را به شهروندان خارجی و خصوصاً ایرانیان ارائه می‌دهد. زراعت بانک به عنوان یکی از بانک‌ها و موسسات مالی معتبر  ترکیه خدمات بسیار زیادی را برای شهروندان خارجی ارائه می‌دهد که از جمله این خدمات عبارتند از: بسته خدمات اجاره‌ای برای مستاجران و صاحب‌خانه‌ها، انتقال ارز خارجی سوئیفت، انتقال سریع و ایمن پول، تبدیل ارز پویا DCC، ارائه انواع مختلف وام به مشتریان و خدمات افتتاح حساب بین‌المللی به شهروندان خارجی.

دریافت مسترکارت متصل به حساب بانکی با اینترنت بانک

مزایای مسترکارت و ویزاکارت فیزیکی و به نام زراعت‌بانک ترکیه

بر اساس اطلاعات ارائه‌شده در وب‌سایت زراعت‌بانک، امکان اقدام به افتتاح حساب بانکی و دریافت مستر کارت و ویزاکارت بین‌المللی بدون داشتن اقامت این کشور برای شهروندان خارجی وجود دارد، مزایای افتتاح حساب در زراعت بانک ترکیه شامل موارد زیر می‌باشد:

 • کارمزد بانکی پایین
 •  دریافت ارز نقدی از دستگاه‌های عابر بانک سراسر دنیا
 •  افتتاح حساب بانکی حقیقی با انواع ارز دلار، یورو و لیر ترکیه
 • قابلیت خرید حضوری از دستگاه‌های پوز در سراسر جهان
 •  دریافت کردیت‌کارت و دبیت کارت معتبر فیزیکی و به نام
 • قابلیت مدیریت حساب از طریق اینترنت‌بانک، موبایل‌بانک و به صورت حضوری
 •  خرید اینترنتی بدون محدودیت از وب‌سایت‌های معتبر خارجی
 • قابلیت انتقال ارز بین بانکی و واریز وجه از طریق سوئیفت و صرافی
 •  رزرو قطعی پروازهای خارجی و هتل
 •  دریافت ویزاکارت و مسترکارت به نام و معتبر ۳ ساله
 •  تمدید مجدد کردیت کارت بانکی
 • دریافت سود بانکی براساس میزان و نوع سپرده ارزی
 • نبود محدودیت سقف موجودی و برداشت
 • بلوکه و فعال کردن حساب بانکی به صورت حضوری و اینترنتی
 • تغییر Billing Address
 •  پرداخت هزینه‌های جاری سفارت، شهریه دانشگاه‌های بین‌المللی، آبونمان و اشتراک وب‌سایت‌های خارجی
 • تسهیل پروسه خرید ملک و سرمایه‌گذاری در ترکیه
 • تسهیل پروسه تحصیل در ترکیه

دریافت مسترکارت متصل به حساب بانکی با اینترنت بانک

افتتاح حساب بانکی در زراعت‌بانک ترکیه

شرایط اولیه برای افتتاح حساب در زراعت ‌بانک ترکیه موارد زیر را شامل می‌شود:

 • داشتن آدرس معتبر و کدپستی در کشور ترکیه
 • برخورداری از پاسپورت معتبر
 • دریافت کدمالیاتی از اداره دارایی و مالیات ترکیه
 • برخورداری از سیم‌کارت موبایل فعال و به نام در ترکیه
 • داشتن حداقل موجودی موردنیاز برای افتتاح حساب ارزی

بنابراین با توجه به نزدیک بودن کشور ترکیه به ایران، سفر به این کشور و انجام حضوری این مراحل برای افتتاح حساب در زراعت‌بانک ترکیه و دریافت ویزاکارت و مسترکارت بین‌المللی، کار راحتی به نظر می‌رسد، اما واقعیت اینست که عموماً متقاضیان ایرانی دریافت ویزاکارت و مسترکارت، در مورد پروسه دریافت کد مالیاتی، ارائه مدارک بانکی و افتتاح حساب بین‌المللی، خرید و فعال‌سازی سیم‌کارت ترک، ارائه آدرس معتبر در ترکیه و موارد این چنینی هیچگونه اطلاعاتی نداشته و بخاطر نداشتن آشنایی با زبان ترکی استانبولی و راهنمایی یک دوست و آشنا در این کشور عموماً در انجام این کار موفق نمی‌شوند. از این رو پیشنهاد می‌کنیم به مطالب ارائه شده در مورد موضوعات نامبرده نگاهی بندازید سپس با آگاهی کامل تمامی موارد ذکر شده را اجرا نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست