آزمون یوس

سوالات متداول درباره آزمون یوس

آزمون یوس سخت تر است یا کنکور ایران؟

برای کنکور ایران 10 تا 12 مبحث درسی باید بخوانید و برای یوس فقط سه مبحث ریاضی، هندسه و هوش. پس با توجه به حجم مباحث آزمون ها،  قبولی در یوس حتما راحت تر است.

 

با چه نمره ای مجاز به انتخاب رشته میشویم؟

در این آزمون با کسب نمره 40 از 100 مجاز به انتخاب رشته هستید. اما برای رشته های تاپ مثل پزشکی و دندانپزشکی نیاز به امتیاز بالاتری (90 تا 95) دارید. لازم است بعد از دریافت نتیجه آزمون حتما قبل از انتخاب رشته از مشاور کمک بگیرید.

 

آیا آزمون یوس نمره منفی دارد؟       

بنا به تصمیم هر دانشگاه متفاوت است. بعضی دانشگاه ها نمره منفی ندارند. بعضی از دانشگاه ها قانون نمره منفی را در آزمون دارند. هر دانشگاه چند روز قبل از برگزاری شرایط آزمون را کاملا اطلاع رسانی می کند.

شرایط ازمون یوس

 

آیا مدرک آزمون یوس اعتبار بین المللی دارد؟

این آزمون مثل SAT بین المللی نیست. وقتی که در این آزمون نمره قبولی را  کسب می کنید اجازه تحصیل در همون دانشگاه که آزمون داده اید و یا چند دانشگاه دیگر ترکیه را فقط دارید. اما در نظر بگیرید اگر زمانی بخواهید برای دانشگاه های اروپایی و امریکایی اقدام کنید داشتن نمره خوب در آزمون یوس در رزومه شما نقش بسیار خوبی داره.

 

چند روز بعد از آزمون، نتیجه اعلام می شود؟

در هر دانشگاه متفاوت است. اما معمولا بین 1 تا 14 روز بعد از آزمون نتیجه اعلام می شود و سه روز هم زمان ثبت نام خواهید داشت.

اگر تصمیم دارید در آزمون های ورودی دانشگاه های کشور ترکیه شرکت کنید اما هنوز تو ذهنت سوال داری با مشاوران ما تماس بگیر.

آینده شما، اعتبار ماست

 

برچسب‌ها: بدون برچسب

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند