دروه‌های زبان انگلیسی برای تحصیل در کانادا

دوره‌های زبان انگلیسی برای تحصیل در کانادا

براساس آمارهای اعلام شده از اداره آموزش و پرورش کشور کانادا، شمار دانشجویان بین‌‌‌المللی در این شک.ر رو به افزایش می‌باشد. سالانه بیش از 370 هزار دانشجو از خارج جذب موسسات آموزش عالی این کشور می‌شوند. اولین قدم برای دریافت پذیرش از موسسات آموزش عالی کانادا، آماده‌‌سازی مدرک معتبر و بین‌المللی مبنی بر دانش زبان انگلیسی و فرانسه است.

برای اینکه در کانادا حتی به مدت کوناه هم بخواهید زندگی کنید، باید بسیته به شهر مقصد، به یکی از زبان‌های انگلیسی و فرانسوی تسلط کافی داشته باشید. بیشتر جمعیت و مراکز آموزش عالی کانادا در نیمه جنوبی و غربی آن، یعنی در بخش‌ انگلیسی زبان واقع شده‌اند. به طور عمده، زبان تحصیل در کانادا، زبان انگلیسی می‌باشد. یکی از شروط اخذ پذیرش از موسسات آموزش عالی این کشور، داشتن مدرک زبان انگلیسی است. البنه در سطح فدرال زبان‌های رسمی کانادا، انگلیسی و فرانسوی در سطح یکسان می‌باشند.

پذیرش مشروط از موسسات آموزش عالی در کانادا

برای اخذ پذیرش از کالج‌ها و دانشگاه‌های کانادا بایداز شرایط خاص و مشخصی پیروی کنید، شرط مشترک بین آن‌ها شامل معدل، شرط سن و مدرک زبان انگلیسی است. بسیاری از دانشجویان در این موسسات تسلط کافی به زبان انگلیسی ندارند. به این دلیل که یا برای دریافت مدرک زبان بین‌المللی اقدام نکرده‌اند و یا نمره مدرک آن‌ها برای پذیرش رشته موردظر کافی نمی‌باشد. سیستم آموزش عالی کانادا طبق بیانیه ابلاغ شده در سال 2019، برای حل مشکل مدرک بین‌المللی زبان انگلیسی در پروسه پذیرش شرایط را مشخص کرده است؛ در پذیرش مشروط دانشجو بایستی ابتدا دوره زبان انگلیسی را بگذراند و با ارائه مدرک معتبر زبان با نمره موردنظر دانشگاه، دوره تحصیلی را در رشته تخصصی خود آغاز نماید.

دوره‌های زبان انگلیسی در کانادا

اکثر دانشگاه‌ها و کالج‌های کانادا اقدام به برگزاری دوره‌های زبان می‌کنند. خوشبختانه با در نظر گرفتن موسسات آموزش زبان در کانادا، دروه‌های یک ماهه تا دو ساله زبان در هزاران مرکز آموزشی ایجاد شده تا دانشجو با شرکت در این دوره‌ها، تحصیل در تخصص موردنظر خود را آغاز نماید، حتی اگر در زمام ورود به خاک کانادا، توانایی درک زبان را نداشته باشد.

برای پذیرش در دانشگاه‌های کانادا در مقطع کارشناسی، ارائه مدرک زبان انگلیسی به طور میانگین با نمره 6 آیلتس الزامی است. دقت داشته باشید که اگر دانشجو در مدرک آیلتس نمره 5.5 را برای دانشگاه ارائه دهد، باید در دوره‌های زبان انگلیسی پیش از آغاز دوره تحصیل شرکت نماید. در این میان برخی از دانشگاه‌ها هستند که برای مدرک زبان موردنظر، نمره مهارت‌‌های زبان نیز در نظر می‌گیرند به این صورت که اگر دانشجو در مهارتی حداقل نمره موردنظر را کسب نکرده باشد، می‌بایست در دوره‌ای کوتاه شرکت کرده و به حداقل نمره اعلام شده از سوی دانشگاه دست یابد.

در طول دوره زبان، دانشجو می‌تواند از همه مزایایی که دانشگاه اعطا می‌کند نیز بهره‌مند شود. همچنین دانشجویانی که با پذیرش مشروط وارد کانادا و دانشگاه موردنظر شده‌اند، می‌توانند در سفرهای علمی شرکت کرده و از کتابخانه و کتاب‌های مرجع استفاده کنند، و از خدمات مشاوره تحصیلی و اقامتی نیز برخوردار شوند. علاوه بر این می‌توانند برای کار دانشجویی اقدام کرده و از امکانات ورزشی و خوابگاه‌های دانشگاه نیز استفاده نمایند.

علاوه بر موارد ذکر شده مسئله‌ای که مطرح است ویزای موردنیاز برای دوره زبان در کانادا می‌باشد؛ برای شرکت در کلاس‌های زبان با طول دوره کمتر از شش‌ماه نیازی به اخذ ویزای تحصیلی نیست، چرا که در سیستم آموزشی کانادا دوره‌های کمتر از شش ماه، دوره تخصصی تحصیلی محسوب نمی‌شود. دانشجویان برای شرکت در این دوره‌ها می‌توانند نسبت به دریافت ویزای توریستی کانادا اقدام کنند؛ باید توجه داشته باشید که تنها شرکت در دوره زبان نمی‌تواند افسر ویزا را قانع کند! بهتر است برای آغاز دوره تحصیلی با دوره زبان انگلیسی، نسبت به درخواست پذیرش از دانشگاه و یا کالج مقصد اقدام نمود.

با اخذ پذیرش مشروط، ویزای مشروط تحصیلی نیز به دانشجویان اعطا می‌شود؛ با این ویزا آن‌ها می‌تواند هم دوره زبان انگلیسی را در کانادا سپری کنند و هم در دوره تحصیلی تخصصی خود شرکت نمایند. در این صورت، زمان اقامت در کانادا، براساس تمام مدت‌زمان تحصیل در این کشور (هم دوره زبان و هم دوره تحصیل در مقطع موردنظر) محاسیه خواهد شد.

دوره‌های زبان انگلیسی برای تحصیل در کانادا

دوره‌های زبان فرانسه در کانادا

برخی از دانشگاه‌های کانادا برای پذیرش، از دانشجویان مدرک زبان فرانسه را می‌خواهند. به طور معمول برای پذیرش در دانشگاه‌های مستقر در شرق کانادا در رشته‌های تخصصی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی‌ارشد و دکترا ارائه مدرک زبان فرانسوی الزامی است. همچنین به تبع‌ آن زبان تدریس در این دانشگاه‌ها فرانسوی می‌باشد. تحصیل در بعضی رشته‌های زیر مجموعه علوم پزشکی در برخی ایالت‌های کانادا نیز، نیاز به ارائه مدرک زبان فرانسوی می‌باشد.

حدود 7 میلیون کانادایی، به زبان مادری یعنی زبان فرانسوی صحبت می‌کنند، که بیشتر آن‌ها در ایالت کبک زندگی می‌کنند. از این رو می‌توان گفت جمعیت کمتری در استان‌های انتاریو، نیوبرانزویک و دیگر نقاط این کشور ساکن شده‌اند. پس اگر قصد تحصیل در ایالت کبک را دارید باید دانش زبان فرانسوی داشته باشید. همچنین برای پذیرش در برخی از دانشگاه‌های ایالت‌های همسایه کشور فرانسه نیز، علاوه بر مدرک زبان معتبر انگلیسی، باید نمره خوبی هم در مدرک زبان فرانسوی ارائه داد. به همین دلیل علاوه بر دورههای زبان انگلیسی، دوره‌های فرانسوی نیز در دسترس دانشجویان با پذیرش مشروط قرار می‌گیرد.

دوره‌های زبان انگلیسی و فرانسه در موسسات آموزش عالی کانادا

حتماً این سوال برایتان پیش آمده که کدام موسسات آموزش عالی در کانادا دوره‌های زبان انگلیسی و فرانسه را ارائه می‌دهند؛ از آنجا که قانون پذیرش مشروط در میان موسسات آموزش عالی از سال 2019 رواج یافت، به شمار دانشگاه‌ها و کالج‌هایی که دوره‌های زبان را ارائه می‌دهند افزوده شد. برای شرکت در این دوره‌ها بهتر است به موقع اقدام کنید تا زمان پذیرش از رشته و مقطع تحصیلی را از دست ندهید.

برای آشنایی بیشتر با شرایط و ضوابط دوره زبان در کانادا، کالج متروپولتین را مثال می‌‌زنیم؛ مانند بیشتر دوره‌های زبان در کانادا، شرکت در کلاس‌های کالج متروپولیتن برای تمامی افراد بالای ۱۲ سال امکان‌پذیرمی‌باشد. این کالج واقع شده در همیلتون آنتاریو به مدت 5 ساعت در هفته در سطح‌های مختلف آموزش ارائه می‌دهد. این کالج بسته به سطح دانش زبان متقاضی دوره‌های خود را از یک ‌هفته‌ تا ۱۲ هفته‌ برنامه‌ریزی کرده است. همچنین هزینه شرکت در کلاس‌‌های این کالج ماهانه بین 300 تا 700 دلار کانادا می‌باشد. البته هزینه شرکت در دوره‌های زبان نسبت به سطح و طول دوره متغیر است.

پیدا کردن کار پاره‌وقت به زبان انگلیسی

برای اینکه در کشور کانادا از برنامه‌های تحصیلی برخوردار شوید، در ابتدا باید آشنایی کافی با زبان انگلیسی داشته باشید. یکی از مزایای مهم تحصیل در کانادا داشتن کار نیمه‌وقت حین تحصیل با درآمدی مناسب می‌باشد. همچنین برای جلب نظر کارفرمایان دانش زبان انگلیسی خیلی موثر خواهد بود. پذیرش مشروط دانشگاه‌ها و کالج‌های کانادا راه ورود به دوره‌های تحصیلی را هموار کرده اما ارائه مدرک معتبر و بین‌المللی زبان انگلیسی صد البته ضروری است.

برچسب‌ها: بدون برچسب

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند