خرید اقساطی ملک در ترکیه و دریاقت اقامت

خرید اقساطی ملک در ترکیه و دریافت اقامت

سرمایه‌گذاری در کشورهای دیگر در شرایط اقتصادی کنونی بهترین روش حفظ ارزش پول می‌باشد. برای یک سرمایه‌‌گذار ایرانی و شهروند ایرانی در ترکیه، کشور ترکیه به عنوان همسایه غربی ایران به کشوری امن برای سرمایه‌گذاری طی سالهای اخیر تبدیل شده است. وجود شرایط مناسب برای دریافت اقامت از دلایل خرید زیاد ملک در ترکیه توسط ایرانیان می‌باشد. کشور ترکیه با فراهم کردن امکان خرید اقساطی ملک برای سرمایه‌گذاران بین‌المللی به خصوص شهروندان ایرانی توانسته اقتصاد کشور خود را به طور چشمگیری افزایش دهد. در ادامه به خرید ملک در ترکیه به صورت اقساطی خواهیم پرداخت.

مزایای خرید ملک در ترکیه

افراد خارجی با اهداف متفاوتی همچون زندگی در ترکیه، گذراندن اوقات فراغت در ملک شخصی و سرمایه‌گذاری اقدام به خرید ملک در ترکیه می‌نمایند. همانطور که آگاه هستید شهروندان کشورهای مختلف طی سالهای اخیر اقدام به خرید ملک در ترکیه کرده‌اند که این امر به دلیل ارائه مزایایی است که دولت ترکیه برای افراد ایجاد کرده است. برای آگاهی از مزایای خرید ملک در ترکیه با ما همراه باشید.

ارزش خرید

شرایط بازار ملک در ترکیه به گونه‌ای است که افراد خارجی خرید ملک در این کشور را کم‌ریسک و باارزش می‌دانند. در حال حاضر ارزش خرید ملک در ترکیه نسبت به ایران بالا بوده و این امکان برای ایرانیان وجود دارد که با صرف هزینه‌های معقول، در شهرهای بزرگ این کشور بهترین املاک را خریداری نمایند. سایت‌های خرید و فروش ملک در ترکیه راهنمای مناسبی برای دریافت قیمت املاک برای شما خواهد بود.

تنوع ملک

تنوع ملک در ترکیه ‌به ‌گونه‌ای است که برای هر سبک و سلیقه‌ای گزینه‌های مختلفی وجود دارد به طوری‌که می‌توانید از ‌آپارتمان‌های یک‌خوابه گرفته تا ویلاهای بزرگ‌تر خریداری نمایید. علاوه بر تنوع در قیمت املاک می‌توانید با بودجه‌های منفاوتی نیز نسبت به خرید ملک در ترکیه اقدام کنید.

خرید اقساطی ملک

خرید اقساطی ملک از مهم‌ترین مزیت خرید ملک در ترکیه به‌ شمار می‌رود. این در حالی است که وقتی شما بودجه کافی برای خرید ملک موردنظر خود را ندارید و یا نمی‌خواهید تمام سرمایه خود را به طور یکجا صرف خرید ملک کنید. در این صورت می‌توانید از گزینه خرید اقساطی ملک در این کشور استفاده کنید. قابل ذکر است که ممکن است گاهی اوقات شرایطی پیش بیاید که یک پیمانکار ساختمانی دچار مشکل مالی حین ساخت و ساز شود و مجبور به فروش ملک با قیمت پایین‌تر شود. دراین صورت یک فرصت استثنایی برای کسانی‌ که قصد خرید ملک در ترکیه را دارند پیش می‌آید.

اخذ اقامت و شهروندی ترکیه

امکان دریافت اقامت و شهروندی ترکیه بدون شک از مهم‌ترین مزیت خرید ملک در ترکیه به شمار می‌رود. قوانین ترکیه ابن امکان را برای شهروندان سایر کشورها ایجاد می‌کند تا بتوانند با خرید ملک نسبت به اخذ اقامت این کشور اقدام نمایند. در ادامه به شرح اخذ اقامت ترکیه از طریق خرید ملک می‌پردازیم.

ناگفته نماند که از دیگر مزایای خرید ملک در ترکیه عبارتنداز: هزینه‌های مناسب زندگی، وجود آب و هوای مطلوب، امکان مالکیت کامل و معافیت‌های مالیاتی.

مزایای خرید ملک در ترکیه

اخذ شهروندی ترکیه از طریق خرید ملک

با دریافت حق شهروندی ترکیه می‌توانید به طور آزادانه در این کشور به تحصیل، کار و زندگی بپردازید. از آنجا که ارزش پاسپورت ترکیه نسبت به پاسپورت کشور خودمان  بالاتر است، با دریافت پاسپورت این کشور به راحتی می‌توانید به نفاط مختلف جهان سفر کنید. در آینده‌ای خیلی نزدیک امکان پیوستن ترکیه به اتحادیه اروپا نیز وجود دارد که این امر بر ارزش پاسپورت این کشور چند برابر می‌افزاید.

دقت داشته باشید که خرید ملک به ارزش 250 هزار دلار، برای اخذ شهروندی ترکیه نیاز می‌باشد. البته این امکان نیز برای شما وجود دارد که به جای خرید فقط یک ملک به ارزش 250 هزار دلار، چندین ملک مختلف با مجموع ارزش 250 هزار دلار خریداری نمایید.

شرایط خرید اقساطی ملک در ترکیه

بسیاری از افراد هستند که قصد سرمایه‌گذاری در بخش املاک در ترکیه را دارند اما بودجه کافی آن‌ها برای این کار کافی نیست، در این ‌صورت خرید اقساط ملک بهترین راهکار می‌باشد. همچنین افرادی که سطح درآمد متوسط دارند نیز می‌توانند با خرید اقساطی ملک در ترکیه با سرمایه نه چندان زیاد صاحب ملک شوند. برای انجام سرمایه‌گذاری در ترکیه، شهر استانبول پروژه‌های مسکونی متعددی را برای علاقه‌مندان ارائه می‌دهد. همچنین افراد و شرکت‌هایی در بخش املاک در ترکیه فعالیت دارند که با فروش اقساطی ملک خود به سرمایه‌گذاران انگیزه لازم را می‌دهند.

از شرایط خرید اقساطی ملک در ترکیه این است که شما باید در ابتدا قسمتی از مبلغ ملک را یه طور نقدی پرداخت کنید. میزان مبلغ پرداختی شما با توجه به نوع پروژه مسکونی و شرکت فروشنده ملک متفاوت خواهد بود. پس از پرداخت مبلغ اولیه، مابقی قیمت ملک قسط‌بندی خواهد شد. مدت پرداخت اقساط ملک نیز بین 2 الی 10 سال متغیر می‌باشد.

بهره تخصیص یافته در خرید اقساطی ملک در ترکیه از مهم‌ترین نکته خرید ملک در این کشور است، این نرخ بهره به طور معمول کمتر از نرخ بهره وام در ترکیه می‌باشد. می‌توان گفت مزیت بزرگ خرید اقساطی ملک در ترکیه این است که هیچ نوع ضمانت اضافی با اثبات درآمد بالا برای آن لازم نمی‌باشد، و در صورتی‌که در مدت زمان یکسال نسبت به پرداخت اقساط ملک نمایید به طور معمول شامل بهره نخواهید شد. قابل ذکر است که با وجود مزایای خرید قسطی ملک در ترکیه، اگر قصد خرید نقدی ملک را داشته باشید تخفیف 10 الی 20 درصدی خرید برخوردار شوید.

اخذ اقامت ترکیه با خرید اقساطی ملک

برخلاف تصور برخی افراد که تنها با خرید نقدی ملک امکان دریافت اقامت ترکیه را خواهند داشت، خرید اقساطی ملک در ترکیه نیز به صورت قانونی امکان اخذ اقامت این کشور را برای شما فراهم خواهد کرد. با خرید ملک کمتر از 250 هزار دلار می‌توانید فقط اقامت ترکیه را داشته باشید و بعد از چند سال زندگی در این کشور می‌توانید نسبت به اخذ حق شهروندی نیز اقدام نمایید.

چنانچه ملک خریداری شده شما به ارزش 250 هزار دلار و یا بیشتر باشد، امکان دریافت شهروندی ترکیه برای شما فراهم خواهد شد. توجه داشته باشید که مدت زمان پرداخت اقساط ملک خریداری شده شما نشان‌دهنده مدت زمان لازم برای اخذ شهروندی ترکیه خواهد بود.

خرید ملک به طور اقساطی

محدودیت‌های خرید ملک در ترکیه

خرید ملک در ترکیه برای متقاضیان خارجی براساس قوانین مصوب این کشور دارای محدودیت‌هایی نیز می‌باشد که در زیر به چند مورد از آن‌ها اشاره شده است:

  • میزان ملک خریداری شده در ترکیه  برای یک شهروند خارجی در مجموع می‌تواند حداکثر ۳۰ هکتار باشد.
  • در مناطق ممنوعه نظامی و امنیتی ترکیه امکان خرید ملک برای یک شهروند خارجی وجود ندارد. اجاره کردن ملک در این مناطق تنها با مجوز ویژه امکان‌پذیر خواهد بود.
  • اشخاص حقیقی خارجی اجازه خرید ملک در ترکیه تا حداکثر ۱۰ درصد از کل منطقه‌ای که املاک خصوصی در آن واقع شده را خواهند داشت.
  • ابلاغیه‌ صادر شده توسط مراجع قانونی و وزارت شهرسازی و محیط زیست ترکیه که محدودیت‌هایی را در خرید ملک به وجود می‌آورد.

مدارک لازم برای خرید ملک در ترکیه

قبل از هر اقدامی برای خرید ملک در این کشور بهنر است درخواست خود را به  اداره ثبت املاک ترکیه ارائه دهید و در مورد وضعیت ملک استعلام بگیرید. بعد از مشخص شدن تاریخ انجام نقل و انتقال ملک بین خریدار و فروشنده، به همراه داشتن مدارک زیر امری الزامی به شمار می‌رود:

  • سند قانونی ملک
  • پاسپورت و کپی پاسپورت شخص خریدار ملک در ترکیه
  • اخذ اسناد مربوط به ارزش ملک که باید از شهرداری مربوطه
  • ارائه عکس خریدار و فروشنده
  • وجود مترجم معتبر در صورتی که خریدار قادر به صحبت به زبان ترکی نباشد

البته این امکان برای شما وجود دارد که به یک نماینده قانونی جهت پیگیری امور، وکالت دهید که در این صورت باید مدارک قانونی مربوط به وکالت را ارائه نمایید.

برچسب‌ها: بدون برچسب

2 پاسخ

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند