شرایط تحصیل کارادنیز ترکیه

ویزای تحصیلی اسپانیا

امروزه کشور اسپانیا یکی از پرطرفدارترین و محبوب‌ترین مقاصد اروپایی برای دانشجویان بین‌المللی می‌باشد. دانشگاه‌های با رتبه برتر جهانی، شهرهای جذاب و دیدنی، فرصت برای یادگیری زبان اسپانیایی و مواردی از این قبیل سبب تقاضای زیاد برای تحصیل در این کشور شده است. اسپانیا کشوری زیبا با داشتن تاریخ و فرهنگ غنی واقع در اروپای غربی می‌باشد و یکی از بزرگترین کشورهای اروپای و چهارمین مقصد گردشگری در دنیا است. در اینجا می‌خواهیم شرایط ویزای تحصیلی اسپانیا و نحوه اخذ آن، هزینه درخواست ویزا و هر آنچه از اسناد و مدارک که برای دریافت ویزای تحصیلی اسپانیا موردنیاز می‌باشد را مورد تحلیل قرار دهیم.

به دست آوردن ویزای تحصیلی اسپانیا دریچه ورود جهت تحصیل و مهاجرت به این کشور است. با دریافت ویزای تحصیلی اسپانیا دانشجویان می‌توانند به صورت نیمه‌وقت در این کشور مشغول به کار شوند. میزان کار دانشجویی متناسب با مقطع تحصیلی مشخص می‌شود و نباید هیچ‌گونه اختلالی در برنامه تحصیلی دانشجویان به وجود آورد. همه ساله هزاران دانشجو از سراسر دنیا برای تحصیل وارد این کشور می‌شوند، بیش از 70 دانشگاه در کل کشور اسپانیا در حال خدمت‌رسانی به دانشجویان هستند که 50 دانشگاه از آن‌ها دولتی و مابقی خصوصی می‌باشند. بیشتر دانشگاه‌ها در شهر مادرید، بارسلونا و والنسیا قرار گرفته‌اند.

نحوه اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا

اولین شرط دریافت ویزای تحصیلی اسپانیا، اخذ پذیرش از مراکز معتبر آموزشی در این کشور می‌باشد. پس از دریافت پذیرش از دانشگاه‌ موردنظر در اسپانیا، دانشجویان باید با مدارک موردنیاز را آماده کرده و جهت ارائه به سفارت و انجام مصاحبه در زمان تعیین شده به سفارت اسپانیا مراجعه کنند. دانشجویان متناسب با درخواست خود می‌توانند برای دو نوع ویزای تحصیلی اسپانیا اقدام نمایند. (ویزاهای تحصیلی با توجه به میزان بازه زمانی دوره صادر می گردد). به این صورت که افراد برای سپری کردن دوره‌های کوتاه مدت باید ویزای 6 ماهه و برای تحصیل در مدارس و یا دانشگاه اقدام به درخواست ویزای بلندمدت نمایند.

نحوه اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا

مدارک موردنیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا

دانشجویان جهت درخواست ویزای تحصیلی اسپانیا به سفارت این کشور مراجعه کرده مدارک لازم را ارائه دهند. این مدارک پس از تهیه می‌بایست به صورت رسمی ترجمه شوند. توچه داشته باشید که مستندات لازم بسته به پرونده شما ممکن است متفاوت باشد. مدارک موزدنیاز جهت درخواست ویزای تحصیلی اسپانیا شامل موارد زیر است:

 • ارائه مدارک تحصیلی همراه با ریز نمرات
 • گواهی اشتغال به تحصیل اگر شامل حال متقاضی می­ شود
 • ارسال رزومه کاری (Curriculum Vitae)
 • اصل و کپی از پاسپورت معتبر
 • ارائه مدارکی دال بر زبان (IELTS یا TOFEL)
 • ارائه گواهی سلامت
 • اصل و کپی شناسنامه
 • گواهی عدم سوء پیشینه که مدت اعتبار آن یک ماهه است
 • ارائه یک حساب معتبر که اثبات‌‌کننده پشتوانه مالی و پوشش هزینه‌های تحصیل و زندگی فرد باشد

هزینه‌ دریافت ویزای تحصیلی اسپانیا

هزینه ویزای تحصیلی اسپانیا به هزینه تعیین شده وقت سفارت منتهی می‌شود. به این معنی که در بازه زمانی تعیین شده دانشجویان جهت دریافت ویزا باید هزینه‌های موردنیاز را به صورت نقدی پرداخت نمایند. به طو کلی هزینه دریافت ویزای تحصیلی اسپانیا به ازای یک نفر 80 یورو می‌باشد و به ازای هر همراه این میزان هزینه نیز در نظر گرفته می‌شود. البته برای فرزندان 12 تا 18 سال این میزان به 45 یورو کاهش می‌یابد و فرزندان زیر 12 سال از پرداخت هزینه برای وقت سفارت معاف می‌باشند.

هزینه دریافت ویزای تحصیلی اسپانیا

مدت زمان صدور ویزای تحصیلی اسپانیا

روند ویزای تحصیلی پس از دریافت پذیرش تحصیلی از مراکز آموزش اسپانیا آغاز می‌شود. بازه‌های وقت‌گیری سفارت اسپانیا به صور معمول بین 30 تا 40 روز مشخص می‌شود. دانشجویان می‌توانند از طریق سایت سفارت نسبت به وقت‌گیری ویزای تصیلی اسپانیا اقدام کنند. مدت زمان صدور ویزای تحصیلی اسپانیا به طور میانگین بین 2 تا 4 هفته می‌باشد. بنابراین با توجه به بازه‌های عنوان شده، بهتر است 2 الی 3 ماه قبل از شروع دوره تحصیلی در اسپانیا برای این کار اقدام نمایید.

شرایط اقامت و تابعیت پس از دریافت ویزای تحصیلی اسپانیا

دانشجویان پس از دریافت ویزای تحصیلی اسپانیا و اتمام دوره تحصیلی خود در این کشور، می‌توانند به راحتی پس از اقدامات لازم اقامت اسپانیا را دریافت کنند. همچنین دانشجویان می‌توانند پس از تحصیل از فرصت در نظر گرفته با پیدا کردن کار، ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل نمایند. براساس قوانین کشورهای اتحادیه اروپا که این قانون شامل کشور اسپانیا هم می‌شود؛ افراد می‌توانند با داشتن سه سال سابقه کار در این کشور، پرداخت مالیات و عدم سوابق کیفری در طول این مدت برای اقامت دائم اسپانیا اقدام کنند. قابل ذکر است که روند تابعیت نیز پس از دریافت اقامت به وقع خواهد پیوست. به این صورت که با حضور مستمر در این کشور و دانش زبان اسپانیایی این روند به نتیجه خواهد رسید.

مدارک موردنیاز ویزای تحصیلی اسپانیا

مزایای دریافت ویزای تحصیلی اسپانیا

همانطو که در بخش‌های بالا به برخی از مزیت‌های دریافت ویزای تحصیلی اسپانیا اشاره کردیم، در این بخش نیز می‌خواهیم به چند مزایای دیگر در خصوص اخذ ویزای تحصیلی این کشور بپردازیم:

 • حق کار: یکی از مهم‌ترین مزایای دریافت ویزای تحصیلی اسپانیا، اجازه کار در حین تحصیل برای دانشجویان این کشور می‌باشد. در این صورت دانشجویان می‌توانند با محیط کار آشنا شده و با وجود اخذ مدرک از دانشگاه‌های همان کشور، شانس خود را در یافتن شغل بالا ببرند. مدت زمان مجاز حق کار در این کشور برای دوره‌های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری به ترتیب 10، 20 و 30 ساعت در هفته می‌باشد.
 • سرعت، شانس و هزینه مناسب: با توجه به روش‌های متنوع مهاجرت به اسپانیا، ویزای تحصیلی به عنوان سریع‌ترین روش دریافت ویزای اسپانیا شناخته می‌شود. افراد می‌توانند با کمترین میزان هزینه ممکن  برای این ویزا اقدام نمایند.
 • ورود به بازار کار: با توجه به هزینه‌های زندگی و تحصیل در کشورهای اروپایی، افراد به دنبال مهاجرت با کمترین میزان هزینه هستند. در این میان ویزای کار به عنوان کمترین و ساده‌ترین روش مهاجرتی شناخته می‌شود. البته در نظر داشته باشید که براساس قوانین اتحادیه اروپا، شانس افراد برای ورود به خاک اسپانیا به واسطه ویزای کار بسیار پایین می باشد. از همین رو بهتر است افراد با ویزای تحصیلی وارد کشور اسپانیا شده، سپس از قوانین تبدیل ویزا استفاده نمایند.
برچسب‌ها: بدون برچسب

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند