ما تمام دانشگاه های ترکیه رو براتون لیست کردیم که با کلیک روی هرکدوم به تمامی اطلاعات اون دانشگاه دست پیدا میکنید. شما میتونید این دانشگاه ها رو به تفکیک شهر و به تفکیک نوع (دولتی یا خصوصی بودن آن) ببینید

چرا دانشگاه های ترکیه گزینه مناسبی برای تحصیل می باشد؟

موقعیت

         ترکیه کشوری است اوراسیایی که با وجود قرارداشتن بخش عمده ی آن در آسیا، شکل و شمایلی اروپایی به خود گرفته و در سودای پیوستن به اتحادیه اروپاست.

دانشگاه های ترکیه

     در ترکیه که گذرگاه آسیا به اروپا شناخته می شود در مجموع 203 دانشگاه دولتی و خصوصی مشغول به تعلیم دانشجویان میهمان از سایر کشورها هستند. این تعداد دانشگاه 130 دانشگاه آن دولتی و 73 دانشگاه نیز خصوصی هستند. به ترتیب بیشتر تعداد دانشگاه در شهرهای استانبول، آنکارا و ازمیر قرار دارند.

آب و هوا

        این کشور جزو معدود کشورهای چهار فصل دنیا است که از سه طرف توسط دریاها احاطه شده و در سالیان اخیر به خاطر اقلیم آب و هوایی مطلوب و سطح بالای دانشگاه هایش به بهشت توریست ها و مهاجرین و دانشجویان بدل شده است.

سطح علمی دانشگاه های ترکیه

         اروپا تاثیر بسیار زیادی روی پیشرفت دهه های اخیر ترکیه داشته است و بی‌دلیل نیست که اکثر دانشگاه های ترکیه تحت پوشش برنامه اراسموس (جهانی سازی آموزش در اروپا و تبادل دانشجو در بین دانشگاه های اروپا) فعالیت می‌ کنند

گروه سفیر تنها نماینده رسمی دانشگاه های آجی بادام ، کوچ ، اطلس ، اوکان ، سابانجی و یدی تپه در ایران میباشد.

ثبت نام شما در این دانشگاه ها توسط ما ، شما را از تخفیف های ویژه بهرمند میکند

لیست دانشگاه های ترکیه

دانشگاه های دولتی