دانشگاه های ترکیه

ما تمام دانشگاه های ترکیه رو براتون لیست کردیم که با کلیک روی هرکدوم به تمامی اطلاعات اون دانشگاه دست پیدا میکنید. شما میتونید این دانشگاه ها رو به تفکیک شهر و به تفکیک نوع (دولتی یا خصوصی بودن آن) ببینید

در بزرگترین شهر ها و دانشگاه های ترکیه تحصیل کنید

مشاوره رایگان

چرا دانشگاه های ترکیه گزینه مناسبی برای تحصیل می باشد؟

موقعیت

ترکیه کشوری است اوراسیایی که با وجود قرارداشتن بخش عمده ی آن در آسیا، شکل و شمایلی اروپایی به خود گرفته و در سودای پیوستن به اتحادیه اروپاست.

دانشگاه های ترکیه

در ترکیه که گذرگاه آسیا به اروپا شناخته می شود در مجموع 203 دانشگاه دولتی و خصوصی مشغول به تعلیم دانشجویان میهمان از سایر کشورها هستند. این تعداد دانشگاه 130 دانشگاه آن دولتی و 73 دانشگاه نیز خصوصی هستند. به ترتیب بیشتر تعداد دانشگاه در شهرهای استانبول، آنکارا و ازمیر قرار دارند.

آب و هوا

این کشور جزو معدود کشورهای چهار فصل دنیا است که از سه طرف توسط دریاها احاطه شده و در سالیان اخیر به خاطر اقلیم آب و هوایی مطلوب و سطح بالای دانشگاه هایش به بهشت توریست ها و مهاجرین و دانشجویان بدل شده است.

سطح علمی دانشگاه های ترکیه

اروپا تاثیر بسیار زیادی روی پیشرفت دهه های اخیر ترکیه داشته است و بی‌دلیل نیست که اکثر دانشگاه های ترکیه تحت پوشش برنامه اراسموس (جهانی سازی آموزش در اروپا و تبادل دانشجو در بین دانشگاه های اروپا) فعالیت می‌ کنند

گروه سفیر تنها نماینده رسمی دانشگاه های آجی بادام ، کوچ ، اطلس ، اوکان ، سابانجی و یدی تپه در ایران میباشد.

ثبت نام شما در این دانشگاه ها توسط ما ، شما را از تخفیف های ویژه بهرمند میکند

دانشگاه آجی بادم
Acıbadem Üniversitesi

دانشگاه آجی بادم

دانشگاه آجی بادم (Acibadem university) که با نام دانشگاه محمد علی آیدینلار نیز شناخته می‌شود، یک موسسه آموزش عالی خصوصی غیرانتفاعی در ترکیه با 3.900 دانشجو در حال فعالیت است که 3 درصد این دانشجویان را دانشجویان بین المللی تشکیل می‌دهند. این دانشگاه فعالیت خود را به صورت تخصصی در زمینه علوم بهداشتی انجام می دهد.
دانشگاه کوچ
Koç Üniversitesi

دانشگاه کوچ

دانشگاه کوچ (Koc University) یا کوک تپه در سال ۱۹۹۳ توسط شخصی کارآفرین به نام وهبی کوچ تاسیس شد همانطور که می‌بینید نام دانشگاه از شخصیت تاثیر گذار وی گرفته شده است. دانشگاه کوچ یک دانشگاه خصوصی یا غیرانتفاعی در شهر استانبول ترکیه است، و در رتبه‌‌بندی QS در لیست ۳۰ دانشگاه برتر جای دارد. دانشگاه‌هایی از جمله دانشگاه فنی خاورمیانه، دانشگاه حاجت تپه، دانشگاه کوچ، دانشگاه استانبول، دانشگاه فنی استانبول همگی جزو دانشگاه های برتر ترکیه می‌باشند که در رده بندی جهانی نیز از اعتبار بسیار بالای برخوردار هستند.
دانشگاه سابانجی
sabanci university

دانشگاه سابانجی

دانشگاه سابانجی ( Sabanci University ) یکی از دانشگاه‌های معتبر کشور ترکیه است که در فاصله ۴۰ کیلومتری مزکر شهر استانبول واقع شده است. این دانشگاه در سال ۱۹۹۴ به دستور بنیاد حاجی عمر تاسیس شده و از به روزترین و جوان‌ترین دانشگاه‌های ترکیه محسوب می‌شود. دانشگاه سابانجی ترکیه محوطه‌‌‌ای به بزرگی ۱,۲۶ میلیون مترمکعب مساحت دارد. این دانشگاه از سه دانشکده هنر و علوم اجتماعی، علوم طبیعی و مهندسی، مدیریت و یک مدرسه زبان تشکیل شده است.

لیست دانشگاه های ترکیه

دانشگاه های دولتی

دانشگاه های خصوصی

× مشاوره از طریق واتساپ