دانشگاه های ترکیه

ما تمام دانشگاه های ترکیه رو براتون لیست کردیم که با کلیک روی هرکدوم به تمامی اطلاعات اون دانشگاه دست پیدا میکنید. شما میتونید این دانشگاه ها رو به تفکیک شهر و به تفکیک نوع (دولتی یا خصوصی بودن آن) ببینید

در بزرگترین شهر ها و دانشگاه های ترکیه تحصیل کنید

مشاوره رایگان

چرا دانشگاه های ترکیه گزینه مناسبی برای تحصیل می باشد؟

موقعیت

ترکیه کشوری است اوراسیایی که با وجود قرارداشتن بخش عمده ی آن در آسیا، شکل و شمایلی اروپایی به خود گرفته و در سودای پیوستن به اتحادیه اروپاست.

دانشگاه های ترکیه

در ترکیه که گذرگاه آسیا به اروپا شناخته می شود در مجموع ۲۰۳ دانشگاه دولتی و خصوصی مشغول به تعلیم دانشجویان میهمان از سایر کشورها هستند. این تعداد دانشگاه ۱۳۰ دانشگاه آن دولتی و ۷۳ دانشگاه نیز خصوصی هستند. به ترتیب بیشتر تعداد دانشگاه در شهرهای استانبول، آنکارا و ازمیر قرار دارند.

آب و هوا

این کشور جزو معدود کشورهای چهار فصل دنیا است که از سه طرف توسط دریاها احاطه شده و در سالیان اخیر به خاطر اقلیم آب و هوایی مطلوب و سطح بالای دانشگاه هایش به بهشت توریست ها و مهاجرین و دانشجویان بدل شده است.

سطح علمی دانشگاه های ترکیه

اروپا تاثیر بسیار زیادی روی پیشرفت دهه های اخیر ترکیه داشته است و بی‌دلیل نیست که اکثر دانشگاه های ترکیه تحت پوشش برنامه اراسموس (جهانی سازی آموزش در اروپا و تبادل دانشجو در بین دانشگاه های اروپا) فعالیت می‌ کنند

گروه سفیر تنها نماینده رسمی دانشگاه های آجی بادام ، کوچ ، اطلس ، اوکان ، سابانجی و یدی تپه در ایران میباشد.

ثبت نام شما در این دانشگاه ها توسط ما ، شما را از تخفیف های ویژه بهرمند میکند

لیست دانشگاه های ترکیه

دانشگاه های دولتی

دانشگاه های خصوصی