دانشگاه فدرال شرقی روسیه

دانشگاه فدرال شرقی روسیه

دانشگاه فدرال شرقی یکی از 5 دانشگاه برتر و معتبر روسیه می‌باشد که در رتبه‌بندی‌های اخیر دانشگاه‌های ملی توانسته جایگاه دوم را به خود اختصاص دهد. این دانشگاه با کسب دستاوردهای علمی بسیار و عضویت هئیت علمی، دانشگاه فدرالی محسوب می‌شود. همچنین یکی از معتبرترین دانشکده‌های این دانشگاه، بخش علوم پزشکی است. در ادامه به معرفی کامل دانشگاه و شرایط تحصیل در آن، هرینه‌های تحصیل، برنامه‌های تحصیلی دانشگاه و دانشکده‌های معتبر دانشگاه فدرال شرقی خواهیم پرداخت.

معرفی دانشگاه فدرال شرقی

دانشگاه فدرال شرقی در سال 1899 میلادی تاسیس گردید و در سال 1930 میلادی توسط استالین تعطیل شد، سپس در سال 1956 میلادی بازسازی و افتتاح گردید. این دانشگاه در سال 2000 رسماً نام انگلیسی خود را به دانشگاه ملی خاور دور تغییر داد (نام روسی تغییر نکرد) و در سال 2010، این موسسه با دانشگاه فنی دولتی خاور دور (FESTU)، دانشگاه اقتصادی ایالتی اقیانوس آرام (TSUE) و مؤسسه آموزشی دانشگاه ایالتی Ussuriisk (USPI) ادغام شد و به دانشگاه فدرال خاور دور (FEFU) تبدیل شد.

دانشگاه فدرال شرقی اولین دانشگاه روسی بود که برنامه‌های کارشناسی‌ارشد را به زبان انگلیسی ارائه داد، که از طریق تماس توسعه آن‌ها با دانشگاه‌های اقیانوس آرام برنامه‌ها تکمیلی را نیز ارائه می‌دهد. جالب است بدانید این مرکز آموزشی تقریباً 50 شعبه در روسیه، آمریکا، ژاپن، چین و کره و 80 پروژه مشارکتی با دانشگاه‌های سراسر اروپا و جهان دارد.

دانشگاه فدرال شرقی روسیه یا دانشگاه فدرالی خاور دور با داشتن امتیاز 487 در رتبه بندی وبومتریکس (Webometrics) ارتقاء یافته است، که در حال حاضر در آن دارای جایگاه 3215 می‌باشد. همچنین این دانشگاه، در رتبه بندی QS جزء 100 دانشگاه برتر بین کشورهای برزیل، روسیه، هند، چین و آفریقای جنوبی، BRICS و 100 دانشگاه برتر QS، اروپا و آسیای مرکزی واقع شده است.

در این دانشگاه 9 دانشکده تاسیس شده است که عبارتند از:

 •  دانشکده علوم انسانی و هنری
 • دانشکده پزشکی
 • دانشکده DataEconomy اقتصاد داده
 • دانشکده اقتصاد دو مدیریت
 • دانشکده آموزش
 • دانشکده مهندسی
 • دانشکده حقوق
 • دانشکده علوم طبیعی
 • انستیتوی مطالعات شرقی – دانشکده مطالعات منطقه‌ای و بین المللی

دانشگاه فدرال شرقی روسیه

مزایای تحصیل در دانشگاه فدرال شرقی

 1. برنامه‌های کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی تدریس می شود.
 2. برنامه‌های درجه دو با دانشگاه‌های همکار از ایالات متحده آمریکا، استرالیا و 40 کشور دیگر.
 3. صندوق‌های سرمایه‌گذاری علمی و سرمایه‌گذاری برای حمایت از پروژه‌های نوآورانه.
 4. پردیس جدید و پیشرفته خوابگاه راحت و محیط امن.
 5. ترکیبی از آموزش، تحقیق، ورزش و فعالیت‌های خلاقانه.
 6. همکاری استراتژیک با کارمندان بالقوه فارغ‌التحصیلان دانشگاه از جمله رهبران بازار مانند Rosneft ، RusHydro ، Rosatom ، Microsoft ، OSK و Sollers-Far East.
 7. این دانشگاه بیش از 300 برنامه آموزشی دارد و فارغ‌التحصیلان آن قادر به اجرای پروژه‌های بزرگ در حوزه‌های مختلف هستند.

دانشکده پزشکی دانشگاه فدرال شرقی

در دانشکده پزشکی این دانشگاه دوره‌های داروسازی، زیست پزشکی، سیستم‌های فنی زیستی تغذیه و بیولوژیکی و پزشکی برگزار می‌‌شود. این دانشگاه در تلاش است تا دستاوردهای بنیادی خود را به صورت علمی و فناوری‌های پزشکی خود را در آینده به تمام دنیا معرفی نماید. دانشگاه فدرال روسیه بعد از سال 2012 مدرک کارشناسی‌ارشد را در رشته‌های علوم غذایی و آب آشامیدنی به دانشجویان خود ارائه کرده است. ناگفته نماند که تدریس در این دوره به زبان انگلیسی انجام می‌‌پذیرد و دانشجویان این دوره را دانشجویان بین‌المللی و دانشجویان روسی تشکیل می‌دهد. دانشگاه فدرال شرقی در رشته علوم غذایی و آب آشامیدنی تمرکز اصلی خود را بیشتر بر روی نوشیدنی‌های الکلی و غیرالکلی دارد. علاوه بر این دانشجویان این رشته به مطالعه اصول بیوتکنولوژی که شامل بیوشیمیایی، شیمی، فیزیک و الکتروشیمیایی است، می‌پردازند.

همچنین دانشکده پزشکی دانشگاه فدرال شرقی به مطالعه ترکیب و خواص مواد خام، تجزیه و تحلیل انواع نوشیدنی‌ها و تولید نوشیدنی‌های جدید و روش‌های فرآوری آن‌ها در رشته علوم غذایی و آب آشامیدنی می‌پردازد. دانشجویان این دانشگاه برای تولید انواع نوشیدنی‌های جدید، گیاهان منطقه را شناسایی و سعی در تولید نوشیدنی‌های جدید و با کیفیت می‌باشند. در نهایت دانشجویان با اتمام تحصیلات خود در این دوره می­‌توانند به انجام کار پس از تحصیل در روسیه در شرکت‌های صنایع غذایی ملی و بین‌المللی که مسئول تضمین کیفیت و کنترل محصولات هستند، بپردازند.

دانشکده پزشکی فدرال شرقی (FEFU MC) شامل 14 بخش پرشکی می‌باشد که در رشته‌های مغز و اعصاب، جراحی مغز و اعصاب، ارتوپدی، بهداشت زنان، جراحی عمومی، طب داخلی، توانبخشی، قلب و عروق مداخله، بهداشت کودک و بخش مراقبت‌های ویژه تخصص دارند. هر واحد گزینه‌های اقامتی را به صورت اتاق‌های دو نفره، یک نفره راحت را در اختیار شما قرار می‌دهد. مرکز توانبخشی با ظرفیت 100 اتاق هتل، بخشی جدایی‌ناپذیر از FEFU MC می‌‌باشد. FEFU MC با دانشکده زیست پزشکی و دانشگاع فدرال شرقی با دانشگاه علوم پزشکی اقیانوس آرام همکاری‌های محکمی دارد.

این دو دانشگاه بزرگ با هم فناوری‌های جدید درمان و تشخیص پزشکی را آزمایش کرده و به متخصصان آینده در زمینه پزشکی را آموزش می‌دهند. شرایط ورود به رشته پزشکی با زبان تحصیل انگلیسی در دانشگاه فدرال شرقی به شرح زیر می‌باشد:

ارائه گواهینامه یا دیپلم دبیرستان (با نتایج امتحان و ذکر نمره) یا دیپلم آموزش متوسطه حرفه‌ای (با نتایج آزمون یا متن) + قانونی بودن کنسول/ Apostille (در صورت لزوم) که ترجمه معتبر به روسی لازم می‌باشد. در صورت اخذ گواهینامه‌های قبلی در روسیه، متقاضی می‌بایست یکی از مدارک زیر را ارائه دهد:

 • گواهی آموزش عمومی متوسطه (کامل) (با نتایج آزمون یا متن) یا دیپلم آموزش حرفه‌ای متوسطه (با نتایج امتحان یا متن).
 • کپی گذرنامه + کپی ویزا (در صورت وجود).
 • فرم درخواست
 • برنامه ورود به FEFU
 • رضایت ارسال اطلاعات شخصی به FEFU

دانشگاه فدرال روسیه شرقی

هزینه تحصیل در دانشگاه فدرال شرقی

دانشگاه فدرال شرقی تنها دانشگاه کلاسیک در خاور دور روسیه می‌باشد که به عنوان یک مرکز آموزشی منحصر به فرد با یک پردیس برتر از دانشگاه و یک فرآیند تدریس مبتکرانه و تحقیق محور شناخته شده است، می‌توان گفت این امر یک پل ارتباطی بین متخصصان روسی و بین‌المللی و بهبود همکاری با سازمان‌‌های برجسته تحقیقاتی، آموزشی و نوآورانه منطقه آسیا و اقیانوسیه محسوب می‌شود. قابل ذکر است که کشور روسیه رهبر جهانی منطقه آسیا و اقیانوسیه در زمینه تحولات علمی و ابتکاری می‌باشد. به طور معمول هزینه تحصیل در این دانشگاه به رشته‌ای که قصد شروع آن را دارید بستگی دارد اما به طور میانگین هزینه تحصیل در آن سالیانه بین 3000 دلار تا 5000 دلار می‌باشد و هزینه زندگی نیز حدود 200 دلار تا 300 دلار در ماه می‌باشد.

تحصیل کارشناسی‌‌ارشد و دکترا در دانشگاه فدرال شرقی

مدرک کارشناسی ارشد و دکترا سطوح بالایی از آموزش عالی در این دانشگاه است که دوره‌های کارشناسی‌ارشد به مدت دو سال و دوره دکترا به مدت پنج سال ارائه می‌شود. این دوره‌ها قصد تسلط عمیق بر جنبه‌های نظری تخصصی را دارد و دانشجو را به سمت فعالیت‌های تحقیقاتی در این زمینه سوق می‌دهد. پس از پایان این برنامه، فارغ‌التحصیلان با دریافت مدرک کارشناسی ارشد یا دکترا مدرک تحصیلات عالی را دریافت خواهند کرد. رشته‌های بسیاری در مقاطع ارشد و دکترا به زبان انگلیسی ارائه می‌شود.

برنامه‌های آموزشی کارشناسی ارشد و دکترای مشترک در این دانشگاه ارائه می‌گردد؛ برنامه‌های مشترک آموزشی، ترکیبی بی‌نظیر از آموزش عالی روسی و انگلیسی می‌باشد و فرصت‌هایی را برای اشتغال و پذیرش در برنامه‌های کارشناسی ارشد و دکترا فراهم می‌سازد. در این دوره‌ها نیازی به مطالعه مجدد برنامه دبیرستان نیست و بیشتر رشته‌ها در هر دو مدرک دیپلم محاسبه می‌شود، همچنین انتقال اعتبار دانشگاهی بین دانشگاه‌های همکار رایگان است.

همچنین مرکز آموزش از راه دور برای دوره‌های کارشناسی‌ارشد و دکترا در این دانشگاه وجود دارد، مرکز آموزش از راه دور این امکان را برای دانشجویان فراهم می‌کند که در زندگی فعال آموزشی، فاقد محیط آموزشی که برای نیازهای خود هستند، این مرکز از طریق فناوری اطلاعات و ارتباطات، فن آوری‌های یادگیری از راه دور، ایجاد شرایط برای گفتگو را فراهم می‌کند و حتی بدین وسیله دانشجویان می‌توانند مدارک مختلف را اخذ نمایند.

برچسب‌ها: بدون برچسب

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند