دانشگاه حاجت تپه

دانشگاه حاجت تپه

[vc_section][vc_row full_width=”stretch_row” background_color=”primary” background_attachment=”fixed” background_image=”2525″ background_position=”center”][vc_column][tm_spacer size=”sm:100;lg:150″][tm_heading style=”modern-02″ tag=”h1″ custom_google_font=”” align=”center” text_color=”primary” text=”دانشگاه حاجت تپه”][tm_spacer size=”lg:34″][tm_image align=”center” image=”6983″][tm_spacer size=”lg:34″][vc_column_text]

تاریخچه دانشگاه حاجت تپه ترکیه

به نظر می رسد که دانشگاه پزشکی حاجت تپه به عنوان بخشی از دانشکده پزشکی آنکارا در سال 1967 توسط پرفسور احسان دوگراماچی تاسیس شد. این مرکز فعالیت های آموزشی، تحقیقاتی و خدمات عمومی چند سال پس از افتتاح شروع کرد. بر اساس عملکرد دانشگاه باعث شده که رتبه اول دانشگاه های کشور ترکیه را کسب کند. یک موسسه آموزش عالی در ترکیه است که رشته های مختلف را در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می دهد. در سال 2010 پس از تحقیق موسسه (URAP) دانشگاه حاجت تپه در رتبه 399 جهان و برترین در ترکیه شناخته شد.

مشاورین گروه مهاجرتی سفیراپلای همواره آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان هستند.

دانشگاه حاجت تپهدانشکده ها، مدرسه ها و زبان های تدریس

4 زبان های اصلی آموزش در دانشگاه حاجت تپه به کار گرفته شده که به ترتیب ترکیه ای، انگلیسی، فرانسوی و آلمانی می باشد. جالب است بدانید که این مرکز حدود 50000 دانشجو و 3600 پرسنل داشته و به همین دلیل باعث شده تا یکی از معروف ترین دانشگاه های ترکیه محسوب شود. علاوه بر دانشکده های ذکر شده، این مرکز دارای دانشکده های داروسازی، دندان پزشکی، موسسه های علمی و پژوهشی، سرطان شناسی و … می باشد. دانشکده هایی که در زمینه پزشکی فعالیت ندارند، اما در دانشگاه حاجت قرار گرفته اند شامل: دانشگاه های اقتصادی، مهندسی، هنر، ادبیات و علوم، زبان های خارجی، ورزش و فناوری، حقوق، ارتباطات و فنون حرفه ای می باشد. دانشگاه حاجت تپه دارای 9 دانشکده، 15 مدرسه، 12 موسسه و 24 مرکز تحقیقاتی است.

هدف از ساخت این دانشگاه برای تبدیل کردن دانشجو ها به افراد تعیین کننده بوده و فضایی برای آنها به وجود آمده تا بتوانند مسائل را با قابلیت هایشان بر اساس دانش و تجربه حل کنند. دانشکده پزشکی تلاش می کند تا افرادی سخت  کوش و حرفه ای را به متخصصان جامعه طب ترکیه تبدیل نماید.

شرایطی که متقاضیان برای ورود باید داشته باشند

دانشجویان برای ورود به دانشگاه حاجت تپه نیاز است که معدل مدرک دیپلم یا پیش دانشگاهی آنها 18 یا بالاتر باشد. البته نیاز است که در آزمون (SAT) شرکت کنید و حداقل نمره 1200 را کسب نمائید. آزمون SAT به معنی تعیین استعداد یک دانشجو برگزار شده و پیش نیازی است که برای پذیرش دانشجو انجام می شود. به طور کلی در یک سال 6 بار این آزمون برگزار شده و دانشجویان می توانند در آن شرکت کرده و نمره مورد نظر را دریافت کنند.

کتابخانه دانشگاه

کتابخانه این دانشگاه مجموعه ای کامل بوده و بیش از 350 هزار جلد کتاب داخل آن قرار گرفته است. علاوه بر آن فیلم ویدیویی و اطلاعات الکترونیک نیز در این مکان یافت می شود. کتاب های دانشگاه حاجت تپه مربوط به تمامی رشته های تدریس شده بوده و به چندین بخش مرکزی پزشکی، موسیقی، مدارس عالی خدمات اجتماعی تشکیل می شود. در دو مجتمع رفاهی دانشگاه، امکان اسکان 4000 دانشجو را فراهم می کند.

مشاورین گروه مهاجرتی سفیراپلای همواره آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان هستند.

مکان های ساخته شده در محیط دانشگاه

خوابگاه دانشگاه حاجت بزرگ بوده و امکانی را ایجاد می کند تا 600 دانشجو در آنجا سکونت داشته باشند. اتاق های خوابگاه نیز یک نفره و دو نفره است. نمایشگاه ها، کنسرت ها، گردش و موارد دیگر در این دانشگاه انجام شده به دلیل اینکه زمین این مرکز بسیار بزرگ است. علاوه بر آن 2 سالن ورزشی سرپوشیده و زمین بازی بسکتبال، والیبال و فوتبال می باشد. همچنین دانشجویان می توانند از سالن بدنسازی و مرکز اسکی مرکز استفاده نمایند.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][/vc_section]
برچسب‌ها: بدون برچسب

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند